Skocz do zawartości
SmaleC

FIFA 13

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie ja napisałem że PES zniszczy FIFĘ? generalizujecie Panowie. Co do asyst odsyłam do postów maty15, który fajnie naświetlił temat i wyjaśnił pojęcie "asysta" .Tyle w tym temacie i nie przeżywajcie tak tego wszystkiego bo wzruszacie mnie bardziej niż york na smyczy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja napisałem że PES zniszczy FIFĘ? generalizujecie Panowie. Co do asyst odsyłam do postów maty15, który fajnie naświetlił temat i wyjaśnił pojęcie "asysta" .Tyle w tym temacie i nie przeżywajcie tak tego wszystkiego bo wzruszacie mnie bardziej niż york na smyczy

wrożbita Maciej ;) ... tak na serio w końcu nadszedł ten czas ;)....

Gadacie, ze w Fifie jak sie czlowiek przelaczy na manual to jest miodnie....ale w PESie tez mozna wlaczyc full manualu i moim zdaniem jest bardziej wymagajacy i wysmienity niz w fifie :P ... PES na asystach > FIFA na asystach, a przeciez wiele osob gra sobie pare godzin dziennie a nawet tygodniowo dla przyjemnosci bo maja obowiazki: dzieci, rodzina, praca itp. i nie chce mu sie skillowac na tym manualu... Zapiematajcie gry to rozrywka a nie styl zycia ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mówi o liniowości w grze to najczęściej jest tak że gra tylko na asystach a jego umiejętności ograniczają się jedynie do prostego biegania , podań i strzelania. Dla mnie ocenianie Fify grając tylko na asystach to bez sens totalny, ja od zawsze grałem w PESa, Fifa dla mnie nie istniała, dopóki nie zagrałem u kolegi w Fife 10 PS3 na manualu, dwa dni później kupiłem swoją pierwszą konsolę i Fife 10 oczywiście :)

Każda gra będzie "liniowa" jeśli się idzie na łatwiznę i nie wykorzystuje nawet 50% możliwości gry..

A czy na oficjalnych turniejach i mistrzostwach świata FIFY gra się na wył. asystach ? Dostań się chociaż na finały skoro gra z asystami to dla Ciebie takie proste czyny jak naiwne bieganie oraz schematy. Wybacz ale w prawdziwej piłce też są schematy... wgl wszystko zależy od tego jak kto rozumie to słowo. Jeżeli ktoś gra schematem znanym z 12 np. (finezyjne strzały z rogów pola karnego) i jego konstruowanie akcji sprowadza się tylko do tego to jeszcze lepiej. Jego ruchy w grze stają się przewidywalne, przez to można odpowiednio zablokować zagrania takiego "gracza". I to świaczy tylko o tym że taka osoba nie ma skilla w fifie. I uwierz mi że takie zagadnienie jak "skill" istnieje przy grze z asystami w fifie.

Moje zdanie na temat asyst jest takie że będę używał ich dopóki większość będzie to robiła. Bo co z tego jak przez neta bd grał na manualu a jak wpadnie kumpel to będę musiał grać z asystami, bo on woli tak grać. A w przypadku mojej gry na manualu moje szanse na wygrany mecz spadają ? Gra z asystami jest bardziej wszechstronna. A wyłączenie ich to bardziej ciekawostka. Takie jest moje zdanie i nie wmawiajcie ludziom że to jest ich zapora psychiczna... Ludzie nie wyłączają asyst bo nie robi tego większość graczy. Tak jest i tak funkcjonuję społeczeństwo - idzie za większością.

Asysty wyłącze dopiero wtedy gdy EA samo to zrobi lub 80% graczy będzie tak grać, stanie się to może na nowym silniku, nowej generacji... kto wie. By przedstawić tą waszą "realistykę i utrudnienia" związaną z grą bez asyst i przez to zmienić oblicze gry, ale wtedy elektronicy musieli by nie mieć już kompletnie pomysłów...

Edytowane przez PancziPL
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział że na turnieju nie możesz sobie ustawić na manual, tylko jakie będziesz miał szanse ? Turnieje są dla wszystkich i na turniejach grają też dzieci w wieku od 8 lat więc się nie dziwie że grają na asystach. Na asystach nie tyle skill się liczy co timeing - refleks. Na asystach w sytuacjach sam na sam kończę 9/10 na manualu 3-4/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwolennikom manuala to chyba powinno się stworzyć osobny dział, żeby tam przedstawiali swoje racje a na koniec postawić im pomnik, na cześć posiadanego skilla.

Wy z tym manualem, to macie jakieś kompleksy, czujecie sie niedowartosciowani, czy po prostu wam smutno, ze nikomu nie chce sie z wami grac?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwolennikom manuala to chyba powinno się stworzyć osobny dział, żeby tam przedstawiali swoje racje a na koniec postawić im pomnik, na cześć posiadanego skilla.

Wy z tym manualem, to macie jakieś kompleksy, czujecie sie niedowartosciowani, czy po prostu wam smutno, ze nikomu nie chce sie z wami grac?

Takie teksty mnie rozwalają... Próbuję Ci przetłumaczyć, choć ciężko to idzie, że skoro grasz na asystach to nie narzekaj na liniowość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytlumacz mi, co to jest kurwa liniowość? :D pilka polega na wymienianiu podan. Kto je wymienia efektywniej i stwarza sobie okazje bramkowe - wygrywa. Czego wy oczekujecie, ze pila nozna bedzie... jakby to powiedziec, "paraboliczna"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to demko nie przekonalo zupelnie, a raczej nawet odrzucilo od tej fify.... pilkarze biegaja jak na futrowani i gralo mi sie troche jak w ping ponga... nie wiem czy 12stka mi sie bardziej nie podobala ...... zamowilem preorder, ale chyba go wycofam ik wezme PESa. Moim zdaniem produkt Konami bije na glowe fife w gameplayu :/ ... szkoda bo bardzo liczylem na ta czesci i kupa, moze w finalnej wersji bedzie lepiej, ale chyb a nie bede ryzykowal bo nie chce byc w plecy 200 zl :/

Dobrze,ze Ty nie recenzujesz gier bo jeszcze byłbym w stanie Ci uwierzyć :>

Wracając do gry dema Fify 13 jestem naprawdę w szoku ... Grywalność i kolizje w tej grze, to coś pięknego...

W tą edycje, to nawet pokuszę się na grę w karierę, tak miło z komputerem nie grało mi się jeszcze nigdy...

Kwestia tempa tez jest raczej już załatwiona ponieważ

który przedstawia grę jest z ukończonej wersji (gość ma dostęp do wszystkich opcji z gry, dlatego mniemam ,ze jest to finalna werja)... Na filmie witać wyraźnie ,ze jest zwolnione tempo gry...Tak naprawdę z tym tempem, to ja już sam nie wiem...Wczoraj oglądając skróty z eliminacji do Mistrzostw był mecz Gruzja-Hiszpania patrząc na te urywki z meczu miałem wrażenie,ze tam akcje i tempo było jeszcze szybsze niż w tej grze, zgłupiałem odnośnie tego, jak powinno wyglądać owe tempo w grze Fifa 13.

W każdym bądź razie gra dla mnie jest przezarąbista i kupuję na bank...

Bardzo chciałbym już móc rozgrywać mecze online , wtedy test gry byłby jeszcze większy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a jego umiejętności ograniczają się jedynie do prostego biegania , podań i strzelania.

Podobno na tym piłka nożna polega, by biegać, podawać i strzelać. Ale co ja tam wiem :P

Odnośnie samej Fify - caly wyglad i otoczka gry - WOW. Grałem więcej w pesa ostatnio (totalnie amatorsko), ale na tym demku zobaczyłem że nożna może wyglądać pięknie,żywo i kolorowo. Cała graficzna oprawa jest jakies 10lat przed pesem :P

Jednak sama rozgrywka przypomina mi ... piłkę nożną z automatów. Szybkie, średnio trzymające się kupy te animacje i kolizje zawodników. W strzałach nie czuć tego powera... czegoś mi w tej grze brakuje. To odskakiwanie piłki od nogi, jak się przyjmuje z wciśniętym turbo to jest nowość ??

Niewątpliwie największym plusem i przewagą fify nad pesem są licencje. Nie po to płaci się za grę 200zł, by później czekać i pierdolić się z wgrywaniem jakiegos patcha na lewo. Chociaż z drugiej strony cena jest jakas z kosmosu, ponad 200zl za podstawowa gre to lekkie przegiecie.Trudny orzech do zgryzienia :)

Najlepszym rozwiazaniem byloby polaczenie: gameplay Pesa i oprawa (licencje) Fify.

Edytowane przez alieen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział że na turnieju nie możesz sobie ustawić na manual, tylko jakie będziesz miał szanse ? Turnieje są dla wszystkich i na turniejach grają też dzieci w wieku od 8 lat więc się nie dziwie że grają na asystach. Na asystach nie tyle skill się liczy co timeing - refleks. Na asystach w sytuacjach sam na sam kończę 9/10 na manualu 3-4/10

No właśnie ? Jakie szanse bym miał ? Dlatego gram na asystach... bo większość tak gra. Brak asyst to ciekawostka na podobnej zasadzie jak Move w fifie (chcesz tak grać bądź nie) ale większości nie przebijesz, ale o tym wspominałem już we wcześniejszym moim poście ;) A na MŚ (lub choćby na innych "szanujących" się turniejach) w fifie trzeba mieć ukończone 16 albo nawet 18 lat ;)

Edytowane przez PancziPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P Chociaż z drugiej strony cena jest jakas z kosmosu, ponad 200zl za podstawowa gre to lekkie przegiecie.Trudny orzech do zgryzienia :)

Jak co roku w dniu premiery w większych sieciach będzie można kupić Fifę za 160-180zł (tak było w ostatnich latach).

Nie wiem po co przejmujecie się cenami pre orderów, które wynoszą 210-220zł.

Co do samej gry, demo bardzo przypadło mi do gustu i na pewno kupię pełną wersję.

Edytowane przez Shady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytlumacz mi, co to jest kurwa liniowość? :biggrin: pilka polega na wymienianiu podan. Kto je wymienia efektywniej i stwarza sobie okazje bramkowe - wygrywa. Czego wy oczekujecie, ze pila nozna bedzie... jakby to powiedziec, "paraboliczna"?

Chodzi o powtarzalność, brak elementu przypadku... na manualu możesz spaprać nawet najprostsze podanie, strzał do pustej bramki itd... z asystami jest to praktycznie nie możliwe... przez co rozgrywka jest zbyt dokładna, jakby bez tego czynniku ludzkiego czyli pomyłek, zlekceważenia sytuacji, brak koncentracji...

jak na tym filmiku

, widać że gość gra na asystach i jego akcje 9 na 10 przypadków koczą się albo na dośrodkowaniu albo na strzale ponieważ podania wcześniej są od nogi do nogi. Na manualu prawdopodobnie wyszłaby mu może 2 czy 3 takie akcje bo gdzieś w środku pola lub przed polem karnym pewnie by zazwyczaj tracił piłkę po niedokładnym podaniu... i tu jest ta różnica która odmienia tą grę nie do poznania. Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liniowość i przewidywalność w fifie nie zależy od asyst czy manuala. Nie zależy nawet od gracza.

Przede wszystkim chodzi o to w jaki sposób AI kieruje zawodnikami, jak tworzą się luki na boisku (zawsze tak samo). Grasz na manualnych podaniach - świetnie, ale to nie sprawia, że obrońca inaczej kryje albo napastnik inaczej się ustawia. Nie podejmuję się oceniać czy lepiej czy gorzej od konkurencji, ale na pewno przewidywalnie. Po rozegraniu sporej liczby meczy czujesz się jak w szachach tzn. rozgrywając akcję widzisz już jak będzie wyglądało ustawienie na boisku na "kilka ruchów w przód". Być może po prostu gracze po boisku poruszają się zbyt perfekcyjnie, nie popełniają tylu błędów ile prawdziwy piłkarz - nie wiem.

Niestety pomimo pierwotnego entuzjazmu do dema fify po 10-15 meczach znużenie wróciło. Poczułem się tak jak w kwietniu tego roku (kiedy ostatecznie odstawiłem F12 na półkę), tzn. niby każdy mecz inny, a jednak taki sam. To jest największa wada tej FIFY i nie wiem czy będą w stanie to wyeliminować w pełnej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no patrz, wczoraj 3 razy nie trafilem do pustej, z asystami, podczas kilku godzin grania z kumplem. I co, w takim razie juz nie jest powtarzalna? Serio, jakies fanaberie opowiadacie

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no patrz, wczoraj 3 razy nie trafilem do pustej, z asystami, podczas kilku godzin grania z kumplem. I co, w takim razie juz nie jest powtarzalna? Serio, jakies fanaberie opowiadacie

Dokładnie. Akurat w demo 13 jak grałem ze kolegą to tyle akcji sam na sam nie wykorzystałem... co w 12 przychodziło bardzo łatwo. Kolega też od pół roku gra w 12 i też był w szoku że nie trafiał (ba nawet potem narzekał) :biggrin: na asystach oczywiście.

Edytowane przez PancziPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam mówię ,że Fifa 13 będzie świetną grą! a liniowość znaczy pewne schematy będą w każdej z tych gier... Niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcecie liniowej rozgrywki to może spróbujcie wyjść na dwór pograć z kolegami?

W grze, w której używa się asyst zawsze niektóre zagrania będą powtarzalne. O ile nie gra się 20 meczy dziennie to tak szybko liniowości się nie odczuje (w grze online).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej waszej liniowosci, opiera sie normalny futbol. Przeciez po to sa treningi taktyczne miedzy innymi. O co wam ludzie chodzi? ;d

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwolennikom manuala to chyba powinno się stworzyć osobny dział, żeby tam przedstawiali swoje racje a na koniec postawić im pomnik, na cześć posiadanego skilla.

Wy z tym manualem, to macie jakieś kompleksy, czujecie sie niedowartosciowani, czy po prostu wam smutno, ze nikomu nie chce sie z wami grac?

czemu ty jesteś taki nerwowy, helloł to tylko internet jest

melisa_zielnik_polski_herbapol.jpg

Gugsolina- nie patrz na filmiki oceniając tempo , to zawsze zależy od kamery jaką nagrywano i od wyświetlacza na którym hulała gra , powstaje złudne wrażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liniowość i przewidywalność w fifie nie zależy od asyst czy manuala. Nie zależy nawet od gracza.

Przede wszystkim chodzi o to w jaki sposób AI kieruje zawodnikami, jak tworzą się luki na boisku (zawsze tak samo). Grasz na manualnych podaniach - świetnie, ale to nie sprawia, że obrońca inaczej kryje albo napastnik inaczej się ustawia. Nie podejmuję się oceniać czy lepiej czy gorzej od konkurencji, ale na pewno przewidywalnie. Po rozegraniu sporej liczby meczy czujesz się jak w szachach tzn. rozgrywając akcję widzisz już jak będzie wyglądało ustawienie na boisku na "kilka ruchów w przód". Być może po prostu gracze po boisku poruszają się zbyt perfekcyjnie, nie popełniają tylu błędów ile prawdziwy piłkarz - nie wiem.

Niestety pomimo pierwotnego entuzjazmu do dema fify po 10-15 meczach znużenie wróciło. Poczułem się tak jak w kwietniu tego roku (kiedy ostatecznie odstawiłem F12 na półkę), tzn. niby każdy mecz inny, a jednak taki sam. To jest największa wada tej FIFY i nie wiem czy będą w stanie to wyeliminować w pełnej wersji.

Dokładnie 100% zgadzam się z Cucorusem. Liniowość w FIFA polega w głównej mierze na A.I CPU. Zawodnicy idealnie są ustawieni na boisku, idealnie kryją i bardzo podobnie wychodzą na pozycję. Dlatego powtarzam z uporem maniaka, że dla mnie te akcje wyglądają tak samo za każdym razem. Mam wrażenie, że cały czas gram ten sam mecz chociaż rozegrałem ich ponad 30 :biggrin: Mało tego ta perfekcja w tej grze jest tak dopracowana, że przy strzałach jakie oddaje czuję, że to i tak "nie wejdzie". Gra wymusza na mnie szukanie schematu by strzelić bramkę. Nie ma tego "spontana", a nóż a widelec :biggrin: Ogólnie gra jest b. dobra, ale coś w niej nie gra jak powinno by czuć magię footballu.

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ty jesteś taki nerwowy, helloł to tylko internet jest

melisa_zielnik_polski_herbapol.jpg

Gugsolina- nie patrz na filmiki oceniając tempo , to zawsze zależy od kamery jaką nagrywano i od wyświetlacza na którym hulała gra , powstaje złudne wrażenie

mi do nerwow daleko, raczej mam dobry ubaw z desperatow, czego nie musze okazywac, co by im zbyt smutno nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ,że cała gra w piłkę nożną jest schematyczna, np jednym ze schematów jest to, że zawsze biega się do bramki przeciwnika żeby strzelić gola :)

Fani Pro Evo na pewno mają swoje racje ale śmiać mi się chce jak każdy z Nich, jak jeden mąż pisze ,że Fifa jest oskryptowana i że piłka się tak samo odbija i zero w niej przypadku... Przeciez tak nie jest :>

Michale , na nie zmienionej kamerze, też się wydaje wolniej bo nie tylko ten film tego dowodził

Edytowane przez gugsolina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej waszej liniowosci, opiera sie normalny futbol. Przeciez po to sa treningi taktyczne miedzy innymi. O co wam ludzie chodzi? ;d

No trochę pojechałeś. Każda drużyna ma inne treningi taktyczne i oczywiście - próbuje rozegrać piłkę schematem, ale nie jest tak, że Real rozgrywa ją identycznie do Barcelony. Tu za wiele zależy od umiejętności graczy, ich formy etc. A i tak nie wiem czy w prawdziwym meczu udaje się taki schemat 2 razy zastosować, bo ustawienie rywala też jest zawsze inne.

W F13 jest inaczej tzn. zbyt często zdarza się, że "pionki" - zarówno obrońcy jak i napastnicy - są ustawieni tak samo na murawie i masz poczucie deja vu ;)

Edytowane przez Cycorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liniowość i przewidywalność w fifie nie zależy od asyst czy manuala. Nie zależy nawet od gracza.

Przede wszystkim chodzi o to w jaki sposób AI kieruje zawodnikami, jak tworzą się luki na boisku (zawsze tak samo). Grasz na manualnych podaniach - świetnie, ale to nie sprawia, że obrońca inaczej kryje albo napastnik inaczej się ustawia. Nie podejmuję się oceniać czy lepiej czy gorzej od konkurencji, ale na pewno przewidywalnie. Po rozegraniu sporej liczby meczy czujesz się jak w szachach tzn. rozgrywając akcję widzisz już jak będzie wyglądało ustawienie na boisku na "kilka ruchów w przód". Być może po prostu gracze po boisku poruszają się zbyt perfekcyjnie, nie popełniają tylu błędów ile prawdziwy piłkarz - nie wiem.

Niestety pomimo pierwotnego entuzjazmu do dema fify po 10-15 meczach znużenie wróciło. Poczułem się tak jak w kwietniu tego roku (kiedy ostatecznie odstawiłem F12 na półkę), tzn. niby każdy mecz inny, a jednak taki sam. To jest największa wada tej FIFY i nie wiem czy będą w stanie to wyeliminować w pełnej wersji.

Ok liniowość pod tym względem to się zgodzę ale w PESie jest bardzo podobnie pod tym względem po kilkunastu meczach też wiem jak rozgrywać żeby akcja była skuteczna bo też wiem mniej więcej jak zachowa się CPU... niestety ale tego raczej się prędko nie wyeliminuje... bo CPU nie gra spontanicznie...

a co do strzałów do pustej bramki to owszem w jakiejść szybkiej akcji , z ostrego kąta czy z dużej odległości może się przytrafić że z asystami się nie trafi... ale nie uwierzę że prosty strzał do pustej bramki bez krycia można przestrzelić z asystami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie dyskusja o liniowosci, a jednocześnie pomijanie pewnie 40% arsenału zagrań przez absolutną większość ludzi, z którymi grałem.

Kto wykorzystywał rabonę, ruletki, scoop turny, scorpion kicki i własne ustawienia przy stałych fragmentach/własne formacje z indywidualnymi zadaniami dla każdego zawodnika, niech pierwszy rzuci kamien...

Edytowane przez lipek90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×