Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj grając na ps3 fat(60gb) konsola upadła z ok.0,5m.Konsola sie wyłaczyła i po właczeniu świeci sie dioda: zielona,zółta znowu zielona i czerwona mruga już cały czas.Fan test niedziała wcale jest tylko piknięcie przy próbie fantestu.Próba odpalenia konsoli bez dysku też nic nie dała.Czy to ylod czy dysk padł,ale fantest powinien przecież dzialac na konsoli z ylodem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jak dużo rzeczy mogło się uszkodzić przy takim zdarzeniu nie wiem jakiej pomocy oczekujesz? Mamy zgadywać? Szukaj użytkownika serwis_konsol i wysyłaj mu swoje cacko na oględziny i naprawę, ewentualnie szukaj pomocy w serwisach bliżej Ciebie, nie zapomnij też się później pochwalić ile kosztowała Cię naprawa i co było uszkodzone. Powodzenia ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelu 60GB nie ma opcji "fantestu". Maz objawy ylod-a

Edytowane przez Serwis Konsol
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio sprzedałem swojego fata i zakupiłem w autoryzowanym sklepie Sony , nówke Super Slim 12GB (CECH-4204A). Dokupiłem na allegro kabel HDMI (stary poszedł z fatem). Jako że mieszkam w akademiku od razu po przyjściu paczki przytargałem ją tutaj. W pokoju znajduje się mała lodówka a obok biurko na którym stoi laptop i ps3. Grając,lub oglądając film zauważyłem, że na 2-3sekundy czasami znika obraz i pojawia się napis u góry "1920x1080 HDMI3" (TV to Samsung 32"). Myślałem,że to wina kabla, wymieniłem i dalej to samo. Już chciałem pisać do Sony, ale zauważyłem pewną zależność, gdy lodówka się włączy, lub wyłączy wtedy zanika obraz i po tych 2sek. wraca do normy. PS3 jest podłączona do przedłużacza a lodówka w innym miejscu. Ktoś wie czemu tak jest i czy to nie zespuje mi konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz jakieś wahania napięcia, kondensator w lodówie dogorywa i płata Ci takie psikusy. Na początek spróbowałbym Ps3 i Tv podłączyć przez jakąś dobrą listwę przeciwprzepięciową. Jak to nie pomoże to pozostaje jedynie lodówka studencka :pardon:

 

1291046723_by_Qbe_500.jpg?1291046724

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nic nie musi być nie tak z lodówką, sieć w akademiku może być po prostu stara i nie wytrzymywać napięcia w momencie kopa lodówki. 

mam to samo w mieszkaniu z nowoczesną 2-letnią lodówką, Bravia i PS3 oraz siecią elektryczną starszą niż ja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, bo wcześniej miałem też fata w tym samym miejscu i nic takiego nie zauważyłem.  

Sieć stara nie jest. Akademik w 2012 oddany do użytku.

Dzięki za odpowiedzi, coś będę kombinował :)

Edytowane przez Tycior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czas i ochotę to odwróć lodówkę i poszukaj kondesatora, to taka wielka bateria paluszek z podłączonymi dwoma kablami mocowana zazwyczaj na jedną śrubę ósemkę, odpowiada właśnie za tego "kopa" o którym pisał Cwir, wymontuj ją i podjedź do pierwszego lepszego sklepu z elektroniką, mogą ją na miejscu sprawdzić i w razie czego sprzedać zamiennik. Koszt to góra 20zł i powinno pomóc. Uwalony kondensator nie ma swojej efektywności i w konsekwencji lodówka startując potrzebny chwilowy nadmiar prądu nie pobiera z niego tylko z sieci powodując spadki napięcia generujące Twoje problemy.

 

Kondesatory walą się jak przydrożne TIR'ówki, padają bez ostrzeżenia zarówno w starym jak i nowym sprzęcie, wymiana ich jest tania i załatwia 99% problemów :D

 

Powodzenia w szukaniu rozwiązania :yes:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale na własną rękę tego robić nie będę, bo to nie moja lodówka :D jeszcze coś zniszczę i karzą odkupywać nową :P

Zgłoszę jutro konserwatorowi, że coś jest nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he - silnik (cewka) agregatu lodówki generuje na tyle silny impuls EM że zakłóca sygnał cyfrowy hdmi (zrób próbę na niższej rozdzielczości (niższej częstotliwości sygnału) to problem może nie występować - no ale to tak w ramach doświadczeń bo grać się tak nie da. Spróbuj z kondensatorem jak pisze Tomo a najszybciej to musisz odsunąć lodówkę od sprzętów av.

Edytowane przez Serwis Konsol
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he - silnik (cewka) agregatu lodówki generuje na tyle silny impuls EM że zakłóca sygnał cyfrowy hdmi (zrób próbę na niższej rozdzielczości (niższej częstotliwości sygnału) to problem może nie występować - no ale to tak w ramach doświadczeń bo grać się tak nie da. Spróbuj z kondensatorem jak pisze Dastardly a najszybciej to musisz odsunąć lodówkę od sprzętów av.

 

o jaaaa, kiedyś dawno temu rozkminiałem co to może być i żartowaliśmy z kumplem że lodówka jest jakimś transformersem uśpionym co ma wbudowane EMP i odpala co jakiś czas :D

 

ale stwierdziłem że to pewnie jednak sieć haha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he - silnik (cewka) agregatu lodówki generuje na tyle silny impuls EM że zakłóca sygnał cyfrowy hdmi (zrób próbę na niższej rozdzielczości (niższej częstotliwości sygnału) to problem może nie występować - no ale to tak w ramach doświadczeń bo grać się tak nie da. Spróbuj z kondensatorem jak pisze Tomo a najszybciej to musisz odsunąć lodówkę od sprzętów av.

 

 

Podłączyłem na próbę przez Euro i lodówka się włączała/wyłączała i wszystko było ok. Przez HDMI już niestety nie :D

No nic zgłosiłem o 9:00 sprawę wyżej i dziś ktoś wpadnie zobaczy, to Was poinformuje co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tą lodówką z Matrixa? Nie wysadziła pół akademika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim  :) 

Otóż mój problem polega na tym, że konsola PS3 Slim po podłączeniu do sieci wchodzi w tryb standby (dioda nad przyciskiem power pali się na czerwono), a po próbie uruchomienia konsoli dowolnym guzikiem na konsoli lub padzie, dioda zapala się na sekundę na zielono a następnie gaśnie. Nic więcej się nie dzieje. Dysk, wiatraki czy Bluray nie startują nawet na chwilę a dioda ponownie się nie zapala na żaden kolor. Po wyjęciu kabla zasilania, odczekaniu 10 sekund i podłączeniu go na nowo, konsola znów jest w stanby i dioda pali się na czerwono.

Udałem się z konsolą do serwisu na diagnozę i dowiedziałem się, że to ponoć wina uszkodzonego zasilacza. Za naprawę zasilacza krzyknęli mi 200zł i ewentualnie jakiś rabat może być do 180zł i gwarancja 3miesiące (nie wymianę, a naprawę zasilacza) - trochę dużo jak za sam zasilacz, biorąc po uwagę, że nowe zasilacze na Allegro można zakupić za około 200zł z 12 miesięczną gwarancją. 

 

I tu pojawia się kilka pytań:
1. Czy to rzeczywiście może być wina zasilacza? (Żeby nie kupić zasilacza na Allegro i dalej mieć ten sam problem).
2. Jeżeli jest to wina zasilacza, to jak to sprawdzić? Są jakieś główne miejsca do mierzenia napięcia na płycie zasilacza aby sprawdzić co się spaliło?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam,

Adam  :psbutton:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Kakaroto - sam tego nie sprawdzisz bez posiadania sprawnego zasilacza na testy - wydasz 200zł a problem może leżeć w obwodzie zasilania na pycie głównej.

Czeka cię niestety wizyta na serwisie - poszukaj jakiegos lokalnego serwisu do szybkiego testu na podmianę zasilacza lub zapraszam do nas na kompleksową obsługę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 wyslij do serwisu

2 wyslij do serwisu

Super rady jak na Moderatora. Nie mam pytań...  :mellow:

 

Jak napisał Kakaroto - sam tego nie sprawdzisz bez posiadania sprawnego zasilacza na testy - wydasz 200zł a problem może leżeć w obwodzie zasilania na pycie głównej.

Czeka cię niestety wizyta na serwisie - poszukaj jakiegos lokalnego serwisu do szybkiego testu na podmianę zasilacza lub zapraszam do nas na kompleksową obsługę.

Jednak udało mi się naprawić zasilacz. Wystarczyło 30 minut, schemat zasilacza PS3 i miernik. Okazało się że padł bezpiecznik

Całkowity koszt naprawy 10zł (8zł na specjalny śrubokręt - torx 8 z Allegro z przesyłką + 2zł na bezpiecznik piaskowy w sklepie).

 

Dzięki za pomoc Panowie. Ale szczerze rady typu "idź do serwisu" usłyszałbym od konsultanta lub na community.eu.playstation.com.

Tu spodziewałem się samouków i osób, które rzeczywiście lubią zajmować się PS. A nie tylko na niej grać. :down:

Pozdrawiam

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja. Jestem stosunkowo świeżo upieczonym konsolowcem (PS3 posiadam od stycznia) i zauważyłem ostatnio dziwną zmianę w xmb menu. Wcześniej w menu był kolor szary teraz jest coś na pograniczu czerwieni, a brunatnego. Nie bawiłem się w żadnych opcjach, aby zmieniać kolory, grając też nie zauważyłem, aby coś nie tak się działo, tak więc o co kaman? Skąd ta zmiana koloru? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klor się zmienia w zależności od miesiąca, w lutym był zielony  ;)

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam mały problem ze swoim FAT'em (wersja 40GB). Chodzi o to, że czasami mechanizm wciągania/wyciągania płyt już nie wyrabia.

Nie jest to nic strasznego, bo przeważnie wystarczy wcisnąć ponownie przycisk, albo lekko pomóc płycie, ale mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć czy jest opcja naprawy domową metodą?

Wiem, że cały napęd jest zabunkrowany w obudowie, więc domyślam się, że ją też trzeba rozebrać. Może zwykłe czyszczenie i lekkie naoliwienie by pomogło?

Są na to jakieś sprawdzone metody?

 

Jak ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził to będę wdzięczny za jakąś pomoc :)

Rozbierać na razie konsoli nie chce bo jeszcze nawet oryginalna plomba od Sony jest nie zdejmowana :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod, a poszukać na forum mu się nie chce. Jest poradnik jak sobie z tym radzić...

klik

 

 

P.S. Przepraszam, musiałem ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×