Skocz do zawartości
ONE

Heavy Rain: The Origami Killer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z dema wersji Move? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z dema wersji Move? :smile:

Mnie się nie podoba. Ale chyba generalnie gra mi się nie podoba :P W demie jest jedna fajna akcja bijatyki i tyle. Reszta to próbowanie wykonywanie gestów które są wyświetlane na ekranie. Niektóre są fajne i intuicyjne jak pukanie w drzwi, a niektóre dla mnie kompletnie nie logiczne i wkurza mnie zastanawianie się jak wykonać dany gest. Może przy większym treningu... tempo akcji zniechęciło mnie jednak do dalszego testowania :)

Jako że to chyba nie jest nowa gra to o grafice i innych aspektach się nie będę wypowiadał.

Moja ocena to oczywiście subiektywna opinia osoby która parę dni temu kupiła w ogóle PS3 :)

Edytowane przez obik84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miała być wersja move do ściągnięcia dzisiaj - w ps store nie ma, ale jak się włączy grę to wyskakuje aktualizacja do wersji 2.0 a waży to 1144MB. Wydaje mi się, że to właśnie obsługa move ale upewnię się dopiero za 80 min :/ neo 2Mbity to zdecydowanie za mało jak na dzisiejsze czasy :(

Może ktoś już to zassał i potwierdzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe też mam neo 2mb i ściągało mi 90 minut :) i tak jest to update do wersji move :) przy okazji jest nowy wygląd menu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmęczyłem ostatnie trofea i Platyna moja.

Nie mogę powiedzieć, żeby gra była słaba, ale ja osobiście trochę się zawiodłem. Chyba przez odkrywanie wszystkich zakończeń mam już jej trochę dość. Chociaż nie tylko to, że musiałem pewne epizody kończyć kilka razy ma wpływ na moją ocenę. Już w trakcie pierwszego przechodzenia nudziłem się niemiłosiernie. Teraz też zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę nie zastanawiałem się i nie kombinowałem kto może być zabójcą. Po prostu ten cały system wyboru sprawił, że całe granie było dla mnie strasznie jednostajne. Trochę nudnawa ta cała opowieść. Jak tak naprawdę jak się nad tym zastanowię, "wyboru" raczej nie miałem - był on po prostu strasznie ukierunkowany na określony cel. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że "tak po prostu musi być", no bo jak inaczej doprowadzić całą historię do finału, ale jednak... ciągnie się to jak flaki z olejem. Jednym słowem... do HR ja już nie wracam i gra ląduje na allegro.

Ulubiony bohater... :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie , czy aby grac w HR MOVE musze posiadac rozdzke + navi czy wystarczy sama rozdzka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebny obok move;a navigation stick lub zamiast sticka normalny pad od ps3

dzieki za odpowiedz , z padem chyba dosc niewygodnie jesli bym chcial pograc na stojaco.

gre przeszedlem dawno temu i tylko raz , bardzo mi sie podobala takie gry powinny pojawiac sie co 3-4 miesiace jako epizody jakiejs historii cos jak serial dla graczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz , z padem chyba dosc niewygodnie jesli bym chcial pograc na stojaco.

gre przeszedlem dawno temu i tylko raz , bardzo mi sie podobala takie gry powinny pojawiac sie co 3-4 miesiace jako epizody jakiejs historii cos jak serial dla graczy :)

A nie wiesz czy w ogóle potrzebny jest Move zeby grać w Move Edtion. Pytam, bo gre zamierzam kupić, a nowa wersja nie dość, że jest tańsza to jeszcze dołączona jest masa dodatków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie niewiem czy move edition ma wsparcie dla pada- pytałem o to niedawno (kilka postów wyżej) ale nikt nie odpisał....

co wygody: grałem w demo HR ME wczoraj i z padem było ok-  grałem na siedząco na kanapie- HR  to nie gra sportowa żeby stać :) 

PS: W menu głównym HR ME zauważyłem opcję przełącz na kontroler bezprzewodowy gdy miałem na mov;ie- przypuszczam więc że HR ME wspiera pada ale jako że  zainstalowałem najpierw wersję demo zwykłą, a przedwczoraj ME (mam obie pozycje w folderze ps3) nie jestem w 100procentach tego pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie niewiem czy move edition ma wsparcie dla pada- pytałem o to niedawno (kilka postów wyżej) ale nikt nie odpisał....

co wygody: grałem w demo HR ME wczoraj i z padem było ok-  grałem na siedząco na kanapie- HR  to nie gra sportowa żeby stać :) 

PS: W menu głównym HR ME zauważyłem opcję przełącz na kontroler bezprzewodowy gdy miałem na mov;ie- przypuszczam więc że HR ME wspiera pada ale jako że  zainstalowałem najpierw wersję demo zwykłą, a przedwczoraj ME (mam obie pozycje w folderze ps3) nie jestem w 100procentach tego pewny.

Tak gra wspiera zarówno Mova jak i standradowe sterowania. Ja chyba jednak zostane przy padzie gdyż z wersji Move mam mieszane uczucia. Jak ktos ma ochote dowiedziec sie nieco wiecej o moich wrazen to zapraszam tutaj: http://tomiga.wordpr...wanie/#more-259

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wlączaniu gry pokazuje sie by pobrać patch. Klikam żeby pobrało konsola się zawiesza i resetuje. Tak za każdym razxem. Miał ktoś tak? Jak to rozwiązać?

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wlączaniu gry pokazuje sie by pobrać patch. Klikam żeby pobrało konsola się zawiesza i resetuje. Tak za każdym razxem. Miał ktoś tak? Jak to rozwiązać?

?

wywal instalke gry (sejwy zostaw) - moze pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie .. :

jak w Melinie nie pomoze sie Lauren jak ja bedzie tam tlukl ten lysy 'zlamas' ;P to jak jej sie nie pomoze to Lauren pojawi sie pozniej jeszcze jakos w grze - tak jak normalnie ze przychodzi z listem chyba czy obrazila sie i nie bedzie jej juz do konca gry ? czy wtedy bedzie jako ze 'umarla' czy trzeba ja w samochodzie zostawic by zginela ? teraz chce zagrac tak by wszyscy zgineli dlatego pytam ;P - gram drugi raz z Move..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie .. :

jak w Melinie nie pomoze sie Lauren jak ja bedzie tam tlukl ten lysy 'zlamas' ;P to jak jej sie nie pomoze to Lauren pojawi sie pozniej jeszcze jakos w grze - tak jak normalnie ze przychodzi z listem chyba czy obrazila sie i nie bedzie jej juz do konca gry ? czy wtedy bedzie jako ze 'umarla' czy trzeba ja w samochodzie zostawic by zginela ? teraz chce zagrac tak by wszyscy zgineli dlatego pytam ;P - gram drugi raz z Move..

Z tego co mówi poradnik on-line:

Powiem Ci, że poradnik nic o tym nie mówi, tz. nie ma nic na temat tego co się stanie jak jej nie pomożesz. W każdym razie faktycznie możesz ją później "uśmiercić" w samochodzie (epizod "W potrzasku"), chociaż jej śmierć i tak nie ma tu znaczenia. Masz "zabić" trzech głównych bohaterów pozytywnych. Lauren nim nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak ktoś nie posiada HR a planuje zakup to polecam zainteresować się wersją Move, ja właśnie kupiłem i od kilku dni gram. Zawiera masę dodatków, nie sprawdzałem ale dlc też chyba jest.

Oczywiście mając move możemy w opcjach ustawić czym gramy padem czy kontrolerem ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem z oceną tej gry. Zagrałem w nią dopiero teraz, bo czekałem na wersje MOVE. Uważałem, że ta gra zasługuje na takie sterowanie. I tu się chyba nie pomyliłem. Gameplay idealnie nadaje się do takiego sterowania. Szkoda, że gra nie była pisana od razu pod nowe kontrolery ale i tak jest zupełnie inny feeling niż na padzie. Szkoda, że coś czasami nie bangla, albo nie bardzo wiadomo co zrobić. Ikony na ekranie nie są intuicyjne, przez co czasami przy szybszych akcjach popełnia się błędy, które tak naprawdę nie są naszą winą... 7/10

Fabuła, czyli to co stanowi siłę tej gry... Powinno stanowić. Aż do samego zakończenia byłem absolutnie przekonany, że to będzie gra genialna. No ale niestety okazała się tylko pisadłem zdolnego pisarza bez pomysłu. Od samego początku jesteśmy wprowadzeni w intrygę, która nie ma końca. Ten kto oglądał serial Lost powinien mieć podobne wrażenie. Przez kilka lat rozbudowana historia tak naprawdę nigdy nie była wymyślona do końca. Zakończenie na siłę, doklejone, wydumane, wyjęte z kapelusza, banalne. 1/10. Sorry.

Grafika. Oprócz twarzy cała reszta leży i kwiczy. Animacja, tła, efekty. To wszystko jest bardzo marnej jakości. Podejrzewam, że gra była robiona na zasadzie "rzeźbienia" pojedynczych epizodów. Ciężka, rzemieślnicza robota. Wyszło jak wyszło. 5/10

Na koniec słów kilka o polskiej lokalizacji. Tak to ujmę... Do tej pory słyszę głos Ethana: NIE MOGĘ TERAZ ZROBIĆ KUPY!!! MUSZĘ ZROBIĆ SIKU!!! Wszystko tym samym głosem. Dobrze chociaż, że oprócz kilku wpadek, zachowany został sens całej wypowiedzi i przekleństwa są siarczyste. 6/10

Koniec końców wyszło 5/10. Straszna ocena jak na taki hit, w który jakby nie patrzeć zagrywałem się codziennie przez kilka dni. Ale tylko dlatego, że zostałem perfidnie oszukany. Ta gra to tylko opowieść, a jako opowieść zawiodła mnie na całej linii.

Wersje MOVE opłaca się kupić. Gra, Dodatek, 3 Themy i Ścieżka Dźwiękowa. Wszystko za około 125 złotych. Za tą cenę nie ma się co zastanawiać. Dobrze, że poczekałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to HR Move Edition ma dokładnie tą samą  zawartość co EK w papierowym pudełku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kill>>> Z fabułą to ostro przegiąłeś. :P

Torba>>> Są jeszcze filmiki typu "making of...".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odnoszę się do całości gdyż nie ukończyłem jeszcze gry. Trochę pograłem i fabuła mi się podoba jest wprowadzenie do historii i potem akcja powoli przyspiesza. Więc tyle ile widziałem nie zgadzam się z tą opinią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trofeum 'zobacz wszystkie zakonczenia' jest wtedy gdy wszystkie sa na 1 save czy jak sie poprostu zobaczy wszystkie ? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli interesuje się opcją zakupu gry Heavy Rain i mam problem z wyborem wersji gry. Z tego co słyszałem obecnie na rynku znajduje się zwykła wersja "Heavy Rain", a także "Heavy Rain Move Edition". Osobiście nie posiadam kontrolera "MOVE" i nie zamierzam się w najbliżej przyszłości w niego zaopatrzyć i właśnie tu rodzi się moje pytanie. Jeżeli zakupie wersje "Heavy Rain Move Edition"(ponieważ przeglądając oferty na Allegro ta wersja jest obecnie najtańsza i jest jej najwięcej) będę mógł grać normalnie zwykłym kontrolerem?

Może takowe pytanie pojawiło się już wcześniej, ale wole nie przeglądać wcześniejszych postów, by przez przypadek nie popsuć sobie ewentualnej zabawy z przechodzenia gry. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli interesuje się opcją zakupu gry Heavy Rain i mam problem z wyborem wersji gry. Z tego co słyszałem obecnie na rynku znajduje się zwykła wersja "Heavy Rain", a także "Heavy Rain Move Edition". Osobiście nie posiadam kontrolera "MOVE" i nie zamierzam się w najbliżej przyszłości w niego zaopatrzyć i właśnie tu rodzi się moje pytanie. Jeżeli zakupie wersje "Heavy Rain Move Edition"(ponieważ przeglądając oferty na Allegro ta wersja jest obecnie najtańsza i jest jej najwięcej) będę mógł grać normalnie zwykłym kontrolerem?

Może takowe pytanie pojawiło się już wcześniej, ale wole nie przeglądać wcześniejszych postów, by przez przypadek nie popsuć sobie ewentualnej zabawy z przechodzenia gry. :wink:

Wydaje mi się, że to chyba na jedno wychodzi, mój kumpel z, którym zamieniłem się za Battlefielda: Bad Company 2, kupił wersję (chyba) zwykła, a przy uruchomieniu i tak ściągnął mi się dodatek, który przerobił mi grę na "Move Edition", możesz spokojnie grać w nią na padzie. Przy uruchomieniu gry pojawia Ci się jaki kontroler wybierasz :) Więc chyba nieważne, którą wersję weźmiesz bo i tak pobierze się aktualizacja na Move Edition.

P.S Pilnie chcesz kupić tego Heavy Raina? (odp. na PW)

Edytowane przez marekINT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sterowanie sie wybiera i mozna grac tym lub tym wiec problemu nie ma.. ja mam zwykla wersje i sciagna mi sie 1,5 GB patch 'move edition'.. wiec sadze ze jedyna roznica to taka ze move edition ma w sobie wszystko a w zwyklej wersji poprostu trzeba to sciagnac z neta ;P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×