Skocz do zawartości
Patricko

Don't Starve

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze możesz ustawić sobie przyjaźniejszy xd najłatwiej jest ustawić najmniejsza wielkość świata i najwięcej surowców + zwierzyny + mało przeciwników. Wtedy to można nawet 365 dni wytrwać...ale nuda będzie wiała na kilometry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no gram na custom, co ma być to będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz ustawić sobie przyjaźniejszy xd najłatwiej jest ustawić najmniejsza wielkość świata i najwięcej surowców + zwierzyny + mało przeciwników. Wtedy to można nawet 365 dni wytrwać...ale nuda będzie wiała na kilometry.

 A dostaje się wtedy XP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak...nie ważne czy grasz na randomowym czy customowym świecie, expa i tak dostajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie ustawić więcej zwierzaków, itd.? Bo u mnie albo default albo less tylko, więcej nie miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest o tyle dziwnie ( przynajmniej na pc ) że less i more można ustawić przez przestawienie w prawo ustawien a nie lewo i prawo jak to normalnie jest w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu jest tylko less o none, nie ma more. Chyba, że ja ślepy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu jest tylko less o none, nie ma more. Chyba, że ja ślepy...

U mnie też najwyższa wartość to default. Mogłem zmniejszać, ale powiększać w żaden sposób nie szło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli nie ma opcji more. Sprawdzone info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle śmieszny motyw. Jakaś dziura z liną, schodzę tam, a tu... Przerośnięte marchewy i wściekłe króliki. Chyba z 3minuty uciekałem przed ich szalonym wzrokiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest podziemie. Najlepiej zrobic albo lampe, badz ten helm robotnika ze swiatelkiem, bo tam ciemno strasznie jest. Ale ciekawe rzeczy mozna znalezc. Kroliki sa strasznie mocne, trzeba na nie uwazac tak samo jak na te trzesienia ziemii, bo latwo zginac mozna.

Edytowane przez Salwik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na króliki jest łatwy sposób: nie mieć ze sobą żadnego mięsa. W przeciwnym razie stają się agresywne, a tak da się je oswoić dając marchewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć, gdzie znajdę te roboty? Bo potrzebuję części do stworzenia lodówki. Obszedłem chyba całą mapę, a ich dalej nie widać nigdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne, że znajdziesz je pod ziemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co w tej grze chodzi? o jak najdłuższe przeżycie?

Mam 18 dzień i ciągle to samo, ognisko, potem zbieranie choinek, trawy, ubicie kilku królików przez zostawianie im marchewki.

Zwiedziłem całą mapę po krawędziach :) i po tych 3h gra zaczyna być nudna.

 

A co trzeba zrobić aby zdobyć te wszystkie postacie i te 2 jakieś ukryte trofea?

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co w tej grze chodzi? o jak najdłuższe przeżycie?

Mam 18 dzień i ciągle to samo, ognisko, potem zbieranie choinek, trawy, ubicie kilku królików przez zostawianie im marchewki.

Zwiedziłem całą mapę po krawędziach :) i po tych 3h gra zaczyna być nudna.

 

A co trzeba zrobić aby zdobyć te wszystkie postacie i te 2 jakieś ukryte trofea?

Chodzi w niej o to, by przeżyć jak najdłużej. Taki jest cel gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jak zginiesz to dostaniesz exp co spowoduje odblokowanie postaci.

 

Czyli czym dłużej przeżyje to dostanę więcej exp?

Potem zaczynam grę od początku i znowu do śmierci po exp?

Ile trzeba przeżyć tych dni lub śmierci aby wszystko odblokować?

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Czyli czym dłużej przeżyje to dostanę więcej exp?

Potem zaczynam grę od początku i znowu do śmierci po exp?

Ile trzeba przeżyć tych dni lub śmierci aby wszystko odblokować?

 

Jakoś 60-66 dni, żeby odblokować większość. 2 ostatnie postacie w inny sposób się odblokowywuje. Im dłużej przeżyjesz, tym więcej expa - dokładnie. Jak giniesz, to zaczynasz grę od zera. Ale ja mam patent, Patricko już o tym pisał, żeb zgrywać save z gry na USB i odtwarzać sobie, jak się zginie, żeby nie zaczynać co chwile od nowa, bo to poniekąd jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej grasz tym więcej expa ale jest też trudniej. W grze od ok 22 dnia zaczyna się zima podczas której nic oprócz drzew nie rośnie :). Dla uproszczenia jest ok 20 dni lata i z 15 zimy. Dodatkowo raz na jakiś czas atakują cię psy i im dłużej grasz tym więcej ich na raz się pojawia. Jednym słowem aby przeżyć trzeba cały czas się rozwijać, budować nowe rzeczy które zapewnią nam szybsze pozyskiwanie jedzenia, pozwolą się uleczyć czy pancerz i broń do zwalczania silnych potworów. Każda postać w grze ma inne zdolności i cechy które wymuszają pewne zmiany w naszej grze. Aby grało ci się przyjemne musisz znaleźć najlepszą postać dla siebie i sposób grania. To co znajdziesz w necie zazwyczaj się nie sprawdza bo na trudność gry i strategie którą przyjmiesz wpływa także losowo generowany świat przy każdym rozpoczęciu gry od nowa

Na początku gra wydaje się nie skomplikowana ale to mylne wrażenie. Trzeba pamiętać że wystarczy jakiś nieodpowiedni splot okoliczności i mamy gameover nawet jak już jesteśmy dopakowani i myślimy że nic nam już nie zagrozi.

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej grasz tym więcej expa ale jest też trudniej. W grze od ok 22 dnia zaczyna się zima podczas której nic oprócz drzew nie rośnie :). Dla uproszczenia jest ok 20 dni lata i z 15 zimy. Dodatkowo raz na jakiś czas atakują cię psy i im dłużej grasz tym więcej ich na raz się pojawia. Jednym słowem aby przeżyć trzeba cały czas się rozwijać, budować nowe rzeczy które zapewnią nam szybsze pozyskiwanie jedzenia, pozwolą się uleczyć czy pancerz i broń do zwalczania silnych potworów. Każda postać w grze ma inne zdolności i cechy które wymuszają pewne zmiany w naszej grze. Aby grało ci się przyjemne musisz znaleźć najlepszą postać dla siebie i sposób grania. To co znajdziesz w necie zazwyczaj się nie sprawdza bo na trudność gry i strategie którą przyjmiesz wpływa także losowo generowany świat przy każdym rozpoczęciu gry od nowa

Na początku gra wydaje się nie skomplikowana ale to mylne wrażenie. Trzeba pamiętać że wystarczy jakiś nieodpowiedni splot okoliczności i mamy gameover nawet jak już jesteśmy dopakowani i myślimy że nic nam już nie zagrozi.

Niekoniecznie. Zawsze możesz sobie ustawić przed rozpoczęciem gry, jak duży ma być świat i np. wydłużyć sobie dzień, lato, czy zimę. Jak kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiadomo że w kazdej grze mozna włączyć cheaty (uproszczenia) :P ale ja z takich rzeczy nie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiadomo że w kazdej grze mozna włączyć cheaty (uproszczenia) :P ale ja z takich rzeczy nie korzystam.

Ale czy to są cheaty? To jest zwyczajna edycja świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×