Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz "Stary model" to jest szansa na jego naprawę - do najnowszych modeli ciężko z częściami zamiennymi. Bez diagnozy na miejscu ciężko ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie temat był poruszany tysiąc razy,ale dzis podczas grania w Crysisa 3 zawiesiła mi sie konsola.Zresetowalem jakby nigdy nic i okazało sie ze moj napęd nie moze odczytac zadnej płyty blu ray(cd i dvd przyjmuje i czyta).Plytka wjezdza do środka lekko wiruje ale nie tak jak powinna,po czym napęd szeleści jakby chcial ją wypluć i nadal nic sie nie dzieje. Jakies sugestie co zrobić i co mojej Czarnulce dolega :(((?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany masz całą głowicę lasera - jeśli trafisz na dobry serwis to zrobi to w 1 godzinę (z testem elektroniki) i po problemie ale jak zapewne mogłeś poczytać tu na forum różnie to ludzie trafiali na serwisy - rekordziści chyba po miesiącu oddali nadal niesprawną konsolę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawia ktoś pady? W ogóle opłaca się to ? Bo mi pod nogi zaczął granaty rzucać najpierw potem zmieniać broń ,nożem machać itd. Jest jakaś szansa na reanimację czy tylko nowy da się kupić.

Dobrze rozumiem, że wygląda to tak jakby pad sam naciskał niektóre klawisze?

Miałem taki problem i rozwiązałem go chałupniczo (kawalek taśmy klejącej) - działa już 1,5 roku :)

 

Tutaj masz pokazane jak to zrobić:

Zerknij na 3:31 - pod tym elementem, który on pokazuje znajduje się jakaś gąbka/guma/coś, co z czasem traci sprężystość/grubość. Wystarczyło, że podkleiłem tam kawałek zrolowanej taśmy izolacyjnej i działa jak ta lala.

Zachęcam do spróbowania, ja mając dwie lewe ręce dałem radę, więc szkoda byłoby wyrzucać pada, który może jeszcze posłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu sprzed paru wpisów : Czasami niektóre tytuły próbuja sie odpalac i pojawia sie blad nr 80010514,czyli na pewno laser?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz "Stary model" to jest szansa na jego naprawę - do najnowszych modeli ciężko z częściami zamiennymi. Bez diagnozy na miejscu ciężko ocenić.

Z 2009 roku.Razem z konsolą kupiony.Zrobiłem tak jak na filmie ale to nic nie dało.Najpierw zgasł i nie chciał się włączyć potem bardzie pad oszalał.Pokombinuję jeszcze jak mi się łapy po świętach przestaną trząść :-)  Ale oddałbym go do naprawy,nie wierzę w czary mary jak na filmach z YT. Zostało jescze do ogrania last of us i beyond 2 souls tak że nad kupnem nowego się zastanawiam czy jeszcze się mi opłaca.

Edytowane przez kyron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie został pad może czymś zalany? Mi kiedyś się tak zdarzyło na jakiejś imprezie, dosłownie jedna malutka kropelka dostała się do środka przez analoga i najpierw nie chciał się odpalić, później zaczął sam się włączać, wyłączać itd. Po rozkręceniu nic nie było widać i dopiero głębsze oględziny wykazały chyba z 1mm plamkę na płytce, po wytarciu której pad wrócił do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że wygląda to tak jakby pad sam naciskał niektóre klawisze?

Miałem taki problem i rozwiązałem go chałupniczo (kawalek taśmy klejącej) - działa już 1,5 roku :)

 

Dzięki coś w tym jest,kluczem jest chyba "zrolowana" taśma bo inaczej nie działało,inny film wcześniej oblukałem.Tylko że teraz coś z L1 mam i L2 ciężko chodzi ale do shotguna to mi raczej niepotrzebne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja długo walczyłem z padem w którym naciskały się same klawisze (głównie strzałki), zacząłem od przeczyszczenia pada i nic to nie dało. Przeczytałem gdzieś że jedną z przyczyn może być uszkodzenie powstałe przez upadek pada, a mianowicie luzuje się ta główna płytka i przez ten luz przyciski raz się wciskają a raz nie. Rozwiązałem to w ten sposób że dociąłem kawałek cienkiego plastiku (może być np płyta dvd) i położyłem na baterie po czym skręciłem z pewnym oporem pada. Działa od dwóch miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od pewnego czasu mam problem ze swoim PS 3 po włączeniu pojawiają sie pionowe baż poziome paski co to moze byc ?? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te paski pojawiają się na ps3?

 

Ale że niby jak na Ps3 miałyby się pojawiać? :wallbash: No chyba że tak;

 

Zebra_1.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki coś w tym jest,kluczem jest chyba "zrolowana" taśma bo inaczej nie działało,inny film wcześniej oblukałem.Tylko że teraz coś z L1 mam i L2 ciężko chodzi ale do shotguna to mi raczej niepotrzebne.

Fakt, o tym zapomniałem wspomnieć, a nie oglądałem do końca filmiku. Ważne, że działa.

Jeśli chodzi o triggery to może coś nie tak przy skręcaniu? Pamiętam, że dobre ich umiejscowienie razem ze sprężynkami może być kłopotliwe.

 

Edit:

jednak nie zapomniałem wspomnieć, było ;)

"Wystarczyło, że podkleiłem tam kawałek zrolowanej taśmy izolacyjnej i działa jak ta lala."

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że dobre ich umiejscowienie razem ze sprężynkami może być kłopotliwe.

 

Cała tajemnica polega na tym, żeby R1 i L1 wcisnąć dopiero po skręceniu pada, wtedy nie będzie żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , na allegro zauwazylem aukcje z grzybkami na analogi. Mam 2 pady, jeden byl z konsola, drugi kupiony na morelach. Ten z morele jest duzo lepszy, ten z pudelka... mianowicie: grzybki bardzo trzesa, ruszaja sie w miejscu, przez cozle sie gra i wole tamtym. Wymiana by pomogla? Czy strace gwarancje konsoli przez rozkrecenie pada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mowa o ps3 cechg04 z tego tematu 

 

http://www.ps3site.pl/forum/topic/80347-ps3-cechg04-i-cechl04-szwankuj%C4%85/ 

 

Dzisiaj rozebrałem tą konsolę z zamiarem podgrzania cpu i gpu zwykła suszarką. Najpierw wziąłem termometr do 50 stopni i sprawdziłem ile taka suszarka jest w stanie wytworzyć ciepła. Skale 50st zamknęła szybko więc, myślę, że po odpowiednim bliskim i dość "szczelnym" przyłożeniem jej do cpu/gpu jest w stanie wytworzyć 100 stopni może więcej. Cpu/gpu "opatuliłem" zeszytami i ręcznikiem tak aby powietrze miało ulatywać tylko jedną stroną przez co temp. grzania cpu/gpu była większa. Cyna topnieje w około 180 stopniach, więc 100 nie wydaję się tak dużo, ale pewnie wystarczyło, żeby coś tam nadtopić. Procki smażyłem nieprzerwanie po 6-8 minut po każdej stronie. Zostawiłem do ostygnięcia na ok. 10 minut. Złożyłem do momentu w którym mogłem odpalić konsolę. Odpaliła i chodzi normalnie nie jest głośna ani nic. Włączyły się jakieś ustawienia hdmi i formatowanie dysku. Odpaliłem do momentu "menu" i wyłączyłem ponieważ nie dałem nawet pasty ale to tylko ze względu na ciekawość czy da się ją odratować. Na dniach kupię pastę i doprowadzi się ps do porządku. Pytanie tylko ile pochodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie PieCyku, pliss o dyskusję w istniejących temtach, nie musisz zakładać nowego do każdej pierdoły bo i tak zostaną sklejone tam gdzie trzeba lub usunięte.

BTW Nikt nie określi Ci czasu który pociągnie tak naprawiona konsola. To może być; dzień, dwa, miesiąc, rok, czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie zauważyłem, że istnieje tak rozbudowany temat. Jest chyba jakiś błąd, bo u mnie raz pokazuje cały tekst, który napisałem o tej naprawionej konsoli, a raz tylko do tego momentu "Witam. Mowa o ps3 cechg04 z tego tematu"

 

PS. jaka może być przyczyna tego, że po włączeniu konsoli po chwili wiatrak zaczyna chodzić na najwyższych obrotach i ps się wyłącza? 

Edytowane przez PieCyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrzany procesor lub oba (jeśli naprawiana wcześniej metodami z youtuba), stara zeschnięta pasta, inne usterki układu chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola włącza się do momentu wyświetlania info o jakimś tam resecie systemu. Taką ją dostałem. Nie mogę zrobić resetu tego systemu bo akurat te obroty są największe jak konsola się włączy na to okno o resecie systemu. Pierw wyświetla aby podłączyć pada, a później o tym systemie ale jest już za późno bo ma takie obroty, że się wyłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co chcesz więcej usłyszeć? Że da się to naprawić, że będzie za 5zł? Wymagasz na odległość rzeczy niemożliwych - już raz ci napisałem i powtórzę jak mojej 5 letniej córce - daj sobie z tymi złomami spokój.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×