Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

ja zostawiam ją w XMB na 5-10min


na 20min to pare razy tylko tak zrobilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półtoraroczna PS3 SuperSlim przestała mi dzisiaj czytać płyty gdy znajduje się w pozycji poziomej. Po włożeniu krążka do konsoli słychać tylko kilka 'pyknięć' lasera a silniczek po chwili staje. Konsola nie widzi płyty. Po przestawieniu konsoli w pozycję stojącą wszystko działa normalnie. Gdy już uruchomię grę i przestawię ją z powrotem do pozycji leżącej działa już normalnie.

Czy da się coś z tym zrobić czy to już pierwsze objawy siadającego lasera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to są pierwsze objawy padającego lasera, czy da się coś z tym zrobić, pewnie, że się da, ale z racji tego że to półtora roczna konsola to możesz się odwołać na niezgodność towaru z umową (czy jak się tam to nazywa) lub możesz dać do serwisu :P. Jeżeli wolisz sam to naprawić, to radziłbym ci poczekać (aż całkiem padnie) i wyczyścić laser a jak nie pomoże to wymienić :).

 

Pomyliłeś tematy :P Odpowiedni temat tutaj:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/29804-problemy-z-nap%C4%99dem/page-44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola kupiona od osoby prywatnej jako nowa tak więc reklamować nie będę. Wymieniłbym to sam. Problem w tym, że nie wiem do końca czy to problem samego lasera czy mechanizmu, który ten laser przesuwa po szynach. Bo jeśli laser czyta płyty w pionie to chyba jest w porządku a winny jest mechanizm, któremu w pozycji pionowej jest jakby 'łatwiej' pracować. Czekam na zdanie użytkownika Serwis Konsol, mam nadzieję, że coś poradzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby to sprawdzić trzeba konsolę dostarczyć na serwis - miałem już 2 przypadki i to tylko w SS że padnięty był właśnie mechanizm a nie głowica lasera. Inaczej nie ma jak tego sprawdzić w warunkach domowych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie pisałem kilka razy ale moje tematy nie zostały zaakceptowane i doszedłem już co jest mojej konsoli żadne recovery , restarty itp , problem jest bardziej dziwny włączam konsole patrze jest obraz czyli chyba jej przeszło zabieram się do grania pad na wyczerpaniu mówię podłącze i gramy a tu cyk nie ma obrazu gdy włożyłem wtyczkę pod usb obraz znikt wyciągnąłem obraz sie pojawił sprawdziłem na wszystkich kablach jakie miałem w domu około 7 za każdym razem to samo jedyny sposób to ładowanie pod kompem ale możecie powiedzieć co się dzieje i reakcja jest taka sama w jednym jak i w drugim wejściu USB :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebster4 - Albo zasilacz albo usterka w obwodzie zasilania na płycie głównej. Bez diagnostyki na serwisie więcej nic się nie dowiesz.

MAJLO_92 - sprawdź czy jak podepniesz np pendrive lub innego pada to efekt jest ten sam - to może pomóc w zdiagnozowaniu problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Na forum nic nie ginie. Twój niezatwierdzony temat przeniosłem tutaj jako post. Masz już nawet odpowiedź na swój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Na forum nic nie ginie.

 

Kiedyś wcięło bezpowrotnie wątek o AC Brotherhood, w którym było coś koło 50 stron wypowiedzi :whistling:

Wybaczcie. Nie mogłem się powstrzymać :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałeś mi właśnie że kiedyś też wcięło Usera który nie umiał się powstrzymać ;)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem ze swoją konsolą PS3 Slim a mianowicie objawia się on na różne sposoby.Po podłaczeniu konsoli do zasilania świeci się ciągle czerwona dioda i po jej włączeniu dioda prawidłowo zmienia się na kolor zielony z charakterystycznym ,,piknięciem" lecz :

- po 5-10 sekundach konsola sama się wyłącza (czasami gaśnie nawet czerwona dioda i dopiero po ponownym naciśnięciu przycisku zapala się czerwona - dodam że na ekranie nie pojawia się nic)

- konsola włącza się i kilka sekund po wejściu do menu zawiesza się i pomaga jedynie wyjęcie kabla zasilającego

- Konsola włącza się (pali się zielona dioda) lecz na ekranie tv jest brak sygnału i tak pozostaje cały czas - nie pomaga wyłączanie na przycisku tylko wyjęcie kabla zasilającego

- konsola uruchomi się prawidłowo (bardzo rzadko)

Kable są w 100% sprawne bo posiadam 2 komplety i drugą konsolę PS3 Super Slim która działa idealnie na każdym zestawie. Gdyby ktoś mógł określić przypuszczalną przyczynę usterki co się dzieje z konsolą to byłbym wdzięczny za każdą pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw objawów wskazuje na problem z jednym z procesorów (możliwe jego odklejenie lub trwała usterka w strukturze samego procesora).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze,

Moja czarnulka ma problemy z czytaniem płyt (objawy pojawiły się jakiś czas temu, konsola czytała płyty tylko przy pierwszym uruchomieniu, po jakieś godzinie "pracy" gdy chciałem zmienić grę wyskakiwał error z problemem napędu, w tej chwili mieli płyty i już jej nie wykrywa) . Ile kosztuję wymiana napędu? (mechanizm albo laser padł). Czy może ktoś polecić sprawdzony serwis w Toruniu lub okolicach?

Edytowane przez DoV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam problem z odpalaniem gier a mianowicie gdy wloze gre do ps'a nie wyswietla mi tej gry . Caly czas jest powtarzający się dzwiek wkladania gry. Trzeba duzo razy wyciagac i wkladac plyte oraz wylaczac i wlaczac ps3 zeby wkoncu odpalila. Laser czyscilem plyta czyszczaca i nadal jest to samo wiec raczej laser odpada. dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Konsol

Pytanie :)

Czy w warunkach domowych da się zrobić fixa na kod błędu 80010017

Recovery Menu pozycja 3 i 4 nie pomaga :(

Oraz po wyjęciu i sformatowaniu dysku od konsoli na kompie z poziomu dosa programem też nic nie dało :(

 

Uszkodzony dysk czy też coś więcej?

Firmware wgrywałem 4.60 pobrane ze strony PlayStation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola przerabiana? Bo ten błąd występuje albo w przypadku przerabianych konsol albo uszkodzonego lasera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis sony naprawiał przegrzewanie konsoli i tak naprawił, że przysłał z tym babolem (ręcę opadają)

Płyty wczytują tło, oraz muzykę z tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odeślij z awanturą i poproś o NOWĄ konsolę bez błędów a nie "refurbished" - tutaj nic innego ci nie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam, pytanie kieruję głównie do użytkownika @Serwis Konsol, choć jeśli ktoś inny może pomóc to będę wdzięczny. Kilka dni temu konsola była włączona, ściągał się Crysis 3 i nagle na dosłownie sekundę brakło prądu. Od tamtej pory PS3 była jakby "przymulona" - wolniej reagowała na polecenie z pada. Nie chciała się też włączać padem, musiałem ręcznie i nie zawsze pad się synchronizował z konsolą, pomagało dopiero podłączenie go kablem. Wczoraj wszedłem do recovery menu i wybrałem opcję numer 3. Zrestowałem też pada. Po tych czynnościach było lepiej - konsola w menu działała płynniej a pad się synchronizował bez użycia kabla. Dzisiaj włączyłem dalsze ściąganie gry i po upływie około godziny konsola się zawiesiła. Po ponownym uruchomieniu system nie uruchomił się do końca, widać tylko tapetę i było żadnych opcji menu. Po kilku minutach tapeta zmieniła się w czarny ekran. Wszedłem ponownie do recovery menu i chciałem wybrać opcje 3 a później 4. W obu przypadkach wyskakuje napis "Trwa przygotowanie. Czekaj." i kompletnie nic się nie dzieje (czekałem po około 15-20 minut). Dodam, że dioda dysku ciągle świeci. Czy to będzie wina dysku? Niestety nie mam żadnego 2.5" na podmianę żeby się upewnić. 

Edytowane przez Cień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij najnowszą wersję softu na komputerze , wrzuć na pendrive'a i wgraj jej od nowa system w recovery . Przy wymianie dysku i tak musiałbyś to zrobić , przy każdej zmianie musisz zrobić format , natomiast dysk też bywa przyczyną zamulania albo zwieszenia się konsoli ( aczkolwiek przy włączonej grze , a nie w menu ) . W każdym bądź razie zainstaluj najpierw system . 


http://uk.playstation.com/ps3/support/system-software/detail/item679451/Update-features-%28ver-4-60%29/

 

To jest zdaje się ostatnia wersja ( musisz mieć taką samą lub nowszą , starszej niż jest w konsoli nie zainstalujesz )


I wrzucasz to do Pendrive/PS3/UPDATE/

Edytowane przez Kernish
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kernish,

dzięki za radę, ale chyba dysk już całkiem padł. Konsola się włącza ale pokazuje się tylko czarny ekran na tv, nawet do recovery menu już nie wejdę. Na szczęście mam wykupioną dodatkową gwarancję (polisa), zgłosiłem już szkodę do ubezpieczyciela i w poniedziałek przyjeżdża kurier po PS3. Orientuje się ktoś ile naprawa może potrwać? Najbardziej szkoda mi gier na dysku, mam PS+ a przy moim łączu internetowym (2mb) te gry będę ściągał wieki. 

 

Edit: Do recovery menu jednak wchodzi, ale po wybraniu dowolnej opcji jest komunikat "Trwa przygotowywanie. Czekaj" i nic się nie dzieje. Ściągam właśnie soft, zobaczymy czy coś to da.

Edytowane przez Cień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola zawsze się powinna włączyć , nawet jeżeli w ogóle nie ma dysku ( wyświetli komunikat o braku pamięci masowej ) , a tak w ogóle który to model ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×