Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

ale px21 ma pilot do regulacji dzwięków z gier chatu wzmocnienia chatu basu itd. czyli bez podłączania do TV wszystko bedzie dzialac ? bo juz sie pogubiłem trochę XD

Spokojnie - to jest proste :)

Żeby móc korzystać z wszystkich regulatorów, musisz podpiąc obie wtyczki - jedną do konsoli, a drugą tak jak Ci pisałem wyżej (DAC). Jak wpinasz TYLKO USB do konsoli, to możesz rozmawiać i słyszeć dźwięki z gier, ale pilotem możesz regulować jedynie głośność chatu i włączyć/wyłączyć mikrofon. Pozostałe regulatory są przypisane tylko dla JACK'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale px21 ma pilot do regulacji dzwięków z gier chatu wzmocnienia chatu basu itd. czyli bez podłączania do TV wszystko bedzie dzialac ? bo juz sie pogubiłem trochę XD

Słuchawki musisz podłączyć USB aby miały zasilanie. Do tego podłączasz kabel od głośników i oraz kabel ten dodatkowy od mikrofonu do przejściówki od iPhone i wszystko wpinasz w pada. Jak to koledzy mówili wcześniej dźwięk przez pada nie jest najwyższej jakości, ale będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki musisz podłączyć USB aby miały zasilanie. Do tego podłączasz kabel od głośników i oraz kabel ten dodatkowy od mikrofonu do przejściówki od iPhone i wszystko wpinasz w pada. Jak to koledzy mówili wcześniej dźwięk przez pada nie jest najwyższej jakości, ale będzie działać.

W zasadzie to też jest jakieś rozwiązanie - choć może jakościowo nie najlepsze. No i prócz tej przejściówki do iPhone'a, trzeba też kupić/zrobić kabel jack 2.5mm <-> 3.5mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przecież ta przejściówka to robi. Z jednej strony wpinasz słuchawki i mikrofon. Z drugiej masz wyjście 4pinowe które podłączasz pod pada i wszystko powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przecież ta przejściówka to robi. Z jednej strony wpinasz słuchawki i mikrofon. Z drugiej masz wyjście 4pinowe które podłączasz pod pada i wszystko powinno działać.

Masz przejściówkę i co dalej? Słuchawki mają dwie wtyczki - Jack Stereo i USB. Jacka wpinasz do przejściówki, USB do zasilania, a gdzie masz wtyczkę od mikrofonu? Musisz ja wyprowadzić z pilota, który ma właśnie gniazdko Jack 2.5mm. Stąd potrzebny jest jeszcze ten dodatkowy kabelek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten kabelek z zestawu do Xbox nie pasuje? Do zagadnienia podchodzę czysto teoretycznie wiec mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje, bo ma dwie końcówki 2.5mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupilem zestaw sluchawkowy gold ps4 i teraz pytanie jak mam je sparowac ze swoim sprzetem zeby wszystko hulalo ?

ps4+ onkyo 616+ tv panasonic 

Bylbym wdzieczny za przyzwoite rozwiazanie ..

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wpinasz USB dongle do konsoli PS4 i włączasz słuchawki.


Ani amplituner ani TV nie maja tutaj nic do rzeczy bo słuchawki maja własną kartę muzyczną w USB.

Jeżeli chcesz na nich oglądać TV/słuchać muzyki to musisz podpiąć je kablem (gniazdo mini jack masz w słuchawkach).

Bezprzewodowo z TV/Amplitunerem nie będą działać.

Taką funkcjonalność maja jedynie Sony Pulse Elite.

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wpinasz USB dongle do konsoli PS4 i włączasz słuchawki.

Ani amplituner ani TV nie maja tutaj nic do rzeczy bo słuchawki maja własną kartę muzyczną w USB.

Jeżeli chcesz na nich oglądać TV/słuchać muzyki to musisz podpiąć je kablem (gniazdo mini jack masz w słuchawkach).

Bezprzewodowo z TV/Amplitunerem nie będą działać.

Taką funkcjonalność maja jedynie Sony Pulse Elite.

Witam I dzieki. Zrobilem tak na poczatku podpialem dongle do konsoli byl komunikat ze słuchawki wykryto ale dźwięk nadal leciał z głośników amplitunera Słuchawki potrzebuje tylko wyłącznie do gier

Czy muszę coś w opcjach konsoli zmienić żeby dźwięk poszedł po sluchawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przytrzymaj dłużej przycisk (PS) i przestaw żeby dźwięk na słuchawki leciał cały a nie tylko chat głosowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przytrzymaj dłużej przycisk (PS) i przestaw żeby dźwięk na słuchawki leciał cały a nie tylko chat głosowy.

Wielkie dziekie wszystko hula :) ...Przy takim podlaczeniu mam dzwiek 5.1 surround czy jest to tylko stereo ?

Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz słuchawki stereo z wirtualnym (emulowanym) surround 7.1 w grach. W filmach masz zwykłe Stereo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy te słuchawki działają pod PS4 ? Wiem że pod PS3 działają na 100% wszystko gra. Słuchawki Sharkoon Xtatic SR
Sharkoon-X-Tatic-SR_package.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają. Chat możesz puścić albo po USB, albo kabelkiem łączącym pada i pilota (jak w X360)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę aplikacje do pulsów/goldòw na ps3 oraz jak się ta aplikacja nazywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szamotania pępka można dostać z tymi headsetami - takiego bajzlu w wydaniu Sony się nie spodziewałem. To działa, to nie działa ale trzeba przejściówkę ... 81 stron męczarni za mną a wciąż nic nie wiem :P

 

Ok, mam dwie opcje:

 

A - średnio-budżetowa czyli oryginalny HS od Sony Pulse Elite do 500zł

 

B - na wiekszym wypasie i z wieksza cena za to z 7.1 bez emulacji .. i tutaj wlasnie nie wiem co wybrać? Te wypasione Turtle Beach 800 wychodza dopiero w pazdzierniku, nie chce mi sie tyle czekac. Astro A50? Razer Tiamat? SteelSeries H? A moze oddzielnie mikrofon do pada, a odzielnie fajne sluchawki? Ogolnie caly sprzet grajacy mam podpiety pod przyzwoitej klasy amplituner i do niego mogl bym podlaczac sluchawki.. tylko wtedy nie bede mial 7.1 - dobrze kombinuje? 

 

Zawsze moge kupic dwie pary sluchawek i zostawic sobie ta lepsza, ale wolal bym kupic raz a dobrze, a nie bawic sie w zwroty do sklepu itd.. 

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szamotania pępka można dostać z tymi headsetami - takiego bajzlu w wydaniu Sony się nie spodziewałem. To działa, to nie działa ale trzeba przejściówkę ... 81 stron męczarni za mną a wciąż nic nie wiem :P

Ok, mam dwie opcje:

A - średnio-budżetowa czyli oryginalny HS od Sony Pulse Elite do 500zł

B - na wiekszym wypasie i z wieksza cena za to z 7.1 bez emulacji .. i tutaj wlasnie nie wiem co wybrać? Te wypasione Turtle Beach 800 wychodza dopiero w pazdzierniku, nie chce mi sie tyle czekac. Astro A50? Razer Tiamat? SteelSeries H? A moze oddzielnie mikrofon do pada, a odzielnie fajne sluchawki? Ogolnie caly sprzet grajacy mam podpiety pod przyzwoitej klasy amplituner i do niego mogl bym podlaczac sluchawki.. tylko wtedy nie bede mial 7.1 - dobrze kombinuje?

Zawsze moge kupic dwie pary sluchawek i zostawic sobie ta lepsza, ale wolal bym kupic raz a dobrze, a nie bawic sie w zwroty do sklepu itd..

Z tego co sam kombinowalem to przy probie podpiecia mikrofonu do pada nie dzialal. Za to jak podepniesz tam sluchawki z mikrofonem lub taki rozgaleziacz na np. headset od pc gdzie mikrofon osobno podpinasz to na wyjsciu optycznym czy tez hdmi przestaniesz slyszec impreze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mikrofon w padzie nie zadziała bo masz inny rozkład pinów w gniazdku, a poza tym, nie rozdzielisz chatu jak w PS3. Cały chat (wejście/wyjście) leci jednym źródłem...

PS. Co to masz za ampli?

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli powinienem isc w kierunku headsetu a nie oddzielnie sluchawki i oddzielnie mikrofon - to juz nieco jasniej.. ale tylko tyci ;)

 

PS. Marantz SR7008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już jakieś zwykłe słuchawki? Chcesz to mieć wireless, czy po kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś budżetowe Sennheisery z których nie jestem zadowolony. Kabel/wireless jest bez znaczenia o ile kabel ma te 3m długości a nie 1.5m ;) Czytalem wlasnie recenzje Creative Sound Blaster ZxR .. niby sa bezprzewodowe, ale zeby miec 7.1 trzeba je podlaczac kablem. Tylko czy z pada jest w stanie uzyskac 7.1? No niby maja w sobie procesor ktory tworzy 7.1 ale przypadkiem wyjscie z pada nie jest tylko stereo? Bo za takie udawane 7.1 to ja dziękuję tym bardziej ze sluchawki kosztuja powyzej tysiaka.

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś budżetowe Sennheisery z których nie jestem zadowolony. Kabel/wireless jest bez znaczenia o ile kabel ma te 3m długości a nie 1.5m ;) Czytalem wlasnie recenzje Creative Sound Blaster ZxR .. niby sa bezprzewodowe, ale zeby miec 7.1 trzeba je podlaczac kablem. Tylko czy z pada jest w stanie uzyskac 7.1? No niby maja w sobie procesor ktory tworzy 7.1 ale przypadkiem wyjscie z pada nie jest tylko stereo? Bo za takie udawane 7.1 to ja dziękuję tym bardziej ze sluchawki kosztuja powyzej tysiaka.

Nie ma szans - z pada i z USB w konsoli, dostaniesz tylko stereo. Żeby dostać coś lepszego musisz skorzystać z HDMI albo z optyka...

Tiamat'a niestety nie podepniesz bezpośrednio do konsoli, bo ma tylko analogowe połączenie + USB do zasilania - możesz je wpiąć do swojego ampli, ale wtedy nie masz chatu. Możesz je też wpiąć do pada, ale wtedy masz tylko stereo...

Z takich realnych wielokanałowych HS'ów które podepniesz do konsoli, masz tylko Sharkoon'a X-Tatic Pro i Tritton'a Pro+, ale jak dla mnie to nie ma sensu - niby jest różnica w stosunku do emulowanego 7.1/5.1, ale nie na tyle duża aby dopłacać i bawić się w odpowiednie ustawienie. A wspomniane przez Ciebie wyżej Astro A50, to tylko bardzo drogie stereo z DAC'iem ;)

 

To może tak w skrócie...

- bezprzewodowe / "budżetowe" - Sony Gold (Pulsy też są fajne, ale mają problemy z pękającym plastikiem przy pałąku),

- bezprzewodowe / droższe - Turtle Beach PX4 - niezły dźwięk, dość duża możliwość ustawień, ale mają jeden minus (dla mnie) - żeby działał chat, trzeba je połączyć kabelkiem z padem,

- opcja dla kogoś kto już ma jakieś słuchawki (wtedy można dokupić tylko mikrofon) albo headset - MixAmp od Astro, albo Sound Blaster Recon3D z Creativa...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×