Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Już się z tym uporałem. Teraz natomiast na etapie instalacji, zawiesiło się na 99%. Myślałem że trzeba trochę dłużej poczekać, ale zostawiłem na 30 minut i nic dalej 99%. Jeszcze chwila i xxx tą konsole...

Edytowane przez DaraS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu problem dysku?! Myślałem że skoro instalacja postępuje to dysk jest w porządku tylko coś innego jest uszkodzone, Próbowałem nagrać tę aktualizacje jeszcze raz, no ale znowu dochodzi do 99% i dalej nie idzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam kolejny problem. W Facie miałem dysk ze swojego starego laptopa 320GB. Do SS zakupiłem dysk 500GB. Gry na tym nowym dysku instalują się wieczność np. taki Batman Arkham Asylum (7GB) instalował się 3,5h  . PES 2014 - 2h. W ogóle loading w grach jest strasznie wydłużony. W GT6 na rozpoczęcie wyścigu trzeba czekać z 1min , kiedy na starym dysku wszystko odbywało się szybko. Np. GTA V na starym dysku instalowało się około 1h a na nowym wole nie sprawdzać, bo pewnie mi życia zbraknie. Dodam, że dysk nawet przy ściąganiu gier z PSN pracuje cały czas (słychać + dioda) . Nie wiem czy to ma jakiś związek z dyskiem czy serwerami PSN, ale gry także ściągają się długo. Mam internet LTE (90Mbs przy dobrych wiatrach) a gry ściągają się 4-5Mbs.  Jakieś rady ?

 

//edit

 

Kolejna uwaga. Zauważyłem, że do 20-25% instalacja przebiega szybko - Przykład Ni no Kuni , pierwsze 25% zainstalowało się w jakieś 4min. Potem już katastrofa...

w NFS The Run to samo. 

Edytowane przez Tycior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten dysk co kupiłeś jest nowy? Takie objawy świadczą albo o przegrzanym/przechodzonym dysku albo z jakąś wadą fabryczną bo to nie jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany, ale miał być 100% sprawny. 

Wykryło go poprawnie, sformatowało, no ale wolny jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szybkie pytanko.

Czy podczas SPA podnoszony jest również IHS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szybkie pytanko.

Czy podczas SPA podnoszony jest również IHS?

jest obniżany. chyba że to nie oznacza I Hate Sony :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJYAno - jeśli znasz nieinwazyjną mechanicznie dla procesorów metodę zdejmowania IHS-ów (głównie chodzi tu o Cell-a) to możesz ją podać - ja takiej nie znam i dlatego nie stosuje się tej opcji - chyba że ktoś się bardzo upiera to może sobie spróbować ale życzę (na prawdę) powodzenia. Technologia produkcji tych procesorów nie przewiduje demontażu ihs-a więc wszelkie ich próby demontażu to takie stąpanie po cienkim lodzie - 4 razy się uda a za 5 razem nie - i co wtedy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale po co sarkazm i beka?

Pytam poważnie, nie siedzę w elektronice już od wielu lat, i o trendach wiem już raczej niewiele. Można bez problemu odnaleźć na YT materiały jak to robić, kwestią dyskusyjną jest oczywiście fakt, czy warto?

Mimo tego jednak ludzie to robią, ja się nie odważyłem, ale jeżeli piszesz, że nie ma pewnej, i bezinwazyjnej metody na zdjęcie "tarczy", taka odpowiedź zupełnie mi wystarcza.

Pozdro.

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale po co sarkazm i beka?

 

zwykły żarcik, a jak nie wiesz po co to przykro mi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJYano - do sarkazmu i beki w tej wypowiedzi daleko, bierzesz to zbyt osobiście :)
Poczytałbyś temat na forum (chłodzenie konsoli) - właśnie o tym o co pytasz, to byś wiedział dlaczego ;) (jest tam już wszytko opisane i przegadane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałbyś temat na forum (chłodzenie konsoli) - właśnie o tym o co pytasz, to byś wiedział dlaczego ;) (jest tam już wszytko opisane i przegadane)

Spoko dzięki, rzucę okiem :)

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Padła mi karta graficzna w konsoli i oddałem go do serwisu (PS3 Slim 250Gb) i zdecydowałem się na wymianę płyty głównej. Wszystko ładnie, pięknie lecz po naprawie serwisant do mnie dzwoni i mówi mi że mój napęd nie jest kompatybilny z płytą główną i żebym poczekał parę dni i zobaczy czy da się coś zrobić. Po tych paru dniach dostaję informacje że nie da rady tego zrobić. Zapytałem się o wymianę napędu i powiedzieli mi że za wszystko wyniesie to 450 zł ... Nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to problem serwisanta... O dodatkowych kosztach informuje się przed, a nie po naprawie ;) Nie zapłaciłbym gościowi ani złotówki...Za ok. 500zł kupisz już nową konsolę z gwarancją ;)

 

P.S. Jaki to serwis ? ;)

Edytowane przez haobao_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem właśnie. Jest to jakiś serwis w Lubinie. Naprawiają tam komputery, laptopy, konsole. No ale co mam zrobić powiedzieć że chcę starą płytę główną i wziąć go z powrotem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bym zrobił - zabierz konsolę w stanie w jakim oddałeś do naprawy i już ;) Równie dobrze może powiedzieć, że po wymianie napędu musi jeszcze wymienić zasilacz i oczywiście +200zł ... Jakiś niepoważny gościu Ci się trafił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie znam stanu Twojego konta ... ;) Osobiście nie naprawiałbym konsoli z taką usterką, lepiej dołozyć i brać PS3 z gwarancją ;) Ale decyzja należy do Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej opcji sprzedaj pozostałości na części (sam laser jest dużo warty) i kup nową (hdd przełóż ze slima bo pewnie zakupisz super slima 12GB)

A tak na marginesie serwis co nie wie że 250tka slim musi mieć w komplecie elektronikę z napędu bo inaczej trzeba to parować (dodatkowe koszty) to sorry ale musi się trochę podszkolić bo renomy sobie nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż włączam PS3 Slim i zaświeca się kolor zielony, gaśnie i zostaje jakbym PS3 wyłączył i tak w kółko. Co się stało?

Edytowane przez One™

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż włączam PS3 Slim i zaświeca się kolor zielony, gaśnie i zostaje jakbym PS3 wyłączył i tak w kółko. Co się stało?

 

 

Witajcie,

Z tej strony Spox_2 - serwisant z Kielc.

 

 

Podaj w pierwszej kolejności szczegółowy model CECH konsoli PS3. W jakich okolicznościach doszło do usterki ? Im więcej informacji szczegółowych tym łatwiej zdiagnozować poziom problematyczności usterki.

 

Do sprawdzenia ogólnie będą :

1. Zasilacz

2. Oprogramowanie

3. Połączenia BGA pod układami CPU/GPU

4. Sekcje zasilania na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawia ktoś pady? W ogóle opłaca się to ? Bo mi pod nogi zaczął granaty rzucać najpierw potem zmieniać broń ,nożem machać itd. Jest jakaś szansa na reanimację czy tylko nowy da się kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×