Skocz do zawartości
zdun

Top 10 Gier Roku 2012 Waszym Zdaniem...

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje temat gdzie uwzgledniamy z czym i dlaczego dane tytuły w tym roku sprawiły wam największą frajdę. zacznę od siebie:

1. silent hill downpour

(wiadomo dlaczego - raz że jedna z moich ulubionych serii a dwa że naprawdę wróciła na salony będąc najlepszym przedstawicielem horrorów tej generacji)

2. okami hd

(nie jest na pierwszym miejscu tylko dlatego że jednak jest to reedycja hd - którą mimo wszystko że kończyłem tym razem 9 raz nadal się przednio bawiłem)..

3. bordelands 2

(czytaj absolutna petarda i masakrator czasu wolnego, to co przy niej przeżyłem przechodząc do tej pory 1.5 raza sparwiła że jest to tytuł w absolutnym top 3 dla mnie w tym roku)

4. twisted metal

(jakże mogłoby zabraknąc tego tytułu, jako osoba która spędziła setki godzin przy pierwszych odsłonach, vigilante 8 aby potem nas ps2 wskoczyc w blacka - ta część jest równie dobra jak poprzednicy!)

5. journey

(ehhhhhhh jak nie grałeś - to zagraj... Wspaniały tytuł którym człowiek jedyne co może to się delektować.... Top 3 tytułów z psnu!!!)

6. street fighter x tekken

(ziścił się mokry sen fanów obu serii ryu puszczający hadoukena w mordę "heńka" absolutny mistrz wyważonego, sprawiedliwego i bardzo złożonego systemu walki)...

7. yakuza dead souls

(może i troszkę słabiej od podstawowej 4ki, co nie zmienia faktu że to nadal wspaniała fabularnie yakuza - chociaż tym razem w bardziej groteskowym stylu)

8. asura wraith

(dżapońska wersja gowa który zjada kratosa na śniadanie a swoim absurdem przebija wszystko co do tej pory widziałem ;) )

9. max3

(najlepszy shooter tej generacji, max wrócił bardzo patologiczny i zdeprawowany... Tytuł bardzo dorosły i brutalny...)

10. final fantasy XIII-2

(tak naprawdę załapuje się tu tylko dlatego że to kolejny ff... Nie jest zły, ba nawet bdb ale do poziomu za czasów psxa sporo mu brakuje)....

Pora na was, które tytuły, dlaczego pokrótce oraz komentujmy nawzajem nasze wybory ;) zapraszam :) generalnie wysyp hitów za nami więc chyba jest to odpowiednia pora na taki temat - jedyne co tak naprawdę może jeszcze dojśc w tym roku z ciekawych tytułów to far cry 3 i chyba end...

ps. Jeżeli top 10 to dla niektórych za dużo wpisujcie top 5, jeżeli za mało dawajcie top 15 ;)

ps. ciekaw jestem waszych typów

Edytowane przez zdun
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, czemu w Twojej Top 10 nie ma Sleeping Dogs? Coś kojarze że gdzieś pisałeś że dla Ciebie jest ona w najlepszej dziesiątce a tutaj brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie :P była blisko aczkolwiek emocje opadły a tytuł się kurzy na półce i jakoś nie chce się do niego wracać... Naprawdę w miar ę dobry tytuł ale jakoś na top 10 za mało... Nie wiem czy czasem o asurze tego nie pisałem a jak o sd to raczej w czasie jarania się tytułem. Teraz kiedy emocje opadły gra znajduje się w top 10-15 ;)

ps. tak to był bardzo obfity rok w dobre tytuły...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie są jakieś mega zasady sami sobie zweryfikujcie :) zróbcie jakiś swój top i opiszcie :)

ja mogę potem podać top 10 gier na ps3 w ogólne dla mnie :) / albo top 10 w jakie kiedykolwiek grałem... ale tak póki co ustalmy że chociaż te ogrywane w 2012 ;)... tyle żeby chociaż część była z tego roku i w nawiasie możesz napisać....

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Batman Arkham City- długo nie mogłem przekonać się do pierwszej części, ale w końcu dałem szansę i tak mnie wciągnęła, że szybko wbiłem platynę. Czułem jednak niedosyt, więc kupiłem edycję GOTY Arkham City i gra mnie zachwyciła. Sama historia zdaje się być krótsza, ale misje poboczne nadrabiają niewielkie braki. Do tego mnóstwo wyzwań i dodatkowa historia "Zemsta Harley Quinn".

2. Deus Ex Human Revolution- nie wiem dlaczego, ale jakoś nie interesowała mnie ta gra, ale trafiła do PS+ i postanowiłem wypróbować. Przechodziłem ją po cichu i grało się naprawdę przyjemnie. Kupiłem potem na promocji Brakujące Ogniwo, ale to już nie było to samo. Może dlatego, że wiedziałem już co będzie dalej. Nie podoba mi się polityka wycinania części gry i sprzedawania jako DLC.

3. Sound Shapes- świetna gra z PSN. Ta ścieżka dźwiękowa... Jedyna wada to długość, ale rekompensują ją mapy tworzone przez graczy.

4. Sleeping Dogs- wcześniej w tym roku grałem w GTA IV, które było średnie, po ok. 50 misjach znudziło mi się i już tylko ciągnąłem do końca. Z SD nie miałem tego problemu i ukończyłem bez żadnego problemu. Mnóstwo zadań pobocznych ciągnęło dalej rozgrywkę, ale po zrobieniu 100% nie ma za bardzo co robić.

5. Need for Speed Most Wanted- najlepsze wyścigi na PS3 w tym roku, chyba najlepszy arcade od Burnouta Paradise, którego bardzo przypomina. Ma wszystko to, czego brakowało we wspomnianej grze- licencjonowane samochody, pościgi policyjne i więcej rywalizacji w multi.

6. Renegade Ops- mnóstwo frajdy. Nie spotkałem się z żadnym błędem na jakie narzekają gracze. Spodobało mi się to, że o ile nie jest się Azjatą nie da się przejść gry na Hardcore nową posacią.

7. Outland- kolejna gra, w którą zagrałem dzięki PS+. Brakowało mi dobrej platformówki i dostałem co chciałem. Jeśli ktoś się zastanawia to powiniem kupić. Zaskakująco długa jak na grę z PSN.

8. inFAMOUS 2- w jedynkę grałem jakiś czas temu i bardzo mi się spodobała. Do drugiej części długo się przymierzałem i miałem już kupić, ale wstrzymałem się chwilę i zagrałem dzięki PS+. Jest jeszcze lepsza niż pierwsza część. Szczególnie rzuca się w oczy grafika, która w jedynce była słaba, a teraz gra wygląda pięknie jak na produkcję z otwartym światem. Wybory moralne też mają większe znaczenie, czego brakowało mi w poprzedniej części.

9. Motorstorm RC- jeszcze przed premierą Vity miałem okazję zagrać w demo wersji przenośnej. Nie wydawało mi się za dobre, ale po premierze ściągnąłem triala na PS3 i po 5 minutach kupiłem. Jedne z lepiej wydanych 22zł na grę. Znajduje się bardzo wysoko na mojej liście najlepszych gier na PSS i ma chyba najlepszy stosunek ceny do jakości. Do tego dochodzą 2 dodatkowe festiwale za 10zł każdy, więc za ok. 40zł można mieć grę, która starczy na bardzo długo.

10. Borderlands- tak nisko tylko dlatego, że niedawno zacząłem. Kiedy skończę powędruje pewnie dużo wyżej, bo już teraz bardzo mi się podoba. Już teraz wiem, że kupię drugą część jak wyjdzie edycja GOTY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Journey

2. Darksiders II

3. Xcom

4. Assassins Creed III

5. Tekken Tag 2

6. Okami HD

7. Silent Hill Downpour

8. Max Payne 3

9. Dragon's Dogma

10. Sleeping Dog's

Dlaczego ? Bo tak :P

Myślałem nad Saints Row 3 zamiast Sleeping Dogs. Pieski mnie zawiodły, bo to zbiór rzeczy skopiowanych z innych gier (często nieudolnie) plus śmieszny model jazdy, ale ogólnie dają radę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to (bez konkretnej kolejności, po prostu losowo tak jak sobie przypominałem ):

1.Final Fantasy XIII-2

2.The Walking Dead

3.Sleeping Dogs

4.Dishonored

5.Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier

6.Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013

7.Tokyo Jungle

8.Dragon's Dogma

9.Asura's Wrath

10.Street Fighter X Tekken

Każda z tych gierek jest warta uwagi i wg. mnie zasługuje na miano najlepszej w 2012 roku...

Future Soldier posiada najlepszego singla wśród militarnych gier i przekozackie multi które niszczy te wszystkie CoD'y i MoH'y.

Edytowane przez TRaCeGuitar
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trace zmień batmana na coś jak dajesz same z 2012 :P (batman to listopad 2011), chyba że batman zamierzony w tym miejscu ;)

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups mój błąd XD myślałem że wyszedł na początku 2012 XD już zmieniam xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  1. Borderlands 2 (za godziny śmiechu)
  2. Batman Arkham City (za najlepszy system walki ostatnich dwóch generacji sprzętu)
  3. Saints Row the Third (za świetny gameplay i czystą frajdę, jaka płynie z rozpierduchy, którą w grze robimy)
  4. Okami HD (za geniusz tej pozycji)
  5. Skyrim/Deus Ex: Human Revolution (za wspaniałe historie, jakie opowiadają i eksplorację)
  6. Ghost Recon Future Soldier (za najlepszy militarny multiplayer w jaki grałem)
  7. Cut the Rope (za godziny spędzone podczas przerw w pracy i satysfakcję z ukończenia gry na 100% bez podpowiedzi)
  8. Rayman Jungle Run (za to, że jest miniaturką Rayman Origins, w które nie grałem, ale gdybym grał, pewnie zajęłaby to miejsce)
  9. Shadow of the Colossus HD (za dostarczanie kupy emocji i perfekcyjne wywoływanie w graczu wrażeń, jakie ma wywoływać)
  10. Trine 2 (za lekkość, bajkowość i prosty, ale wciągający gameplay)

Ranking z gier, które poznałem w tym roku, nie tylko te, które w nim wyszły. Gdzieś w okolicach czają się jeszcze Starhawk i Magic 2013, a przede mną jeszcze Need for Speed Most Wanted i Far Cry 3, które maja szansę wskoczyć na tę listę, brak Sleeping Dogs, Dishonored i Darksiders 2, które mnie ominęły, a zaległości nie ma kiedy nadrobić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rok, obfitował w dość sporo niezłych pozycji, ale moja lista jest krótka...

- Sleeping Dogs

- Okami HD

- Dishonored

- Deus Ex (może i gra nie z tego roku, ale dla mnie to dalej jedna z najlepszych produkcji w jakie grałem)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Black Ops II

2. Borderlands 2

3. Assassin's Creed 3

4. Pro Evolution Soccer 2013

Tutaj się kończy moja lista ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Hitman Absolution

2. Borderlands 2

3. Dishonored

4. Rage

5. Max Payne 3

6. Battlefield 3 PC

7. GR Future Soldier

8. FIFA 13

9. Dark Souls

Kolejnosc przypadkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranking gier, w które grałem w tym roku: (od stycznia mam dopiero konsole, dlatego sa to też nieco starsze produkcje)

1.Uncharted 2

Co tu dużo mówić. Cud, miód, malina :)

2.Heavy Rain

Gra której nie trzeba nikomu przedstawiać :)

3.Red Dead Redemption

Świetny klimat... Nie mogłem się oderwać :)

4.Batman Arkham Asylum

Nietoperek w najlepszym wydaniu. (nie grałem jeszcze w AC)

5.Killzone 3

Najlepszy fps na konsole :)

6.Max Payne 3

Najlepszy shooter TPP na obecną generację konsol :)

7. Assassins Creed II

Bardzo spodobała mi się historia przedstawiona w tej grze, bardzo wciągająca. Przeszedłem na 2 podejścia :P

8.Mafia II

Uwielbiam gry w takich klimatach..

9.Motorstorm Apocalypse

Imo najlepsze wyścigi na ps3 :)

10.Saints Row The Third

Głównie w tej grze, spodobało mi sie specyficzne poczucie humoru :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranking gier, w które grałem w tym roku: (od stycznia mam dopiero konsole, dlatego sa to też nieco starsze produkcje)

Z kolei ja konsolę mam dopiero od marca 2012, więc jeszcze inaczej do tematu podejdę, umieszczając na pierwszym miejscu...

  1. "God of War 3" - w sumie była to jedna z gier, dla których w końcu zaopatrzyłem się w konsolę i zachwytów nad nią nie było końca. Pod względem grywalności (czyt. radości ze spędzania czasu przed tv/konsolą) absolutne mistrzostwo!
  2. "Gran Turismo 5" - dostałem w zestawie razem z konsolą. Sporo wyjeżdżonych godzin i dla mnie najlepsza samochodówka w jaką kiedykolwiek grałem (na PC i PS3).
  3. "Mortal Kombat" - kolejna produkcja, dla której zakupiłem konsolę. Nigdy nie byłem wielkim fanem bijatyk i kompletnie nie wciągnął mnie Tekken. Ale do MK zawsze miałem ogromny szacunek jeszcze z czasów, gdy 20 lat temu wydawałem ostatnie pieniądze na żetony do automatu z MK. Klasyka!
  4. "Fifa 12" / "Fifa 13" - niezmiennie w takim rankingu - co roku. Sporo godzin wygranych, w "dwunastce" 3 liga w Sezonach, w "trzynastce" póki co liga 6.
  5. "Assassin's Creed 3" - jedyna gra z IV kwartału 2012, którą w całości ukończyłem, z uśmiechem na ustach i przekonaniem, że były to dobrze wydane pieniądze. Jako fan serii jestem z "trójki" zachwycony i wyczekuję kolejnych części.

...i w tym miejscu się zatrzymam. Mam jeszcze do ogrania dwa tytuły w tym roku (Hitman i Far Cry 3), które w odpowiednim czasie na pewno do rankingu dołączę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole mam od niedawna, dlatego poniżej starsze tytuły:

1. Infamous 2 - bardzo grywalna, świetna gra.

2. Tekken Tag Tournament 2 - wszystkie moje ulubione postacie z psxa ;)

3. Fifa 13 - najlepsza piłka nożna według mnie. Fifa Ultimate Team - rządzi.

4. DanceStar Party - Impreza - cena niska, zabawy dużo.

5. Gran Turismo 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak piszecie swoje topy od czasów początku generacji to ja też chcę :P

1. rayman origins

2. mgs4

3. okami hd

4. silent hill downpour

5. red dead redemption

6. yakuza 3,4

7. nier

8. uncharted 1,2,3

9. borderlands2

10. catherine/ batmany lub twisted metal w sumie, trudno się zdecydowac na to ostatnie miejsce któreby i tak dostało u mnie 9/10 :P ...

to są gry na ps3 z którymi najlepiej się bwaiłem w trakcie tej generacji ;) (top 4 są zmienne po prostu cała 4ka to dla mnie mistrzostwo świata ;) )

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa - okazuje się, że nie grałem w żadną z tegorocznych produkcji (no może poza jakimś popierdółkami z PSN) :blush:

No ale w takim dowolnym układzie tego topu, to:

1. Deus Ex HR (w sumie to mogę ją wpisywać co roku, jeśli w rankingu na kolejne lata także będziemy liczyć gry nie z danego roku, ale choćby w danym roku ograne ;) )

2. Red Dead Redemption

3. Darksiders

4. Batman Arkham City

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak:

1. Uncharted 3 - świetny klimat pustyni i nie tylko, więcej fabuły i ukazanie charakterów postaci.

2. Deus Ex Human Revolution - klimat, fabuła, OST, kombinowanie, gra jako całokształt.

3. Journey - to nie gra, to emocje w elektronicznej postaci. Najwspanialsze przeżycie na tej generacji.

4. MGS 4 - było by niżej, ale śnieżny epizod przywołał piękne wspomnienia.

5. Uncharted 1 i 2 - świetne gry. Nie wyżej, bo za dużo tu strzelania, a strzelanie w tej serii do czołówki na tej generacji nie należy.

6. Gran Turismo 5 - najbardziej rozbudowana ścigałka na PS3, będąca jednocześnie encyklopedią motoryzacji.

7. Seria Mass Effect - wspaniałe uniwersum science-fiction, fajna strzelanka, trochę za mało RPGa.

8. Ninja Gaiden Sigma - slasher czystej krwi, bez dupnych QTE i pustej widowiskowości. Gra, którą zajeździłem PS3 80GB :biggrin:

9. Darksiders II - jeśli zrobią nowe Legacy of Kain to chciałbym, żeby było właśnie takie.

10. Okami HD - chciałem kupić na PS2, ale nie mogłem dostać.

Poza peletonem:

God of War 3, Lords of Shadow (Castelevanią bym tej gry nie nazwał), Xcom, Nier, Final Fantasy XIII i XIII-2, Wipeout HD, Super Stardust HD, Silent Hill Downpour, ICO&SotC HD, GTA 4 i RDR (świetne gry, ale misję za misją robiłem w mechaniczny sposób, bez większego funu), Tekken Tag 2, SoulCalibur V, Burnout Paradise (wolę starsze części), Enslaved, Vanquish.

Edytowane przez Ixion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolę mam równo od roku więc napiszę moje top 10 od listopada 2011 do listopada 2012. Oceniam głównie tryb single player bo on dla mnie jest najważniejszy. Ocena oczywiście subiektywna, głównie kierowałem się emocjami jakie tytuł najbardziej mnie poruszył i zapadł mi w pamięć. Podaje także oceny.

1. Uncharted 2 ocena 10/10 (pierwsza gra na PS3, w sumie jedyna gra którą ukończyłem 3 razy, czas spędzony w grze około 100 godzin wliczając świetne moim zdaniem multi)

2. RDR ocena 10/10 ( ograłem tylko singla, który jak dla mnie posiada mega klimat dzikiego zachodu, i własnie za ten klimat tak wysoka ocena bo fabularnie i gejmplejowo byłoby 9/10)

3. Heavy Rain 10/10 (co tu dużo gadać, w tą grę po prostu trzeba zagrać, jedyna w swoim rodzaju. polecam na długie zimowe deszczowe wieczory)

4. Bioshock 1 9.510 ( klimat podwodnego miasta Rapture jednocześnie poraża jak i zaskakuje nie pozwalając nam złapać oddechu nawet na sekundę, absolutny must have )

5. Batman Arkham Asylum ( ograłem zarówna Arkham Asylum jak i Arkham City i dla mnie pierwsza część była ciekawsza, dłuższa fabuła główna, ciekawsze postaci, naprawdę bardzo dobra gra)

6. Uncharted 1 9/10( świetna gra, szkoda że bez polskiego dubbingu, niektóre rozdziały są nawet lepsze niż w dwójce)

7. Deus Ex 9/10 ( musze przyznać że trochę zepsułem sobie tą grę wbijając platynę przy pierwszym podejściu jednak nie sposób nie docenić tej świetnej produkcji)

8.Sleeping Dogs 8,5/10 ( w sumie to gra zawiera wszystko co można zobaczyć w innych grach tego typu ale ma w sobie to coś co nie potrafi oderwać mnie od telewizora, bardzo dużą grywalność i ciekawą fabułę)

9.Infamous 2 8.5/10 ( bardzo dobry gejmplej plus ciekawa fabuła )

10.Darksiders 8/10 ( według mnie gra jest lepsza niż seria GOW, podchodziłem sceptycznie a naprawdę wciągała)

Na liście rezerwowej : Killzone 3, Black Ops, Asura Wrath, Resistance 2 a mam wrażenie że niedługo do top ten może kandydować Dead Space bo to naprawdę świetna gra.

Żeby nie było że zupełnie poza temat to najlepszą grą tego roku w któą grałem według rankingu jest Sleeping Dogs.

Edytowane przez pio_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Autor tematu dał nam wolną rękę więc korzystamy ;)

Edytowane przez Palpiboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie dajmy się zwariowac piszmy chociaż o tej generacji skoro wiele osób nie ogrywało tytułów z tego roku jeszcze... sorki ale nes a sony ps3 to jednak sporo przepaść ;) raz że marka 2 że 20 lat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Autor tematu dał nam wolną rękę więc korzystamy ;)

A przyjdzie mod i tą rękę upier... ;)

To już lepiej trzymajcie się tematu, a zdun niech założy ankietę ze wszystkimi tytułami jakie wyszły w 2012 roku. Rzekłem. Amen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×