Skocz do zawartości
Dragio

Fraps, Gameplay,youtube, Konwersja Itp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mimo, że PS3 mam w odstawce, nie mogę się odciągnąc od tego forum ani od tematyki ps3, więc piszę tutaj.

Ma ktoś z was jakąś metodę na nagrywanie, konwersję i wrzucanie filmików na Youtube?

Myślałem nad wrzucieniem kilku filmików na YT, z poprzedzającymi je wstawkami ... typu jakieś logo, czy coś.

Tylko pytanie takie, czego użyć ... Frapsa (jakiegoś innego programu?) czym obrobić to aby nie zajmowało tyle miejsca ..... w jakim programie dość łatwo zrobić taką czołówkę jak np mają w Szybkim Szpilu .... no i co jeszcze może być użyteczne ?

Jakieś stronki, albo porady wskazane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam sony vegas do obrobki wideo. na poczatku program jest skomplikowany, ale pozniej jest coraz lepiej

konwersje robisz na koncu, znaczy sie renderujesz w wybrany przez siebie format (mp4 itp), wybierasz jakosc itp.

ps. twoj temat chyba pasuje do http://www.ps3site.pl/forum/topic/27763-screenshot-i-gameplay/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie do końca pasuje pod tamten temat. Tutaj tylko dla PC, a w tamtym temacie pod PS3 ... troszkę się óżnią jeśli chodzi o formę nagrywania heh.

Ktoś polecił mi taki oto programik Gregion, że niby podobny do Frapsa i darmowy ... zamiast sony vegas gdzieś mi się obiło o format factory.

Ale nadal zostaje kwestia , w czym zrobić wstęp heh.

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bawiłem się głównie FRAPSem + Windows Live Movie Maker.

W kompie miałem dwa dyski i oczywiście nagrywałem na ten magazynujący.

Jakoś niedawno dysk się spalił i musiałem znaleźć alternatywę i udało się :)

>>> http://mirillis.pl/p...ore_action.html

Action! jest rewelacyjny i najważniejsze że nie potrzeba drugiego HDD. Program nie zamula i idzie spokojnie nagrywać w 1080p ;)

Tutaj próbnie wstawiłem RE Remake w wersji emulowanej na kompie i jak widać wszystkie szczegóły wiernie odwzorowane :)

Oczywiście bawiłem się też z sekwencjami z Max Payne 3 i DiRT Showdown i jakość rewelacja ! Polecam ;)

Edytowane przez Dranz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmn, a jak to jest z wrzucaniem na YT .... trzeba samemu wrzucić wersję 480,720p itp ...czy serwis sam przerabia jakości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Material o rozdzielczosci 720p na youtube bedzie mozna odtworzyc w 360p, 480p i 720p

Zreszta sam widzisz ze przy filmikach masz kilka rozdzielczosci do wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fraps służy do nagrywania filmikó w bardzo dobrej jakości z komputera. Jeżeli masz materiał który polega na złożenieu tylko części filmu w całość i zależy ci na szybkim renderingu polecam windows Movie maker. A jeśli chcesz robić lepsze filmy z efektami i innymi bajerami polecam sony vegas 8 lub 11 oraz camtasia studio. A intra takie pro mega fajne to polecam blender program do tworzenia animacji w 3D jak i tworzenia gier. Blender jest kompatybilny z kodowaniem w języku python. Jak zależy ci na fajnym intrze to obejż pordniki tego gościa http://www.youtube.c...L?feature=watch . Na koniec jak masz dużo cierpliwości to polecam adobe after effects.

Edytowane przez wwseba97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adobe after effects to swojego czasu miałem dośc obpykane - robiłem mini filmiki walki na miecze świetlne (Star Wars oryginalny podkład saberów heh)

Z tym intrem to mnie trochę nastraszyłeś heh. Dorwałem w swoje ręce program Hyper Cam3 i chyba nim przetestuję od razu co i jak. Tylko będę musiał rozkminić jakie kodeki itp wybrać. Jeśli chciałbym dodać jakieś wstawki dźwiękowe, lub jakieś efekty do filmu to mówiwsz, że sony vegas (będę musiał zapamiętać).

Aha, jeśli mam monitor który obsługuje 1444x900 (bodajże taka rozdzielczość max) to będę mógł nagrywać filmiki tylko w 720p jak mam rozumieć ?

I jaką ilość klatek na sekundę najlepiej wybrać 30 ... 25 ? bo chyba więcej niż 30 się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyper cam 3 możesz wywalić szajs 99% procent filmów z tego ma jakość do du!@#

Do nagrywania z kompa używaj frapsa i nie zmieniaj FPS zostaw na 30 ja na monitorze 800x600 robie 720p to nie ma znaczenia. A na twoim to pozazdrościc.

Pozatym napisz mi jakie Masz parametry komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel core i3 3,3 GHz

4 gb ram

amd radeon hd 6850

no frapsem nagrałem pierwszy materiał, ale party wychodzą po prawie 4gb ;p

zainstalowałem ten movie maker ale chyba go nie ogarniam heh :(

i nie ogarniam sony vegas heh

A intro zrobię sobie chyba w sony vegasie .... bo pooglądałem kilka filmików jak to zrobić itp.

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie ja. Takie pytanko - macie / możecie polecićjakieś w miarę tanie i dobre mikrofony do PC, żebym mógł nagrywać filmiki z dobrym dźwiękiem, bo nagrywać z mikrofonem ze słuchawek to lipa ... dźwięk słaby i w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djyano ma do sprzedaży w dziale giełda.tam zobacz

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu ja.

wrzuciłem pierwszy filmik nagrany przy pomocy fraps, z mikro ze słuchawek + sklejenie materiału i rendering w sony vegas.

Wygląda to mało zadowalająco, nie mówiąc o dźwięku.

Teraz takie pytanko, czy jest jakiś programik którym mógłbym nagrywać ścieżkę z mikrofonu do osobnego pliku, tak, żeby wszystko współgrało z frapsem i dało się obrobić w sony vegas ?

No i martwi mnie jakoś obrazu i jego rozciągnięcie i się zastanawiam, czy nie popełniłem błedu przy renderze ..... obraz był nagrany w formacie 1444x900 25 / 30 fps .... a przerobiłem go na 1280x720 ... i się zastanawiam, czy nie powinienem go zostawić w 1444x900. No i jak eventualnie ustawić aby dźwięk z mikrofonu był słyszalny mocniej ? - przyciszyć efekty gry ? czy może jest jakiś mikser prosty do tego czy coś ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. sciezka dziwieku za glosno w stosunku do komentarza

2. mogles zastowsowac filtry w vegasie obraz bylby lepszy

3. poczatek do dupy komentarze do obrazkow sa do dupy :D

4. glos ok przy lepszy mikrofonie fajnie bys brzmial

5. zaplanuj sobie to o czym chcesz mowic spisz na kartke badz w wrodzie w punktach o czy chcesz powiedziec to pomaga i nie bedizesz bladzil

6. wiecej odwagi podczas nagrywania komenta :D a bedize dobrze ...

ogolnie ok ale trzeba dopracowac pare rzeczy ...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przy obecnej mojej wiedzy o grze + mikro ze słuchawek + ograniczonym czasie (średnio 2h dostępne do grania, obróbki itp)

Sony vegasa jak na obecną chwilę nie ogarniam zbyt dobrze i zastosowałem jakieś chyba dziwne ustawienia. Mam jeszcze 2 materiały na odcinki, które starałem się trochę lepiej nagrać ale ciągle słabo to wygląda.

Martwi mnie format nagrania 1444x900 do przeróbki. Muszę rozkminić jak dobrze ustawić głośność mikro i gry.

Co byś radził na początek ? W odcinku 2 ...czyli (mam nadzieję trochę lepiej nagranym) zrobiłem logo DayZ #2 na początku z zaciemnieniem czy jak to się zwie, ale przed pracą nie zdążyłem obrobić i wrzucić więc dziś wieczorem to zrobię. Tak się zastanawiam .... czy można by użyć mikrofonu z Band Hero do nagrań ?? (ma końcówkę usb) heh, dziwny pomysł ale jakby się dało to może lepiej by było słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz uzyc tego mikrofonu zdecydowanie lepszy niz ten od sluchawek

podczas renderowania scisz aduio z gameplaya i podbij audio z mikrofonu do gory

vegas jest najlepszym rozwiazaniem wiec naprawde zapoznaj sie / przelam cokolwiek bo naprawde warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się profesjonalnie nazywa ta gąbkowa prezerwatywa na mikrofon ? Bo za cholerkę nie mogę znaleźć tego na allegro ... a to pomogłoby pewnie choć trochę wyciszyć zakłucenia (np oddech) itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam pop filtra

normalnie nasadzany na mikrofon to po prostu gabka mikrofonowa

sa jeszcze martwe koty ale to raczej na powietrze gdzie jest wiatr ...

jezeli chcesz osiagac naprawde b dobre efekty przy nagraniu audio to :

1. mikrofon pojemnosciowy bez tego reszty nie czytaj ... :D

2. nagrywanie sciezki do filmu osobno np w audition lub audacity

3. pop filter - podstawa przy "p" "b"

4. odszumianie audio przed masteringiem

5. mastering audio przed dodaniem do video ...

i juz :D

efekty takich zabiegow mozesz zobaczyc u nas :P

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooook.... zrozumiałem Twoją odpowiedź do momentu "martwego kota" heh.

Jeśli zaświta mi więcej gotówki w portfelu to będę skłonny rozszyfrować te "mikrofony pojemnościowe" + resztę tego technologicznego (jak dla mnie na obecną chwilę ....) slangu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się profesjonalnie nazywa ta gąbkowa prezerwatywa na mikrofon ? Bo za cholerkę nie mogę znaleźć tego na allegro ... a to pomogłoby pewnie choć trochę wyciszyć zakłucenia (np oddech) itp

profesjonalnie nazywa się to "Gąbka na mikrofon" :) (tak na serio to chyba wiatrochron)

a na allegro znalazłem w 2 sekundy http://allegro.pl/ga...2450595206.html ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu DjYano do let'splay itd. nie wkłada się filtrów pozatym.

Zanim zaczniesz nagrywać ścisz troche dźwięki w grze.

Jak masz Wene to ripostuj jakiegoś zombiaka.

A komputer masz dobry do nagrywania tylko ram dziś to standard. Bf 3 na tym nie nagrasz (radze kupić jeszcze 2 gb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

dlaczego nie mam uzywac filtrow ?!?! bo nie kumam :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×