Skocz do zawartości
Patricko

F1 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Niby nie mam prawa głosu, bo jadę na padzie, ale muszę przyznać to co Listek napisał - przed patchem bolid trzymał mi się lepiej drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na resetujące ustawienia kiery mam pewne rozwiązanie. Gdy podpinany kierę wybieramy w ustawieniach sterowania profil ,,Własne'', a nie domyślny ,,Logitech G27 bla bla'', dopiero wtedy ustawiamy resztę. Od 2 dni ani razu mi się nie zresetowały, więc działa :)

Co do kierownic to mam G27 i nigdy mi się nie zdarzyło, żeby mi się krzywo kierownica skalibrowała..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale mnie jeszcze ani razu sie nie wylaczyla/zresetowala. Jezdze na DFGT i nie mam z tym zadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>Mam DFGT i po kalibracji śr. jest przechylona o około 90stopni w lewą stronę.Jeżeli chodzi o przyczepność też mam wrażenie że jest gorsza, płynność zresztą też ale to może dlatego, że sporo grałem w coda

Edytowane przez Mat3jroS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam z ta kalibracja , ze czasem zatrzymuje sie skrecona na lewo , tez usb trzeba czasem wypiac i wpiac bo przestaje dzialac kiera , poza

tym grajac z kolegami online jezdzilem raz na manualnej skrzyni raz na automacie , mam wrazenie , ze na manualu muli bolid nieco , moze to tylko

wrazenie , jezdzi z nami kolezka jezdzacy na padzie i wlasciwie non stop wygrywa , nie wiem czy taki dobry jest , ale na padzie i przed i po paczu

duzo lepiej sie skreca chyba , jak dla mnie gra jest popaprana zupelnie ,nastepnym razem przed kupnem gry f1 od cm 10 razy sie zastanowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam ten problem. Póki działo się to gdy nie jechałem wyścigu/kwalifikacje to mogę przeboleć ... ale jeśli stanie się to w czasie wyścigu ! ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastepnym razem przed kupnem gry f1 od cm 10 razy sie zastanowie

Ja już się zastanowiłem. Kupuję Project CARS jak tylko wyjdzie - akurat mniej więcej w tym okresie, w którym przewidziana jest premiera F1 2013. Ciekawe, jaką będą mieli sprzedaż chłopcy z CM. Mam nadzieję, że tak niską, że już się nie pozbierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie, jak PCARS wypali to ligę się przeniesię do tamtej gry. Niekoniecznie trzeba tam w F1 jechać, ale miejmy nadzieję, żę będzie większość torów + możliwość własnej edycji bolidów. Wtedy będzie można zrobić sobie własne teamy i to będzie też fajna sprawa wg mnie :) Pytanie tylko czy będzie edytor :)

W każym bądź razie CM może zapomnieć o moich pieniądzach już.

Problem w tym, że mają bande dupolizów, którzy kupują tą gównianą grę i twierdzą, że to jest hit nad hity.

Ale też bardzo bym chciał, żeby przy premierze 2013 dostali tak po dupie, żeby musieli sprzedać licencję.

Mogłaby ona wrócić do SONY bo F1 od nich było milion razy bardziej dopracowane niż to gówno od CM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Niekoniecznie trzeba tam w F1 jechać, ale miejmy nadzieję, żę będzie większość torów + możliwość własnej edycji bolidów."

A w grze będą m.in. karty i formuła 2. Marzy mi się taka jedna wielka liga, gdzie wszyscy startują na gokartach i walczą o możliwość jazdy w wyższych seriach, na F1 kończąc. Żeby tego dokonać, trzeba by jednak zaangażować chyba jednak cały Internet, o możliwości gry między platformami nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie mogłoby to tak wyglądać, że robimy np. z weteranów F1, którzy grają z nami tutaj najdłużej ligi takie jak są teraz.

Potem nowych i chętnych będzie się dawało do niższych lig. Jeśli będą chcieli przejść wyżej to raz, że będzie się musiało zwolnić miejsce, a dwa to na jego miejsce też będzie musiał być chętny.

To takie głośne myślenie. Poza tym nie wiadomo co ta gra nam zaserwuje tak w ogóle, kto powiedział, że wersja na konsole nie będzie spaprana?

No i nie można zapominać, że jeśli coś takiego w ogóle będzie to rzecz jasna liga będzie na takich samych zasadach jak tutaj, 4fun i nic więcej :)

Ale tak jak mówię, głośne myślenie. Najpierw skupmy się na ukończeniu tego sezonu w tej jakże "zjawiskowej" śmiesznej gierczynie.

Potem będziemy myśleć dalej co robimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies byl spis kierownic jakie obsluguje f1 2012 , pamieta ktos gdzie to bylo na ps3site?

Edytowane przez valderama9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawienia polecacie na kierownice DFGT? Z tego co na necie wyczytałem nie da się zrobić tak aby kierownica działała w 320 stopniach jak w formule, w takim razie macie jakieś swoje własne sposoby aby ułatwić sobie sterowanie? Czy jedyny sposób to przyzwyczaić się i nauczyć jeździć tak. Bo o ile w trakcie wyścigu nie jest to bardzo uciążliwe to na niektórych trasach w miejscach gdzie jest mocna szykana i bardzo się zwalnia to trzeba strasznie kręcić tą kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawienia polecacie na kierownice DFGT? Z tego co na necie wyczytałem nie da się zrobić tak aby kierownica działała w 320 stopniach jak w formule, w takim razie macie jakieś swoje własne sposoby aby ułatwić sobie sterowanie? Czy jedyny sposób to przyzwyczaić się i nauczyć jeździć tak. Bo o ile w trakcie wyścigu nie jest to bardzo uciążliwe to na niektórych trasach w miejscach gdzie jest mocna szykana i bardzo się zwalnia to trzeba strasznie kręcić tą kierownicą.

ustaw sobie czulosc na jakies 60-67% i liniowosc na 15-30 % potestuj jak Ci lepiej pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak wyłączę wspomaganie hamowania to będę miał lepsze czasy np. w w kwalifikacjach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wylaczysz ABS to czasy beda lepsze, wylaczysz automatyczna skrzynie biegow czasy beda lepsze jesli wylaczysz kontrole trakcji to rowniez czasy beda lepsze, wspomagania tylko hamuja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko musisz się nauczyć jeździć bez tych asyst, inaczej na zblokowaniach kół i spinach będziesz nieco tracił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prosbe bo zaczalem zabawe z F1 na kierownicy G25 i potrzebuje pomocy w optymalnym jej ustawieniu tak abym mial wrazenia najlepszej kontroli nad pojazdem. Moze byc PW. :) Pozdrawiam.

Edytowane przez Karollleeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nikt nie podpowie jak ustawic kierownice? tak aby bylo najlepiej? ja rozumiem ze trezba sobie potem samemu cos poustawiac pod siebie ale chyba na poczatek moglibyscie pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy warto kupić F1 2012 czy czekać na następny numerek? Zastanawiam się, bo oprócz GT5 i F1 2010 nie mam żadnej wyścigówki. Jezdzę na padzie. Duża jest różnica między 10 a 12? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Tobie wrc3. Z tego co sie czyta to ludzie raczej narzekaja. Aczkolwiek jakoś mało uzywek na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy warto kupić F1 2012 czy czekać na następny numerek? Duża jest różnica między 10 a 12?

Tak, duża. Na korzyść F1 2010. Zostań przy GT5, albo tak jak wyżej WRC. Chyba, że chcesz z ludźmi tutaj w lidze się pościgać. W innym wypadku odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Tobie wrc3. Z tego co sie czyta to ludzie raczej narzekaja. Aczkolwiek jakoś mało uzywek na allegro.

Używek nie ma bo tak na prawdę to tylko zapaleńcy albo frajerzy jak większość z nas tutaj kupiła F1 "crap" 2012 i ściganie ligowe trzyma ich przy tym tytule :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy warto kupić F1 2012 czy czekać na następny numerek? Zastanawiam się, bo oprócz GT5 i F1 2010 nie mam żadnej wyścigówki. Jezdzę na padzie. Duża jest różnica między 10 a 12? Z góry dzięki.

Kup sobie SHIFTa, GRIDa albo nawet MotorStorma czy też jakiegoś NFS'a...ale na Boga...trzymaj się z daleko od tego gówna jakim jest F1 2012.

F1 2010 to najlepsza z nich wszystkich i akurat dobrze, że tą sobie sprawiłeś. Najlepiej jakbyś nie kupował dziadostwa od Codemasters, bo to co robią z takimi tytułami jak Colin czy Toca to woła o pomstę do nieba...Jedynie GRID z ostatnich gier się udał i może DiRT 1 i 2, ale reszta to szmiry nie warte uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×