Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Niby włączyłem Dolby w stacji bazowej, ale nie odnotowałem znacznej różnicy pomiędzy stereo i surround tak jak ma to miejsce w Goldach.

A w ustawieniach dźwięku konsoli, zmieniłeś sobie z Linear na Bitstream? 

rozważe kilka opcji jeśli podasz :) wiadomo, żę nie chciałbym płacić kokosów :)

Zrób tak, jak kolega Ci radzi i kup amplituner - to najtańsza opcja żeby w pełni wykorzystać to co już masz. Wtyczki niestety będzie musiał przerobić/odciąć...
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, jakiś mógłbyś zaporponować ?

 

a też kwestia, czy wtyczki z tego kina będą pasować ?

Tak jak kolega napisał, wtyczki wystarczy odciąć.

Ja na początku roku kupiłem to:

http://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-htr-2866-czarny.bhtml

i jestem bardzo zadowolony.

 

Wiadomo, jak szukasz oszczędności to możesz coś używanego na Allegro taniej znaleźć.

W tym wypadku sugeruj się raczej ilością wejść/wyjść HDMI + HDMI ARC oraz optycznych niż "jakośćią" czy firmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A w ustawieniach dźwięku konsoli, zmieniłeś sobie z Linear na Bitstream? 

 

Nie sprawdzilem, ale jestem przekonany ze mam ustawione Bitstream jako ze dzwiek idzie do amplitunera. Sprawdze po poludniu.

 

 

 

 

sitee, a czy do tego kina Sony nie mozesz podlaczyc przez przejsciowke PS4? HDMI albo optyk przerobiony na SCART? Znalazlem cos takiego w Google

 

Jedyna nadzieja, iż gniazdo EuroAV mimo iż opisane jako wyjście na TV, pozwala także na przyjęcie zewnętrznego sygnału audio; potrzebna jest do tego przejściówka 2(3)xCinch==>Scart, 2 cinche podłączysz do wyjść L i R w BDP-S370.Musisz tylko zwrócić uwagę, aby te Cinche w przejściówce stanowiły wejście sygnału (na przykład do połączenia z wejściem Euro w nagrywarce); inną opcją jest zakup przejściówki 6xCinch<==>Scart, wtedy na pewno jedna z "trójek" będzie tą właściwą.

 

Podobno zadzialalo.

 

Ogolnie do 1.5 tys wiekszosc amplitunerow oferuje podobna jakosc, wiec zrob jak radzi SephiroT - wybierz taki ktory ma odpowiednia liczbe wejsc i wyjsc HDMI. Wtyczki nie beda pasowac, bedziesz musial ciac.Mila funkcje jest Pure Direct ktory pozwala na przekazywanie sygnalu bez ingerencji elektroniki amplitunera, co przy sredniej jakosci sprzetu moze miec to zbawienny wplyw. Dobra opcja jest rowniez przekazywanie sygnalu pomimo wylaczenia amplitunera - czyli mozesz ogladac TV bez wlaczania amplitunera, wystarczy ze przed wylaczeniem ustawiles odpowiednie wejscie i dzwiek z konsoli leci na TV przez ampli pomimo ze jest wylaczone.

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sitee, a czy do tego kina Sony nie mozesz podlaczyc przez przejsciowke PS4? HDMI albo optyk przerobiony na SCART? Znalazlem cos takiego w Google

Takie rozwiązanie da jedynie stereo, tak samo może podłączyć TV do kina poprzez SCART (jeśli w TV na SCART jest wyjście dźwięku bo nie musi :) ) - wtedy dźwięk idzie z PS4 (po HDMI) -> TV (po SCART) -> kino. Dla 5.1 niestety nie da rady podłączyć - potrzebny jest inny aplituner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy subwoofer mu zagra po odcieciu wtyczki i podpieciu do normalnego ampli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki zaa podpowiedzi :) póki co udało mi się znaleźć wiekowe ale zawsze słuchawki philipsa sbc hp195 :)

dzieki temu duuużo lepiej słychać niż przez tv :)

 

ps.

możecie podać jakiś link jak owa przejściówka wygląda ?

Edytowane przez sitee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy subwoofer mu zagra po odcieciu wtyczki i podpieciu do normalnego ampli ;)

A czemu miałby nie zagrać? To zwykłe kolumny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie podać jakiś link jak owa przejściówka wygląda ?

Zgodnie z instrukcją (http://pdf.crse.com/manuals/4165520411.pdf) wystarczy zwykły SCART (Euro) i połączyć nim TV z kinem. Pisałeś, że masz dekoder SCARTEM spięty - spróbuj wypiąć dekoder i wykorzystać ten kabel do spięcia TV i kina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałby nie zagrać? To zwykłe kolumny...

Jesli jest to sub zintegrowany ze wzmacniaczem to raczej nie zagra ;) Ale jesli jest to zwykly glosnik to powinien dac rade o ile uzyje odpowiedniej wtyczki. 

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją (http://pdf.crse.com/manuals/4165520411.pdf) wystarczy zwykły SCART (Euro) i połączyć nim TV z kinem. Pisałeś, że masz dekoder SCARTEM spięty - spróbuj wypiąć dekoder i wykorzystać ten kabel do spięcia TV i kina.

TV mu nie puści dźwięku po złączu Scart...

 

Jesli jest to sub zintegrowany ze wzmacniaczem to raczej nie zagra ;) Ale jesli jest to zwykly glosnik to powinien dac rade o ile uzyje odpowiedniej wtyczki.

Nie jest - wzmak jest w tym odtwarzaczu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją (http://pdf.crse.com/manuals/4165520411.pdf) wystarczy zwykły SCART (Euro) i połączyć nim TV z kinem. Pisałeś, że masz dekoder SCARTEM spięty - spróbuj wypiąć dekoder i wykorzystać ten kabel do spięcia TV i kina.

 

niestety. masakryczny szum jest..

 

nie wiem czy dobrze pamietam.. przy ps3 byla dorzucana taka przejsciowka z wejsciem SCART i z drugiej strony miala 3 wtyczki-biala, czerwona i zolta.. i w ten sposob chyba to dzialalo.. szłoby tak tutaj ?

Edytowane przez sitee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mialem w ustawieniach PCM zamiast Bitstream - pojawila sie glebia w sluchawkach :D Lece na spotkanie z klientami ale potem pokatuje kilka tytulow i zobacze jak brzmia na dwoch roznych headsetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety. masakryczny szum jest..

 

nie wiem czy dobrze pamietam.. przy ps3 byla dorzucana taka przejsciowka z wejsciem SCART i z drugiej strony miala 3 wtyczki-biala, czerwona i zolta.. i w ten sposob chyba to dzialalo.. szłoby tak tutaj ?

Szłoby...

Konsola -> DAC -> przejściówka z RCA na SCART -> Kino...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. zy to normalne że po każdym wyłączeniu konsoli (ps4) musze parować Goldy kablem? Jeśli nie, to czy ktoś zna może przyczynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. zy to normalne że po każdym wyłączeniu konsoli (ps4) musze parować Goldy kablem? Jeśli nie, to czy ktoś zna może przyczynę?

Nie, to nie jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szłoby...

Konsola -> DAC -> przejściówka z RCA na SCART -> Kino...

 

dzięki :)

tak chyba zrobie, suma sumarum wyjdzie jednak znacznie taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham, testuję, notuję ... ;)

 

headset Sony Gold

 

+ szersza / bardziej rozległa scena dzwieku

+ poziom głośności

+ wieksze nauszniki

+ ukryty mikrofon

 

- taka sobie i nierowna jakosc dzwieku - zalatuje nieco sztucznym i "cyfrowym" dzwiekiem

- oszukiwany surround

- krotki czas pracy na baterii

- takiej sobie jakosci materialy z ktorych zrobione sa sluchawki

- skora dosc szybko sie pod nimi poci

- koniecznosc podpinania kabla gdy chcemy zmienic profil sluchawek

- problem z niewielka iloscia basu

- pelna funkcjonalnosc tylko z konsolą

 

 

 

 

headset Steelseries H Wireless

 

+ jakość dzwięku

+ długa praca na wymiennym akumulatorze, są dwa w zestawie

+ wykonanie

+ możliwość podlaczania do innych urzadzen bez utraty Dolby

+ stacja bazowa ktora mozna sterowac ze sluchawek

+ euqalizer i profile do personalizacji dzwieku

 

- aby pogadac mikrofon musi byc wysuniety ze sluchawki

- mniej intuicyjne rozmieszczenie guzikow / pokretel na sluchawkach

- czasem slyszalny lekki szum w lewym uchu gdy nic nie gra

- w grach są nieco cichce, chociaz gdyby bylo glosniej "o jedna dzialke" to przestalo by byc komfortowo

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem sluchawki Turtle Beach PX22 i spialem z procesorkiem DSS. Wczesniej pytalem o szumy, zeczywiscie sa minimalne ale w dodatku tylko gdy jest wlaczony mikrofon, gdy go wylaczam szum calkowicie ustaje. Dzwiek przestrzenny - rewelacja, ale to zasluga DSS. Bass miazga, po pewnym czasie musialem troche przykrecic bo az nieprzyjemnie sie robilo. Graczy w imprezie slychac elegancko, odsluch wlasnego glosu sprawdza sie rewelacyjnie szczegolnie jak sie nie chce halasowac. Mikrofon chyba w pozadku, na odsluchu dobrze w imprezie tez nikt nie nazekal. Dobrze wyciszaja. Polecam je kazdemu, w zasadzie jedyny minus to kabel. Aha troche mi sie nie podoba rozmieszczenie pokretel, chodzi o to ze prawie za kazdym razem jak wzialem ten regulator do reki to cos przestawialem nie chcacy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś w stanie porównać ten zestaw do jakiegoś innego? 

 

Ustawiłem poprawnie konsole, teraz Steelseries grają przestrzenniej oraz głośniej niż do tej pory. Ale wciąż zastanawiam sie czy aby na pewno są warte 1000zł .. tak jak i nie jestem pewien czy Goldy są warte 400zł ;) Goldy ocenił bym na 200zł .. Steelseries na 400-500 ;)

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie i nie będzie nigdy działać.

One są inaczej zaprojektowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś w stanie porównać ten zestaw do jakiegoś innego?

Ustawiłem poprawnie konsole, teraz Steelseries grają przestrzenniej oraz głośniej niż do tej pory. Ale wciąż zastanawiam sie czy aby na pewno są warte 1000zł .. tak jak i nie jestem pewien czy Goldy są warte 400zł ;) Goldy ocenił bym na 200zł .. Steelseries na 400-500 ;)

Niestety nie mialem do czynienia z niczym innym oprocz zwyklych sluchawek stereo philipsa ale to nawet nie ma co porownywac. Ale jesli chodzi o dzwiek przestrzenny to jestem w stanie uslyszec detale i kierunki natomiast glosnosc jak dla mnie jest na tyle duza, ze gram na 1/2 bo jest za glosno. Edytowane przez wh00per

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem poprawnie konsole, teraz Steelseries grają przestrzenniej oraz głośniej niż do tej pory. Ale wciąż zastanawiam sie czy aby na pewno są warte 1000zł .. tak jak i nie jestem pewien czy Goldy są warte 400zł ;) Goldy ocenił bym na 200zł .. Steelseries na 400-500 ;)

A już wiesz na które się decydujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze musi i chyba jest roznica w dzwieku przestrzennym emulowanym ze stereo(bo taki dzwiek idzie na usb) a tym z 5.1 ktore idzie ze swiatlowodu czy hdmi, jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAD CATZ Tritton Kunai Stereo Headset slyszal ktos o tym? Dobre, to czy nie bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×