Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Tomisior@

PS3 jest tak zrobione, że kompletnie niczego nie da się podmienić. No może poza zasilaczem ale i ten musi pochodzić od dokładnie tego samego modelu i serii żeby pasował.

Ale po co dać zarabiać komuś kogo nie znasz ?

Użytkownik powyżej zna się na rzeczy i nikogo nie oszukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za szybką odpowiedź i poradę. Tak zrobię, skontaktuję się z serwisem konsol i zaoferuje swojej czarnulce SPA na święta i Sylwestra :) Pograłem wczoraj w strefie PS4 w Wawie i po tym co zobaczyłem wiem że PS3 starczy mi jeszcze na minimum rok, połtorej grania w świetne tytuły (dużo zaległości). Tak jak pisał Serwis Konsol powyżej - poczekam do pierwszego, poprawionego modelu. Coś mi podpowiada że pojawi się on szybciej niż wszystkim się wydaje.. :/ Pozdrawiam!

 

Do Serwis Konsol - sugerujesz że architektura PS4 jest źle zaprojektowana, czy poskąpili na wykonaniu i cześciach? Jakbyś mógł napisać coś więcej, to myślę że takie info byłoby bardzo cenne dla wielu użytkowników.

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przepraszam, że w tym miejscu zadaję to pytanie, ale długo czekam na link aktywacyjny na Waszym forum. Otóż od wczoraj z moim PS3 FAT 40GB cechg04 po mniej wiecej 1,5h grania(gta v) konsola pikła 3razy, wyłączyła się i mrugalo czerwone światełko. Przeczytałem, że to normalne gdy konsoli będzie za ciepło, ale zdziwilem sie bo wiatrak cały czas działał na "pierwszym biegu". Dzisiaj wlaczylem ją znowu, zaczął sprawdzać sie dysk, i po około 2min w XBM znowu to samo. Teraz nawet nie umie dokończyć sprawdzania dysku. Po FanTest dzieje się tak samo. Przy konsoli nic nie robiłem, wersja softu to 4.50. Czy to oznaki ylod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wrzucam tutaj temat ponieważ od wczoraj czekam i proszę się na pw moda i admina o dodanie tego z działu pytajnik, więc dopóki któryś z modów nie uzna że zasłużyłem na dodanie mojego tematu w tym zacnym dziale to wrzucam tutaj ; ) (oczywiście duża ironia w rzeczywistości uważam to za chory regulamin takie głupie tematy jak ten http://www.ps3site.pl/forum/topic/78719-gta-v-psn-uk-pl-napisy/ są dodawane a ja se moge czekać)

 

 

Wracając do problemu : 

Wczoraj po wybiciu prądu (podczas gdy konsola chodziła) okazało się po ponownym załączeniu ze nie mam całkowicie dźwięku ani w menu, ani w grach ;( Na kablówce normalnie z tego samego tv dzwięk jest.

 

Tak więc teraz napisze co już zrobiłem, przegrzebałem oczywiście pierw wszystkie ustawienia audio i próbowałem różnych konfiguracji (dzwięk leciał po hdmi). Resetowałem ustawienia konsoli (przy załączaniu przytrzymywałem przycisk) i przywracałem wszystkie domyślnie w opcjach w menu po kilka razy, oczywiście inny kabel hdmi również testowałem. Konsole i tv wyłączałem i załączałem juz z 20 razy, inne konto na konsoli też nie pomaga. Jak w ustawieniach dzwieku daje wyjście audio przez hdmi a potem automatycznie to mam komunikat "Do tego urządzenia hdmi nie można kierować sygnału audio" tak więc ręcznie zaznaczałem np. wszystkie kanały 2.1 albo jakieś kombinacje i wszystko na nic. Co moge jeszcze zrobić ? Wiem że powinienem pod inny tv podpiąć ale nawet jak będzie działać to ja potrzebuje pod tym swoim tv dzwięk. 

 

 

p.s Jeśli się okaże że mój temat jednak się nadaje do działu pytajnik to proszę o przeniesienie bo pewnie nie został przepuszczony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dźwięk po kablu cinch i optical - jak na nim jest to znaczy że masz problem z dekodowaniem sygnału do hdmi - w pierwszej kolejności do sprawdzenia elementy "wokół" generatora a jak one są sprawne to do wymiany sam generator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Koledze podczas grania popsuła się konsola PS3 Slim, dwuletnia, po okresie gwarancyjnym (nigdy nierozkręcana, ani nieprzerabiana). Obraz rozmazał się i konsola się zawiesiła.

 

Nie ma YLODa, po włączeniu święci się zielona dioda. Na TV wyświetla (obojętnie czy HDMI czy przez zwykłe lącze) się czarny obraz lub wyskakuje brak sygnału (sporadycznie po starcie załączy się menu powitalne, ale po kilkunastu sekundach obraz rozmyje się jak w Matrixie i konsola się zawiesza). Po włączeniu konsola chodzi nienormalnie cicho jakby nie pracowała. Pada nie da się podłączyć. Ponadto nie da się też normalnie wyłączyć konsoli. Nie reaguje na wciskanie przycisku, ciągle świeci się zielona dioda lub po naciśnięciu miga nie pozwalając na wyłączenie konsoli.

 

Co może być usterką i ile może kosztować naprawa konsoli?

Edytowane przez charger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odklejony/naderwany RSX lub kości pamięci znajdujące się w naroznikach RSX-a. O ile pierwsza sprawa do ogarnięcia (reballing) to druga opcja = nowy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole da się jednak wyłączyć podczas tej "zawieszki" tylko muszę przytrzymać główny przycisk przez kilkanaście sekund. Poza tym udało mi się dostać do recovery menu i wybrałem opcje nr 3 czyli przywracanie systemu plików. Po tym konsola działa prawidłowo,  nie rozmazywał się obraz itp. Lecz losowo co któreś tam włączenie powracały stare problemy. System plików przywracałem już kilkukrotnie (że każdym razem przed rozpoczęciem wyskakiwał komunikat, że system plików jest uszkodzony i zostanie przywrócony). Teraz częściej konsola włącza się normalnie, ale dalej losowo trafiają się te usterki. Nie wiem co dalej robić. Czy przywrócenie ustawień fabrycznych lub odbudowa bazy z recovery menu coś da?

 

Ponadto wyjąłem dysk z konsoli i bez niego też występowały te usterki.

Edytowane przez charger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 konsole ps3 w jednej z nich glowica zaczela bardzo glosno pracowac,czy mozna w warunkach domowych dokonac zamiany glowic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam pytanko  mam konsole na gwarancji  i pad mi przestal dzialac i nie wiem czy dzwonic  na infolinie czy jechac do media markt oddac go tam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu co jakiś czas po kilkunastu minutach gry zawiesza się obraz gry, nie reaguje pad, ani nic, zostaje wyłączyć konsole. Poza tym wszystko działa. Co może być tego przyczyną? Czytałem, że w recovery menu mozna to jakoś naprawić, tylko że która opcja by to była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie chce zakładać osobnego tematu,więc zadam pytanie tutaj,czy jest możliwośc sprawdzenia temperatury procesora w ps3?szukalem w google i niby mozna to uruchomić w menu konsoli,ale ja jakos tego nie widzę u siebie.Mam najnowsze programowanie

Nie było pytania

Edytowane przez blazej203

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnęłam ostatnio DmC z Plusa i zauważyłam że czasami gra lekko przycina. Zauważyłam to podczas szybkich sekwencji gdzie dużo się dzieje. Konsolkę odkupiłam 3 tygodnie temu i nie wiem czy była wcześniej zadbana, czy warto ją oddać na przeczyszczenie i wymianę pasty? Ewentualnie gdzie w Krakowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche z innej beczki...Witam.;-) Mam pewien problem i już sam nie wiem co mam zrobić....w ostatnim czasie miałem dużo problemów z graniem online w FIFE 13...jak i offline...a mianowicie problem wyglada tak...że grajac gra przycina sie na kilka sekund...i rusza dalej...i tak było cały czas....robiłem FUN Test...formatowałem konsole..odbudowywałem bazę danych..i nic nie to nie dało...pomyślałem że może płyta jest porysowana albo coś takiego...ale na innej płycie od kolegi działo się tak samo...dodam tylko że każda inna gierka czy to online czy offline działa w 100% sprawnie....no i teraz najlepsze....dostałem ostatnio FIFE 14...płyta nowa czysta zero rys..! i co ?? dalej dzieje się to samo....graFIFy!!!16x16_smiley-sad.gif(( Ktoś wie w czym może być problem ?!?!....Ratunku....może ktoś wie co może być tego przyczyną....;-/ ??? z góry dziękuje za pomóc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam taki problem , iż kupiłem ps3 od kolegi , wszystko przez miesiąc chodziło okey ! Ale aż do czasu , kiedy zaczęła się nagle przycinać ( w gta5 bo tylko po to ją kupiłem) przycinała się , nie jakoś strasznie , raczej były to przeskoki tylko tak jak był zatrzymał filmik po czym włączył ponownie , nie przeszkadzało mi to bardzo , az do czasu , gdy gra zacina się na AMEN , czyli zatnie się , słychać tylko szum otoczenia w grze , pomaga tylko wyłączenie PS3 z prądu , myślałem że to wina systemu , od kilku lat nie był on formatowany , więc dałem pełen format , lecz nawet na 1% , albo nieraz 14% zacina się , wychodzi wtedy jakieś dziwne tło na tym (takie jak by artefakty) i nic dalej już nie chce robić , wentylator się wyłącza (tak prawie lekko szumi) Czy to może z powodów przegrzewania się ? Dodam iż nie mam zakrytych żadnych wlotów powietrza do niej , stoi w dobrze klimatyzowanym miejscu , pomóżcie proszę coś Wy,  co byście zrobili w takim wypadku ( Dodam iż konsola nie ma gwarancji )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pojawiają się artefakty to oznaka problemów w obszarze procesora rsx - albo on sam jest uszkodzony albo połączenia pomiędzy nim a płytą głowną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pewnego nieprzyjemnego dnia gram sobie normalnie w fife na moim ps3 nagle zong i zaczęły wyskakiwac takie o to rzeczy: 

1l0t.jpg

 

jednak gdy nie pojawia sie motyw tylko coś typu np. zdjęcie wygląda to normalnie: 

m4kx.jpgDodam że w grach też miga cały obraz, do tego konsola zaczęła sie często zwieszać, jest to model slim 320gb nigdy nie miałem z nia żadnych problemów, kupowana 2011 rok. Czy przed pójściem do serwisu mozna coś z tym jeszcze zaradzić, konsole formatowałem. z góry dzieki smile.gif 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy, najpierw freeze gier, a teraz z gier wywala do XMB, co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

mam problem z moją konsolą (ps3), ponieważ moi głupi koledzy chcieli zrobić mi głupi żart i zmienili język konsoli na chiński, po czym konsola się wyłączyła, a teraz cały czas przy włączeniu wyskakuje powiadomienie: 

The system storage must be formatted.

If you format, all data on the system storage will be deleted.

Do you want to format?

yes or no 

kiedy naciskam "nie", wyskakuje powiadomienie:

Cannot start. 

The appropriate system storage was not found. 

Proszę bardzo o pomoc, bardzo mi zależy na tym, żeby dane konsoli przetrwały i nie zniknęły. 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam konsole PS3 fat 80GB, która do tej pory działa wspaniale działała. Dzisiaj przytrafił mi się pewien problem, wentylator po włączeniu konsoli rozkręca się na 100% mocy i po około 15-60  sekundach, PS3 wyłącza się, po uprzednio kilku piknięciach. Dodam, że obraz pojawia się na ekranie i z układu chłodzenia wylatuje zimne powietrze.

Przytrafił się już komuś może taki przypadek?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało coś powaznie skopane w systemie plików na dysku lub podmienili ci dysk - musisz go sformatować bo inaczej nie będziesz mógł użyć - o tym że straciłeś z niego wszystkie dane nie muszę chyba wspominać?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę wyczyścić ps3 bez jej rozbierania ? FAT z 2007r 60GB. Nigdy nie była czyszczona ani otwierana ,ale coraz głośniej zaczyna działać.Robiłem fan test zero kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×