Skocz do zawartości
Siriondel

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też złapali jak trzeba było ten pierścień ukraść :biggrin:

Z pewnością Twoja pomoc jest bezcenna...grunt to wiedzieć, że własna pomyłka zdarza się również innym :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem, mianowicie znalazłem w jednej z jaskiń ciało zabitego człowieka. Aktywowało mi quest "Report Leifnarr's death to his family / Powiadom rodzinę Leifnara o jego śmierci".

Ale co z tego, skoro znalazłem już młyn, w którym żyje jego żona z synem, ale niestety ma jedną kwestię dialogową i to wszystko.

Jest możliwość na skończenie tego questa, albo czy jego nieskończenie w czymś przeszkodzi?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mianowicie znalazłem w jednej z jaskiń ciało zabitego człowieka. Aktywowało mi quest "Report Leifnarr's death to his family / Powiadom rodzinę Leifnara o jego śmierci".

Ale co z tego, skoro znalazłem już młyn, w którym żyje jego żona z synem, ale niestety ma jedną kwestię dialogową i to wszystko.

Miałem dokładnie to samo. Jeżeli znajdziesz ciało gościa zanim znajdziesz jego rodzinę, questa nie można zakończyć sukcesem, bo nie ma opcji dialogowej. Można jedynie go zawalić, żeby go w diabły usunąć z listy, po prostu zabijając jego żonę. O ile pamiętam, to jest quest z kategorii "Misc" i nie ma opcji żeby przeszkodził w czymś większym. Najwyżej będzie sobie wisiał w dzienniku do końca świata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem, że z tą eksploracją na własną rękę trzeba uważać bo jeśli np zabiję jakiegoś bandit leadera, a później dostanę na niego questa to dupa zbita.

Też mi sandbox, pff...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, strasznie to wkurzające jest, że nie zalicza z automatu takiego questa. Skoro już się wcześniej kogoś zabiło, znalazło,

odczytało jego zapiski, cokolwiek, to powinno to od razu być albo zaliczone, albo do zaliczenia, tak jak w przypadku w.w. questa.

A nie zaprzepaszczone, bo postąpiło się w innej kolejności. Takie błędy właśnie powinni poprawiać i dodawać w formie patcha,

a nie dodają DLC, aby sobie zbudować dom. Trochę psuje to całokształt, prawie doskonałej gry sandboxowej.

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie czytałem, że z tą eksploracją na własną rękę trzeba uważać bo jeśli np zabiję jakiegoś bandit leadera, a później dostanę na niego questa to dupa zbita.

Też mi sandbox, pff... ;)

Na szczęście takich sytuacji jest bardzo mało i jestem pewien, że w łatkach coś zostało w związku z tym poprawione. W jakichś 95% dungeonów przeciwnicy i potwory się respią, więc nie ma specjalnego problemu. Ja eksplorowałem sam więcej niż zajmowałem się questami i poważną sytuację, która przerwałaby mi dużego questa trafiłem tylko raz, to co napisałem w poradniku (Trouble in Skyrim). Mimo wszystko, lepiej nie trzymać jednego zapisu gry, bo to jedyna obrona :P

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie naczytawszy się o takich problemach najpierw zbieram questy i dopiero lecę do dziur w ziemi :) Sam z siebie odwiedziłem tylko kopalnię, która była na samym początku.

A wkurza mnie jeszcze jedna rzecz. Tu niby każdy może stworzyć własną postać...tylko że w każdej normalnej grze RPG gdzie wybiera się klasę, np wojownika wraz z rozwojem postaci nosimy coraz cięższe i lepsze zbroje, ale naszą główną umiejętnością jest siła która zwiększa też ładowność, a tu nieważne czy jestem wojownikiem, który nosi mega ciężką zbroję czy złodziejem, który ma leciutką zbroję to każdy ma te 300 ładowności...i jak na złość to właśnie złodziej ma perka zwiększającego ładowność o 100...i nie piszcie o Staminie bo to zwiększa tylko o 5, a przecież nie właduję wszystkiego w staminę bo potrzebuję pkt życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałoby się doszukiwać błędów, to mniejszych, bądź większych trochę się znajdzie. Ale one tak bardzo nie przeszkadzają, jak te związane z zaliczeniem questów.

Ja także staram się nie chodzić po świecie bez celu i wszystko robię podczas jakiejś konkretnej sprawy. To właśnie podczas wyprawy z konkretnym questem wpadłem

na zwłoki Leifnara, a że zaglądam w każdy kąt i staram się wszystko co interesujące sprawdzać, to aktywowałem questa od końca.

A jeśli faktycznie wziąć Skyrim za pełnoprawnego sandbox'a, to grając bardzo chaotycznie i bez większego sensu nie powinniśmy zepsuć jakiegokolwiek questa.

Odnośnie perków, to mi bardziej przeszkadza to, że nie da się wybrać takiego, który mi jest potrzebny i mnie interesuje, tylko wszystko po kolei, mimo, iż niektóre są

z innej bajki lub zupełnie niepotrzebne. Ale jak pisałem, to mały problem, z którym da się spokojnie grać i można się do tego przyzwyczaić.

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam mega problem z trofeum Oblivion Walker . Mam wszystkie patche i dlc. Za pierwszym razem nie dostałem jednego z nich , a teraz przeszedłem wszystko z poradnikiem i mam nawet wszystkie potrzebne artefakty w ekwipunku (znaczy się 14 bo książkę przeczytałem) i trofeum nie wyskakuje. Nie korzystałem z glitcha z wilkołakiem i nie mogę się cofnąć. Mam sejv tuż przed przyjęciem ostatniego brakującego questa , tego gdzie trzeba mieć level 30. Zrobiłem go raz z usuniętym dlc, a raz normalnie. Trofeum wciąż nie ma . Czy mógłby mi ktoś coś doradzić?  czy są jakieś sposoby na to żeby trofeum się dotriggerowało? 3 raz to już se daruję przechodzenie, lol. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam mega problem z trofeum Oblivion Walker . Mam wszystkie patche i dlc. Za pierwszym razem nie dostałem jednego z nich , a teraz przeszedłem wszystko z poradnikiem i mam nawet wszystkie potrzebne artefakty w ekwipunku (znaczy się 14 bo książkę przeczytałem) i trofeum nie wyskakuje. Nie korzystałem z glitcha z wilkołakiem i nie mogę się cofnąć. Mam sejv tuż przed przyjęciem ostatniego brakującego questa , tego gdzie trzeba mieć level 30. Zrobiłem go raz z usuniętym dlc, a raz normalnie. Trofeum wciąż nie ma . Czy mógłby mi ktoś coś doradzić?  czy są jakieś sposoby na to żeby trofeum się dotriggerowało? 3 raz to już se daruję przechodzenie, lol. 

Najlepiej będzie jak wypiszesz te co masz (ma być ich 15 razem z książką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to mam te które są na tej stronie zamieszczone w poradniku jak i na paru innych stronach, przed pisaniem tego posta porównywałem parędziesiąt razy z poradnikami, Z tego questu o wikołakach mam skórę (hide). Czy komuś na forum udało się wbić to trofeum albo po patchu 2.09 , albo z DLC zainstalowanym na konsoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypisz jakie masz artefaktu, może coś poradzimy bo swego czasu też miałem z tym problem.

Skończyłem quest Ill Met by Moonlight i to był 15 artefakt i nic, wczytałem save użyłem bug i zdobyłem 2 artefakty z tego questa i dopiero wtedy trofeum wpadło.

Grałem z patchem 1.9 i miałem wszystkie DLC zainstalowane chyba, chociaż co do DLC mogę się mylić.

Skyrim pod względem zdobycia platyny to chyba jedna z najtrudniejszych gier, właśnie przez ilość problemów, miałem użyte wszystkie sloty do zapisu gry tak na wszelki wypadek.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Bethesda powinna się nauczyć tworzyć gry. Fallout 3, DLC do niego czy Skyrim pokazują, że programować raczej potrafią ale albo olewają testy albo mają testerów do dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem podczas misji Pieces of The Past. Mam 33 lvl i dostałem już jakiś czas temu zaproszenie do odwiedzenia muzeum w Dawnstar od kuriera. Niestety pod owym muzeum nikogo nie ma o każdej porze dnia i nocy. Jakiś czas temu jak zaczynałem robić zadania dla Dark Brotherhood to dostałęm zlecenie na jakiegoś gościa właśnie w Dawnstar. Kojarze że po tym jak go zabiłem to rzuciło się na mnie kilku mieszkańców i niektórych zabiłem a potem ucieklem.

Czy jeśli przez przypadek zabiłem Silusa to będę musiał zaczynać grę od nowa zeby zaliczyło mi pucharek Oblivion Walker?( Misje I'll Met by Moonlight mam już wykonaną). Mam nadzieję że wszystko w miare czytelnie wyjasniłem ;)

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ważna informacja!

 

Niestety, dla wszystkich, którzy zaczynają zabawę ze Skyrim, lub dla chcących zrobić platynkę, muszę powiedzieć,

że wszystkie małe i większe błędy, które nam pomagały w zdobyciu pucharków zostały usunięte wraz z ostatnim

patchem. Także już nie odwiedzimy 13 razy kamieni, czy nie nabijemy 50lvl w kilka minut, czytając sto razy księgę

Oghma Infinium.

 

p.s. przypomniałem sobie jeszcze jedną rzecz. W pucharze związanym ze ślubem, już nie da się na szybko iść

do Maramala, aby kupić amulet. Teraz jedyną opcją, na jego zdobycie jest wykonanie questa dla Dinya Balu.

 

Siriondel, fajnie, jakbyś to napisał w poradniku, bo nie każdy czyta komentarze.

 

Pozdrawiam :cool:

Edytowane przez xenomorph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miło słyszeć ten dźwięk  wpadającej platyny. 2:54 nad ranem z licznikiem 160 godzin.

Mała przygoda z trofikiem War Hero, ale udało się. Teraz tylko na spokojnie calaka zrobić,

ze wszystkich dodatków i będzie piękne 100%, ale warto. Każda spędzona godzina jest

tego warta. Tylko jedno spostrzeżenie mam, im dalej w grze i więcej godzin zaliczone,

tym bardziej gra zacina, klatkuje i zwalnia. Masakra, momentami, podczas zdobywania

fortów, miałem stop klatki, niektórzy narzekają w grach na fps 25-30, w Skyrim  jest

czasem około 2-4 hehe.

 

Do zobaczenia w Skyrim online.

 

Pozdrawiam :cool:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thu'um Master wpada tylko po otrzymaniu lokacji od kuriera oraz podczas dostanej misjii? Czy są też przypadki w których trofeum wpadło podczas swobodnej exploracji świata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas normalnej eksploracji świata spokojnie można wszystkie miejsca nowych krzyków odkryć.

Lecz jeśli chciałbyś robić troszkę sam, a trochę z listów, to może się co nie co zblokować.

Chociaż osobiście nie miałem z tym problemów.

 

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×