Skocz do zawartości
Emir

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

I to jakiego FSP! Moim zdaniem odwrotnie, RPG z elementami FPS, bo samo [span style=color:#000000;background:#000000]"strzelanie" jest tak prymitywne, że głowa boli. Oblivionem nie śmierdzi, bo nowy Fallout to nic innego, jak właśnie Oblivion w świecie post nuklearnym z bronią palną. Animacje cieniutkie, grafika no cóż... zniszczony świat i osady ludzi zbudowane z blachy i wszystkiego co było pod ręką może i wyglądają ładnie, ale sama grafika jest średnia. Tak, tak, nowy Fallout graficznie nie ma czym powalić...[/span]

Pograłem 4 godziny i słów kilka na temat gry, spoiler więc czytaj na własne ryzyko, oby wojny znowu nie było [!]

- grafika: [span style=color:#000000;background:#000000]zniszczone miasto oglądane z góry w porządku, wioski ocalałych ludzi jak i ich pomieszczenia ok, ale to nie jest gra ze współczesną grafiką, tytuły na PS3 które wyszły rok temu są o niebo ładniejsze[/span]

- animacje: [span style=color:#000000;background:#000000]nędza, można to już zauważyć na samym początku Vault 101, później nie będzie lepiej[/span]

- walka: [span style=color:#000000;background:#000000]może to i plus, może i na siłę... czas rzeczywisty lub zatrzymanie czas, obranie celu, wybranie dokładnie części ciała i włączenie czasu w zwolnionym tempie[/span]

- gameplay: [span style=color:#000000;background:#000000]właśnie... hehe po kilku godzinach w Fallout 3 miałem 20 min strzelania [!] a 3 godziny bezsensownego chodzenia i rozmowy z ludźmi. Wiadomo RPG, więc gadania jest sporo, ale robi się to tak nudne, że trzeba przewijać tekst, bo już się tego czytać nie da. Gra jest w dziwny sposób liniowa... w dziwny, bo możemy mieć 3-4 zadania i sami zdecydować, które chcemy zrobić, ale... gdy już ustawimy jedno zadanie jako priorytet w Pip-boy 3000, gra zaczyna Nas prowadzić za rączkę, dokładnie mówi gdzie mamy iść i co zrobić... Wypad na misję, to z reguły 3 kilometrowy rajd z buta przez zniszczone miasto, gdzie nie ma żywej duszy, więc możemy radośnie podskakiwać i pić kawusie, rajd po to, aby ubił Nas jakiś zmutowany szczur, w którego wpakowanie całego magazynku nic nie daje. A że amunicja na drzewie nie rośnie, przez większość gry byłem zmuszony chodzić z kijem @_@ Pamiętam irytację kiedy musiałem rozwalić gościa baseballem, po 15 (shit, twarda bestia) uderzeniach padł na ziemię, zostawiając mi 10 sztuk amunicji do pistoletu, ale to już nie wystarczyło na szczura za rogiem [...] Po wykonaniu misji i odkryciu trasy z punktu z którego wystartowaliśmy do punktu misji, mamy fajny bajer... magiczny teleport. Wybieramy mapę, wybieramy lokację, napis loading i jesteśmy w domu...[/span]

- fabuła: [span style=color:#000000;background:#000000]średnio, głównym celem gry jest odszukanie ojca i zdetonowanie atomówki... z tego co pamiętam jest rok 2277 (mogę się mylić, ale coś koło tego) a świat wygląda jakby się cofnął o ponad 300 lat do tyłu, ot taka Ameryka w latach 40 i 50. Samochody, urządzenia dnia codziennego, budynki, nic z futurystycznych filmów. Poważnie gdybym nie znał tego tytułu pomyślałbym, że jest rok 1945 i Ruscy atakują Berlin, kończąc II Wojnę Światową[/span]

Reasumując: Grałem w Fallouta, jak i Fallouta 2 i od pierwszego dnia, kiedy usłyszałem o 3 wiedziałem, że to będzie koniec... Gra została pozbawiona myślenia, kombinowania, przewidywania, zastanawiania się nad każdym krokiem. Chłodnym okiem muszę powiedzieć, że jeśli ktoś jest fanem shooterów niech odpuści sobie ten tytuł. Jeśli ktoś kochał Obliviona i lub gry w stylu [span style=color:#000000;background:#000000]5x gadanie, strzelanie, 5x gadania, strzelanie, niech wali po preorder[/span] Angielski jest podstawowy, więc nie ma problemu z tłumaczeniem. Jeśli lubisz spędzić czas na czytaniu tony tekstu i zbieraniu przedmiotów, a Oblivion to jest to! (elementy RPG to bardzo wysoki poziom i moim zdaniem najmocniejsza zaleta gry, jednak tony bezużytecznego złomu aż walą się po ziemi) i postrzelać sobie od czasu do czasu - kupuj. Jeśli nie jesteś fanem Fallout i myślisz, że to kolejny fajny shooter z fajnymi bajerami - strata kasy.

I bez wojny znowu mi tutaj

/===

Zaraz zostanę zlinczowany, że złodziej, że pirat. Drodzy koledzy, grę zassałem z rapidshare, wersja retail ukazała się wczoraj. Nie ma wersji demo, nie ma bety, nie można było przetestować czystej gry. Ani filmy, ani ładne obrazki mnie nie kręcą... Było wiele tytułów na których się przejechałem, zapatrzony na ich kampanię reklamową, należało więc to zmienić... Po sprawdzeniu samej gry mogę z czystym sumieniem iść po grę do sklepu, skasować ISO i kupić oryginał, albo... skasować ISO i uniknąć wywalenia pieniędzy w błoto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak dla kontrastu tych super ocen, jak wiedzę. ;]

A z innej beczki. Cenega rozpoczyna wysyłać grę do ludzi w czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja kopię i tak już zamówiłem. Pogram ocenie.

Jeśli i w tym temacie zrobicie śmietnik taki jak w Far Cry2 to posypią się bany!!! Dziękuje za uwagę. Grajcie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reasumując: Grałem w Fallouta, jak i Fallouta 2 i od pierwszego dnia, kiedy usłyszałem o 3 wiedziałem, że to będzie koniec...

jezeli miales takie podejscie do gry od samego poczatku, to brakuje ci kolego obiektywizmu w opinii/recenzji.

dziekuje, nie skorzystam, sam przetestuję

jako fan fallout'a 1/2 (tactics był niebywałym shitem) jestem dobrej mysli.

zwlaszcza, ze tyle czasu kazali czekac na jakakolwiek kontynuację sagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm. tak czytam i znowu się zaczynam zastanawiac... z jednej strony "jedyni prawdziwi fani falluot'a" (jak niestety jestem zmuszony określa pewną grupę ludzi która pojawia się na różnych forach agitując jaka to trójka będzie badziewiasta - zaznaczam BĘDZIE - bo jeszcze nie grali i nie wiedzą) krzyczą że grafika 3D, że to niszczy cały klimat sagii, że zrobili z tego shooter itd... a tu nagle ci sami ludzie zaczynają płakac że grafika gorsza niż na xboxsie, ze tekstury niedopracowane... to ja sie pytam o co chodzi ? o zwykłe szczekanie paszczą czy co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm. tak czytam i znowu się zaczynam zastanawiac... z jednej strony "jedyni prawdziwi fani falluot'a" (jak niestety jestem zmuszony określa pewną grupę ludzi która pojawia się na różnych forach agitując jaka to trójka będzie badziewiasta - zaznaczam BĘDZIE - bo jeszcze nie grali i nie wiedzą) krzyczą że grafika 3D, że to niszczy cały klimat sagii, że zrobili z tego shooter itd... a tu nagle ci sami ludzie zaczynają płakac że grafika gorsza niż na xboxsie, ze tekstury niedopracowane... to ja sie pytam o co chodzi ? o zwykłe szczekanie paszczą czy co???

Przedstawiasz punkt widzenia ludzi, którzy jako fani byli rozczarowani od samego początku nowym Falloutem i tym że wersją na x360 jest (odrobinę) lepsza od wersji na PS3. Zapewniam Cię, że Ci którzy chcieli zobaczyć nowego Fallout, zrobili to już dawno, bo prawie 3 tygodnie temu, więc pewien zarys gry już znają i wiedzą co będzie w sklepach na półkach... Nikt kolego nie szczeka, tysiące ludzi już dawno skończyło nowego Fallouta, więc chyba maja lepszy pogląd na grę, niż Ty na podstawie obrazków i filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że jeszcze pare postów, jeszcze pare stron i zrobi się tutaj Far Cry 2.

Co do gry, ja na pewno kupię. Głównie z takiego powodu. Klimat i miejsce akcji. Uwielbiam post nuklearne miejscówki, krajobrazy i inne tego typu. Szkoda, że jest to tak rzadko eksploatowany temat przez twórców. W sumie podobnie jak S-F. Nie mylic z żadnym fantasy.

Czekam na wersję PL + rozsądną cene. Pewnie na Święta będę się zagrywał w nowego Fallout'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam generalnie wystarczyły filmiki z gameplaya żeby się przekonac ze nowy f to nic innego jak post-nuklearny oblivion z bronią palną. Moim zdaniem brakuje w tym klimatu starych fallout'ow a za dużo TES. Ciągle miałem wrażenie deja vu, ze oglądam jakiegoś morrowinda/obliviona. Dodatkowo utwierdziła mnie w tym relacja zioma, który ściągnął sobie to na X'a i po odpaleniu wytrzymał 20 (słownie: dwadzieścia) minut przy grze. Natomiast w fable2 zarzyna sie od tygodnia non stop. Reasumując: zawiodłem się. Dema nie opublikowano wiec nie mam jak przetestować osobiście.. chyba, ze wersje na xboxa u kumpla Gry nie kupie.. nawet jak stanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ D4Ru73K

po pierwsze:

piszesz "...więc chyba maja lepszy pogląd na grę, niż Ty na podstawie obrazków i filmów." - sęk w tym że ja jeszcze NIE MAM W OGÓLE POGLĄDU na ten temat bo w gre nie grałem a nie bede jej oceniał włśnie na podstawie "obrazków i filmików"... kupie zagram i bede wiedział

po drugie: "Przedstawiasz punkt widzenia ludzi, którzy jako fani byli rozczarowani od samego początku nowym Falloutem..." - hmmm...no i kto tu ocenia na podstawie "obrazków i filmików"... przecież PIRACKA wersja dostępna jest dopiero 2-3 tygodnie, a krucjata przeciwko nowej części zaczęła się długo długo wcześniej...

po trzecie: "Ci którzy chcieli zobaczyć nowego Fallout, zrobili to już dawno, bo prawie 3 tygodnie temu, więc pewien zarys gry już znają i wiedzą co będzie w sklepach na półkach... " cóż tematu PIRACTWA nawet nie chce mi się tu poruszać bo nie widze większego sensu, a wymówka że nie ma dema i trzeba UKRAŚĆ KOPIE żeby najpierw gre sprawdzić jakoś do mnie nie przemawia... nie kradniesz przed zakupem lodówki aby spradzić czy dobrze chłodzi czy nie...

to tyle chyba... no ale cóż.. już jutro premiera wiec jak już mówiłem... kupie zagram i ocenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ D4Ru73K

po pierwsze:

piszesz "...więc chyba maja lepszy pogląd na grę, niż Ty na podstawie obrazków i filmów." - sęk w tym że ja jeszcze NIE MAM W OGÓLE POGLĄDU na ten temat bo w gre nie grałem a nie bede jej oceniał włśnie na podstawie "obrazków i filmików"... kupie zagram i bede wiedział

po drugie: "Przedstawiasz punkt widzenia ludzi, którzy jako fani byli rozczarowani od samego początku nowym Falloutem..." - hmmm...no i kto tu ocenia na podstawie "obrazków i filmików"... przecież PIRACKA wersja dostępna jest dopiero 2-3 tygodnie, a krucjata przeciwko nowej części zaczęła się długo długo wcześniej...

po trzecie: "Ci którzy chcieli zobaczyć nowego Fallout, zrobili to już dawno, bo prawie 3 tygodnie temu, więc pewien zarys gry już znają i wiedzą co będzie w sklepach na półkach... " cóż tematu PIRACTWA nawet nie chce mi się tu poruszać bo nie widze większego sensu, a wymówka że nie ma dema i trzeba UKRAŚĆ KOPIE żeby najpierw gre sprawdzić jakoś do mnie nie przemawia... nie kradniesz przed zakupem lodówki aby spradzić czy dobrze chłodzi czy nie...

to tyle chyba... no ale cóż.. już jutro premiera wiec jak już mówiłem... kupie zagram i ocenie...

mamy takie same stanowisko w tej sprawie.

cheers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawiły się już pierwsze recenzje oceny rożne wachaja się od 10 do 8 , co do różnic graficznych miedzy ps3 a x360 to sa znikome przedewszystkim gorszy AA na ps3 , framerate chrupie okazjonalnie tu i tam (obie wersje) na neogafie ludzie wrzucili screeny z porównania head to head z ign insider wszystkich trzech wersji oczywiście pc graficznie najlepiej , różnice miedzy ps3 a x360 tak jak pisałem znikome a nawet parę osób zauważyło lepiej wyglądające niektóre tekstury na ps3 ale wszystko to tez przez inna godziny w grze , padania światła , refleksy , rożne odległości , itp dlatego tez takie porównanie jak dla mnie jest bez sensu . Najwieksza bolączka wersji na nasza konsole jest tada bugi !! a mianowicie problem gdy gramy w F3 i jesteśmy zalogowani w PSN , i jak ktoś z naszej listy przyjaciół się pojawi dostępny lub się wyloguje gra łapie sekundowego freeza...po tym widać ze do wersji ps3 Betha najmniej sie przyłożyła ale mam nadzieje ze pojawi sie w niedługim czasie patch poprawiający te wszystkie błędy i wtedy zdecyduje się na kupno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gry online jest news w którym pisze że w 31 ukarzą się 3 wersje w polsce..angielska,angielska z napisami,w pełni polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba na pc wersja polska na konsole 3 tygodnie później....angielska wersja na konsole będzie wtedy co na pc czyli 31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zle napisali na polygami pojawił się przed chwila wywiad z gościem od PR z Cenegi i potwierdził ze wersja pl na konsole będzie w niedługim czasie ( ok trzeciego tygodnia listopada) po premierze wersji na pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... a ja dzisiaj dzwoniłem do "mojego" sklepu i sprzedwca zarezerwował mi polską wersję na ps3.... będzie w piątek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ja jestem tylko ciekaw ilu z was dostalo w poniedzialek mail anulujacy zamowienie na wersje kolekcjonerska :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obejrzałem przed chwila video review na IGN i musze przyznac (to moja osobista opinia) ze to jakies totalne nieporozumienie graficzne. Animacja postaci biedna i jakas rysunkowa od razu skojarzylem z Mercenaries 2 i nie wiem czy tam nie jest lepsza serio, gra chyba jest mocno sponsorowana bo te recki 9 za grafe to mocno posmarowane chyba, chyba ze fabula jest na 12, to srednia wyjdzie kolo 8 Moge sia mylic oczywiscie i spadnie na mnie grad obelg ale to mi wyglada na tandete w ladnym pudeleczku

Aha, a te pauzy z jakimis procentami na wrogu to juz calkiem porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×