Skocz do zawartości
LukiWielki

Ściąganie Nocne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy post i mam nadzieję,że uda mi się otrzymać od was pomocną radę ;]

Stałem się od niedawna posiadaczem tejże konsoli, przyznam się,że trochę z tym zwlekałem no ale trudno ;).

Moje pytania:

Czy jak zostawię konsolę ze ściąganiem patcha bo BF3 ( 2gb) na moim internecie ( ściąganie zajmie średnio 10godzin :/- internet radiowy) konsola będzie mogła się jakoś przegrzać, ewentualnie zawiesić?

Czy da radę inaczej wyjąć tą płytę z napędu niż podwijać do góry kant płyty?

Mam nadzieję,że odpowiedź uzyskam i mimo tych podstawowych pytań nie zostanę za bardzo skarcony :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zostawię konsolę ze ściąganiem patcha bo BF3 ( 2gb) na moim internecie ( ściąganie zajmie średnio 10godzin :/- internet radiowy) konsola będzie mogła się jakoś przegrzać, ewentualnie zawiesić?

Czy da radę inaczej wyjąć tą płytę z napędu niż podwijać do góry kant płyty?

1 nic sie nie stanie

2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to nowe otwarcie w super slimach,..a jak spróbujesz wcisnąć w miejscu gdzie się płyta trzyma to nie wyjdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podwijać, ale bardziej za brzegi, niż kanty :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej znajomi moi jak i mój brat snują teorię,że podobnie jak w motorze trzeba najpierw spokojnie a później jakoś nocować ._.. czyli mogę śmiało zostawić konsolkę na noc dzisiaj, i tam ok. 9:00 pograć w Battlefielda ._.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale daj jej odpoczac po calej nocy sciagania zanim zaczniesz grac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz grać ale dałbym konsoli trochę odpocząć bo po 10h to nieźle będzie wszystko nagrzane a włączenie gry jeszcze bardziej rozgrzeje sprzęt- godzina "oddechu" nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Slime (slajm) - dobre :biggrin:

Od kiedy płyty do PS3 mają kanty ? Ja od kilku lat gram na okrągłych :biggrin:

Możesz zostawić konsolę na noc, nic jej się nie stanie, a w Super Slimie nie wyjmiesz inaczej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@all up - błąd, błąd, i jeszcze raz błąd. wystarczy wybrać ikonkę płyty, kliknąć :triangle: i "Wysuń dysk"...

a co do 10h na noc - nie wiem, super slim ma wielka tendencje do przegrzewania i w przypadku ss nie wiem, ale wiem ze w przypadku zwyklego slim na pewno sie nie przegrzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wyżej , wielki wielki wielbłąd . Super slim nie ma napędu wysuwającego płyty , a po jednym z ostatnich update'ów zmienili opcję z wysuń na wyjmij dysk , tak swoją drogą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie może trochę podobne ale dotyczy zwykłego Slima, ile może pracować nie narażając go na przegrzanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie może trochę podobne ale dotyczy zwykłego Slima, ile może pracować nie narażając go na przegrzanie ?

zależy, nie ma dokładnych granic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie nie jest wielkim obciążeniem dla konsoli , ale po wielu godzinach trzeba by jej dać wystygnąć , zwłaszcza przed ostrym graniem . Konsola ma określony maksymalny czas pracy , kiedyś serwis konsol wspominał , podobno jest gdzieś w instrukcji . Przegrzać Ps3 też nie jest łatwo i raczej nie da się tego zrobić na jeden raz , nieważne czy będziesz katował przez 8 , 12 czy dobę , po to ma wentylator , żeby się chłodziła , do przegrzania dochodzi chyba dopiero jak zacznie się zużywać pasta termoprzewodząca czy też inne elementy i przestają odprowadzać ciepło tak jak powinny , moja złapała yloda po 3 latach , a grałem całkiem sporo .

Po co wy cytujecie post pod postem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie rozumiem jak po raz kolejny mówimy o przegrzaniu konsoli. Dla mnie jest to wada fabryczna i SONY powinno to poprawić.

Mam taką uwagę do "dawania odpocząć konsoli": skoro konsola jest cały czas podłączona do zasilania to czemu jak konsola wie, że jest jej gorąco nie będzie chłodzić się wentylatorem nawet kilka minut po wyłączeniu gry i przejściu w stan uśpienia. Dla mnie jest to wada fabryczna. Czas rozgrzania sprzętu elektronicznego przy maksymalnym obciążeniu to maksimum 30min. Jeśli mam wyłączać konsolę co np: 4, 8 czy 12 godzin i po 1 godzinie wracać do gry to moim zdaniem większą szkodę robimy dając odpocząć (grzanie/stygnięcie/grzanie) niż normalnie "katując" urządzenie. W końcu robi tylko to do czego została stworzona. Nie wymagam od konsoli podgrzania obiadu tylko obsługi gry którą najczęściej zrobiło SONY. Czy ktoś z Was (posiadających samochód) wyczytał w instrukcji że trzeba go gasić co 4h, poczekać aż ostygnie i dopiero jechać dalej. Mój złomek (opel) pracował przez 32h (nawet w czasie tankowania) i nic mu się nie stało (a 20h zdarza się kilka razy w roku - trasa do Włoch).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto a sprzęt elektroniczny to dwie inne rzeczy. I nie tylko konsole sie grzeją. Mi już 2 karty graficzne w kompie się przegrzały i musiałem wymieniać. Więc według mnie to nie jest wada fabryczna.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toja auto to nie sprzęt elektroniczny- póki co auta nie są objęte tak idiotycznymi restrykcjami UE odnośnie użytych materiałów jak elektronika- stąd problemy z elektroniką,

Gdyby, tak jak dawniej używano bodajże ołowiu czy kadmu do wykonania kart graf/ płyt głównych to by nie było problemu- nic by się nie psuło. Ale UE wie lepiej i zabroniła tych "niebezpiecznych" dla natury materiałów- skutkuje to tym, że mamy ekologiczny sprzęt ale przez to awaryjniejszy.

Zresztą, samochody też mają w instrukcjach zapisane, że nienależy od razu po jeździe go wyłączć- jak masz turbo np- trzeba po dłuższej jeździe odczekać do 5 minut aż turbo się schłodzi i dopiero gasić silnik (nawet na mrozie bo chodzi tu o smarowanie).

Po tym jak sprzęt chodzi 10h warto dać mu "wystygnąć", potem można grać. Jak się ps3 zacznie przegrzewać to się wyłączy ale przegrzanie jest nie dobre dla sprzętu- jedna z rzeczy jaką się robi by chronić sprzęt przed awarią jest chronienie jej przed przegrzaniem.

"

skoro konsola jest cały czas podłączona do zasilania to czemu jak konsola wie, że jest jej gorąco nie będzie chłodzić się wentylatorem nawet kilka minut po wyłączeniu gry i przejściu w stan uśpienia."

jak jest włączona to się chłodzi ale jak włączysz grę to układ wchodzi na pełną moc wiec i chłodzenie musi działać mocniej- a łatwiej schłodzic zimny układ niż gorący.

Prosty test: po 10h pobierania włącz grę- wentylatory będą zapewne na ostatnim "biegu" od razu.

Włączasz grę na "zimnej ps3" będą stopniowo chodziły coraz głośniej (na wyższych biegach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie konsola chodziła ostatnio około 40h i to po dwa razy. Wyglądało to tak że grałem>ściągałem i zamiast wyłączyć to brat dalej grał. Nic się nie stało ale teraz po i przed nocną pracą daje jej około 1h przerwy i jak wracam do domu o 15 to akurat się kończy ściągać i dostaje godzinę wolnego.

Jak by co to ja mam Slima, ale w Super Slim się też raczej nie powinno jej nic dziać. Przede mną również ściąganie InFamous 2 z PSS a to będzie ponad 20h ale może puszczę na kilka nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znajdziesz jeszcze nowy to bierz zwykłego slim- lepiej zrobiony no i napęd szczelinowy a nie klapka jak z chińskiego chlebaka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z tym przegrzewaniem Super Slima?? Kurde nie wiem już czy znowu kupować zwykłego slima czy nowszy model.

Kup Slima, lepiej się nie narażać na awaryjność Super Slima, dużo ludzi kupiło i się na tym przejechali, w dodatku tandetna otwierana klapka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche z innej beczki. Dlacxego niektore gry wyswietlaja sie w slabej rozdzielczosci?

fifa 13 wyglada normalnie ale np f1 2012 czy demo nowego MGS wyglada jak na ps 2 o nfs most wanted 1 wersja nie wspomne

czy zmienia sie jakos rozdzialke samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Slima, lepiej się nie narażać na awaryjność Super Slima, dużo ludzi kupiło i się na tym przejechali, w dodatku tandetna otwierana klapka...

Mam SuperSlima i nie odnotowałem przypadku przegrzewania się konsoli. Ściągam hurtowo z PSS gry, mam 1TB hdd dokupiony do wersji 12GB flash. Co do otwieranej klapki.. kwestia gustu, przycisk OPEN jest na konsoli i klapkę otwiera :)

Wracając do grzania się, przy backupie wcześniej wsadzonego dysku z noteboka - 160GB na nowy dysk - też nie grzała się, a trwało to 15 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie odnotowałem żadnego przegrzewania się konsoli SS nawet po 2 dobach pracy - mam słaby net wifi i gry z PSS/PS+ ściąga mi dłuuugo.

Podstawa - chyba oczywista - to nie umiejscawianie konsoli w miejscach gdzie MOŻE się przegrzewać, np w zamykanych szafkach rtv. Ja właśnie mam taką szafkę i trochę w niej jest sprzętów (amplituner, dvd, dekoder sat, ps3), więc jakiś czas temu porobiłem profilaktycznie otwornicą w jej tylnej płycie na górze dodatkowe otwory. Nigdy nie miałem problemów z przegrzewaniem się żadnego ze sprzętów.

Jak jest dobra wentylacja to musi być ok, nie ma bata. Profilaktyka to podstawa :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nie dawno PS3 SUPER SLIM 500 Gb i wszystko idealnie chodzi. Nie nagrzewa się mocno mimo iż grałem z 5 godzin była ciepła lekko. Do tego nie słuchajcie ludzi, którzy nie mają super slima a się wypowiadają bo podobno kolega kupił i mówił, że się psuje.

Cytuje pewnego człowieka -->  ,, Jak się dba, tak się ma'' <-- więc jak ktoś nigdy nie miał styczności z PS3 SUPER SLIM niech nie opowiada wymyślonych rzeczy. Owszem, nie mówię, że SS i S to to samo, ale dla mnie te konsole są równe i liczy się granie a nie wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×