Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Serio PS4 to zamknięty system a PC otwarty?

Na PC oszukują a na PS4 robią prawdziwe 7.1 tak?

Playstation to jedyna platforma dla fanów wirtualnego dźwięku!

Co jeszcze napiszesz? Coś o close to the metal?

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogitox, prosta piłka.

Dorzuć do PS4 więcej ramu albo zrób upgrade karty graficznej i muzycznej.

Wymień w PS4 kartę muzyczną na taką która będzie emulowała dźwięk przestrzenny bez potrzeby używania dodatkowego dongla.

Nie zrobisz tego bo się nie da.

 

Na PC oszukują a na PS4 robią prawdziwe 7.1 tak?

Nie, na PC masz do tego odpowiedni sprzęt który po prostu oszukuje lepiej. Możesz sobie również wrzucić inną/lepsza kartę czy nowsze/inne sterowniki itp.

Na Konsoli masz kupić jeden konkretny sprzęt który to lepiej lub gorzej zrobi a nie inny bo tylko ten ma logo Sony i pod niego są robione gry (marketing).

 

Nadal nie rozumiesz i dalsza dyskusja jest bezcelowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


...tylko ze problem polega na tym że PS4 to nie PC.

Pisanie na PC jest otwarte, nie związane z konkretnym sprzętem.

Tutaj gry są robione tak, żeby stereo było "płaskie" i żeby każdy poleciał do sklepu po system audio 5.1 lub 7.1 a najlepiej kupił słuchawki z dźwiękiem przestrzennym oczywiście tylko i wyłącznie sygnowane "bo inne będą złe".

Ile wy macie lat ludzie że nie widzicie różnicy między zamkniętym systemem jakim jest PS4 a otwartym PC?

Virtual Barber Shop jak i inne tego typu audio "oszukiwacze" mózgu jest odpowiednio zaprojektowany. ;)

Wiem, że jest odpowiednio zaprojektowany, bo gdyby nie był, to nie usłyszałbyś tego efektu słuchając na słuchawkach stereo. Tak samo to wygląda na słuchawkach 7.1. Zdaję sobie sprawę, że nie ma tam 8 głośniczków, tylko dwa. Odpowiednie programy czynią cuda. Nie jest to idealny dzwięk przestrzenny. Posiadam kino domowe Onkyo, więc wiem co mówię. Dużo ludzi pisze, że lepiej kupic dobre słuchawki stereo, a nie słuchawy do gier. W saturnie odpalilem wi-fi, youtube, battlefield 4 i testowałem słuchawki od 200 zł do 1500.  Słuchawki do gier ,wcale nie odbiegają od tych stereo znanych firm. Z słuchawek sony jestem zadowolony i cieszę się,że nie przepłaciłem. Mam 2 w 1. Kupując słuchawy stereo, musiałbym podlaczyc je do kina domowego, i jeszcze kombinowałbym z mikrofonem, a tak mam prawie idealny sprzęt do ps4.

Edytowane przez Nannacara
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Bogitox, prosta piłka.

Dorzuć do PS4 więcej ramu albo zrób upgrade karty graficznej i muzycznej.

Wymień w PS4 kartę muzyczną na taką która będzie emulowała dźwięk przestrzenny bez potrzeby używania dodatkowego dongla.

Nie zrobisz tego bo się nie da.

 

Nie, na PC masz do tego odpowiedni sprzęt który po prostu oszukuje lepiej. Możesz sobie również wrzucić inną/lepsza kartę czy nowsze/inne sterowniki itp.

Na Konsoli masz kupić jeden konkretny sprzęt który to lepiej lub gorzej zrobi a nie inny bo tylko ten ma logo Sony i pod niego są robione gry (marketing).

 

Nadal nie rozumiesz i dalsza dyskusja jest bezcelowa.

 

 

ja wszystko rozumie i próbuję dla ludzi mających skromny budżet wytłumaczyć, ze na dobrych słuchawkach stereo jak Afterglow osiągną w grach podobny a nawet lepszy efekt jak na śmiesznym słuchawkowym  7.1 i pragnę aby byli świadomi faktu, ze wiele nie tracą natomiast zaoszczędzą sporo PLN-ów, ale ty wyskakujesz mi z zamkniętym systemem PS4 ^^ 

Dyskutujemy tutaj o poziomie PS4 vs jakaś zwykła karta dźwiękowa z optykiem a nie o wysoko budżetowych kartach dzwiekowych vs PS4 

Myślałem, ze to zrozumiałe od samego początku  T_T Piszesz o wypłaszczeniu dźwięku na PC  + o zamkniętej architekturze jak by to miało dla zwykłego małolata dysponującym budżetem 400 PLN jakieś znaczenie.

Za chwile mi napiszesz, ze PS4 ma lepszy dźwięk bo dzięki zamkniętej architekturze lepiej się programuje a do tego 7.1 jest wypasione bo nie ma tam warstwy abstrakcyjnej zwanej WINDOWS.T_T

Sorry, ale zachowujesz się, jak ja bym starał się obalić jakąś religie a do tego wydaje ci sie, ze tylko ty tak naprawde rozumiesz roznice PC vs Konsola. 

 

BTW

Masz racje, ta dyskusje nie ma sensu.

 

Podsumowując, ma ktoś dużo kasy, niech sobie bierze 7.1 bo po to są bajery aby je kupować, ja  lubię wydawać kasę na gadżety, mam kasę wiec kupiłem drogie słuchawki 7.1

Natomiast jeśli ktoś  marzy o bezprzewodowym 7.1 a ma 400 PLN i nie wie czy zbierać 6 miesięcy na np PLYR 1 dla efektu 7.1 to mowie, ze nie warto bo spędzi godzinę na zmienianiu Stereo VS 7.1 i wsłuchiwaniu się do bólu głowy, wyłapywaniu subtelnych różnic, pomijam oczywiście fakt, ze każdy natychmiast usłyszy efekt przestrzenny czyli tak jak byśmy byli w HALI co nie ma związku z pozycjonowaniem bo to tez występuje bez tego trybu ^^ w dobrych słuchawkach .

Każdy w końcu powie sobie OK, spoko efekt i będzie grac w STEREO który w PLYR 1 urywa tyłek a do tego tez mi podpowiada skąd idzie przeciwnik i skąd padł granat.

 

Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia, skierowana do mniej zamożnych użytkowników forum którzy maja dylemat zbierać czy nie, ludzie z kasa i tak ulegną emocjom i kupią Astro A50 co  tez oczywiście jestem wstanie zrozumieć   :)

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła karta muzyczna posiadająca odpowiednie sterowniki, kodeki, "polepszacze i emulatory dźwięku przestrzennego" potrafi zdziałać cuda. Nawet "chińczyk za piątaka".

Kwestia odpowiedniego kodowania i mixowania dźwięku.

Nie piszę o wypłaszczeniu dźwięku na PC (wręcz na odwrót) tylko o celowych ograniczeniach Sony, żeby zmusić nas jako klientów  do zakupu ich własnego sprzętu. Na PC zrobisz pewne rzeczy sam wrzucając odpowiedni soft, a na PS4 musisz mieć takie bajery wbudowane w słuchawki/zewnętrzną kartę muzyczną i używać obejść żeby ten sam efekt uzyskać. Właśnie po to ci jest ten jebutny nadajnik który masz do swoich słuchawek. Jakby odpowiadał tylko i wyłącznie za przekazywanie sygnału bezprzewodowo to by był wielkości USB Dongle.
 
...tylko że Ty cały czas piszesz o stereo i że każde 7.1 jest to bajerek i jest "be" bo Tobie się w Twoich słuchawkach dźwięk przestrzenny podoba mniej niż Stereo.
Zacznij używać częściej zwrotów takich jak "moim zdaniem", "dla mnie", zamiast "wszystkie", "żadne" itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że to napiszesz ;)

 

W każdym razie gratuluje. Jesteś pierwszym i pewnie ostatnim zwolennikiem grania w gry na studyjnych słuchawkach :thumbsup:

chyba nie

ja po zakupie Trittonów Pro+ przerzuciłem sie z powrotem na Sennheisery HD 380 Pro. Te drugie o wiele wygodniejsze, jakość ogólna dźwieku lepsza, zaś efektu Surround w Trittonach nie ogarniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale przed postem SephiroT - a

Zresztą, ja nie jestem odosobniony z ta opinią ;) wiec coś jest na rzeczy...

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, ze przed postem, skoro napisales to wiele razy i od razu z grubej rury?

Prosiłem juz wczesniej, zebys nie oceniał całej technologii na podstawie swoich krótkich i jednak dość wąskich doświadczeń, ale jak widać nie poskutkowało.

Poza tym, jak na osobę, która jeszcze 2 tygodnie temu pisała o surroundzie tak:

 

Ja mam do samsunga podłączony PC kablem HDMI, NC+ także HDMI połączyłem optykiem TV i transmiter od skullcandy plyr 1 i wszystko jest bezprzewodowa na słuchawkach przez TV :)

 

Działa przycisk surround nawet :ohmy:

Ale ja tam nie wiem kiedy to gra w stereo a kiedy nie, oczywiście jest efekt przestrzeni.  Tylko jak chce grac na konsoli to przekładam kabelek w transmiterze, w konsoli i TV jest na stale.

 

 

Słuchawki jeśli chodzi o Stereo to jest kosmos, ja nie jestem ekspertem i nie mam zbyt porównania ale kto nie przyjdzie i chwile posłucha to jest w szoku :) a był koleżka który słuchał muzy u znajomego na jakichś audiofilskich słuchawkach za około 500 Euro i on tam nie widział różnicy :biggrin:

Basy są dla mnie bardzo ważne i tutaj są  idealne, wybuchy w grach kosmos :)

 

Pisałem, ze nie podoba mi się, ze surround jest zbyt cichy, no ale po przemyśleniach stwierdzam, ze jest OK no bo i tak grając w FPS ONLINE   ściszysz z tego co jest grając z kumplami w PARTY aby z nimi pogadać :)

Oczywiście regulacja VOICE//GAME działa idealnie a do tego są full bezprzewodowe,  ale należny uaktualnić firmware co jest poste i w zasadzie automatyczne.   http://uk.skullcandy.com/setup/plyr-1-ps4-firmware-update

Surround nie komentuje bo nie mam porównania, ale ogólnie sprzęt jest wypasiony. 

 

Słuchawki działają bezprzewodowo na mojej PS4/PC/Dekoder NC+/TV SAMSUNG  ;-  )

 

 

to powinieneś wypowiadać się o tej technologii jednak trochę bardziej powściągliwie... ;]

Ja gram w sluchawkach z systemem 7.1 w COD prawie codziennie i moje doświadczenie mówi mi, ze bez tego to nie byłoby to samo.
Duża frajdę daje też używanie systemu 7.1 w sluchawkach grając w GTA, czy DriveClub, kiedy to slychac z której strony dobiega dzwiek.

Więcej o swoich doswiadczeniach wypowiedzialem się juz wczesnej w tym wątku, więc nie będe sie powtarzał.

Edytowane przez bva_PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupię sobie jeszcze z 10 sztuk słuchawek 7.1 i wtedy przyjdę z własną opinia na temat słuchawek 7.1 A. Może nawet jak wy rozróżnię na słuchawkach które są 5.1 a które 7.1 buahaha

A tak na poważnie to ja pisze o własnych odczuciach, nie próbuje obalić technologii :) próbuje ludziom mającym dylematy, że nie warto dopłacać do tego kilka stawek. A jeśli chodzi o DriveClub to ty poważnie myślisz, że na dobrym stereo efekt był by słabszy?

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7.1 też bywa różne. Niektóre mają certyfikat Dolby, inne nie. Niektóre słuchawki mają przetwornik wielkości pendrive'a a inne grubego notatnika. Więc nie ma co zrównywać jakości dźwięku Stereo z Dolby 5.1 czy 7.1.

 

To jest po prostu śmieszne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupię sobie jeszcze z 10 sztuk słuchawek 7.1 i wtedy przyjdę z własną opinia na temat słuchawek 7.1 A. Może nawet jak wy rozróżnię na słuchawkach które są 5.1 a które 7.1 buahaha

A tak na poważnie to ja pisze o własnych odczuciach, nie próbuje obalić technologii :) próbuje ludziom mającym dylematy, że nie warto dopłacać do tego kilka stawek. A jeśli chodzi o DriveClub to ty poważnie myślisz, że na dobrym stereo efekt był by słabszy?

 

Zapomniałes dopisac "MOIM ZDANIEM"... ;]

 

A tak na poważnie - przestan w koncu gdybać, pisz konkrety.

Edytowane przez bva_PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tylko moje zdanie, ale każdego kto myśli racjonalnie, kto poświęcił troszkę czasu na testy i poznał temat +opinie znawców tematu.

7.1 w słuchawkach gamingowym to bełkot marketingowy.

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony MDR-RF820RK  ma ktos sluchawki tego typu i wie jak podlaczyc je do ps4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy w końcu powie sobie OK, spoko efekt i będzie grac w STEREO który w PLYR 1 urywa tyłek a do tego tez mi podpowiada skąd idzie przeciwnik i skąd padł granat.

 

Jak widać nie każdy, bo ja używam słuchawek praktycznie tylko w 7.1 które jest beeeeee buuu (efekt placebo działa, w końcu 7.1 na pudełku robi robote :) )

 

Na testy poświęciłem trochę czasu aby wyrobić sobie opinie "w jakim trybie moje słuchawki grają dla mnie lepiej" i to jest właśnie ta opinia ( nie wyrobiona na filmikach YT ). W filmach sraund wygrywa ze stereo bez dwóch zdań.

 

 

Wcześniejszych wypowiedzi nie będę komentował bo mi się nie chce :)

Edytowane przez Gregor_TSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, podobnie jest z 3d jednemu podchodzi innemu nie, baaaa są ludzie którzy nic nie widzą. Sam mam taką wśród znajomych, zakłada okulary a tam nic, a przecież 2d vs 3d różnica jest ewidentnie bardziej namacalna.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że są ludzie którzy będą bronić 7.1 w sluchawkach co nie zmienia faktu, że jest to technologia kontrowersyjna, gdyby było inaczej nie było by dyslusji, na forach audiofilskich nie mieli by pompy z takich postów jak twój,

No ale audiofile to inny stan umysłu ;)

No i SephiroT nie obraził by się na mnie :(

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na nikogo nie obrażam.

Masz swój tok myślenia. Audiofile też. ...tylko po prostu oprzyj go na konkretach zanim zaczniesz narzucać go innym oraz zaakceptuj to, że się możesz mylić. Mi nie raz w życiu i kilka razy na tym forum ludzie pokazali że coś co uważałem za pewnik jest błędne. 

Wzrok i słuch są bardzo indywidualną sprawą. Każdy słyszy i widzi inaczej. Tolerancja i otwartość na poglądy innych a kontrargumenty podparte doświadczeniem (a nie obejrzanymi filmikami czy postami ze skrajnie ideologicznych for) - wtedy dyskusja ma sens.

 

Co do kontrowersyjności dźwięku przestrzennego, to w uproszczeniu działa to tak:

Dźwięk cyfrowy (przestrzenny lub stereo w zależności od tego jakim sprzętem dysponujemy) jest przetwarzany i wysyłany do słuchawek (w których są głośniczki stereo) tak, żeby gracz odnosił wrażenie że dźwięk jest z tyłu, z boku, z przodu itp itd. 

...więc taki audiofil który słucha muzyki a nie gra w gry (prawy + lewy i najlepiej analogowo) nie zaakceptuje nigdy takiego rozwiązania bo jest "sztuczne". Prosta różnica już samych poglądów nawet nie poruszając kwestii sprzętu.

 

Podobnie jak w filmiku Virtual Barber Shop - nasz mózg jest oszukiwany więc zależnie od słuchawek, technologii użytej działa to lepiej lub gorzej.

Jak już wspomniałem każdy słyszy inaczej więc dla jednego ten efekt będzie bardziej lub mniej wyraźny, dla innych wręcz nie do zniesienia, a co ważne - na każdych słuchawkach będzie działać inaczej więc nie można wrzucić wszystkich do jednego worka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienię temat.

Jak dbacie o swoje baterie w HS? Czekacie aż te dają wam znać, że bateria słaba czy podłączanie je kiedy wam wygodnie?

Podejrzewam, że te baterie jak i w smartphonach lubią być często ładowane i nie lubią być rozładowane do minimum?

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria tak długo trzyma że albo odruchowo ładuję słuchawki po kilku dniach albo mnie o tym same informują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolega zakupił headset do ps4 od sony (Sony PlayStation Wireless Stereo Headset 2.0) i ma problem z odtwarzaniem jednoczesnie muzyki z gier oraz czatu z imprezy. Ustawił w opcjach zeby caly dzwiek lecial przez sluchawki, gre bylo slychac ale nie slyszal nikogo z czatu mimo podglaszania czatu na sluchawkach, po zmianie opcji na czat glosowy bylo na odwrot czat bylo slychac w sluchawkach a dzwiek z gry lecial z TV. Wie ktos jak to ustawić, czy moze jest cos nie tak ze sluchawkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolega zakupił headset do ps4 od sony (Sony PlayStation Wireless Stereo Headset 2.0) i ma problem z odtwarzaniem jednoczesnie muzyki z gier oraz czatu z imprezy. Ustawił w opcjach zeby caly dzwiek lecial przez sluchawki, gre bylo slychac ale nie slyszal nikogo z czatu mimo podglaszania czatu na sluchawkach, po zmianie opcji na czat glosowy bylo na odwrot czat bylo slychac w sluchawkach a dzwiek z gry lecial z TV. Wie ktos jak to ustawić, czy moze jest cos nie tak ze sluchawkami ?

Ja mam stary Sony Wireless Stereo Headset 7.1 Surround Headset (ten kanciasty z wysuwany mikrofonem) i nie zmieniając nic w standardowych ustawieniach PS4, wszystko było OK (poza dźwiękiem, bo dźwięk subiektywnie rzecz biorąc jest IMO lepszy z tej pojedynczej słuchawki podłączanej do pada, którą dają do PS4).

Edytowane przez Vulcan_Genom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest do tego odpowiedni suwak na słuchawkach - balans między dźwiękiem w grze i  chatem. 

Jeżeli ma problem to reset słuchawek albo reset systemu w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej robisz to co większość (w tym ja) i ich nie dociskasz odpowiednio mocno. ;) Zamiast wysuwać to wciśnij mocniej. Poważnie.   ;)

Racja... :D :D dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka Piłka, miałem swego czasu Sony Pulse Elite ale się ich pozbyłem, mogę mieć nówki za 425 lub wiadomo za 600zł TB 500P Które brać??

 

Głównie PS4 -> Lapek -> TV

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×