Skocz do zawartości
Ryudo

Śmierć jRPG na PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem posiadaczem PS3 od października 2007 roku - to tak na początek. Do zakupu tejże konsoli skłoniło mnie głównie to , iż na PS3 roiło się od jRPG ( mój ulubiony gatunek gier) . Jednakże, teraz to co się dzieje z PS3 można nazwać tylko tragedią. Zacznijmy wyliczanie...

1. Eternal Sonata -wydany dawno na XBOX 360, zapowiedziany na PS3 , jednakże niedawno słyszeliśmy iż na razie nie ma planów wydania tego tytułu poza Japonią . Żal.pl

2. The Last Remnant - zapowiedziany na XBOX 360 i PS3. Szkoda tylko , iż okazało się , że jest to czasowy exclusive dla XBOX 360 ( możę SE nie chce wydać tego tytułu razem z FF XIII?....)

3. Star Ocean 4 - zapowiedziany najpierw tylko na PS3 .Cieszycie się? To zobaczcie co niedawno oznajmił jeden z producentów Yoshinori Yamagishi :"We can only say that it will be released first [on the Xbox 360]. Whether we'll release it on the PS3 is undecided. We may release it, we may not." Krótko mówiąc w najlepszym wypadku czasowy exclusive dla XBOX 360 , choć osobiście wątpię ,że zrobią port na PS3. Żal.pl

4. Tales of Vesperia - zapowiedziany jako exclusive dla XBOX 360. Pozostawię bez komentarza.... Dla tych co jeszcze wierzą :"A recent list from Namco Bandai revealed that a PlayStation 3 version may also be in the works, but it was later removed - Namco Bandai stated it was a mistake" ..........

5. Infinte Undiscovery - exclusive dla XBOX 360 , żadnych planów wydania na PS3.

Co pozostaje posiadaczom PS3 ? FFXIII?? Nie wiem jak wy , ale ja na 90% jestem przekonany , że SE wyda to również na XBOX 360. Rządzi pieniądz, nie bądźmy naiwni.

Musze pochwalić naprawdę MS za to , iż próbują dzięki RPG zaistnieć na rynku japońskim. I wiecie co? Jestem święcie przekonany , że im w końcu się uda. Zwłaszcza po premierach tych gier z gatunku jRPG.

Kończąc moją wypowiedź: PS3 przeżywa wielki kryzys , cały czas gry na PS3 są albo przesuwane ( nowy AitD) ,w ogóle prace są zatrzymywane ( nowy Red Alert), , exclusivy na PS3 okazują się być crapem ( Haze ) lub działają z gorszą płynnością niż odpowiedniki z XBOX 360.... Ja już nie mogę patrzeć na takie jaja. Kupuję XBOX 360 - teraz zależy tylko czy po przejściu FF XIII , czy w momencie ogłoszenia robienia tej gry , również na XBOX 360 - bardziej wierzę w drugą opcję....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Sony sypnęło właśnie kasą i FF XIII będzie tylko na PS3

A poza tym- to ja nie nie lubię RPG

btw. a co powiesz o Folklore ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję , że tak się stanie ale bądźmy szczerzy - 1 jRPG ( nawet tak wielki jak seria FF) nie jest w stanie uratować tego gatunku na PS3. Nie mam zamiaru czekać na porty z XBOX 360 po pół roku i więcej... A co do Folklore : nigdy nie uznam tej gry za RPG , bo nią nie jest. Dla mnie Folklore to taki action/adventure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś coś o Disgea, Valryrie Chronicles, Last remnant.

Wiesz ja się tym nie interesuje, ale kiedy pytam się ludzi o brak jRPG na Ps3 to wymieniają mi te tytuły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze będzie White Knight Story ogólnie ciężko w temacie jRPG na ps3 jak narazie , M$ sypnął kasą i ma time exclusive a prawda jest taka ze i tak to nic nie pomoże x360 w Japonii a nie ma co płakać zanim te gry wyjdą pod koniec roku/na początku przyszłego to x360 będzie kosztować z 400zl to sobie kupicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Last Remnant wspominałem w pierwszym poście. Zaś Disgea i Valkyrie Chronicles to tRPG ( tactics) , które też lubię , ale chciałbym wreszcie pograć w pełnoprawnego RPG , a tu lipa... White Knight Story to już inna bajka - kiedyś dawno temu pokazali gameplay , a później ucichło i nic - wie ktoś może coś więcej?? ;/

A co do tego , że MS nie ma szans zawojować w Japonii to się okaże. Japończycy lecą najpierw na znane im tytuły, później dopiero na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie osobiscie najwiekszym ciosem (noz w plery) bylo wydanie 'lost odyssey' od mist walkera tylko na xboxa. Sakagutchi i Uematsu ze starego dobrego squaresoftu dali rade. widzialem tylko pierwsze pol godziny gameplayu, ale wyglada to calkiem miodnie... i po co komu te wszystkie exclusivy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japonczycy bardzo nie lubia awaryjnego sprzetu, tylko to jest przeszkoda ....

A co do Jrpg... ehh plakac sie chce, bo konsoie kupilem glownie z ich powodu.. a co mamy? Badziewia, sredni Folklore.. ktory nawat do rpg sie zaliczac nie powinien oraz wielkie gowno.

Czekam tylko na nowa prace i biore xboxa wlasnie dla tych wszystkich Jrpg... mam nadzieje, ze mi sie nie spali xD

Przykro mi ale samo FF to za malo.. wogole o grze nic nie slychac, nikt nie widzial gameplayu, data premiery to ... ekhm, bez komentarza.

Najgorsze jest to... ze sony ma to w glebokim powazaniu.. wciaz pompują kase w pierdoly pokroju Home (ktorego imo nie zobaczymy jeszcze przez rok), a gry.. heh, ostatnio odwolali 2 swietnie zapowiadajace sie gry, brawo.

Na psp jest dokladnie to samo.. posucha, a jak jest cos dobrego, to japan only

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. Star Ocean 4 - zapowiedziany najpierw tylko na PS3 .Cieszycie się? To zobaczcie co niedawno oznajmił jeden z producentów Yoshinori Yamagishi :"We can only say that it will be released first [on the Xbox 360]. Whether we'll release it on the PS3 is undecided. We may release it, we may not." Krótko mówiąc w najlepszym wypadku czasowy exclusive dla XBOX 360 , choć osobiście wątpię ,że zrobią port na PS3. Żal.pl

Strata tej gry najbardziej mnie boli,jako że uwielbiam RPG'y jeszcze w tematyce Sci-Fi a taką właśnie jest seria Star Ocean. Akcja rozgrywa się w całym wszechświecie. Także odczuwam bardzo takie straty,przyznam szczerze że nie tak sobie wyobrażałem przesiadke z 360-tki. Coraz bardziej zaczyna mnie denerwować postawa Sony. Bo na kowersje nawet nie liczę,chodźby dlatego,że wiem jaki one zawsze prezentują poziom wzgl. oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tak najgorsze jest że nie dostaliśmy jrpg , rpg , mmorpg , i dostajemy jakieś 'g*wno wie co to się zwie' strzelanki? komu komu?!

dostaliśmy neta ale po co? aby wqrw*ać się pingami i kolesiami którzy mają fragfx'a i serwerami z dupy wziętymi?!

gdybym wiedział że z rpg,jrpg i mmo będzie takie coś to mógłbym kupić za połowę ceny pc'ta który dałby mi szansę pograć w ponad 100 tytułów a nawet na emu z ps2 i psx'a R.I.P dla SE

wyjdzie FF i co? okaże się kupa która będzie tak prosta że granie to będzie - prosto prosto kill , prosto prosto , jeden filmik prosto prosto... przy okazji mogliby do FF13 dać FF7,FF8,9,10,11,12 po remake'u bo jeżeli FF13 będzie taką kupą jak wielkie GTA4 które po 1 dniu było skończone i sprzedane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla mnie osobiscie najwiekszym ciosem (noz w plery) bylo wydanie 'lost odyssey' od mist walkera tylko na xboxa. Sakagutchi i Uematsu ze starego dobrego squaresoftu dali rade. widzialem tylko pierwsze pol godziny gameplayu, ale wyglada to calkiem miodnie... i po co komu te wszystkie exclusivy??

O dziękuję za przypomnienie, bym zapomniał o Blue Dragon i Lost Odyssey. Kolejne bardzo dobre RPG ( zwłaszcza ten drugi) . Sony mnie strasznie rozczarowało , nie próbuje walczyć o dane pozycje . Liczą , że wyłącznie stare serie ( np. MGS, FF) uratują ich konsolę. To jednak za mało. I tak jak mówi Xiem na PS3 żaden porządny jRPG jeszcze nie wyszedł i jeszcze przez długi czas nie wyjdzie.... Nie myślałem , że kiedyś to powiem , ale życzę MS , aby przysadził takiego mocnego kopa w 4 litery SONY , aby wreszcie się obudziło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF powstaje juz x czasu... M$ dostal juz kilka lakomych kaskow i szykuja sie nastepne.. jedna gra vs. 10?20? .. dziekuje, ja wysiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można się sztucznie ponapalać na crpg - oblivion który jest 'długi' no ale xbox znowu dostał Two Worlds... teraz zamiast grać na ps3 , siedzę i walcze z Chrono Triggerem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że troszkę zbyt emocjonalnie podchodzicie do tej kwestii.Wystarczy przypomnieć sobie czasy PS2.do momentu ukazana się FFX tez była straszna posucha a jak było potem każdy widział.Mi się nie spieszy i spokojnie jeszcze poczekam a M$ posiada może i sporo tytułów tego typu ale jakoś wyjątkowo wybitnego brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amra Lew : zauważ tylko to , że tak naprawdę PS2 nie miało żadnej konkurencji , stąd producenci wydawali jRPG właśnie na tą konsolę. A teraz? Posiadaczy XBOX 360 jest 6 mln więcej niż PS3-jek , a że pieniądz rządzi rynkiem to i studia developerskie patrzą przychylniej na maszynę MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z trzeciej strony posiadaczy ps3 tez jest duzo, wiec predzej czy pozniej jRPG na ps3 beda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie żaden jrpg na x'a nie zachwycił blue dragon żal pl lost odysey jeszcze nawet nawet ale oklepany schemat żeby nie było ew tytuł jakiego będzie brakować posiadaczom ps3 jest według mnie Tales of Vesperia(tak niestety bluzgu bluzgu XD) enternal sonata na ps3 skoro w japoni wyjdzie to i w USA i europie choć to tytuł jakby to ująć jest właśnie dla japończyków to nie jest taki jrpg który polubili by inni ludzie niż japończycy (moje zdanie)

PS3 się rozwija to widać podejrzewam że sony ma niejednego asa w rękawie nie to co mikroshit choć kto wie co knują XD Mnie zależy tylko na FFXIII i versus oraz kingdom hearts 3 mam nadziej że wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale z trzeciej strony posiadaczy ps3 tez jest duzo, wiec predzej czy pozniej jRPG na ps3 beda

Tak .. tylko, ze teraz to wyglada tak. Na ps3 gra powstaje 3 razy (tak strzelam .. nie wieszac mnie za to od razu) dluzej, cena gry jest kosmiczna, uzytkownikow mniej niz xboxa. Na xboxa, gra wychodzi szybko (tak jak na pc), jest duzo tansza, baza uzytkownikow duzo wieksza.

Poki co nie wyglada to dobrze.. i mam dosc tego psioczenia "ps3 pokaze pazur" "za rok zobaczysz" ... to samo slyszalem rok temu, ludzie, no ile mozna czekac... czekac... czekac. Rok 2008 mial byc "rokiem sony", a tu 2 gry odwolane, jedna przeniesiona, o reszcie nic nie slychac. Przeciez to sa jakies zarty.

Odnosze wrazenie, ze wydalem blisko 3000 zl na to, zeby zagrac w mgs4, gt5p (na 5 sie nie doczekam pewnie.. z reszta, jak ma dac taki sam "poziom" jak prologue, to ja podziekuje) i.....ah i te blisko 8 godzinne hity (Udf/Hs).

W kazdym razie... to jest przerazajace ... japonska konsola.. bez jrpg lub z gniotami.

Sony rusz wkoncu dupe i pomoz tym, ktorzy chca tworzyc na ta platforme, i zacznij placic za gry! M$ wykupuje coraz wieksza liczbe gier... a sony siedzi cicho jak mysz pod miotla, co jakis czas przypominajac, na roznych konferencjach, ze ps3 "ponoc" sluzy do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości koledzy na godzinach ląduje MGS4 póżniej GT5 ,Tekken 6 i otworzy się worek z grami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi tu chodzi o jRPG niż jakiś ( bez obrazy ) Tekken 6. Zresztą nawet jeśli chodzi o inne rodzaje gier to sytuacja jest podobna.MGS4- zgodzę się , dobra gra i można powiedzieć , że już wyszła. Ale GT 5 i T6( zresztą nie trawię bijatyk, nie widzę w nich sensu)? Znowu trzeba czekać... A co potem ? Jakie killery ma tak naprawdę PS3? Fajnie , że kolejny FF XII czy GoW3 , ale przykłady takich gier mogę podać tylko na palcach jednej ręki, nie ma nic nowego , a jak wychodzi to "niezbyt" dobrze ( Haze, Liar).

Sony pokpiło sprawę i nikt mi nie powie, że nie. Leci w kulki, mydląc nasze oczy HOME , które przybiera postać DNF. Gry działają z gorszą płynnością niż na X360, dochodzą jeszcze sprawy , o których napisał Xiem . Powiedzcie mi czemu prawie każda gra działa lepiej , lub wychodzi wcześniej na X360? Po cholerę Sony bawiło się w te Cell-y i RSX zamiast stworzyć przyjazną producentom konstrukcję?! No czysty idiotyzm ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przy nadzieji że nowe FF-y pozamiatają rynek konkretnie tak jak niegdyś FF VII.Ja ciągle wierze w SONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę również w to, że FF XIII będzie bardzo dobrą grą z gatunku jRPG , nie chcę po prostu by był jedyną.... To tak jakby z FPS - ów mieliśmy tylko CoD4 i nic innego. A na konsoli MS ile zapowiedzi jRPG....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się tak z ciekawości zapytam, czym bedzie się różnić FF versus od zwykłego FF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF XIII Versus - action RPG

FF XIII - zwykły jRPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Kupiłem PSP. Pograłem chwilę w GoW: CoO. Fajna gierka, ale dla jednej gry kupić konsole? Włączyłem Crisis Core: Final Fantasy VII. I...? Moje obawy w inwestowanie konsoli minęły. Gra pokazała po raz kolejny, że linowa rozgrywka ma to coś czego np. taki Oblivion nigdy nie dostanie. Atmosfery i wczucia się w opowiadaną historię. Po przejściu CC pieniądze wydane na PSP przestały się liczyć. Gra zsunęła z podium czołowe RPG na PC. Gothic? Jedyna gra, która mnie tak zachwyciła. Teraz kiedy piszę te słowa słucham "Price of Freedom" przypominając sobie słowa Zack'a, następnie winamp przerzuca mi na "Why?". Hehe to dziwne, że po 1 przejściu gry nadal mam w głowie poszczególne cytaty bohaterów. Opis na gadu? Od tygodnia "Those wings... I want them too." - pozwala docenić niektóre rzeczy. Jeszcze nigdy czegoś takiego nie przeżyłem z żadną grą. Zakończenie? Rzecz jasna nie mam zamiaru nikomu psuć zabawy, ale bardzo wzruszony uśmiechałem się pod nosem. Jak w dobrej książce... zaczynasz przeżywać "to" razem z bohaterem. Cieszę się, że poznałem historię Zacka i mogłem zrozumieć jego zachowanie. Obserwować jak się zmienia na przestrzeni tego co go otacza.

Do czego zmierzam? Do tego, że przy kontakcie z 1 wybitną jednostką można zapomnieć o tym co jest błahe i przyziemne. Jeżeli dostane kiedyś tytuł na PS3, który wywrze na mnie podobne wrażenie to zapomnę o wszystkich niewypałach i "obietnicach" Sony. Na jaką grę liczę? Na remake FF VII. Ile będę czekał? Ważne, żebym się doczekał. Takie gry jak Crisis Core można stawiać obok wierszy, tekstów piosenek, które mają na celu przekazanie nam czegoś więcej niż puste słowa.

Jeżeli ktoś tego nie zrozumiał co napisałem, to przykro mi. To trzeba samemu przeżyć. Po prostu są dzieła, które zmieniają sposób na postrzeganie całej otoczki. Cena, konkurencja... to wszystko traci sens w kontakcie z Arcydziełem. Życzę sobie i Wam (a przede wszystkim tym, którzy tego nie rozumieją) kolejnych takich przeżyć z grami, filmami, książkami, wierszami i muzyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×