Skocz do zawartości
MichalEEEk

Rain

Rekomendowane odpowiedzi

Gra ukończona. Nawet dwa razy, by zebrać wspomnienia. Osobiście czułem więź z dziewczynką i bardzo zależało mi na tym, by nic jej się nie stało, gdy oddaliłem się za daleko to wracałem, by mieć ją na oku. Ogólnie gra warta ogrania, ale nie za pełną kwotę. Jak większość skorzystałem z promocji i nie żałuję tych dwadzieścia parę złotych. Miło spędziłem czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest naprawdę fajna, pod warunkiem, że nie traktuje się jej jako pełnoprawny tytuł mający rywalizować z tymi najlepszymi, ale właśnie jako taki "wypełniacz" między poważnymi produkcjami, od których Rain pozwala nieco odpocząć. Moje oczekiwania ten tytuł spełnił, na co liczyłem to dostałem.

Plusy:
- bardzo fajny sposób narracji, będący jednocześnie opisem fabularnym, jak i przewodnikiem w grze
- fajny klimat, tworzony przez szaro-burą grafikę, padający deszcz i spokojną, nostalgiczną muzykę
- łatwe, ale dość pomysłowe zagadki pozwalające posuwać się dalej i eliminować bestie
- proste i nieprzekombinowane sterowanie
- niewielki poziom trudności, w sam raz do odpoczynku od czegoś poważniejszego
- fajny patent ze wspomnieniami do pozbierania podczas drugiego przejścia

Minusy:
- jednolitość świata zaczyna pod koniec gry leciutko nużyć, na szczęście dobrze dobrano długość gry, by nie dopuścić do całkowitego znużenia
- troszkę banalne zakończenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywam w ramach plusowego ochłapu na PS3

 

na razie ma 3 etapy za sobą.
Nic nie urwało, ale też nie ma tragedii.
Jak już dali to warto się zainteresować, choć gra jest zbyt monotonna bym się zmusił przejść ją na raz mimo że to gra na 3-4h

 


Edit:
skończone.
Zgadzam się że w zakończeniu się nie postarali. Gdyby trochę inaczej poprowadzić 2 ostatnie rozdziały, dodać jakiegoś twista fabularnego że mózg rozje_any, to można by dać spokojnie 9/10, a tak tylko 7/10

 


.

Edytowane przez pablos_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukonczone chcialem zaczac ostro ale ze mi przygrywa muzyczka z napisow koncowych to zaczne jednak od plusow:

pomysl - bardzo fajny, graficznie ciekawie i oryginalnie, historia tez calkiem niezla, zakonczenie hmmm no w sumie lekkie zaskoczenie choc takie odrobinke miałkie, muzyka i udzwiekowienie bez zarzutu. 

 

Nie wiem moze to ja jestem niedzielnym graczem bo o ile same zagadki proste i nie sprawialy klopotow o tyle sterowanie postacia czy praca kamery juz tak. I jesli przez to gine wielokrotnie bo nie widze co i gdzie to dla mnie jest to wielki minus. Do tego w 3 czy 4 miejscach postac nie szla dalej mimo iz powinna dopiero 3cia proba byla sukcesem. Nie moglem wczuc sie do konca w calkiem dobry klimat  bo koszmarnie psula mi to praca kamery dochodze do czegos do wyglada jak slepy zaulek, zgon. resp chce chwile pomyslec zgon bo resp 3 kroki od zagrozenia, resp ide znow w slepy zaulek w ktorym bylem probuje sie przyjrzec co dalej zgon, resp ide znow przeklinając siarczyscie w to samo miejsce miotam lewa gała na prawo na lewo o w lewo dalo sie isc jak jak skoro kamera mi sie oddalila do izometrycznego rzutu pod dziwnym kątem ktory zaslanial owo przejscie to... co ja biedny maly zuczek mialem robic.

I takich sytuacji bylo pare - wystarczajaco zeby mnie wkurzyc i abym zamiast chłonąć historie przeklinal jak szewc.

 

Calosc oceniam na 6/10 (moze byc) - a zaznaczam ze gre ogralem w ramach abonamentu PS+

Jesli masz gre z PS+ i lubisz oryginalne mniejsze produkcje mozesz sprobowac dac jej szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×