Skocz do zawartości
ONE

Heavy Rain: The Origami Killer

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo kiedy dlc pojawi sie na psstore?

podobno miesiąc po premierze gry,ale głowy nie dam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie HR zasługuje spokojnie na 9. Świetna produkcja, świetnie odwzorowane ludzkie emocje. Świetna gra.

Edytowane przez mpluto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ja miał bym ocenić to dał bym tak gdzieś 8.5-9 jest to świetna gra ale ma swoje dziury w scenariuszu, kilka błędów i nie da się ukryć, że jest dość krótka (przynajmniej w moim odczuciu). Ale ogólnie jest to świetna gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze komentarze mam na tą grę coraz większą chrapkę. ;p W przyszłym tyg. lece po gre!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym przejściu a moje zakończenie wyglądało tak

Jaden zginał na złomowisku w 3 części tego epizodu czyli walcząc już po ucieczce z samochodu.Madison kipneła bo wyskoczyła z okna z płonącego budynku(co za idiotka :P )a Ethan powiesił się w celi :( Został sam zabójca ale na końcu i on dostał kulkę w łeb :)

Niestety jestem jednym z tych którzy poznali tożsamość kilera dzięki życzliwości pewnego kołka spojlerującego w newsach ale mówi się życie.Niestety u mnie mocno wpłynęło to na postrzeganie tej postaci co z drugiej strony wywołało u mnie też wiele pytań które na końcu się rozwiązały.Zdecydowanie gra warta była tych kilku dobrych godzin grania nawet znając zabójce bo motywy były też niczego sobie :) Uważam jednak że grając w to bez wiedzy kim jest zabójca daje to dodatkowego niesamowitego kopa :)

Jak dla mnie fabuła po zakończeniu gry jest jasna i pełna Nie widzę w niej żadnych dziur które mogły by przeszkadzać w rozgrywce Wiele wątków albo jest wyjaśnionych albo pozostawia wiele opcji do możliwych rozwiązań więc reszta pozostaje do waszej wyobraźni

Ktoś mówił że dla niego problemem był fakt że Ethan tracił przytomność a ja uważam że tak jak już ktoś w tym wątku napisał mógł być odurzany i wywożony co moim zdaniem ma ręce i nogi bo

Jaden sprawdzając jakie ma wskazówki w śledztwie napotyka na wideo w którym widac samochód zabójcy podjeżdżający pod plac zabaw i odjeżdząjący mnie więcej jak Etan z synem przychodzą i mniej więcej po tym jak traci on świadomość co oznacza że zabójca musiał przynajmniej śledzić Ethana więc jaki jest w tym problem by go odurzyć i przyjść w przebraniu gliniarza (bo wiemy że taki myk wykorzystywał) by rzekomo pomóc i przy okazji zabrać dziecko.Jak dla mnie jest to bardzo sensowne:)

Grafika bardzo ładna mimo że widać iż pewne elementy były potraktowane "z grubsza" ale w żaden sposób nie przeszkadzają w rozgrywce

Sterowanie nowe więc chwile trzeba było poświęcić by się przyzwyczaić ale później wydawało mi się dość wygodne pod jednym warunkiem że nie próbowało się postacią robić gwałtownych ruchów czy zwrotów bo mieszało się. Jak robiłem wszystko płynnie to czerpałem przyjemność ze sterowania postacią.Jedyny prawdziwy problem osobiście miałem w drugim wyzwaniu dla Ethana bo koleś często mi się blokował albo sam obracał:(

Audio.Genialne :)Jedna z najmocniejszych stron tej pozycji mimo że kilka razy były przycięcia muzy bo grałem bez patcha bo po zainstalowaniu go szybko uświadzcyłem zwiechy i zdecydowałem się grać bez.Oryginalne dialogi genialne a lokalizacja też niczego sobie. Nie jest to mistrzostwo świata ale gram drugi raz i miło się przechodzi słysząc ojczysty język gdzie gra aktorów jest na dość wysokim poziomie więc też plusik za to :)

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej gry i zdecydowanie ją polecę nie jednej osobie ale nie każdemu ona przypadnie do gustu bo trzeba wczuć się w grę a nie każdy potrafi lub rozumie takie podejście.

Jedyna rzecz która chwilowo mi nie daje spokoju a wyjaśni się przy kolejnym przejściu to

Madison jak podjechała pod dom doktorka w orginale powiedziała że to dom właściciela mieszkania w którym Etan MIAŁ uciąć sobie palec ale wydaje mi się że w napisach było że sobie go uciął Nie jestem pewien czy to moje zmęczenie bo była 4am czy drobny błąd tłumaczy ale zobaczymy później :)

Edytowane przez globus20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie słyszałem o gorszym zakończeniu jak kolegi powyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grzę daje 10 z minusem ( nie 10 bo nie ma niczego idealnego ), bo dla mnie to coś rewelacyjnego, to nie gra, to nie, jak niektórzy to nazywają interaktywny film... ja bym to nazwał, cyfrowym przedstawieniem naszej szarej rzeczywistości, możemy myśleć racjonalnie lub mniej racjonalnie podejmując każdą decyzję, która ma wpływ na dalszy przebieg akcji. Dla mnie, no po prostu KOSMOS!

Jak rano usiadłem, to odszedłem od konsoli dopiero jak przeszedłem grę... pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło... ale tak mnie pochłonęła ta gra... masakra.

Niestety dowiedziałem się o mordercy z komentarza w jakimś newsie, ale na moje szczęście... zapomniałem kto to był :laugh:.

POLECAM, POLECAM i jeszcze raz POLECAM... to było moje najlepiej wydane 190 zł :tongue: Życzę sobie i wam więcej takich gier!

Teraz zabiorę się za wcześniejszą produkcję Quantic Dream...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i oryginał i cyfrowa wersja są bardzo ładne :sweat:

kurde czemu w grze nie zrobili długich włosów bardzo fajna jest...

Ziatek nie leć nigdzie dorabiam platyne jutro i mogę Ci sprzedać PL lustro kupiona w dniu premiery w MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi jak najbardziej odpowiadają jej średniej długości włosy :) jak dla mnie świetnie w nich wygląda i nawet nie wiem, czy lepiej jej nie jest właśnie w tych krótszych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde czemu w grze nie zrobili długich włosów bardzo fajna jest...

Ziatek nie leć nigdzie dorabiam platyne jutro i mogę Ci sprzedać PL lustro kupiona w dniu premiery w MM

Nie chciało się robić grafikom.:biggrin:

Dłuższe włosy oznaczają więcej detali, a jeszcze trzeba dodać do tego jakieś ich animacje, więc po prostu wybrano łatwiejszy wariant.

Co do oceny gry, to ja śmiało dałbym 9 (myślę, że PE zaniżyło ją lub oczekiwało nie wiadomo czego wskutek hype'u). Powiew świeżości w temacie gier, prawdziwa perełka jak dla mnie. Nie pamiętam, żeby żadna gra mnie aż tak absorbowała. Myślę, że dużą rolę odegrała tutaj możliwość śmierci nawet wszystkich bohaterów. Nie wiem jak wy, ale mi adrenalina bardzo mocna podskoczyła i to w wielu momentach. Nie będę powtarzał innych plusów typu klimat itp. Co do wad, to momentami graficznie gra trochę kuleje. Odnośnie słynnych luk fabularnych, to chyba tylko jedna rzecz mnie męczyła:

origami w ręce Ethana po ocknięciu z "fazy".

Poza tym nie mam większych zarzutów do fabuły, ale to sprawa subiektywna. Możliwe, że DLC wytłumaczy ten motyw, póki co Taksydermista to jest jedynie ciekawostka dla zagorzałych fanów.

Śmiało polecam. Gra jest warta wydanych pieniędzy i odcięcia się od internetu na kilka dni (udało uniknąć się spoilerów).:)

Na kiedy zapowiedziano kolejne DLC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grę przeszedłem, ale dzięki jakiemuś frajerowi na youtube zepsułem sobie zabawę z zagadka kto jest mordercą. teraz robiąc platynę mogę po prostu poszczególne rodziały wczytywać i tam robić to czego mi sie nie udało czy musze od nowa grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grę przeszedłem, ale dzięki jakiemuś frajerowi na youtube zepsułem sobie zabawę z zagadka kto jest mordercą. teraz robiąc platynę mogę po prostu poszczególne rodziały wczytywać i tam robić to czego mi sie nie udało czy musze od nowa grać?

zalezy od pucharka, ale te pojedyncze to mozesz wczytac interesujacy Cieboe rozdzial, to tych dluzszych musisz poczytac jak to zrobic i pamietaj wlaczyc (do tych dluzszych) opcje zapisu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Heavy Rain to takie mało interesujące.

I co teraz? Czekasz aż Cie przekonamy? Musisz zaryzykować, jak ja , najwyżej wymienisz :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co teraz? Czekasz aż Cie przekonamy? Musisz zaryzykować, jak ja , najwyżej wymienisz :pardon:

Ja bym takiego gościa zostawił w spokoju i powiedział tradycyjnie - "To idź sobie grać w swoje Call of Duty". Niestety gry "z głębią" nie trafiają do każdego.

Edytowane przez Matt2Hot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu zakupiłem sobie PS3 i pierwszą moją grą na tą platformę było Heavy Rain właśnie.

Za pierwszym razem ukończyłem wszystkie próby Ethana by zdobyć adres miejsca gdzie znajduje się Shaun, Madison także dowiedziała się kto jest mordercą i po włamaniiu do jego mieszkania znalazła adres, po czym zadzwoniła do Jaydena (skąd miała jego numer?!). Ethan uratował Shauna a Jayden niestety zginął w walce z Shelby'm. Ratunek Shauna policja przypisała sobie, a Ethan i Madison kupili mieszkanie. Najgorsze z tego zakończenia jest to, że "zabójca z origami" zostaje bezkarny. Aha, i nie uratowałem Lauren.

Za drugim podejściem wyszło o wiele lepiej. Wykonałem tylko próbę z jazdą autostradą (chyba nie da się jej porzucić), Ethana złapała Policja na dachu motelu. Główną rolę przy tym przejściu odegrała Madison która rozwikłała zagadkę i zadzwoniła do Jaydena. To między nią a Shelbym się końcowa bitwa. Jayden uratował Shauna, a po chwili także Madison, kiedy zabójca z origami miał już ją zepchnąć z suwnicy. Po tym zaończeniu Jayden zostaje bohaterem, Madison pisze bestseller a Ethan chyba wraca do swojej żony (?). Żal mi tylko trochę Lauren która o wszystkim się dowiedziała po fakcie.

Ogólnie gra jest bardzo dobra, ale jednak 10/10 to za wysoka ocena. Ja bym dał 8+. Wbrew pozorom Heavy Rain jest mocno liniowe. Wiele razy próbowałem zmienić fabułę w stosunku do pierwszego przejścia, a i tak bohater szedł "jedyną słuszną drogą". Troszkę się zawiodłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takiego gościa zostawił w spokoju i powiedział tradycyjnie - "To idź sobie grać w swoje Call of Duty". Niestety gry "z głębią" nie trafiają do każdego.

Napisał tylko, że gra go nie interesuje a tu już najazd na niego ? nie interesuje go gra to już jest fanem bez sensownego strzelania ? tak ja cie zrozumiałem, może i za bardzo nie wypowiedział się dlaczego ale to, że gra go nie ciekawi to nie trzeba odrazu na niego najeżdżać. A tak btw. jaka w tej grze jest głębia ? jest to dobry thriller ale nie widzę tutaj głębszego przesłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał tylko, że gra go nie interesuje a tu już najazd na niego ? nie interesuje go gra to już jest fanem bez sensownego strzelania ? tak ja cie zrozumiałem, może i za bardzo nie wypowiedział się dlaczego ale to, że gra go nie ciekawi to nie trzeba odrazu na niego najeżdżać. A tak btw. jaka w tej grze jest głębia ? jest to dobry thriller ale nie widzę tutaj głębszego przesłania.

tutaj chodzi o to, ze skoro gra go nie interesuje to po jaka cholere sie wypowiada w tym temacie? :] mozna cos skrytykowac, ale podajac argumenty :] ja nie wchodze na kazdy temat o wyscigach i pisze: "to mnie nie interesuje" :) to zwykle nabijanie postow jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A tak btw. jaka w tej grze jest głębia ? jest to dobry thriller ale nie widzę tutaj głębszego przesłania.

Wg mnie takie, że w każdym momencie może być odebrane tobie wszystko i nie masz nad tym żadnej kontroli, również może skłaniać do przemyśleń "Czy ja bym tak potrafił, czy dał bym radę"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Grałem u kumpla i uważam że to jest bardziej film niż gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mało grałeś, swoja drogą oby więcej takich gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał tylko, że gra go nie interesuje a tu już najazd na niego ? nie interesuje go gra to już jest fanem bez sensownego strzelania ? tak ja cie zrozumiałem, może i za bardzo nie wypowiedział się dlaczego ale to, że gra go nie ciekawi to nie trzeba odrazu na niego najeżdżać. A tak btw. jaka w tej grze jest głębia ? jest to dobry thriller ale nie widzę tutaj głębszego przesłania.

Ale po kiego, skoro nic nie chciał wnieść do tematu.

Uczucia. Ta gra ma pokazać ludzkie emocje i robi to rewelacyjnie. Przesłanie jest, a jakże. JAK DALEKO SIĘ POSUNIESZ BY RATOWAĆ TYCH, KTÓRYCH KOCHASZ. Kiepskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesłanie jest mocarne. Również chciałbym więcej takich gier. Mimo, że mam 16 lat (a za niedługo 17 xD) to gra naprawdę świetnie bawiła się moimi emocjami, pot na czole, drżenie rąk, nie wiedza i brak jakichkolwiek podejrzeń co do Origami Killer'a do tego dziwne zachowanie Ethana - zaczynałem się na poważnie zastanawiać czy to przypadkiem nie on...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×