Skocz do zawartości
strike5

konsolka z polski czy z usa + i -

Rekomendowane odpowiedzi

Do filmów wiem na 100%, że jest regionalizacja. Raczej filmów z PL nie pooglądasz ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do filmów wiem na 100%, że jest regionalizacja. Raczej filmów z PL nie pooglądasz ;/

Ja akurat słyszałem, że tylko niektóre filmy BD mają regionalizację, zdecydowana większość natomiast jest region free. Najlepiej sprawdź w necie/sklepie.

Co do telewizora - te nowe owszem, najlepiej sprawdzić w papierach, ta informacja jest zawsze podana w dokumentacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat słyszałem, że tylko niektóre filmy BD mają regionalizację, zdecydowana większość natomiast jest region free. Najlepiej sprawdź w necie/sklepie.

Co do telewizora - te nowe owszem, najlepiej sprawdzić w papierach, ta informacja jest zawsze podana w dokumentacji.

A jak się ma sprawa z zasilaczem? Czy jest szansa, że kupując konsolę w USA będzie tam zamontowany zasilacz uniwersalny (100-230V) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod zadnym pozorem nie brac jankeskiego PS3.

zerowe wsparcie serwisowe w kraju i na terenie calej unii europejskiej. jesli nie macie wujka w stanach gotowego na kazde wasze zawolanie zwitac do europy zeby pobrac PS3 do naprawy i odeslac wam je spowrotem raz-dwa-trzy: SERDECZNIE ODRADZAM.

porblemy z regionalizacja / rozny sygnal wyjsciowy na standard definition / problemy z potencjalna niekompatybilnoscia itd...

zachwyt 80Gb dyskiem twardym i kompatybilnoscia z reliktowym PS2 jest do niczego jesli masz system pozbawiony wsparcia.

tak na marginesie - amerykanskiej jednostki nie jestes w stanie przeserwisowac na terenie UE nawet odplatnie (kumpel sie przejechal w ten sposob i skonczyl z martwym zlomem zamiast wymarzonego PS3).

potrzebujesz komatybilnosc z PS2 - w sumie PS2 nie jest tak drogie. potrzebujesz wiekszy twardy - lap dowolny FAT32 godziwego rozmiaru i wio. ale nie wyrzucaj w jednostke nieserwisowalna.

wierzcie mi jankesi nie przsla marines zeby odebrali wasze wadliwe PS3 i dostarczyli je spowrotem w pozniejszym terminie pod eskorta kanonierek.

PS: to samo dotyczy wszystkich poza UE PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod zadnym pozorem nie brac jankeskiego PS3.

To Twoje wyimaginowane obawy, czy możesz je czymś poprzeć?

zerowe wsparcie serwisowe w kraju i na terenie calej unii europejskiej. jesli nie macie wujka w stanach gotowego na kazde wasze zawolanie zwitac do europy zeby pobrac PS3 do naprawy i odeslac wam je spowrotem raz-dwa-trzy: SERDECZNIE ODRADZAM.

O braku gwarancji wiem i się z tym liczę, dlatego chcę ściągnąć sobie PS3, a nie X-boxa...

porblemy z regionalizacja / rozny sygnal wyjsciowy na standard definition / problemy z potencjalna niekompatybilnoscia itd...

Wymyślasz. Regionalizacji nie ma. Telewizor mam Full HD, a standard definition można zawsze w papierach wcześniej sprawdzić - mój obsługuje chyba z 5 standardów, więc mam to gdzieś. "Potencjalna niekompatybilność" - niby czego i dlaczego?

zachwyt 80Gb dyskiem twardym i kompatybilnoscia z reliktowym PS2 jest do niczego jesli masz system pozbawiony wsparcia.

Takiej wersji w Ameryce już nie ma (przynajmniej ja w sklepach netowich ich nie widzę), poza tym to nie byłby argument, bo mam PS2, a dysk i tak pewnie kupię większy. Argumentem jest cena, o połowę mniejsza niż w Polsce.

tak na marginesie - amerykanskiej jednostki nie jestes w stanie przeserwisowac na terenie UE nawet odplatnie (kumpel sie przejechal w ten sposob i skonczyl z martwym zlomem zamiast wymarzonego PS3).

No to już jest jakiś argument, dzięki! Pójdę chyba do lokalnego sklepu konsolowego i się popytam jakby to wyglądało według nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co tu sie spierac ? Glupota. Kto ma okazje to kupi w USA. W sumie to mam to gdzies czy po powrocie do Polski mi padnie, trudno. Temat zaczyna przypominac spory z onetu : co jest lepsze PC czy konsola ..........................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemy z regionalizacja? coz... przy oficjalnym braku regionalizacji dla tytulow sony polityka firm trzecich nie jest az tak oczywista... zakladam ze nie grasz tylko w gierki sony. generalnie nigdy nie masz gwarancji ze na 100% bedzie kompatybilne nawet jesli z regoly jest... ja osobiscie wole byc spokojny i olac problem.

brak mozliwosci serwisowania jednostek spoza UE? polecam - sprawdz sobie. przykladowo brytyjskie sony nie zaoferuje ci drogi kolego nawet serwisu poza gwarancja na jednostke ze stanow (wyjatek: australia z przyczyn oczywistych). jesli chcesz polegac na przyslowiowym panie wacku ze srubokretem i butelczyna - polecilbym sie wstrzymac. w moim przypadku - kwestia wsparcia producenta nawet jesli bardziej czy mniej kuleje ciagle jest istotna.

cena? coz. luzik. chodzi tylko o to ze 50% ceny i ryzyko ze cena potencjalnych napraw cie zezre nie jest warte w moim odczuciu nerwow.

wybierasz PS3 bo jest niezawodne? to milo. szalenie fajnie ze az tak religijna wiara dazysz marke ale prosze zrozum ze nie ma niezawodnego sprzetu i zawsze warto miec plan "B". w kazdym razie ja lubie go miec.

zreszta - zrobisz jak zechcesz. powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zamiast gderać lepiej krótko i na temat:

Konsola z USA:

- minusy -

dodatkowe pudło czyli konwerter napięcia, filmy + gry PSX/PS2 tylko NTSC, brak gwarancji (nawet sporo sie zdarza tych problemów z laserem).

- plusy -

niższa cena (a konwerter? a przywiezienie? a sprowadzanie filmów?), 4 porty USB + czytnik kart pamięci (tak tak wiem, można dołożyć ale milion razy wygodniejsze są wbudowane, mnie kabelków, mniej miejsca), większy dysk (40 vs 60 vs 80? żadna różnica w sumie, i tak tanio sie wymienia samemu na większy), kompatybilność wsteczna (ktoś używa tego? Ja jakoś mam model 60GB ale kompletnie mi to nie potrzebne, jak mam PS3 to nie kupuje gier z PS2, a nawet jak ktoś miał wcześniej PS2 to pewnie same piraty więc i tak nie ruszą)

Konsola z PL:

- minusy -

Wyższa cena (ale patrz wyżej, aż taka różnica?), mniejszy dysk (też słaby argument jak powyżej), tylko 2 USB i brak czytnika kart (dla mnie duży minus, jak powyżej), brak wstecznej kompatybilności (jak powyżej, potrzebne? ktoś używa?), nowsze bebechy (chyba jednak częściej lasery padają w 40 niz 60)

- plusy -

"Bezproblemowa" gwarancja, filmy BD z wypożyczalni, zaliczamy następny + dla SCEP co może ich bardziej mobilizuje, kupuje w 5 minut (dla mnie to ważny argument, jak już coś chce to od razu), nowsze bebechy (niższa temp, mniej prądu)

Ja bym osobiście przy zakupie teraz brał jednak z PL (aczkolwiek strasznie bym płakał nad USB i czytnikiem, ładowanie pada, ładowanie HS'a, kamera, klawiatura, myszka to juz 5 portów, i karty z galeriami, mp3, backupem save'ów)

1. Filmy BD z wypożyczalni.

2. Gwarancja.

3. Brak konwertera napięcia dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo "force eject mode" zeby zmusic sprzetowo 40 Gb do wyplucia dysku, ktoremu przyszlo utknac w konsoli.

opcja niedostepna w 60Gb jesli dobrze pamietam...

istotne jak wysylasz do serwisowania i masz niejasne przeczucie ze ukochana plytka moze zaginac w akcji. lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodatkowe pudło czyli konwerter napięcia

PS3 ma zasilacz 100-230, więc konwerter nie jest potrzebny, tylko zmiana końcówki. No i gdybyś kiedykolwiek widział na oczy konwerter, to byś go pudełkiem nie nazwał

Konsola z PL:

(...) zaliczamy następny + dla SCEP co może ich bardziej mobilizuje, kupuje w 5 minut (dla mnie to ważny argument, jak już coś chce to od razu)

Co to SCEP? To wbrew pozorom poważne pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak jest z napieciem?? Bo slyszalem ze do podlaczenia konsolki sprowadzonej z USA potrzebny jest konwerter napiecie bo u nic jest inne niz u naz, czy to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z napieciem?? Bo slyszalem ze do podlaczenia konsolki sprowadzonej z USA potrzebny jest konwerter napiecie bo u nic jest inne niz u naz, czy to prawda??

odpowiedz na twoje pytanie znajduje sie dwa posty nad twoim.

luuuuudzie.. o_O'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolega odebrał swoją konsole z USA (przywiózł mu ją kolega). Przy tej cenie jaką zapłacił za model 80GB z MGS4 -500$ troszkę gul mi skoczył. Ja za swoją 40gb z dwiema grami i dwoma padami zapłaciłem w czerwcu coś koło 1800 pln. Lecz po odpaleniu jego konsoli bardziej pokochałem mój egzemplarz "przepłacony" i zakupiony w ojczyźnie. Wiadomo że konsola ntsc nie czyta eu dvd ale test-do konsoli idzie Tropiciel (org) i co.... D..blada. Następny idzie iakiś divix z pl lektorem-o dziwo chodzi. Następnie do czytnika trafia tekken 4 i co , jak wiadomo G..... Więc ja sobie daruje te porty na SD i większą ilość usb. Mam gdzies taką kompatybilność i zostaje przy swojej konsoli. Jeśli konsola ze stanów nie będzie odtwarzała europejskich płyt BR disc to za stosunkowo małe pieniądze mamy tylko i wyłącznie urządzenie do granie w gry next gen.(jak dla mnie porażka). Więc odpowiedź na pytanie z tematu posta jest raczej oczywista-bynajmniej dla mnie.

PS.

Właśnie sprawdziłem okładkę filmu br jaki posiadam i jest napisane że all regions czyli jak wszystkie filmy będą miały zdjętą blokadę regionu to sobie filmy poogląda lecz nie zmienia to faktu że konsoli z USA bym nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja konsole w Usa kupilem, bo jak juz jestem to dlaczego mam nie skorzystac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×