Skocz do zawartości
Sushi

Forumowa Liga Typerów - MŚ 2014. Regulamin, tabela, dyskusje

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

98249980367513971584.jpg

Forumowa Liga Typerów: MŚ 2014

Startujemy z typowaniem Mistrzostw Świata FIFA 2014!

Pierwsze spotkania lada chwila, więc myślę, że można powoli zaczynać.

Proszę o uważne przeczytanie regulaminu (najważniejsze informacje pogrubiłem).

Obowiązkowo dodajemy ten temat do obserwowanych i klikamy opcję powiadomień!

 

Tabela:

fegw2f.png

 

Tutaj dostępny jest do pobrania arkusz zawierający wszystkie obliczenia.

http://speedy.sh/rrnqx/FLT-arkusz-3.xls

Ktoś to w ogóle przegląda? Jeśli tak, proszę o info w temacie, będę udostępniał arkusz. Jeśli nikt, to szkoda na to czasu ;)

 

Regulamin:

1. Forumowa Liga Typerów ma na celu wyłonienie największego znawcę futbolu/jasnowidza w naszej forumowej społeczności w MŚ 2014.

2. Swoje typy podajemy w komentarzach do tematu z daną rundą.

3. Punkty liczone będą następująco:

a) podanie dokładnego wyniku - 5 pkt. (np. wynik meczu 4:3, typujemy 4:3)

b.) podanie właściwej różnicy bramek - 4 pkt. (np. wynik meczu 4:3, typujemy 3:2)

c) wskazanie zwycięzcy/remisu - 2pkt. (np. wynik meczu 4:3, typujemy 1:0)

d) wskazanie ilości bramek strzelonych przez jedną z drużyn - 1 pkt (np. wynik meczu 4:3, typujemy 0:3)

e) z punktu c) i d) wynika, że za właściwe wskazanie zwycięzcy i ilości bramek strzelonych przez jedną z drużyn, typujący otrzyma 3 pkt. (np. wynik meczu 4:3, typujemy 4:0)

4. Obstawiamy wynik w regulaminowym czasie gry - jeśli w meczu fazy pucharowej będzie dogrywka lub karne, nie interesuje nas to, piszemy jedynie wynik jaki będzie na tablicy po 90 minutach spotkania.

5. Swoje typy podajemy i edytujemy przed rozpoczęciem pierwszego ze spotkań danej kolejki. Uwaga! Edytujesz post, liczymy jedynie spotkania, które rozpoczęły się po dokonaniu edycji.

6. Ze względu na fakt, że mecze rozgrywane są praktycznie codziennie, można typować po rozpoczęciu kolejki, ale tylko spotkania, które się nie zaczęły (Zaspałem z typowaniem i mecz grupy A się zaczął, mogę nadal typować w tej kolejce kolejne spotkania).

7. Typujemy spotkania w takiej kolejności, w jakiej są w pierwszym poście!

8. Typujący, po podliczeniu punktów, powinien sprawdzić, czy jego punkty zostały właściwie podliczone - będziemy korzystać z arkusza, który wszystko powinien ładnie wyliczać, ale nie zwalnia to nikogo z obowiązku sprawdzania!

9. Wszelkie spory/reklamacje/problemy/bóle dupy rozwiązuje prowadzący, czyli ja :)

10. Powyższe regulamin może i zapewne ulegnie zmianom w przyszłości.

11. W tematach do typowania typujemy, wszelkie dyskusje, propozycje omawiane będą w temacie ogólnym.

12. W fazie pucharowej wprowadzamy mnożnik. Jego wartość zostanie ustalona przed rozpoczęciem tej fazy. Zgodnie z wolą ludu, mnożnika nie ma.

13. Proszę o dodanie tego tematu do obserwowanych, pisanie kilkunastu wiadomości z przypomnieniem o typowaniu jest męczące i po dwóch razach sobie odpuściłem.

 

 

Kolejki:

1. kolejka fazy grupowej:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/80557-forumowa-liga-typer%C3%B3w-m%C5%9B-2014-1-kolejka-fazy-grupowej/

Edytowane przez Sushi
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mecz jest o 22. Następnie mecze będą o 18,21,24 i kilka o 3 w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zarezerwowane miejsce na później.

 

@neuro: a nie czasem o 21? Zaczyna się o 17 czasu UTC-3, u nas jest + 1, więc wychodzi + 4 godziny. Część spotkań granych na zachodzie kraju jest w strefie UTC-4, więc wtedy będzie 5 godzin różnicy.

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kilku spotkaniach zmieniono godziny , np Anglia -Wlochy ze wzgledu na roznice czasu , i tym samym kase z reklam :D tak samo mecz WKS z Japonia jest przeniesiony na inna godzine , bodajze na 1800 , co moze byc problemem dla zawodnikow bo akurat w Recife gdzie bedzie rozgrywany mecz ,o tej porze powietrze mozna kroic nozem.

Godziny rozpoczecia polskiego czasu to 1800 , 2200 , 0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trzeba jeszcze zadecydować jaki mnożnik przyjmujemy. Finał i 3. miejsce obstawałbym przy x 2.

Jedna opcja jest taka:

1/2 - x 2

1/4 i 1/8 - x 1,5

 

lub

 

1/2 - x 1,6

1/4 - x 1,4

1/8 - x 1,2.

 

Ewentualnie jeszcze jakoś inaczej? Wypowiedzcie się proszę, czasu trochę jest, ale warto mieć wszystko z góry ustalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opcja jest najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem super-baner!

31387711294817812881.jpg

 

Jak się podoba? :D Mam nadzieję, że dobrze oddaje atmosferę ducha sportowej rywalizacji. Są największe gwiazdy mistrzostw: L. Messi, C. Ronaldo, J. Gmoch, jest puchar i oficjalne logo!

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baner mi się podoba - oddaje klimat młodości i zabaw w paincie :D Jeszcze dokleiłbym gdzieś z boku Kołtonia rozrysowującego wykres wpływu faz księżyca i okresu godowego aligatorów na gęstość powietrza, która bezpośrednio oddziałuje na odkształcanie się języka w bucie piłkarskim, co ma niebagatelny wpływ na końcowy wynik każdego meczu :P

A wracając do poważnych tematów - pierwsza opcja mnożnika również wydaje mi się najbardziej sprawiedliwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie trzeba typować kolejki na przód ? Mogę zagłosować na 2 kolejką po zakończeniu wszystkich z 1 kolejki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie trzeba typować kolejki na przód ? Mogę zagłosować na 2 kolejką po zakończeniu wszystkich z 1 kolejki ?

Oczywiście, wystarczy że będziesz typować przed rozpoczęciem spotkań drugiej kolejki.

 

Przy okazji, jak pewnie część osób zauważyła, pojawiła się trzecia kolejka fazy grupowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można typowac później to ja poczekam z typowaniem trzeciej kolejki do zakończenia 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro startuje druga kolejka, proszę o pamiętanie o typowaniu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście umieściłem tabelę i obliczenia po 1. kolejce fazy grupowej. Ogromne podziękowania dla pakasiedlce za pomoc w ogarnianiu wszystkiego.

12908309630513730182.png

 

Proszę o pobranie pliku (link w pierwszym poście) i sprawdzenie czy wszystkie obliczenia się zgadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabela po drugiej kolejce już jest w pierwszym poście. Proszę o pobranie arkusza i sprawdzenie, czy dobrze przepisaliśmy typy.

Naturalnie, podziękowania dla pakasiedlce za pomoc!

 

P.S. Jeszcze 3 osoby nie typowały 3 kolejki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już dodane wszystkie pary 1/8 finału. Typujemy!

 

Jutro wstawię tabelę po całej fazie grupowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i tabela:

32540455459224497005.png

W pierwszym poście link do arkusza, proszę sprawdzić, czy dobrze wklepałem wasze typy.

Ponownie podziękowania dla pakasiedlce za pomoc.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu narzekacie na 2 kolejkę, a za 1/8 dopiero się posypią minimalne ilości punktów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu narzekacie na 2 kolejkę, a za 1/8 dopiero się posypią minimalne ilości punktów...

Dokładnie tak.

Mam już wszystko prawie gotowe, więc jutro wstawię tabelę. Jedna osoba zdominowała absolutnie wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×