Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Online

Rekomendowane odpowiedzi

to dzisiaj spróbuje odpiąć kabel zasilania od kierownicy jak już włącze GT5... bo jak odpinam go przed włączeniem play'a to wszystkie przyciski na niej działają łącznie z pedałami a sama kierownica n ie (tzn. auto nie skręca)... a tak wogóle to w tygodniu przyjdzie mi jeszcze Wheelstandpro więc w końcu będe mógł zacząc jeździć bo tak to nie mam do czego przyczepić logitecha:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CALIGATOR

Kolega jak do mnie czasem wpadnie pograć na DFGT to gra tylko bez zasilania - mówi że dzięki temu lepiej i szybciej reaguje auto przy skręcaniu kierownicą. Ja np. zawsze gram z włączonym zasilaniem bo podoba mi się jak czuć auto, ale fakt że jak jest opór na kierze to pewnie wolniej ciężej zrobić jakąś kontre lub zareagować. Może tez spróbuje zmniejszyć siłe FF w grze i pewnie będzie lepiej, bo obecnie mam standardowo czyli na 5.

Ps. Koniecznie zrób fotki Wheelstandpro i wklej tu na forum lub prześlij mi na poczte: Patryk-1980@wp.pl. Jestem bardzo ciekaw jak to sie spisuje w praktyce - czy sie nie buja na boki itp. Możesz napisać ile zapłaciłeś i gdzie kupiłeś?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CALIGATOR

Kolega jak do mnie czasem wpadnie pograć na DFGT to gra tylko bez zasilania - mówi że dzięki temu lepiej i szybciej reaguje auto przy skręcaniu kierownicą. Ja np. zawsze gram z włączonym zasilaniem bo podoba mi się jak czuć auto, ale fakt że jak jest opór na kierze to pewnie wolniej ciężej zrobić jakąś kontre lub zareagować. Może tez spróbuje zmniejszyć siłe FF w grze i pewnie będzie lepiej, bo obecnie mam standardowo czyli na 5.

Ps. Koniecznie zrób fotki Wheelstandpro i wklej tu na forum lub prześlij mi na poczte: Patryk-1980@wp.pl. Jestem bardzo ciekaw jak to sie spisuje w praktyce - czy sie nie buja na boki itp. Możesz napisać ile zapłaciłeś i gdzie kupiłeś?

Pozdrawiam :)

Witam,

Wheel Stand Pro to najlepszy stojak na jakim było mi dane grać,posiadam go od ok.1 roku.Wczesniej katowałem go pod kierownice Microsoftu do Xboxa,następnie pod DF GT a obecnie na G27 i spisuje się lepiej niż świetnie,nie buja na boki,jest bardzo stabilny,i po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca,ma ogrom regulacji więc każdy podpasuje go pod siebie bez problemu,szczerze polecam go wszystkim do obojętnie jakiej kierownicy, i nie mówie tu tylko o profesionalnych graczach ale o wszystkich którzy kochają wyścigi.Ceny wachają sie w granicach 300 zeta więc od roku na tym samym poziomie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i doszedł Wheel Stand Pro... mogę tylko polecić:) na prawdę granie bez takiego stojaka mija się z celem chociaz jeszcze czasy na kierownicy wykręcam o wiele gorsze niż na padzie:/ mam nadzieję że to się zmieni... sam stojak nie giba się na boki wogóle i jest bardzo solidny, a przy tym swoje waży więc wrażenie solidności się potęguje:) tutaj macie zdjęcia jak się to to prezentuje u mnie:

p6208635.th.jpg

p6208638.th.jpg

p6208639.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, ale to solidna robota polaków. Ten stojak był recenzowany nawet na gtplanet.net i był bardzo zachwalany.

Można go złożyć razem z zamontowaną kierą i pedałami i schować do szafy. Ogólnie zajmuje mało miejsca.

Wersja pod Logi DFGT kosztuje 290zł, wersja pod G25/G27 kosztuje 320zł, zaś nowsza wersja stojaka pod G25/G27 350zł (pod DFGT nie ma sensu podobno jej kupować, tak mi gość powiedział od nich).

Zresztą wystarczy na allegro wpisać "wheel stand pro" i oferty jak na dłoni.

Sam go niedługo kupuję do F1 2010, bo kiere też DFGT planuję. A bez stojaka to bez sensu granie.

PS.

Powiedz mi caligator czy ta czerwona nakładka na pedały jest konieczna? Czy przeszkadza ona, czuć że tam w ogóle jest?

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, ale to solidna robota polaków. Ten stojak był recenzowany nawet na gtplanet.net i był bardzo zachwalany.

Można go złożyć razem z zamontowaną kierą i pedałami i schować do szafy. Ogólnie zajmuje mało miejsca.

Wersja pod Logi DFGT kosztuje 290zł, wersja pod G25/G27 kosztuje 320zł, zaś nowsza wersja stojaka pod G25/G27 350zł (pod DFGT nie ma sensu podobno jej kupować, tak mi gość powiedział od nich).

Zresztą wystarczy na allegro wpisać "wheel stand pro" i oferty jak na dłoni.

Sam go niedługo kupuję do F1 2010, bo kiere też DFGT planuję. A bez stojaka to bez sensu granie.

PS.

Powiedz mi caligator czy ta czerwona nakładka na pedały jest konieczna? Czy przeszkadza ona, czuć że tam w ogóle jest?

Ta nakładka absolutnie w niczym nie przeszkadza,po prostu lepiej dociska pedały do stojaka,ja do swojego stojaka zrobiłem mocowanie z blachy ryflowanej która zakrywa praktycznie podstawe od pedałów,ładnie wygląda i stopy się nie slizgają,koszt ok,10 zeta i trochę chęci sąsiada ślusarza.To była konieczność bo ta czerwona listwa która jest w zestawie była za wąska żeby utrzymać pedały od G25/27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. chodziło mi o to, czy ona jest obowiązkowa w ogóle.

Zresztą już niedługo sam kupuje DFGT + WheelStandPro dla F1 2010, a potem dla GT5, a na końcu dla WRC.

Także przekonam się na własnej skórze jak to się sprawuje.

Mam nadzieję, że zapewnienia o braku gibania się stojaka są pewne, bo czasami lubię sobie mocniej machnąć kółkiem, szczególnie przy takim WRC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. chodziło mi o to, czy ona jest obowiązkowa w ogóle.

Zresztą już niedługo sam kupuje DFGT + WheelStandPro dla F1 2010, a potem dla GT5, a na końcu dla WRC.

Także przekonam się na własnej skórze jak to się sprawuje.

Mam nadzieję, że zapewnienia o braku gibania się stojaka są pewne, bo czasami lubię sobie mocniej machnąć kółkiem, szczególnie przy takim WRC.

spokojnie... o gibanie nie musisz się martwić a tą czerwoną płytkę na pedały założyłem od razu po rozpakowaniu sprzętu więc nie wiem czy jest ona w 100% potrzebna... wiem jednak że całkowicie usztywnia pedały i nie czuć jej wogóle nawet przy graniu w skarpetkach...

ja po paru próbach na DFGT wykręcam dużo gorsze czasy niż na padzie i boje się że juz tak zostanie:( radość z jazdy nawet fajna:)

P.S. mogliby jeszcze dodać Golfa II GTI bo to klasyk... do tego swap silnika na VR6 i jazda:P tak się właśnie bawiłem w Forzie 3:)

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

Też miałem kiedyś wheel standa i mogę w 100% polecić. Nie będzie się gibał, bo jest bardzo stabilny, a dodatkowo dociskasz go jeszcze trzymając nogi na pedałach. Ja sprzedałem swojego tylko dla tego, że mam całkiem fajny stół przy którym gra się równie wygodnie. A btw nie zastanawiałeś się, żeby zamiast kupować standa dołożyć tą kasę do kiery i kupić G25/G27?

EDIT:

A poza tym naszła mnie taka myśl... Jak uważacie, czy grając na telewizorze 3D w GT5 będzie łatwiej/ lepiej kręcić czasy? Bo jak czytałem opinie ludzi, którzy testowali już GT5 w 3D wrażenie odległości jest bardzo dobrze odwzorowane i może pomogłoby w np. pokonywaniu zakrętów lub ocenianiu odległości dohamowania.

Edytowane przez drift_master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale DFGT + WSP to koszt około 640 zł.

Sama G27 kosztuje najtaniej póki co widziałem to około 1000zł, do tego droższy WSP za 320-350zł, to daje około 1300 - 1400zł.

To jest prawie dwukrotna różnica...dla mnie odpada, tym bardziej że sprzęgła nie mam zamiaru używać ani lewarka zmiany biegów, jako że zawsze gram na manetkach.

A stojak muszę mieć, bo w pokoju nie ma stolika ani nic innego, TV, a przed TV fotel.

Czy 3D pomoże? Efekt z grania będzie na pewno lepszy, ale czy czasy szybsze? Nie sądzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Waszych dobrych recenzjach stojak WSP zamówiony.Ma być u mnie w poniedziałek i po zamontowaniu do niego kiery DFGT, zobaczymy jak to wszystko bedzie hulać .Tak czy siak gry wyścigowe dawno mnie juz tak nie wciągnęły. A co dopiero będzie się działo jak juz wyjdzie Formuła1 i potem GT5. Szał na maksa. Szkoda tylko,ze trochę zniszczyłem fotel przerabiajac go pod kiere, zanim wyczytałem o tym stojaku:biggrin:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

Chyba, że tak. W Twoim wypadku bez stojaka się nie obejdzie

Miałem dwie g25 i ten stojak, a obecnie jadę na DFGT (tylko dla tego, że udało mi się bardzo okazyjnie ją wyhaczyć). Jeśli mogę wam coś doradzić to moim zdaniem jeśli tylko macie możliwość lepiej jest zamiast stojaka i DFGT kupić G25. Skrzynia i sprzęgło to super sprawa, i jak już się przyzwyczaicie to nawet w czasówkach będzie pomagać thumbsup.gif Zresztą na automacie też ma wygodniejsze manetki i drążek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

Chyba, że tak. W Twoim wypadku bez stojaka się nie obejdzie

Miałem dwie g25 i ten stojak, a obecnie jadę na DFGT (tylko dla tego, że udało mi się bardzo okazyjnie ją wyhaczyć). Jeśli mogę wam coś doradzić to moim zdaniem jeśli tylko macie możliwość lepiej jest zamiast stojaka i DFGT kupić G25. Skrzynia i sprzęgło to super sprawa, i jak już się przyzwyczaicie to nawet w czasówkach będzie pomagać thumbsup.gif Zresztą na automacie też ma wygodniejsze manetki i drążek.

Święta racja jeśli chodzi o kierownice,sam używam g27 i spisuje się lepiej niż wspaniale,ale stojak Wheel Stand Pro jest idealnym narzędziem do grania na kierownicy jeśli ktoś chce po graniu schować kierownice i nie zaśmiecać pokoju,ja wcześniej używałem pod DFGT a teraz po małej przeróbce używam na G27 i nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na ten stojak,WSP + kiera=mega morze miodu z wyscigów. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to ostatnio nie mam natchnienia do ścigania... :P

Nie wiem jak reszta...

Chociaż... może jakbym zaczął to bym się wciągnął...;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi Czarek (Czaruś) też się zgłasza.

Od dziś jako Polacy jesteśmy trzecią potegą na świecie w "time trial professional".

Dokonało tego dwóch kierowców: WGP_Lelek28 i GTPL_X-Mato.

Szok, kosmos i ekstremum. Francuzi są poza ich zasięgiem, ale Japończyków jeszcze pokonają.

Teraz nasze ściganie nabrało inny wymiar. Dla mnie bomba i czekam na Wasz turniej (tzn. event).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyślałem że mogli byście Swój turniej założyć u nas na forum...

Dostali byście Swój koncik i byśmy razem wszyscy się ścigali

Osoba organizująca Wasz turniej dostała by moderatorstwo i mogła by spokojnie kierować turniejem

Po co mamy ścigać się po różnych forach??

Nie dość że jest nas tak mało to jeszcze jesteśmy rozdzieleni

Stwórzmy jedną zgraną ekipe i ścigajmy się

GT5 już się zbliża więc wejdzmy w nie pełną parą

Zastanówcie się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Mato jak byli by chętni to możliwe że mógłbym organizować.Poczekamy zobaczymy.A tak w ogóle to odkąd się zapisałem do gtpl to pewnie NEXUS6661 zamieni się na GTPL_NEXUS6661 jeśli nikt nie będzie miał nic przeciwko..

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mam nic na przeciwko smile.gif

Ale przede wszystkim chciałbym się jak najszybciej zacząć ścigać, mieliśmy startować z wrześniem i byłbym super szczęśliwy, gdybyśmy już dzisiaj zaczęli kolejny event wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drift_master

Może zaczniemy taki wstępny event na czas aż więcej osób zajrzy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×