Skocz do zawartości
Patricko

Sleeping Dogs

Rekomendowane odpowiedzi

SLEEPING DOGS Nightmare in North Point

logo_dlc1.jpg

:trofea: Informacje ogólne: :trofea:

Stopień trudności platyny: 5 / 10

Ilość trofeów: :platyna: x1 / :zloto: x2 / :srebro: x7 / :braz: x41

Ilość trofeów offline: 5

Ilość trofeów online: 0

Najtrudniejsze trofea:

Trofea możliwe do pominięcia: Brak

Online Pass: NIE

Ilość podejść: 1 podejście

Czas do zdobycia platyny: 5 godzin

Wstęp:

Nightmare in North Point to pierwszy fabularny dodatek do Sleeping Dogs. Rzecz dzieje się w North Point, ale nawiedzonego przez istoty z piekła. Cały dodatek jest utrzymany w humorystycznym podejściu, więc świetnie się w niego gra i słucha niektórych tekstów, szczególnie kota oraz Winstona. Dodatek jest niestety bardzo krótki, ale za 10zł nie ma co wybrzydzać. Jeśli ktoś się zastanawia to brać, dla mnie kilka godzin dodatkowej zabawy z tą świetną grą jest po prostu bezcenne. Dodam jeszcze, że od ponad 6 lat jak mam konsolę, jest to pierwsza gra do której kupiłem DLC, także to powinno mówić samo przez siebie.

Ważne wskazówki:

-- Nasze postępy w głównej fabule nie mają tutaj żadnego znaczenia. Ten dodatek to zupełnie osobna historia.

Zresztą po przejściu do menu głównego jesteśmy pytani, czy chcemy grać w główną grę czy dodatek. Także jedno nie ma wpływu na drugie.

-- W dodatku tym nie uczymy się żadnych skilli, nie ma tutaj punktów za misję, itd. Po prostu mamy już część wyuczonych skilli, maksymalne zdrowie, kilka ubrań w szafie do wyboru, kilka aut w garażu i tyle. Cała fabuła dzieje się w North Point. Rzecz jasna można wyjechać poza jego obszar, ale nic tam nie znajdziemy poza samymi dzielnicami.

-- W przeciwieństwie do głównej gry, tutaj misji nie można powtarzać. Ale też nie ma zbytnio ku temu powodów, bo wyzwań jest raptem 5 i bodajże tylko 2 będziecie musieli trochę pomęczyć po przejściu tych misji. W dodatku mamy coś w rodzaju Przysług, z tym że tutaj to wygląda na zasadzie ratowania uwięzionych ludzi przez istoty z piekła.

-- Co do znajdziek to znów mamy coś w rodzaju kapliczek, tym razem piekielne kociołki, do których wrzucamy pieniądze.

Jest ich raptem 10, a z tego co gra mówi, to dzięki nim możemy podpalić co jakiś przeciwnika w czasie walki, ale jest to praktycznie bezużyteczne.

-- Podczas walki trzeba zawsze ogłuszyć demona (tak, żeby nad głową miał ten biały wirek), a następnie wcisnąć przy nim :cicle:.

By go ogłuszyć wystarczy go tłuc normalnie do momentu, aż mu się ten wirek nad głową właśnie nie pojawi.

Innej metody na pokonanie demona nie ma. Oczywiście poza momentem, kiedy mamy płonące pięści, ale wtedy demony nie są liczone do wyzwania.

Więcej o tym w opisie poszczególnego wyzwania.

-- Całą resztę ważniejszych rzeczy związanych z poszczególnymi pucharkami opisałem poniżej, także zapraszam do czytania.

Ale encyklopedii z kilkugodzinnego poradnika też zrobić się nie da, więc nie oczekujcie tutaj cudów.

Poradnik:

dlc_1.pngPet Cemetery :braz:

Poślij Dogeyes'a, Ratface'a oraz Ponytail'a z powrotem do piekła.

Jest to część całej "fabuły" z dodatku, więc pucharek nie do pominięcia.

Walka z rywalami z głównej gry jest tutaj obowiązkowa, także nie ma się co rozpisywać.

Oczywiście z każdym walczymy osobno, nie tak że wszyscy trzej rzucają się na nas jednocześnie, także spokojnie.

Ogólnie walka z każdym z nich wygląda tak samo. Najpierw musimy pokonać kilka(naście) zwykłych przeciwników, a dopiero potem możemy walczyć z poszczególnym osobnikiem. Walki bardzo proste, wystarczy niestety klepać cały czas :square:, żeby go pokonać. Jak dorwiecie drewniany miecz, to już w ogóle można siać popłoch.

dlc_2.pngI Can Haz Banishment :zloto:

Pokonaj Big Smiley Cata.

Ostatni boss w grze. Tak samo jak powyżej, walka z nim to nic trudnego.

Naprawdę żałowałem, że zrobili to takie banalne. To już walka z Yaoguai jest dużo bardziej wymagająca.

W przypadku tego bossa również wystarczy klepać :square: i co jakiś czas tylko kontrę na :triangle: i tyle.

Oczywiście najpierw trzeba będzie rozwalić kilku(nastu) demonów, opętanych ludzi oraz kilku Yaoguai.

Zawsze po zlikwidowaniu źródła z demonami (poprzez wrzucanie ich do niego) pojawia się drewniany miecz.

Używajcie go na walkę z Yaoguai. Oszczędzi Wam to czasu na szukanie mieczy po ukończeniu fabuły.

Gdy dojdzie do walki z kotem, pamiętajcie że możecie z nim tylko walczyć jak macie płonące pięści lub miecz.

W innym wypadku musicie nabić wskaźnik poprzez walkę ze zwykłymi demonami.

Kotek ma tą zaletę, że podczas grania dodatku sypie naprawdę fajnymi tekstami.

Najlepsze akcje są jak każe demonom na siebie mówić Big Scar Wu, a te go nie słuchają, pękałem ze śmiechu.

Zresztą pogracie to sami zobaczycie. Mnie takie akcje bawią do łez :)

dlc_3.pngGhosts and Stuff :srebro:

Ukończ wszystkie zadania poboczne.

Co do zadań pobocznych to nie ma ich tutaj zbyt wiele.

Są ich "aż" 3 rodzaje, czyli walka z Yaoguai, niszczenie źródła z demonami oraz ratowanie ludzi.

Oczywiście wszystko można zrobić w trakcie trwania fabuły dodatku, albo zostawić sobie to na koniec.

Wszystkich misji jest 10, także też dużo roboty z tym nie ma.

Na mapie są to następujące ikonki:

- Ratowanie ludzi - ratowanie.png

- Niszczenie źródła demonów - jiangshi.png

- Walka z Yaoguai - yao.png

Poniżej opiszę jak mniej więcej wyglądają poszczególne misje, chociaż są tak banalne że nie widzę w tym sensu.

No, ale że taki ze mnie miły gość to napiszę Wam co i jak, żeby poradnik wydawał się większy i sprawiał wrażenie inteligentnego :)

  • Ratowanie ludzi ratowanie.png(3 misje)

    Przyjeżdżamy na miejsce oznaczone na mapie, likwidujemy kilka demonów i tyle.

    Pamiętajcie tylko, że by zabić demona normalną metodą, to trzeba go najpierw ogłuszyć, a potem wcisnać :cicle: przy nim.

    Inna metoda to jedynie płonące pięści, albo drewniany miecz. Normalnie możemy go bić w nieskończoność bo nigdy w ten sposób nie padnie.

  • Niszczenie źródła z demonami jiangshi.png(4 misje)

    Po dotarciu na miejsce, zobaczycie coś w rodzaju portalu z którego wyskakują demony ilekroć któregoś zabijecie.

    By zniszczyć źródło, musicie wrzucić do niego 3 demony. Czyli łapiemy na :cicle:, podchodzimy do źródła i ponownie :cicle:.

    Warto dodać, że te źródła są świetną metodą na nabijania wyzwania związanego z zabiciem 200 demonów.

    Podczas normalnej gry nie zrobicie tego, więc będziecie musieli krążyć po mieście, bo jak zniszczycie portale, to też się już nie pojawią.

    Dlatego warto nabić jak najwięcej zabić przy tych portalach, bo dopóki nie wrzucicie tam 3 demonów, to będą się one non-stop respawnować.

    Ja zawsze z 4-5 minut stałem przy takim portalu i nabijałem zabicia + uniknięcia od ukąszenia. Wam zalecam to samo.

  • Walka z Yaoguai yao.png(3 misje)

    Yaoguai to takie duże stworzenie przypominające smoka na dwóch nogach.

    Jedyna metoda na zabicie go to płonące pięści, albo drewniany miecz. Jako, że drewnianych mieczy jest bardzo mało to pozostają Wam pięści.

    By zaczęły one płonąć, musicie zabijać normalne demony i czekać aż ten pasek po prawej stronie radaru dojdzie do maksimum.

    Wtedy na krótką chwilę Wasze łapy zaczną się palić i można robić totalną demolkę, bo wtedy żadnej nasz atak nie może być zablokowany i możemy łapać/bić kogo tylko chcemy.

    Pamiętajcie również, że przy walce z Yaoguai czas na kontrę jest bardzo mały, dlatego musicie mieć dobry refleks.

    Co prawda jego ataki dużo życia Wam nie zabiorą, ale za to wytrącają z równowagi, a jak macie miecz to wyleci Wam z ręki.

    W każdym razie nie taki smok straszny i też nie powinno być z nim problemów.

dlc_4.pngCursed Gold :braz:

Zdobądź 5 złotych nagród w wyzwaniach.

Czyli powtórka z rozrywki z głównej gry.

Na szczęście tutaj mamy tylko 5 wyzwań, a około 3 zrobimy podczas normalnej gry i zadań pobocznych.

Nabijać trzeba będzie niestety 200 zabić demonów oraz zabicie 15 Yaoguai'ów przy użyciu drewnianego miecza.

Jednak z moimi wskazówkami poniżej nie powinno z tym być najmniejszych problemów i wszystko pójdzie bez problemu.

No to zaczynamy.

  • Vampire Hunter

    Złoto: Zabić 200 demonów Jiang Shi

    Jiang Shi to te zwykłe demony, które tak śmiesznie podskakują podczas walki i mają zawsze wyciągnięte ręce przed siebie.

    W każdym razie zabicie 200 sztuk będzie trochę czasochłonne bo podczas robienia normalnych misji na pewno tego nie zrobicie.

    Najlepszym miejscem dla Was są źródła z demonami. Chodzi o te portale, z których zawsze wyskakuje demon jak jakiegoś zabijemy.

    Stójcie przy nich najdłużej jak tylko możecie i rozwalajcie ile tylko możecie.

    Pamiętajcie, że liczone są tylko demony zabite gołymi rękoma! Jeśli zabijecie przy użyciu miecza, płonących pięści czy przejedziecie jakiegoś, to nie będzie Wam to liczone. Także jeśli podczas walki zapalą Wam się łapy to poczekajcie aż przestaną się palić.

    Oczywiście możecie non-stop bić bo dopóki nie wrzucicie 3 demonów do źródła, to można tak bez końca.

    Nie ma również problemu ze znalezieniem ich jak już wszystko zrobimy. Wystarczy krążyć po mieście i co chwila stoi gdzieś jakaś grupka demonów (na radarze pojawią się czerwone chłopki).

  • Demon Hunter

    Złoto: Zabić 20 Yaoguai

    To wyzwanie wpadnie raczej samo, ponieważ tutaj nie ma znaczenia w jaki sposób zabijemy smoka.

    Także jest to ściśle powiązane z wyzwaniem, gdzie musimy je zabijać przy użyciu miecza.

    Podczas misji głównych i pobocznych powinniśmy zabić około 12 sztuk. Jak się kilka uda przy użyciu miecza to jeszcze lepiej.

    Także zostaje nam około 10 do zrobienia wyzwania. Spokojnie go zrobicie, jako że będziecie musieli zabić jeszcze kilka(naście) sztuk właśnie przy użyciu miecza.

    Jak znaleźć Yaoguai po ukończeniu fabuły opisałem w wyzwaniu poniżej, także jak ktoś ma problem to zapraszam, zrobiłem nawet mapkę.

  • Demonic Exorcism

    Złoto: Zabić 15 Yaoguai przy użyciu drewnianego miecza

    Nie tyle najtrudniejsze co najdłuższe wyzwanie z jakim przyjdzie się Wam zmierzyć, a głównie za sprawą naprawdę rzadkiego pojawiania się Yaoguai podczas gry. Pomijam sztuki, które możecie zabić podczas robienia misji głównych, jeśli macie możliwość to róbcie to zawsze przy użyciu drewnianego miecza. Jeśli w pobliżu było źródło z demonami, to po zniszczeniu go zawsze pojawia się miecz.

    Po ukończeniu wszystkich misji głównych i pobocznych powinno Wam zostać około 10/12 sztuk Yaoguai do zabicia przy użyciu miecza.

    Sprawa jest o tyle trudna, że się nie odnawiają. Przynajmniej u mnie się nie odnawiały.

    Podczas krążenia po mieście możecie zobaczyć stojące miecze w różnych miejscach. Po jego podniesieniu pojawi się właśnie Yaoguai, także jest to jedyny sposób na dobicie do 15 zabić mieczem. Niestety innego nie znalazłem. Ale bez obaw. Tych miejsc w North Point (w innych miastach nie patrzyłem) jest grubo ponad 10, więc bez problemu powinniście się wyrobić.

    Poniżej daje Wam mapkę, na której zaznaczyłem to co udało mi się samemu znaleźć (na pewno jest tego jeszcze więcej).

    Jeśli znajdziecie jakieś inne miecze to dajcie mi znać i zaznaczcie na mapie gdzie on jest, to zaktualizuje i wrzucę.

    mapa_miecze.jpg

  • Hard To Get

    Złoto: Uniknij 100 ukąszeń przez Jiang Shi

    Co jakiś czas demony będą chciały Was ukąsić. Jest to zawsze mniej więcej ta sama animacja, czyli zajdzie Was od tyłu i będzie próbował ukąsić.

    Od momentu jak zacznie atak zrobi się czerwony i macie około 1/2 sekundy na wciśnięcie :triangle:, żeby uniknąć ukąszenia.

    Najlepsze jest to, że można to nabić nawet na jednym i tym samym demonie, bo są one nieśmiertelne do momentu aż nie ogłuszymy go i nie wciśniemy :cicle:. Jedynie problem jest z wywołaniem ukąszenia, bo normalnie rzadko to robią, ale taki bystrzak jak ja to rozpracował :)

    Wystarczy złapać jakiegoś demona na :cicle: i po prostu czekać aż się uwolni. Zawsze po uwolnieniu będzie nas chciał ukąsić.

    Także wystarczy łapać demona, czekać aż się uwolni i zacznie swój atak, a my wciskamy :triangle:.

    Teraz tak 100 razy i gotowe.

  • Underworld Offerings

    Złoto: Znajdź 10 piekielnych kociołków

    Czytaj opis pucharku Hell Money

dlc_5.pngHell Money :srebro:

Znajdź 10 piekielnych kociołków.

Piekielne kociołki działają na dokładnie takiej samej zasadzie jak kapliczki. Trzeba do nich podejść i wcisnąć :triangle:, żeby Wei wrzucił tam drobniaki. Jak widać w piekle też kasa jest potrzebna. Domyślam się, że to jakiś pradawny chiński obrząd, ale nie chce mi się tego zgłębiać.

Wszystkich kociołków jest 10 i wg gry, im więcej ich mamy tym większe prawdopodobieństwo podpalenia kogoś podczas walki wręcz.

Owszem, zdarzało mi się że Wei podpalał kogoś, ale pożytku z tego w sumie dużego nie było, a czasami to nawet sam się przy tym podpaliłem.

Co by nie było, poniżej macie mapkę z zaznaczonymi kociołkami, także nie powinno być problemu.

mapa_kociolki.jpg

=================================================================================================

Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą.

Poradnik w całości wykonany przez Patricko.

Zabrania się kopiowania oraz rozpowszechniania bez zgody autora!

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Super poradnik, a na marginesie do statystyki:

- Public Enemy (złota gwiazdka) za 200 zabójstw liczą się też cywile :biggrin:

- Reckles Driver ma być 30 minut a nie sekund ;)

- Wrecker - można robić na drodze taranując auta :square:, 3-4 uderzenia i samochód się zapala a następnie eksploduje najważniejsze aby zaliczyło musimy być w pobliżu auta a nie odjechać dalej gdy się zapali, najlepsze miejsce to obwodnice

Pucharek Wei of the Road wcale nie wpada za 17 wyścigów, chociaż tak jest w opisie, mi przynajmniej nie wpadł dopiero po wygraniu ostatnich 2-3 tych od Sandry

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Safe Driver - ja to zrobiłem w momencie gdy coś się zglitchowało i w całym mieście nie było aut :P

A ciuszek na +15% exp triady wcale nie jest w DLC, nie mam DLC a ciuszek jak najbardziej mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Safe Driver - ja to zrobiłem w momencie gdy coś się zglitchowało i w całym mieście nie było aut :P

Bez problemu wpada słabszym wozem, (np. vanem) na autostradzie :)

/Edit

Tak też zresztą stoi w poradniku, więc moja rada raczej mało odkrywcza :P

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wyścigami to nie wiem, mi też wpadło dopiero po zrobieniu tych od Sandry, ale byłem pewny, że z nimi jest 17, nie liczyłem tego ani w staty nie patrzyłem.

Zapale dzisiaj SD to sobie wszystko przejże na spokojnie.

Z tym ciuszkiem właśnie mi się myliło, bo w DLC chyba daje darmowe punkty wraz też z jakimś innym ciuchem, nie wiem.

Przelecę się po sklepach i dopiszę potem, gdzie dokładnie go można kupić.

Mimo wszystko ja nigdy żadnego ciucha na dodatkowe XP dla triady nie używałem i źle nie było :)

Najważniejsze to odpowiednio misje przechodzić, żeby mieć 3 trójkąty + jak najwięcej punktów.

Jak coś widzicie jeszcze nie tak to mówcie.

PS.

DLC Nightmare in North Point sobie kupiłem w promocji, a na Year of the Snake czekam aż będzie na PSS.

Ale jak to z DLC bywa, pewnie nic trudnego w tym nie ma.

Mimo wszystko opisy będą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich mam w statystykach 21 wyscigów lub 20 i dopiero wtedy wpadł, luknę ok 17 jak będę po pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem też o niezłej metodzie w misjach gdzie gonimy kogoś(np. Uncle Po). Po zniszczeniu obstawy nie robimy 'Action Hijack' tylko strzelamy w pojazd, w opony, stukamy go swoim samochodem. To daje sporo pkt, a jej samochód nie wybucha. Nie wiem czy w końcu wybuchnie, ale na pewno jest baaaaardzo wytrzymały. Być może i niezniszczalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mapy z własnymi ikonkami, dodałem filmiki do niektórych pucharków, poprawiłem co mogłem i jest.

Poradnik można uznać za gotowy. Teraz pora na DLC :)

Także jak ktoś ma problemy ze znajdźkami to moje mapki na pewno powinny pomóc, bo są wg mnie dużo bardziej czytelne, a nie że wszystko białe i szare :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatek Nightmare in North Point opisany :) Teraz czekamy na węża :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota z tym poradnikiem. A gra też przyjemna. Gram od wczoraj i kusi, żeby grać bez końca. Na szczęście jutro już piątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota z tym poradnikiem. A gra też przyjemna. Gram od wczoraj i kusi, żeby grać bez końca. Na szczęście jutro już piątek.

Na nieszczęście dzisiaj walentynki i raczej ciężko będzie namówić dziewczynę na romantyczny wieczór z SD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czemu tam pisze, że za niektóre trofea np. Pierwsze kroki na Baker Street jest srebrny trofik, jak jest brązowy?

Albo np. Kaskader.

Edytowane przez c0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tam pisze, że za niektóre trofea np. Pierwsze kroki na Baker Street jest srebrny trofik, jak jest brązowy?

Albo np. Kaskader.

Aleś się przyczepił...czcionka w nazwie pucharka jest ok, tylko obrazki ( :braz: , :srebro:) , w niektórych przypadkach nie te...typowe malkontenctwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam kilka trofeów do zdobycia ale nie wiem dlaczego nie wpadło mi trofeum za zrobienie wszystkich przysług mapę mam wyczyszczoną znajdzki znalazłem wydarzenia zrobione ale ono nie wpadło. Druga sprawa nie za bardzo rozumiem wyzwanie hazardzista o co w nim chodzi co mam zrobić ?// wygrywam walki ale w statystykach kwota sie nie zmienia liczba stoi na 800.000 hk

Edytowane przez MANIUS860

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napisałem przecież, że liczone są wygrane + przegrane. Czyli jak wygrywasz 200k, a potem przegrywasz 200k to wychodzisz na 0.

Im dłużej przegrywasz tym bardziej się pogrążasz bo jest to liczone. Dlatego trzeba robić save przed każdą walką i potem w razie przegranej zrobić load.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I sprawdź jeszcze raz mapę w poszukiwaniu żółtych ikonek...jeśli ich nie masz, to sprawdź w telefonie, jeśli masz tam numer do którejś laski, to się z nią umów...

Ach, byłbym zapomniał: W powyższym poradniku wszystko jest opisane!! :pinch:

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłęm wszystko nie mam zółtych ikonek na mapie w telefonie mam nr do gościa od aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłęm wszystko nie mam zółtych ikonek na mapie w telefonie mam nr do gościa od aut.

Tobie chodzi o trofeum za przysługi, czy za wydarzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie chodzi o trofeum za przysługi, czy za wydarzenia?

Na morzy miałem misje i dlatego ni widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morzy miałem misje i dlatego ni widziałem.

Czyli innymi słowy nie przejrzałeś mapy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli innymi słowy nie przejrzałeś mapy...

Ja nie wiedziałęm ze tam akurat misja bd ale naszczęsicie ostatni trofik i platyna 10 poziom triady masakra ledwo co mi pasek sie dobija ale damy rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się, ale warto byłoby to poprawić. Oprócz tego poradnik świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Swietny poradnik, swietna gra. Platynka wbita w 30h. Imo takie sandboxy jak SD, SR3, Mafia II, zjadaja takie gta bo sa o wiele ciekawsze (zobaczymy po premierze V).

Mialem pod koniec problemy z szukaniem ostatniego zdarzenia (10/11) i dopiero filmik podany nizej mi pomogl (ominalem pijaka w sklepie). W filmiku jest to 1:08. A sadzilem ze sie odradzaja po jakims czasie w tych samych miejscach a tu dupa.

Edytowane przez Skiba94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką wbiłem platynę (ostatni pucharek 10lvl Triady); może się skuszę na 100% i kupię dlc; platyna przyjemna i wciągająca - nienawidze wszelkiego rodzaju "znajdziek", podoba mi się sposób w który rozwiązano ten problem w SD (romans z panną ułatwia wyszukiwanie szukajek).

Najtrudniej wbić puchar z 10 poziomem Triady - imho najsensowniej zostawić sobie to trofeum na koniec, gdy już wbijemy pozostałe pucharki zakładany strój +15% PD Triady i powtarzamy po kolei wszystkie misje z PD Triady; obowiązkowo stosujemy łamacz kości + dim mak (w tej kolejności; łamaczem zmiękczamy wszystkich przeciwników, potem czekamy na ich atak i wykonujemy dimmaka) - dzięki temu nawet w pierwszych misjach nabijamy MASĘ punktów; w misjach z bronią palną walimy headshoty, w misjach pościgowych staramy się ubić obsadę pojazdu przeciwnika a dopiero potem strzelamy po oponach.

Problem może być również zdobycie złotego medalu za bilans hazardu 1kk $; korzystałem z opisanego tutaj sposobu z kogutami i niestety tak jak pisał Patricko nie ma tutaj reguły i czasami wychodzi obstawianie zgodnie z regułami (kogut A pokonuje B, przegrywa z C i D) , niestety we większości przypadków (przynajmniej u mnie) reguły niespecjalnie się sprawdzają. Ja wbiłem ten medal dzięki starej metodzie save/load - po każdej przegranej ręcznie wczytywałem stan gry i znowu leciałem na walki kogutów, trochę się namęczyłem bo niestety najpierw poszedłem na żywioł i w rezultacie blans hazardu miałem sporo na "-" (w statystykach tego nie widzimy, ale jeśli wygrywamy kolejną kasę a bilans się nie zmienia, znaczy, że wcześniej przeszarżowaliśmy i jesteśmy na minusie.

Acha, i nie ma sensu na siłe szukać randomowych zdarzeń (kradzież, człowiek w bagażniku, pijak demolujący sklep) - najlepiej zrobić te zdarzenia przy okazji szukania pojazdów dla Trana. Jesteśmy wtedy ganiani po całym mieście i często się zdarza, że random akurat zapali się na naszej trasie (sam zaliczyłem w ten sposób większość zdarzeń)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×