Skocz do zawartości
ONE

Outlast

Rekomendowane odpowiedzi

No i gra ukończona. Wrażenia ogólnie pozytywne, choć końcówka to niezły ,,wtf?!'', jakoś mi kilka rzeczy umknęło w fabule, i nie wiedziałem do końca kto, jak, i dlaczego. Teraz znów przez miesiąc nie będzie w co grać na ps4, aż do następnej gry w plusie xP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ukończona :laugh: czas.... naaaa.... Podsumowanie !
ynnl.gif

Muzyka : 9
Efekty dźwiękowe: 10
Grafika: 6
Klimat: 8


Gra na początku jest straszna, po czym klimat niszczą zbyt proste zadania typu znajdź,przekręć zawór itd ;) Ogólnie druga połowę gry ukończyłem w trybie Mirror's Edge  :laugh:
Jak dla mnie tytuł ratuje koniec , który po prostu jest wart przymknięcia oka na niedoróbki :thumbsup:

Pozdrawiam :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem grę. Zbyt długa to ona nie była, tak w sam raz na jeden wieczór. Koniec faktycznie zaskakujący, a co do poziomu grozy to im dalej tym mniej strasznie z drugiej strony może po kilku godzinach oglądania różnych maszkar, krwi i walających się pod nogami wnetrzności człowiek poprostu się uodparnia. W każdym bądź razie kto nie grał niech zagra, tym bardziej że gra jest za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam ta gra nie porwała. Ale to kwestia gustu. 

Zresztą, powiedzmy sobie szczerze, czego wymagać od gry wypuszczonej za darmo (w ramach plusa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się zachwycacie zakończeniem, a ja go totalnie nie zaczaiłem, czy ktoś mógłby mi w spoilerze to łopatologicznie wytłumaczyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w to nie gram, bo nie lubię się przy grach bać i być spiętym xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagrałem pół godziny dziś wieczorem. Ze strachu wyłączyłem i jak się jutro jasno zrobi to ciąg dalszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak dla mnie posiada klimat i jest mega straszna a to jest plus.Oczywiście jak dla mnie. Pozostał tylko najtrudniejszy poziom i gra idzie do lamusa :)

Bo nie oszukujmy się gra jest na tzw raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem gre . Widzi ktos jakis glebszy sens w tym zakonczeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie warto spoilerowac zakonczenia,hm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie ze jest odpowiednia opcja od ukrywania tekstu , a ja nie moge uwierzyc , ze po tak wymyslnej fabule gra konczy sie nazwijmy to nijako . Pytam bo moze ja cos przeoczylem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kernish co do tego zakończenia :)

 

W ostatniej scenie gry, kiedy bohater zostaje rozstrzelany, wyraźnie mówi "You are a new host now". Host znaczy gospodarz dla pasożyta między innymi, słychać także w tle krzyki żołnierzy. Mnie się wydaje że Walrider wstąpił w ciało bohatera w tym momencie gdy odłączamy Billy'ego od aparatury, gdyż musiał znaleźć nowego 'hosta"

Eksperymenty te polegały na tym, że tylko osoba która osiągnęła odpowiedni stopień cierpienia mogła jakby wyjść z ciała w duchowej formie (jak Billy czyli Walrider - jego wściekła duchowa forma obdarzona "boskimi mocami" jak wspomniał sam doktorek z końca gry). Podobny patent widziano już w horrorach. W momencie kiedy ciało Billy'ego umiera, on jako Walrider opętuje naszego bohatera. Może i go rozstrzelali, ale forma cielesna została podtrzymana przez Walridera. Jest także mowa o tym w grze i możemy sami tego doświadczyć - Walrider wnikał w ludzi i rozrywał ich od środka - stąd też tyle rozbebeszonych ciał w Massive Mount Asylum.


Moim zdaniem to sa 2 opcje:
1. Nasz bohater zginął i Walrider przeszedł na jednego z żołnierzy.
2. Nasz bohater przeżył i on jest teraz hostem dla ducha

Co się naprawdę wydarzyło z bohaterem tego raczej się nie dowiemy, a każdy to zinterpretuje te zakończenie na własny sposób.

Edytowane przez krzys94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiemy się bo będzie sequel tylko ilu z nas po niego sięgnie...? To już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wchodzi DLC. Ciekawe jaka będzie cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił ktos DLC ? Warte swojej ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem DLC i za każdym razem po rozpoczęciu gry gdy klikam kieruje mnie na stronę sklepu.. Co w takiej sytuacji zrobić koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń DLC, ściągnij jeszcze raz.

Druga możliwość jest taka, że kupowałeś z amerykańskiego sklepu grę, a z EU ściągnąłeś DLC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń DLC, ściągnij jeszcze raz.

Druga możliwość jest taka, że kupowałeś z amerykańskiego sklepu grę, a z EU ściągnąłeś DLC?

Nie. Outlasta podstawke mam pobraną z subskrypcji Plusa. I z normalnego pss eu. Dlc kupilem tez w eu. Przeinstalowalem dlc i nic nie dalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zakupie dodatku wszystko jest ok :thumbsup:

 

PS.Pieluchy już naszykowane :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLC miażdży suty. Warte każdej złotówki, ukończenie zajęło mi ponad 3h z tym że chłonąłem klimat i cieszyłem się każdą sekundą tej gry. Poziom obrzydzenia płynący z niektórych scen został podniesiony zdecydowanie wyżej w porównaniu z podstawką. Jest mrocznie klimatycznie i odpychająco. Oprawa audio robi niesamowitą robotę, do tego jeszcze przepiękna grafika z rewelacyjną grą światło-cienia. Wszystko to w 1080p i 60 fps (taki daylight na ue4 nawet koło tego nie stał) Najlepiej grać w nocy i na słuchawkach lub kinie domowym bo wtedy momentami może naprawdę przerazić mimo tego że bazuje na sprawdzonym sposobie straszenia typu jump-scare. Jeżeli podobał ci się outlast to musisz zagrać w  whistleblower, lub jeżeli ktoś się zastanawia to czy daylight to w zasadzie nie ma nad czym. KUPOWAĆ I GRAĆ !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z Outlast ? Można gre jeszcze pobrać za darmo jak wykupie plusa czy była dostępna tylko w lutym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z Outlast ? Można gre jeszcze pobrać za darmo jak wykupie plusa czy była dostępna tylko w lutym ?

Wydaje mi się ze juz nie pobierzesz, bo wycofali ją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z Outlast ? Można gre jeszcze pobrać za darmo jak wykupie plusa czy była dostępna tylko w lutym ?

 

Jak nie zakupiłeś w lutym to niestety nic z tego.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga spoiler

 

To chyba wersja przejścia dla strachliwych osobników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×