Skocz do zawartości
ONE

Heavy Rain: The Origami Killer

Rekomendowane odpowiedzi

osobiście przeszedłem Heavy Rain kilka tygodni temu i gra wywołała u mnie nie małe poruszenie. Jednak mimo wszystko nie ma co na siłę jej kilkukrotnie przechodzić gdyż cała otoczka automatycznie straci swoją magię. 

Jeżeli miałbym wrócić do niej to za kilka ładnych miesięcy - oczywiście grając w zupełnie innym stylu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Heavy Rain po pierwszym ukończeniu wywołuje nieopisane emocje. Świetnie poprowadzona linia fabularna i niezły mindfuck, gdy już dowiadujemy się kto jest killerem. Kolejne przejścia zaliczyłem dopiero po kilku miesiącach w celu wbicia platyny i każde kolejne ukończenie pokazuje pewne nieścisłości oraz dziury fabularne. Dlatego lepiej ponownie grać dopiero po jakimś czasie. Inaczej zepsujemy sobie opinię o tej grze. Sam David Cage zresztą podkreślał, że według niego Heavy Rain należy ukończyć tylko raz. :)

Edytowane przez _Matheo_
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu komu spodobał się HR oraz Beyond:DD polecam także Fahrenheit z PS2 - ograłem ją także na wszelkie możliwe sposoby i też jest rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fahrenheit jest w końcu spod tego samego dłuta developerskiego. :) Aczkolwiek tutaj do "rewelacyjności" miałbym już spore zastrzeżenia. Co prawda zajebisty początek i świetne rozwinięcie fabuły (gdzieś tak do połowy gry) daje nadzieję na kapitalną produkcję, ale potem twórcy trochę już przegięli z pomysłami. Chodzi mi głównie o dwie strony konfliktu, które ukazane są w sposób wręcz absurdalny i totalnie psujący klimat gry. Sądziłem, że tajemnica zachowania głównego bohatera znajdzie jakieś inne rozwiązanie, a tu scenarzyści wyskoczyli z jakimś debilizmem i to chyba jeszcze wymyślonym na kolanie w pociągu do pracy. Generalnie całość uważam za udaną i godną zaliczenia produkcję, ale rewelacyjną bym jej nie nazwał. Właśnie przez te dwie głupoty fabularne. ;)

 

Całość ogrywałem na PC, więc nie wiem jak to było rozwiązane w wersji na PS2, ale raczej żadnych różnic bym się nie spodziewał.

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić ile godzin zajęło przejście gry na PS4?

Niestety nie znalazłem wątku w dziale PS4.

Wysłane z X Tetki

Edytowane przez JacaC8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,  w jednym z rozdziałów przez pomyłkę wybrałem nie ten guzik co trzeba i zaskutkowało to tym czego nie chciałem zrobić, więc uruchomiłem z menu w opcji"rozdziały" ten sam moment z opcją zapisu(nadpisuje mi na mojego obecnego sava) i czy moje poprzednie decyzje zostały anulowane? bo pojawił się komunikat, że kolejny sceny mogą pojawić się w innej chronologii i za bardzo nie wiem jak to zinterpretować.

Edytowane przez simonldz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×