Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem do wyboru DFGT, G27 i Fanateca GT3 RS Clubsport.

Wybrałem G27 i wcale nie żałuję.

PS.

Będę jej używał tylko do GT5 i F1 2011, no może jeszcze Dirt 3 :smile:.

A kogo to obchodzi?Twoja wypowiedż nie wnosi nic nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, jednak zostaję przy dfgt, czytałem dużo opinii i jest to najlepsza kierownica w stosunku cena/ jakość.

Pozdrawiam, Piotrek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, ale w Polsce raczej jej nie kupię ? Bo dfgt dostanę za 450 zł, tyle to mam, a jeśli bym się zdecydował na fantec'a to raczej kupiłbym go na raty. Też ludzie chwalą, więc kierownica na pewno ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fanateca to można płacić tylko kartą (jeśli mieszkasz w Niemczech to możesz przelewem).

Koszt przesyłki to jakieś 20€.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fanateca to można płacić tylko kartą (jeśli mieszkasz w Niemczech to możesz przelewem).

Koszt przesyłki to jakieś 20€.

Za dużo bawienia się, zostanę przy dfgt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc kierownica zamówiona, teraz zastanawiam się nad kokpitem. Mam spawarkę, rurki i dużo innych elementów i myślę czy samemu nie zrobić, tylko nie mam punktu zaczepienia, musiałbym znaleźć jakiś projekt, ale jak na razie nic nie znalazłem. Widziałem na yt, że koleś miał normalne do kokpitu przymocowaną deskę rozdzielczą z zegarami i one działały, coś jak tu

http://www.filmiki.jeja.pl/900,pomyslowa-deska-rozdzielcza.html

wiecie na jakiej zasadzie to działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to z zegarami działa ale zapodam linki do anglojęzycznych tematów gzie można się zainspirować:

W tym na końcu jest projekt i wykonanie kokpitu z stalowych prętów:

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=129436

Tu natomiast jest bardzo spory wątek gdzie sporo osób powklejało swoje zabawki, często wykonane własnoręcznie. Mi się podobają kokpity robione z rur PCV. Sam nawet taki planowałem sobie sprawić bo wygląda ok i chyba nie jest trudny do wykonania. Na razie tylko mam za mało miejsca:

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=117318

Do niedawna uważałem, że takie kokpity to tylko fajna zabawka. Niedawno jednak jechałem 9h tsukuba w a-spec i wiem jak ważna jest odpowiednia pozycja. Niestety kiedy miałem 8:20h na liczniku to przez przypadek wyłączyłem wyścig (nie trafiłem w szybkie opcje). Nie wiem kiedy się zmotywuje na powtórkę. Powinni dawać jeszcze jakieś dodatkowe pytanie w takim przypadku jak jest przy restarcie wyścigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to z zegarami działa ale zapodam linki do anglojęzycznych tematów gzie można się zainspirować:

W tym na końcu jest projekt i wykonanie kokpitu z stalowych prętów:

http://www.gtplanet....ad.php?t=129436

Tu natomiast jest bardzo spory wątek gdzie sporo osób powklejało swoje zabawki, często wykonane własnoręcznie. Mi się podobają kokpity robione z rur PCV. Sam nawet taki planowałem sobie sprawić bo wygląda ok i chyba nie jest trudny do wykonania. Na razie tylko mam za mało miejsca:

http://www.gtplanet....ad.php?t=117318

Do niedawna uważałem, że takie kokpity to tylko fajna zabawka. Niedawno jednak jechałem 9h tsukuba w a-spec i wiem jak ważna jest odpowiednia pozycja. Niestety kiedy miałem 8:20h na liczniku to przez przypadek wyłączyłem wyścig (nie trafiłem w szybkie opcje). Nie wiem kiedy się zmotywuje na powtórkę. Powinni dawać jeszcze jakieś dodatkowe pytanie w takim przypadku jak jest przy restarcie wyścigu.

Ten pierwszy projekt z stalowych prętów robi wrażenie, nie był by to problem gdybym znał dokładne wymiary, tak przeglądałem 3 strony i raczej nic nie zauważyłem, mój angielki to takie 50/50, ale mimo tego o wymiarach raczej nikt nie pisał, może za szybko to oglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! W niedalekim odstępie czasu planuję wymienić swoje DFP (stan idealny mimo setek godzin grania - jest nawet folia na logo :) ) na rzecz większych doznań czyli G27 i mam pewne pytanie. Otóż chciałbym wiedzieć jak sprawuje się dedykowany stojak do tej kierownicy czyli wheel stand pro (v2), interesuje mnie czy jest stabilny i czy wygodnie gra się przy użyciu tego kawałka metalu za 300zł... Dotychczas grałem na DFP podpiętym do niezbyt solidnego, drewnianego minibiurka i grało się nie najgorzej, aczkolwiek często zdarzało się, że prawie wyrwałem blat, a biurko skakało po pokoju. Być może w przyszłości skonstruuje sam (lub zakupię) jakiś stelaż z fotelem, ale na początek chciałbym się dowiedzieć jak sprawuje się WSP (v2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam G27 i WSP, sprawuje się świetnie, jednak jak nie do końca przykręcisz śrubę regulacji pochylenia to może ci się odsunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki stolik z Ikei , też jest spoko .

I można jeszcze położyć klawiaturę , pada , cukierki i coś do picia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat szukałem stolika , z tego co pamiętam blat 60x120 80 zł i po 10-12 zł za nogę , czyli blat + cztery nogi to jakieś 120 zł , a dzięki temu można sobie wybrać kolor blatu i nóg , do tego mają też krótsze blaty . Mi właśnie o to chodziło , że będę kładł coś jeszcze , więc musi być stolik i to ten szerszy . No i nie mam jakiegoś kija między nogami i mogę sobie coś położyć i podżerać w czasie jazdy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę chcę kupić kierownicę do ps3 i zastanawiam się nad 2:

-Thrustmaster Ferrari F430 Force Feedback Racing Wheel

lub

-Atomic AT1613 Lamborghini Gallardo

Szukałem opinii o nich lecz większość to super albo coś takiego... . Może ma ją ktoś z was i opisze wrażenia z kierowania i jakie są pod względem technicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom najlepszym rozwiązaniem była by DFGT ale mi chodzi bardziej o kierownice do F1 lub podobnych więc lepiej jak by były manetki zmiany biegów a nie dźwignia. To może jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku pozostaje Ci wybrać Thrustmaster Ferrari F430.

Jeżeli masz więcej kaski to proponuje G27 lub T500RS.

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Thrustmaster Ferrari F430 to trzeba na ps3 ustawiać ją padem czy kierownica sama się ustawi pod grę?

I jeszcze jedno tak jak do kierownicy Atomic AT1613 Lamborghini Gallardo jest podstawka ze można ja mieć na kolanach to można gdzieś to dokupić i czy będzie pasować do F430?

Edytowane przez Stryj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Thrustmaster Ferrari F430 to trzeba na ps3 ustawiać ją padem czy kierownica sama się ustawi pod grę?

Jeżeli chodzi o Gt5 to po prostu podłączasz ją i od razu wszystko działa

I jeszcze jedno tak jak do kierownicy Atomic AT1613 Lamborghini Gallardo jest podstawka ze można ja mieć na kolanach to można gdzieś to dokupić i czy będzie pasować do F430?

Nie wiem czy są podstawki do f430, ale wiem, że granie na jakiejkolwiek kierownicy trzymając ją na kolanach mija się z celem i lepiej zostać przy padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wy polecicie jakąś kierownice do 400zł z manetkami a nie dźwignią coś porządnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz zabawki to bierz thrustmastera , mały kąt obrotu , manetki , do f1 będzie akurat . Te kierownice Lamborghini ( są dwa modele ) oglądałem dzisiaj w empiku i wyśmiałem - odpada . Jak chcesz mieć porządną kierownicę to kupujesz Logitecha , tyle w temacie .

A coś porządnego z manetkami do 400 zł nie wiem czy znajdziesz , porządne z manetkami są dopiero Logitech G25/G27 , ja bym brał DFGT bez zastanawiania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tą DFGT można jakoś grać f1? bo w gt5 jest zarąbista no jeśli polecasz to trzeba się zastanowić.

Czy DFGT ma manetki ;/ bo czytałem w opiniach że ma i chciałem się upewnić.

Edytowane przez Stryj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×