Skocz do zawartości
ONE

Heavy Rain: The Origami Killer

Rekomendowane odpowiedzi

Co do niewyjaśnionych kwestii i niedomówień w grze - niech będą, ale jeśli w DLC pojawią się wyjaśnienia to dla mnie będzie to zakrawało na skandal! Płacąc wymagam produktu kompletnego, a nie - kup DLC a dowiesz się dlaczego itp.

Ogólnie DLC ostatnio to zmora.. dostajemy półprodukty.

Coś w tym niby jest, ale Aberguy ładnie to kwituje:

Teoretycznie tak,ale zawsze są dwie strony medalu. W poprzedniej generacji konsol DLC nie było,gracze dostawali produkty takie, jakimi były od początku i nie było mowy o żadnych super extra rzeczach,które np. nie zmieściły się na dysku lub developerzy pomyśleli o nich później. Co zostało wycięte/prace nad tym zaniechane, to już tylko oni wiedzieli i nikt się nie czepiał. Jak weszła era płatnych dodatków, to teraz z jednej strony jak gra DLC nie ma, to jest "Dlaczego?", "Jak oni tak mogą?", etc., a z drugiej strony jak znów ma, to jest "Chcą od nas wydusić ostatni grosz!". Pomimo to dodatki kupujemy. Oczywiście,niektórzy developerzy wycinają część gry i później przedstawiają to w formie dodatku,jak to miało miejsce przy AC2. To oczywiście zakrawa o kpinę.Jednak jeżeli chodzi o HR, nikt nie mówił,że coś z gry zostało wycięte. Od razu była mowa o dodatkach ze zdarzeniami,które miały miejsce poza głównym czasem akcji. Dlatego też nie rozumiem tutaj Twojego oburzenia. Jeżeli gra Ci się podoba, i tak pewnie ściągnąłbyś te dodatki,żeby chociaż chwilę dłużej rozkoszować się rozgrywką. A że parę innych rzeczy zostanie wyjaśnione? W to mi graj! Inną kwestią,nie do końca głównie dotyczącą DLC jest mentalność nas, Polaków. "Tak źle i tak niedobrze". Chyba więcej dodawać nie trzeba.

Osobiście się z tym zgadzam.

Co do kolejnej 'luki' dotyczącej Jayden'a mam pewne spekulacje,które właściwe tworzą spójną logiczną całość.

Jego uzależnienie od triptokainy. Teoretycznie ludzie mówią,że nie został ten wątek wyjaśniony. Jak dla mnie to nie jest prawda. Każdy atak "głodu" zdarza się zaraz lub wkrótce po długim używaniu ARI. Jest to oczywiste,że Jayden zażywa tą substancję, aby zniwelować skutki uboczne tego urządzenia. Niestety, jest to silnie uzależniające,dlatego też jest z nim tak,jak jest. Podczas rozmów z, nie wiem, 'kelnerem' jest ta kwestia poruszana. Oczywiście, 'kelner' nie daje wprost do zrozumienia,że chodzi o ARI bądź trip to, ale blisko końca gry możemy sami się przekonać,co miał na myśli. Dlatego też dla mnie oskarżenia o niedomówienie sprawy z uzależnieniem od narkotyków są bezpodstawne. Oczywiście,mogłoby to zakrawać tylko na spekulację,ale jednak ma to jakiś nieodparty logiczny sens. Przynajmniej dla mnie.

Dokładnie. Zauważ, że

po dłuższym posiedzeniu w ARI krew leci mu z nosa i oczu

.

nie kminię

akcji w niebieskiej lagoonie po tym jak Madison związuje Paco i szybko wychodzi i mija się z Jaydenem a paco zamiast dzwonić do swojego ochroniarza z długimi włosami by ją szukał to już ma Shelbiego u siebie a z rozmowy Paco z Shelbiem raczej widać, że paco musiał do Shelbiego zadzwonić by wpadł. Za szybko się Paco uwolnił. ROzumiałbym jakby Jayden nie mijał się z Madison

Shelby zna Paco i jego upodobania. Pomyślał, że Madison to a) nowa laseczka, którą kolega chce wyobracać; B) rozpoznał w niej dziennikarkę śledczą i tym bardziej przyspieszył działania mające na celu zatarcie śladów. W obu wypadkach musiał poczekać na wyjście dziewczyny. W wypadku a) nie było pośpiechu, a w B) nie mógłby ich podejść i cicho załatwić. Paco nie musiał do niego dzwonić, wystarczyło, żeby umówili się wcześniej, lub Scott wpadł z "wizytą niezapowidzianą" i po sprawie. Zobaczył związanego ziutka, uwolnił go, wybadał co trzeba i załatwił. Ochrona nawet nie wiedziała co sie dzieje, wszak kumpel odwiedza szefa po tym jak tamten, w ich mniemaniu, powyobracał jakąś lalunię, nie było niczym nadzwyczajnym.

Słowem, wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje zakończenie wyglądało w ten sposób (jak do tej pory nikt takiego nie opisywał):

Ethan dotarł do magazynu gdzie uwięziony był jego syn - udało mu się go uwolnić.

Scott po pojedynku na "taśmie" z Jadenem spada do niszczarki (wczesniej go ratowałem).

Madison dociera do Ethana po uratowaniu syna i wszyscy razem wychodzą z magazynu.

Ethan w wiadomościach jest opisany jako bohaterski ojciec. Razem z synem i Madison wprowadzają się do nowego mieszkania.

Jaden przedstawiony jest w TV jako bohaterski policjant, który wykrył zabójcę origami. Potem w WC wywala narkotyki do klozetu. Następnie jest jeszcze jedna scena jak pracuje w swoim gabinecie w FBI i po zdjęciu okularów na jego biurku pojawiają się komputerowe czołgi (tego nie miał chyba nikt do tej pory) - wydaje się jakby mimo wszystko zwariował trochę od miksu - narkotyki + okulary.

Lauren napluła na grób Scottiemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje zakończenie wyglądało w ten sposób (jak do tej pory nikt takiego nie opisywał):

Ethan dotarł do magazynu gdzie uwięziony był jego syn - udało mu się go uwolnić.

Scott po pojedynku na "taśmie" z Jadenem spada do niszczarki (wczesniej go ratowałem).

Madison dociera do Ethana po uratowaniu syna i wszyscy razem wychodzą z magazynu.

Ethan w wiadomościach jest opisany jako bohaterski ojciec. Razem z synem i Madison wprowadzają się do nowego mieszkania.

Jaden przedstawiony jest w TV jako bohaterski policjant, który wykrył zabójcę origami. Potem w WC wywala narkotyki do klozetu. Następnie jest jeszcze jedna scena jak pracuje w swoim gabinecie w FBI i po zdjęciu okularów na jego biurku pojawiają się komputerowe czołgi (tego nie miał chyba nikt do tej pory) - wydaje się jakby mimo wszystko zwariował trochę od miksu - narkotyki + okulary.

Lauren napluła na grób Scottiemu.

to bylo moje pierwsze zakonczenie :] czyli trofek, ze kazdy mial przezyc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje zakończenie wyglądało w ten sposób (jak do tej pory nikt takiego nie opisywał):

Ethan dotarł do magazynu gdzie uwięziony był jego syn - udało mu się go uwolnić.

Scott po pojedynku na "taśmie" z Jadenem spada do niszczarki (wczesniej go ratowałem).

Madison dociera do Ethana po uratowaniu syna i wszyscy razem wychodzą z magazynu.

Ethan w wiadomościach jest opisany jako bohaterski ojciec. Razem z synem i Madison wprowadzają się do nowego mieszkania.

Jaden przedstawiony jest w TV jako bohaterski policjant, który wykrył zabójcę origami. Potem w WC wywala narkotyki do klozetu. Następnie jest jeszcze jedna scena jak pracuje w swoim gabinecie w FBI i po zdjęciu okularów na jego biurku pojawiają się komputerowe czołgi (tego nie miał chyba nikt do tej pory) - wydaje się jakby mimo wszystko zwariował trochę od miksu - narkotyki + okulary.

Lauren napluła na grób Scottiemu.

Miałem tak samo z jednym wyjątkiem

Madison i Ethan nie spali ze sobą, więc ona nie towarzyszyło ojcu i synowi w zwiedzaniu nowej chaty

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja już kilka zakończeń przerobiłem został mi już chyba tylko przeżyć scotem jako zbrodnia doskonała. Ale nie potrafie zdobyć 2 trophy 1-"wszystkiego najlepszego" - pomimo, że dokończyłem rysowanie nakryłem do stołu i pobawiłem sięz dzieciakami to nie zdobyłem tego. 2 - "dobry ojciec" - tu też robie wszystko z planem i nic. Oprócz tego nie wiem jak zrobić w dodatku Taxidermist zakończenia "poświecenie w imię prawdy" pozostałę już zdobyłem. Z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam^^

Mam pytanie jak to jest z wczytywaniem rozdzialow z opcja zapisu? Mianowice brazowe trofe uzupelnilem sobie poprzez wczytywanie bez zapisu.

Chcialem zrobic srebne z probami, ale nie zalicza mi pomimo tego, ze daje opcje zapisu postepu. Musze gre jeszcze raz przejsc od poczatku i wykonac proby?? Czy podobnie jest z zakonczeniami, ze od danego momentu musze przechodzic?? Nie ma opcji, ze odpalam dany rozdzial i robie rzeczy potrzebne do danego zakonczenia,itp.

Bede dostojnie wdzieczny za wyjasnienie tej kwestii:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja już kilka zakończeń przerobiłem został mi już chyba tylko przeżyć scotem jako zbrodnia doskonała. Ale nie potrafie zdobyć 2 trophy 1-"wszystkiego najlepszego" - pomimo, że dokończyłem rysowanie nakryłem do stołu i pobawiłem sięz dzieciakami to nie zdobyłem tego. 2 - "dobry ojciec" - tu też robie wszystko z planem i nic. Oprócz tego nie wiem jak zrobić w dodatku Taxidermist zakończenia "poświecenie w imię prawdy" pozostałę już zdobyłem. Z góry dzieki za pomoc

Trofeum "Wszystkiego najlepszego" - jak bierzesz syna na barana, to biegaj z nim po całym ogrodzie, dopóki gra "sama" go nie zrzuci, wtedy bez problemu dostaniesz trofeum. Co do drugiego pucharka, to patrz ciągle na zegar i jak tylko pojawi się dana godzina to proponuj to co jest na liście.

A w dodatku, aby uzyskać zakończenie "Poświęcenie w imię prawdy" musisz zadzwonić na policję, po czym dać się zabić przez tego taksydermistę.

Witam^^

Mam pytanie jak to jest z wczytywaniem rozdzialow z opcja zapisu? Mianowice brazowe trofe uzupelnilem sobie poprzez wczytywanie bez zapisu.

Chcialem zrobic srebne z probami, ale nie zalicza mi pomimo tego, ze daje opcje zapisu postepu. Musze gre jeszcze raz przejsc od poczatku i wykonac proby?? Czy podobnie jest z zakonczeniami, ze od danego momentu musze przechodzic?? Nie ma opcji, ze odpalam dany rozdzial i robie rzeczy potrzebne do danego zakonczenia,itp.

Bede dostojnie wdzieczny za wyjasnienie tej kwestii:)

Rozumiem, że chodzi Ci o pucharek za wykonanie wszystkich prób? Musisz wczytać pierwszą próbę, której nie zaliczyłeś i od tego momentu musisz grać, aż do ostatniej próby, czyli jak masz niezaliczoną pierwszą, to musisz praktycznie od samego początku gry zaczynać, zapisu nie musisz dawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że Paco nie spodziewał się wizyty Shelbiego i to widać z rozmowy "...aaaa to ty wystraszyłeś mnie..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trofeum "Wszystkiego najlepszego" - jak bierzesz syna na barana, to biegaj z nim po całym ogrodzie, dopóki gra "sama" go nie zrzuci, wtedy bez problemu dostaniesz trofeum. Co do drugiego pucharka, to patrz ciągle na zegar i jak tylko pojawi się dana godzina to proponuj to co jest na liście.

A w dodatku, aby uzyskać zakończenie "Poświęcenie w imię prawdy" musisz zadzwonić na policję, po czym dać się zabić przez tego taksydermistę.

Rozumiem, że chodzi Ci o pucharek za wykonanie wszystkich prób? Musisz wczytać pierwszą próbę, której nie zaliczyłeś i od tego momentu musisz grać, aż do ostatniej próby, czyli jak masz niezaliczoną pierwszą, to musisz praktycznie od samego początku gry zaczynać, zapisu nie musisz dawać.

bardzo dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że Paco nie spodziewał się wizyty Shelbiego i to widać z rozmowy "...aaaa to ty wystraszyłeś mnie..."

No to go zaskoczył i tyle. Nie zmienia to w sumie niczego.

Wchodzi znajomy szefa, zaraz po wyjściu laleczki, więc goryl nie robi mu problemu, tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano. Odpaliłem grę, chciałem wczytać i "black screen". Co zrobić? Czy jest jakiś inny sposób niż przewijanie do 5 rozdziałów wstecz żeby gra działała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano. Odpaliłem grę, chciałem wczytać i "black screen". Co zrobić? Czy jest jakiś inny sposób niż przewijanie do 5 rozdziałów wstecz żeby gra działała ?

niestety jak na razie nie ma :( bedziesz musial sie cofnac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje zakończenie:

Ethan po uwolnieniu syna darował życie Shelby'emu. Po wyjściu z magazynu architekt został zabity przez policję. Madison wpadła w depresję, a Jayden skończył z pracą w FBI.

Teraz, aby zdobyć resztę trofeów muszę cofać się do poszczególnych rozdziałów i używać opcji "zapis"? Trofeo "Four Heroes - Complete the story with four characters alive" raczej wymaga cofania się do kilku rozdziałów, i to pewnie gdzieś na początek. Nie wiem czy po zmianie historii z jednego rozdziału będzie to miało wpływ na inne rozdziały do przodu, czy trzeba po kolei wszystko znowu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aby zdobyć resztę trofeów muszę cofać się do poszczególnych rozdziałów i używać opcji "zapis"? Trofeo "Four Heroes - Complete the story with four characters alive" raczej wymaga cofania się do kilku rozdziałów, i to pewnie gdzieś na początek. Nie wiem czy po zmianie historii z jednego rozdziału będzie to miało wpływ na inne rozdziały do przodu, czy trzeba po kolei wszystko znowu?

Tak,możesz wybierać poszczególne rozdziały,ale jeżeli chodzi o większość, jak nie wszystkie brązowe trofea, to nie musisz nadpisywać stanu gry. Aby wszyscy przeżyli nie musisz się cofać do początku tylko zacznij od momentu,w którym jedna z postaci zginęła i postaraj się,aby było inaczej(w tym przypadku musisz nadpisywać stan gry). Co do wpływu na inne rozdziały,to zależy jaki rozdział rozegrasz najpierw. Np. rozegranie motywu u psychiatry nie zmieni dalszych losów,więc wszystko będzie ok. Jeżeli jednak zmienisz rozdział,w którym poprzednim razem jeden z bohaterów np. zginął,to będziesz musiał rozegrać resztę dalszych rozdziałów jeszcze raz. Poza tym,jeżeli się nie mylę,to gra sama mówi przy wybieraniu konkretnego rozdziału,że nadpisując stan gry, pozostałe mogą wymagać ponownego przejścia (przynajmniej tak jest w wersji angielskiej).

PS. Chyba takie pytania odnośnie trofeów powinno się zamieszczać w innym dziale i temacie temu poświęconym. ;)

Edytowane przez Aberguy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym podejściu:

Madison zabiła się bo wyskoczyłem z okna mieszkania Scotta. Ethan popełnił samobójstwo, Jayden umarł.

Za drugim razem:

Ethan uratował dziecko, Madison przyjechała mu na pomoc, Jayden stoczył (i wygrał) walkę ze Scottem Shelbym i już na samym końcu Ethan kupił nowe mieszkanie, Madison napisała książkę a Jayden owrócił do pracy w FBI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JackXPPL, to Twoje pierwsze zakończenie to czysty hardcore. Grałeś "pod wpływem" czy co, że się wszystko tak niefortunnie potoczyło? :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA zrozumiałem że Paco odwiedził BLAKE a nie Shelby. Facet jest zbyt drobno zbudowany żeby być Shelbym chociaż być może się mylę ;)

Moje zakończenie:

Dzieciaka ratuje Ethan tylko dlatego że na nagraniu usłyszałem prom w oddali, madison przeżywa, przyjeżdża do portu, Ethan zostaje postrzelony, gruby gania Madison, są na szczycie jakiegoś żurawia, już ma zrzucić kobietę ale zabija go Ethan. Niestety mój ulubiony bohater umiera nie z gruchy i z pietruchy, przegląda dowody, łapie się za serce i umiera (tym najbardziej się zdenerwowałem, chciałem zaliczyć żeby wszyscy przeżyli...). Blake zakłada IWO ale nad kanionem nachodzi go Jayden ;)

czyli myliłem się co do pierwszego ale podczas walki można odnieść mylne wrażenie ;)

Edytowane przez Milusass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauważyliście, że Ethan ma w swoim gabinecie plany budynku

Kramera

? :laugh:

Edytowane przez NewNickPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo+ wystawił ocenę 10/10 to jest przesada. :) Gra prawie jak film, cudowna grafika. Minus: jest za liniowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo+ wystawił ocenę 10/10 to jest przesada. :) Gra prawie jak film, cudowna grafika. Minus: jest za liniowa.

po ochlonieciu troche rowniez moge stwierdzic, ze ocena 10/10 to troche przesada :) gra u mnie waha sie w przedziale 8,5-9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego sądzę, że PSXextreme > neo+.

W PSX 8+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy dlc pojawi sie na psstore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego sądzę, że PSXextreme > neo+.

W PSX 8+.

w neo+ sa czasami takie dziwne oceny.... np FF13 dostal 9 (bardzo mi sie podoba ta gra ale zasluguje na 8), a WKC dostalo bodajze 6+....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×