Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Daj jakąś górną granicę i zaraz coś Ci się znajdzie :)

Bo między GT9600 różnice zobaczysz już jak kupisz to:

http://www.camino.pl...,twr,64600.html

Ale jak nie wiemy do ilu możemy szukać to nie wiemy jak sie ograniczać XD

EDIT: oooo albo kup to :D

http://allegro.pl/gigabyte-gtx-titan-6gb-384bit-premiera-od-reki-i3150181244.html

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy tez jaki masz procesor, ile ramu, i jaki zasilacz.

Moze byc tak ze chcobys i titana kupil roznicy nie poczujesz bo procek do dupy, lub spalisz kompa przez slaby zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym sobie kupić w następnym miesiącu nowy komputer bo ten który mam ma już 4 lata i jest słaby do grania. Cena za jaką chce kupić do 1500zł i żeby nie było problemu z graniem w jakieś nowsze gry. Prosze o porady i pomoc. Opłaca sie kupować komuter na allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej kupić składaka z wybranymi częściami, wtedy masz pewność że wybrałeś najlepsze komponenty w danej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do grania masz 1500 zl uzbierane to dozbieraj jeszcze troche i pod koniec roku sobie PS4 kupisz, bo do grania to 3000zl na same podstawowe elementy bez skrzynki, zasilacza, monitora, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam uzbierane tylko na raty bym kupił. Nie chodzi mi o to żeby chodziły mi jakieś najnowsze tytuły bo od tego mam ps3. Chodzi mi o to żebym mogł pograć np w mass effect 2 i 3 i przedewszystkim euro truck simulator 2 więc myśle że jakiś to 1500 zł sie znajdzie. A monitora nie potrzebuje chodzi mi o sam komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taki zestaw : http://allegro.pl/hit-quad-x4-640-4x4ghz-gigabyte-78lmt-s2-4gb-ddr3-i3154800678.html -600zł

Zasilacz 500W http://allegro.pl/zasilacz-ocz-corexstream-500w-sli-fvat-wawa-i3150222068.html - 200zł

I do tego kup grafe radeona HD4890, jeżeli nie jesteś uprzedzony do używek to wyrwiesz ją za mniej więcej 350zł.

I masz za trochę ponad tysiaka pc który uciągnie te gry które wymieniłeś bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...czy jest jakieś urządzenie które z internetu bezprzewodowego typu LTE z Plusa zrobi router wifi ?.

Chciałbym puścić taki internet na więcej urządzeń niż jedno a nie wiem czy tak się w ogóle da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże nieco temat.

Mogę za jakieś 320-330 zł wyrwać:

AMD Phenom II X4 955 BE 3,2ghz + Asus M5A78L/USB3 + 2 gb RAM DDR3 (1 rok używane)

Obecny komputer odszedł do krainy z której żaden podróżnik jeszcze nie powrócił,więc szukam czegoś w miare taniego do gier - razem jakieś 600 zł za procek,ram,płyte gł. i grafike - nie będe szalał bo PS4 na horyzoncie xD Reszte do kompa mam.

Czy za te 330 zł można wyrwać coś lepszego do gier(oczywiście tylko proca i płyte gł mam na myśli)?Kupiłbym bez ramu(oszczędzając i dokłądając do pojedynczej 4 gb) ale sprzedawca upiera sie że sprzeda tylko z ramem bo później ciężko pojedynczą kość mu będzie sprzedać.Jeśli chodzi o grafike to myślalem nad Radeonem 4850 GDDR5.

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na strychu jakiś starodawny komputerek. Uwaga: 1.6GHz, 256MB RAM, twardziel 60GB ATA!! :biggrin:  Chciałem go oddać Starszej do przeglądania neta. Niestety w ogóle się na tym nie znam dlatego byście mi koledzy poradzili:

1. Czy utworzyć małą partycję (5 GB) na XP i przeglądarkę? Tylko te 2 rzeczy będą na tym kompie. 

2. Czy WinXP ma jakieś bajery graficzne, pierdoły które można powyłączać?

3.  Która przeglądarka najmniej zamula i "ciągnie"?
 
4. Jakieś ogólne porady do w miarę komfortowej pracy na tym "złomie". 

Widzicie jak bardzo się nie znam i urzywam tak niefachowego słownictwa. :biggrin:

Edytowane przez Torba_Piany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5 gb to zdecydowanie za mało,o ile mnie pamięć myli to zainstalowany Windows bierze o wiele wiele więcej.Zrób tak z 20-30 gb na pierwszej patrycji reszta na drugą

2.Można zmienić start itp na inny styl,podobno trochę pomaga.

3.Nie wiem,ja od zawsze używam Chrome i nie narzekam ale nie wiem jak to pójdzie na takim zabytku jak Twój.

4.Brak - dokup ramu.Kiedyś też miałem starego złoma,konfiguracja bardzo podobna,przeglądanie na nim neta to była masakra,wieszał się CIĄGLE.Dokupiłem 1 gb ramu i jakoś to szło lepiej,aż wkońcu cały komputer szlag trafił.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pytania pierwszego:

 

Zależy czy będziesz instalował czystego xp czy z service packami ?

 

Bo czysty na prawdę mało zajmuje (bodajże do 5 GB, ale nie jestem pewien na 100%)

 

Czyli byś musiał mieć tak Xp+ SP3+ sterowniki (z 10 GB będziesz potrzebował, a kilka GB tak w zapasie na systemowym dysku, żeby bez problemu działał, czyli 20 musisz mieć na pierwszej patrycji)

 

Xp to nie vista, że potrzebuje 100 GB partycji xD

 

3.Możesz spróbować Chrome, mało "zżera" zasobów w porównaniu do Firefoxa. Możesz jeszcze spróbować Opery

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim zastępczym lapku mam na dysku zainstalowanego windowsa 7,skype,chrome,winrara i to tyle - razem 20 gb.xp rzecz jasna mniej.Ale wolałem napisać 20-30 gb niż miałbym napisać żeby dał 10,to by nie starczyło i potem by psioczył że debil na forum napisał że starczy a nie starczyło xD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czysty windows 7 zajmuje więcej od czystego windowsa xp (dlatego nie można porównywać tych 2 systemów). Zresztą jak się postara to i znajdzie dokładnie w necie ile wszystko zajmuje, bo przecież to wszystko jest.

 

Ja piszę ze swojego doświadczenia, że na systemowym dysku nie może instalować byle jakich programów (tylko sterowniki, antywirus itd.), musi być zawsze te 5-10 Gb wolnego na dysku systemowym.

 

Ja na jego miejscu bym dał 25 GB na pierwszej partycji, resztę na drugiej - i tyle na pewno starczy (mając tak mało miejsca ogólnie 60 gb to bardzo mało, trzeba rozsądnie instalować i nie byle jakie programy...Tylko te najbardziej potrzebne)

 

A co do przeglądarki internetowej - wypróbuj jeszcze " K-Meleon " - ponoć najlżejsza przeglądarka, specjalna na stare kompy (opinie z googla :D)

Edytowane przez krzys94
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że wypadłem nieco z tematu PC potrzebuję małej rady. W sumie nie potrzebuje jakoś bardzo mocnego PC ale umarła moja 8600GT256 MB i chciałbym ją czymś zastąpić. I tutaj pytanie czy pchać się w używaną 8600gt/8800gt/9600gt/9800gt czy kupić coś nowego/taniego. Mam obawy czy mój leciwy sprzęt podoła nawet nowej/budżetowej karcie.

P5K SE

C2D e4500

2GB DDR2 800

Zasilacz niespecjalnie markowy 500W.

Edytowane przez Firo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firo ja na twoim miejscu bym wybrał nową, ale budżetową kartę która będzie o wiele lepsza od tych używek wyżej wspomnianych.

 

Też miałem taki dylemat karta chodziła bez wentylatora przez chyba 2 lata, aż zaczęła artefakty pokazywać.

 

Nie kupiłem narazie żadnej karty, ponieważ zintegrowana do przeglądania stron internetowych jak najbardziej mi starczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W tym miesiącu ewentualnie początkiem przyszłego biorę w końcu nowy sprzęt, ale wciąż mam ten cholerny dylemat czy decydować się na zestaw pod PS4 z większym TV, czy składać PC, aczkolwiek z mniejszym TV. Oczytałem się dosyć dużo o tym wszystkim, jednak decyzję wciąż ciężko jest mi podjąć.

 

W przypadku PC wziąłbym taki oto zestaw: Klik

 

Natomiast w przypadku konsoli to większy TV, kino domowe itd.

 

Biorąc ten komputer, PS4 dokupiłbym w poźniejszym terminie - z wiadomych powodów.

 

Co więc polecacie uczynić, budżet 12k +/- 200 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na kompa, tam też TV jest, także spokojnie. Trochę to się to odkładało zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do dupy, płyta z dopiskiem gaming - bez sensu dopłacać, ssd słaby, nie wiem po co 16gb ramu (na pewno nie do gier), co do opłacalności 780 też można dyskutować, i7 do gier to też słaba opcja. Ogólnie szału nie ma

Edytowane przez NFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 GB - Chocażby do Photoshopa lub innych podobnego typu zastosowań, nie tylko grami człowiek żyje.

 

Płyta główna - Cóż z tego, że z dopiskiem "Gaming", rozważałem wiele innych płyt (czytając liczne testy) i ta w swojej klasie jest najlepsza i tą również mi polecano. Bez sensu to jest dopłacać do G65 z tego co mi wiadomo.

 

SSD - Słaby?! Jeden z najlepszych jakie są: Klik

 

Zasilacz - Certyfikat 80+ Gold, modularny, również jeden z najlepszych w swojej klasie.

 

Wszystko było składane według tego tematu: Klik oraz konsultowane na innych forach PC-towych. Sam również przez ponad rok czytałem wiele testów, porównań itd. Według mnie w tym budżecie to najlepsza możliwa propozycja, skoro uważasz inaczej, zaproponuj coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat niezbyt Ci doradzali...

SSD na kościach tlc jest słaby i tyle http://www.xbitlabs.com/articles/storage/display/samsung-840-pro_10.html#sect0

Zasilacze o wiele lepsze robi super flower, seasonic czy fractal (600w platinum chociażby, pasywny zasilacz http://allegro.pl/mega-moc-fractal-r3-600w-80-platinum-modular-w-wa-i3457973852.html)

SLI 760/770  wychodzi 100x lepiej wydajnościowo i cenowo od 780, która jest totalnie nieopłacalną kartą

Edytowane przez NFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda się wymieniać na testy, w jednym piszą tak, w drugim inaczej i to dotyczy absolutnie wszystkiego. Patrzyłem również na Plextora, ADATĘ, później na Samsunga i według testu powyżej jest naprawdę świetny.

 

Co do zasilacza, Cooler Master robi równie dobre jak powyższe firmy.

 

Rozważałem SLI GTX 770, aczkolwiek to rozwiązanie może być problematyczne. Mikrozacięcia, brak wsparcia itd. 

 

Zresztą co do PC, to jest tylko propozycja, nie zdecydowałem jeszcze ostatecznie, że biorę akurat to co powyżej. Na pewno zostaje GTX 780 (MSI Twin Frozr lub Gigabyte Windforce), i7 4770k, Define R4 i najprawdopodobniej chłodzenie procesora oraz RAM 16 GB. 

 

Chodziło mi tutaj bardziej o poradę na co lepiej będzie przeznaczyć 12k w kontekście gier. Zestaw PC, czy bardziej obszerny zestaw pod PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×