Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O mapy mi przede wszystkim chodzi. A co musiałbym zrobić żeby mieć pełną zawartość premium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić albo grać na jego koncie.

Usługa przypisana jest do konta PSN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kończę z kontami z allegro. Dzisiaj klodka na wiesku, dobrze że ogralem całego. Dziwne że na koncie od osoby od której kupiłem normalnie się włącza

Wysyłane z mojego SM-N910C za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo on się loguje na to konto a Ty masz martwiaka.

Nie masz licencji nd tą grę bo zrobił reset awaryjny i sprzedał drugi raz. Wcześniej nie było weryfikacji licencji. Od softu 2.5x konsola co jakiś czas weryfikuje licencje i stąd te częste kłódki.

Sloty omija się szerokim łukiem, chyba że dostajesz konto z danymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto z danymi tzn.? Ogólnie kupując takie "tańsze" gry z allegro to kiedy mogę mieć pewność że kłódki nie będzie?

Wysyłane z mojego SM-N910C za pomocą Tapatalk 2

Czy ogólnie dać sobie spokój z takimi zakupami? Napisałem do niego maila, zobaczymy co odpisze

Wysyłane z mojego SM-N910C za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dostajesz konto które aktywujesz jako podstawowe i możesz edytować dane do niego to jest OK. Jeżeli masz grę raz do pobrania to trzymaj się z dala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z wieskiem było tak że dostałem konto tylko nie zmieniłem danych. Było to 3 msc temu, raz gdy był problem z kontem to zaraz wysłał mi dane do nowego. Zobaczymy co odpisze. Czyli jeśli dostane dane ale wtedy też do maila musze mieć dane żeby sobie to zmienić i wtedy kłódki nie dostane?

Wysyłane z mojego SM-N910C za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka, przeczytałem główny temat, rozumiem chyba prawie wszystko ale jednak są wątpliwości, sytuacja wygląda tak:

 

1. syn obecnie posiada PS3, używa jednego konta nazwijmy je ABCD

2. kupuję synowi PS4, do siebie zabieram PS3 - bo nie mieszkamy razem, cóż taki kraj i sfeminizowane sądy :sad:

3. DO TEGO momentu sprawa jasna - logujemy się na konto ABCD z PS3 i PS4, na PS4 syna ABCD jest PODSTAWOWE

4. założmy że za pół roku skończyłem ogrywać zaległości z PS3 i kupię PS4 dla siebie. Będziemy więc posiadać 1xPS3 i 2xPS4 (w osobnych domach) i JEDNO KONTO o nazwie ABCD. 

 

Jak uzyskać cel, by 2 osoby (ja i syn) mogły kupować gry w PS Store i by te gry były dostępne z obu konsol i w tym samym czasie?

 

wersja A: na każdym PS4 zakładam nowe konto, czyli ABCD_1 na PS4 syna i ABCD_2 na moim PS4. Oba konta PODSTAWOWE. Na tych kontach dokonujemy zakupów w PS Store, ale gramy na starym koncie ABCD  ustawionym jako NORMALNE?

 

wersja B: konto ABCD jest PODSTAWOWYM na PS4 syna i NORMALNYM na moim PS4. Jak w takiej sytuacji uzyskać wzajemny i wspolny dostęp do zakupów na PS Store. Ja do zakupów syna, on do zakupów moich. Czy jesteśmy skazani na używanie jednego konta ABCD i ciągłą aktywację/dezaktywację tego konta pomiędzy dwoma PS4 ?

 

Czy koncie ABCD ustawionym jako NORMALNYM (niepodstawowym) można robić zakupy w PS Store i jak wygląda później dostęp do tych zakupów na drugiej konsoli PS4 mającej to konto jako PODSTAWOWE?. 

Nie wiem czy wyrażam się precyzyjnie, więc jeszcze raz powtórzę główne pytanie:

Jak uzyskać cel, by 2 osoby (ja i syn) mogły kupować gry w PS Store, i by te gry były dostępne z obu konsol i w tym samym czasie bez potrzeby aktywacji/deaktywacji konta ABCD, czy w ogóle jest to możliwe ?

Jesteśmy obaj przywiązani do konta ABCD ze względu na trofea i sentyment i miło by było grać na nim na wszystkich konsolach  :)

Edytowane przez walczy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu kupiłem konto z bloodborne i wieśkiem. Na szczęście nie wystawiłem komentarza. Jak dostanę kłódkę to prośba i nowe konto lub negatyw. Koleś żadnych nie ma więc pewnie będzie chciał załatwić sprawę bez rozgłosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale np mam tlou i tylko raz do pobrania i od pół roku śmiga...

Wysyłane z mojego SM-N910C za pomocą Tapatalk 2

Konto na hotmail było zawieszone. Właśnie je odblokowalem, nie mam jak sprawdzić ale powinno być ok?

Wysyłane z mojego SM-N910C za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale np mam tlou i tylko raz do pobrania i od pół roku śmiga...

Wysyłane z mojego SM-N910C za pomocą Tapatalk 2

Konto na hotmail było zawieszone. Właśnie je odblokowalem, nie mam jak sprawdzić ale powinno być ok?

Wysyłane z mojego SM-N910C za pomocą Tapatalk 2

Jak działa to jest OK.

Czasem zawieszają gdy mają podejrzenie że jest nie używane we właściwy sposób.

Hejka, przeczytałem główny temat, rozumiem chyba prawie wszystko ale jednak są wątpliwości, sytuacja wygląda tak:

1. syn obecnie posiada PS3, używa jednego konta nazwijmy je ABCD

2. kupuję synowi PS4, do siebie zabieram PS3 - bo nie mieszkamy razem, cóż taki kraj i sfeminizowane sądy :sad:

3. DO TEGO momentu sprawa jasna - logujemy się na konto ABCD z PS3 i PS4, na PS4 syna ABCD jest PODSTAWOWE

4. założmy że za pół roku skończyłem ogrywać zaległości z PS3 i kupię PS4 dla siebie. Będziemy więc posiadać 1xPS3 i 2xPS4 (w osobnych domach) i JEDNO KONTO o nazwie ABCD.

Jak uzyskać cel, by 2 osoby (ja i syn) mogły kupować gry w PS Store i by te gry były dostępne z obu konsol i w tym samym czasie?

wersja A: na każdym PS4 zakładam nowe konto, czyli ABCD_1 na PS4 syna i ABCD_2 na moim PS4. Oba konta PODSTAWOWE. Na tych kontach dokonujemy zakupów w PS Store, ale gramy na starym koncie ABCD ustawionym jako NORMALNE?

wersja B: konto ABCD jest PODSTAWOWYM na PS4 syna i NORMALNYM na moim PS4. Jak w takiej sytuacji uzyskać wzajemny i wspolny dostęp do zakupów na PS Store. Ja do zakupów syna, on do zakupów moich. Czy jesteśmy skazani na używanie jednego konta ABCD i ciągłą aktywację/dezaktywację tego konta pomiędzy dwoma PS4 ?

Czy koncie ABCD ustawionym jako NORMALNYM (niepodstawowym) można robić zakupy w PS Store i jak wygląda później dostęp do tych zakupów na drugiej konsoli PS4 mającej to konto jako PODSTAWOWE?.

Nie wiem czy wyrażam się precyzyjnie, więc jeszcze raz powtórzę główne pytanie:

Jak uzyskać cel, by 2 osoby (ja i syn) mogły kupować gry w PS Store, i by te gry były dostępne z obu konsol i w tym samym czasie bez potrzeby aktywacji/deaktywacji konta ABCD, czy w ogóle jest to możliwe ?

Jesteśmy obaj przywiązani do konta ABCD ze względu na trofea i sentyment i miło by było grać na nim na wszystkich konsolach :)

Syn twoje konto ustawia jako podstawowe i gra na swoim.

Ty jako normalne i grasz na tym koncie.

Syn się na nie loguje jeżeli chce pobrać nową grę.

Jeżeli syn chce kupować gry i chcesz mieć do nich dostęp to robicie tak samo z jego kontem tylko w drugą stronę.

PS3 nie ma z tym nic wspólnego.

Już jasne?

Właśnie z wieskiem było tak że dostałem konto tylko nie zmieniłem danych. Było to 3 msc temu, raz gdy był problem z kontem to zaraz wysłał mi dane do nowego. Zobaczymy co odpisze. Czyli jeśli dostane dane ale wtedy też do maila musze mieć dane żeby sobie to zmienić i wtedy kłódki nie dostane?

Wysyłane z mojego SM-N910C za pomocą Tapatalk 2

Trzeba było zmienić maila i hasło.

Szczęście że chłop dał nowe.

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syn twoje konto ustawia jako podstawowe i gra na swoim.

Ty jako normalne i grasz na tym koncie.

Syn się na nie loguje jeżeli chce pobrać nową grę.

Jeżeli syn chce kupować gry i chcesz mieć do nich dostęp to robicie tak samo z jego kontem tylko w drugą stronę.

PS3 nie ma z tym nic wspólnego.

Już jasne?

 

Prawie jasne, dzięki :)

Czyli dobrze myślę, że możemy obaj grać na jednym koncie, robić zakupy na jednym koncie ALE z jednym zastrzeżeniem: w momencie dokonywania zakupów w PS Store na PS4 na którym ten zakup jest robiony należy ustawić status tego konta to konto jako podstawowe ?

Co w takim momencie dzieje się na drugiej konsoli zalogowanej na to podstawowe konto ?

Trzeba się dogadać by na drugim PS4 wcześniej zostało zdezaktywowane jako podstawowe ?

Edytowane przez walczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupy na jednym koncie tak ale gracie już na 2 różnych kontach.

Jeden na swoim a drugi na tym na którym kupiona jest gra.

Nic nie zmieniasz. Zakupy nie mają nic do tego czy konto jest podstawowe czy normalne. Możesz nawet przez przeglądarkę na PC kupić grę. Ważne żebyś był zalogowany na to konto na którym kupujesz grę. Chyba dalej nie rozumiesz jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sephirot,

Na 1 stronie jest napisane:

 

"Na ilu konsolach może być aktywowane jedno konto?
2x PS3
3x PS Vita
1x PS4 jako Konto podstawowe, Nieskończona ilość jako Konto Normalne / Konto Gość (do weryfikacji)"
 
Czy jest więc sposób byśmy oboje na swoich PS4 grali i kupowali w PSS na tym samym koncie ?. Powiedzmy że kolekcjonujemy trofea i nie chcę zakładać nowego konta.
Masakra co Sony zrobiło, wykoncypowali sobie skomplikowany mechanizm chyba jako sztuka dla sztuki.
Czyli mając 2xPS4 i chcą na jest się niejako zmuszonym do używania 2 kont ?, a co jeżeli chcę mieć te same gry i te same trofea na obu konsolach ?
Nie da się tak :( ?
Edytowane przez walczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym samym koncie na raz się nie da będąc online.

Syn na swoim, ty na swoim (na które kupujesz gry).

To nie PS3 gdzie aktywacja jest na 2 konsole tylko na jedną podstawową i nieskończoną ilość normalnych. 

Sony zrobiło to tak żeby utrudnić dzielenie się kontem (okradanie ich - wbrew regulaminowi) ale żeby ułatwić pokazywanie swoich gier będąc "w gościach". ;) Żeby uchronić się właśnie przed tym co próbujesz zrobić.

 

Już nie wiem jak ci to lepiej tłumaczyć jak do tej pory nie złapałeś.

 

Może krok po kroku jak dla debila zaskoczy (bez urazy).

 

- Syn ma swoją konsolę, swoje konto, cokolwiek - nie ważne.

- Syn odpala w konsoli Twoje konto.

- Aktywuje swoją konsolę jako podstawową dla Twojego konta (konsola może być na raz podstawowa dla 16 różnych kont - w tym jego własne konto, ciotki, wujka z Hameryki czy Janusza z Allegro).

- z Twojego konta ściąga gry które Ty kupiłeś na swoim koncie.

- po rozpoczęciu ściągania przelogowuje się na swoje konto i dalej korzysta z konsoli na swoim koncie - gry się pobiorą i licencja na tą konsolę ponieważ jest podstawowa dla Twojego konta z którego pobierasz gry.

- Syn gra na swoim własnym koncie w gry swoje i z Twojego konta.

- Ty już nie możesz ustawić swojej konsoli jako podstawowa dla swojego konta bo jest u syna więc używasz swojego konta jako normalne i grasz na swoim koncie w swoje gry.

 

Jeżeli chcesz mieć dostęp do gier syna to robisz to samo tylko w drugą stronę ze swoją konsolą i z kontem syna - gracie obaj na swoich kontach jako normalnych i korzystacie z zawartości swoich kont na krzyż. ;) 

 

Podsumowując:

Syn gra na swoim własnym koncie w gry kupione przez Ciebie. Ty grasz w swoje gry na sowim koncie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany ja a propo wspolnego kupowania. Kupilem dzis w PSS Resident Evil Revelations 2 (Cala seria 104zl) z mojego konta (moje jest zakupowe). Jest to opisane niby jako DODATEK. Po zakupie tego w sklepie Resident Evil Episode 1 : Kolonia Karna (opisane jako GRA) zrobila mi sie jako BEZPLATNE. No to tez kliknalem do pobrania. I jeszcze jakis Pakiet Zgodnosci byl bezplatny. Dalem do kolejki pobierania,szwagier wlaczyl swoja konsole (u niego moje konto jest jako podstawowe) i swoj profil i ja dalem przez WWW "POBIERZ NA PS4". Sciagalo mu sie gra 6,1Gb i cos tam DLC PACK. Sciagnal zagral i tylko ma Epizode 1. Pozostale sa wycieniowane (nieaktwne) WHY ?

Ja teraz patrze u siebie na konsoli wchodze w USTAWIENIA/PLAYSTATION NETWORK/ZARZADZANIE KONTAMI/INFORMACJE O KONCIE/LISTA USLUG/ i mam tutaj Resident Evil Revelations 2 Complete Season ! Nic na swoja konsole nie sciagalem zwiazanego z REsidentem bo mnie ta gra nie interesuje. Jak zrobic zeby te dodatki (czyli pozostale epizody) szwagier mogl zagrac na swoim profilu ? Czy nie mozna kupowac na spole gier z DODATKAMI bo DODATKI funkcjonuja tylko na koncie z ktorego zostaly zakupione ??? Czy musialby na swojej konsoli wejsc na chwile na moj profil i uruchomic ta gre z mojego czy co zeby na jego konsoli dzialaly te wszystkie sezony ? Bo pewnie strzelam ze jakbym pobral ta gre na moja konsole gdzie moje konto zakupowe mam jako NORMALNE ale ze mam w USLUGACH ten RE Complete Season to pewnie by to dzialalo... Da sie to jakos zalatwic ?

W tych uslugach u siebie oprocz Playstation Plus widze wlasnie wszystkie dodatki do gier jakie mam : Season 2 z tego REsidenta,Combat Pack z Mortal Kombat X, Ranger Pack z Helldivers...Wychodzi na to jakby DODATKI do gier nie byly wspoldzielne ?!?!

Edytowane przez Frog__PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi się na chwilę zalogować na Twoje konto i pobrać wszystkie epizody/DLC bo on nie ma na nie fizycznie licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB i Wieśka kupowałem od tego kolesia: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=35732165

Teraz patrzę na jego aukcje a tam zapis: Cena jest okazyjna ponieważ istnieje ryzyko, że gry mogą przestać działać po jakimś czasie (pojawić się może na niej kłódka),oldsmobilpubjeżeli konsolaoldsmobilpubbedzie połączona z siecią. W takich przypadkach gry nie będą wymieniane, ani nie bedzie zwracanaoldsmobilpubwpłata.

Jak ja kupowałem takiego zapisu nie było więc w razie czego będę pisać o zwrot kasy. Gdybym widział takie coś nigdy bym nie zakupił takiego konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej jest niska świadomość społeczna dotycząca zakupu gier z " jednorazowym pobraniem". Kupując taką grę miej na uwadze ze możesz dostać kłódkę.

- Wysłane z fona przez Tapatalk -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sephirot, wielkie dzięki że chciało Ci się tyle pisać.

Teraz rozumiem :)

 

Ostatnie pytanie, obiecuję :) :

piszesz "Na tym samym koncie na raz się nie da będąc online."

Czyli nie da się być jednocześnie w tym samym momencie online na jednym koncie ale na dwóch PS4 - nieważne czy w kombinacji podstawowe/normalne ani nawet normalne/normalne ?

Edytowane przez walczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak to jest z tym kontem. Na swoim głównym koncie mam kłódkę na wiesku, na kupionym działa ok. Na konto mogę zalogować się na maila także nie wiem co się stało

Wysyłane z mojego SM-N910C za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kupione masz jako normalne a nie podstawowe.

Gość zrobił ci zdalnie reset konsoli przypisanych do konta i puścił grę dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że to konto które kupiłem odziwo nie było jako podstawowe aktywowane. Zrobiłem to i klodka zniknęła

Wysyłane z mojego SM-N910C za pomocą Tapatalk 2

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zawsze jak kogoś wyszukuje po identyfikatorze to nie pokazuje mi imienia i nazwiska itp. A jak inni mnie wyszukuja nawet po ID to widać najpierw Imię i nazwisko a potem dopiero nick. To samo w powiadomieniach, jest napisane moje nazwisko + grał w battlefield 4 godzine temu. Jak ustawić aby wszędzie zniknęło moje imie i nazwisko a jedynie było widać moje ID?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Zmień sobie imię i nazwisko.

Ewentualnie jeżeli nutę do końca o tym samym mówimy to zmień sobie ustawienia prywatności na profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×