Skocz do zawartości
Ryudo

Śmierć jRPG na PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Astarot, zgadzam się w zupełności - FF VII : CC to wielka gra, dla mnie najlepsza na PSP.To zakończemie...<chlip><chlip> I prawdą jest, że nieliniowość RPG-ów z zachodu jest też dla nich pewnym przekleństwem, gdyż przez to nie da sie tak dogłębnie ukazać fabuły ,emocji i przeżyć poszczególnych bohaterów. Stąd też jedyne czego wypatruje ( przede wszystkim) to jRPGi właśnie , a nie bezpłciowe gry , tak często serwowane nam przez producentów... Dziwi mnie to, że Sony chyba tego nie widzi- no bo jak inaczej nazwać to , że SO4 był planowany na początku na PS3 a skończyło się X-klockowym exclusivem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astarot, oj rozumiem Ciebie, rozumiem Ryudo, Ciebie tez. Tak jak Ty kupilem ps3 ze wzgledu na jrpgi, bo kto rok temu mogl przypuszczac, ze x0 bedzie mial tyle zapowiedzi. SO4 poki co nie jest excl. na klocka tak jak i LR, poprostu w sieci pojawily sie trailery zapowiadajace ukazanie sie tych gier na x0, a to ze nie ma na koncu znaczka ps nie znaczy, ze ich na ps3 nie bedzie. A jak nie bedzie...no coz, klocek drogi nie jest, a bedzie jeszcze tanszy zanim te wszystkie gry powychodza. Ja bym tylko chcial, zeby na tej generacji, przy tym zalewie nextgenowych tandetnych gier akcji wyszlo jak najwiecej dobrych jrpg'ow ( nowa Valkyria mi sie marzy ) a na ktory sprzet to juz mniej wazne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o marzeniach byłoby pięknie jakby Vagrant Story 2 został potwierdzonym exclusivem na PS3 i wyszedł by w 2008 Ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do drk2

2. The Last Remnant - zapowiedziany na XBOX 360 i PS3. Szkoda tylko , iż okazało się , że jest to czasowy exclusive dla XBOX 360 ( możę SE nie chce wydać tego tytułu razem z FF XIII?....)

3. Star Ocean 4 - zapowiedziany najpierw tylko na PS3 .Cieszycie się? To zobaczcie co niedawno oznajmił jeden z producentów Yoshinori Yamagishi :"We can only say that it will be released first [on the Xbox 360]. Whether we'll release it on the PS3 is undecided. We may release it, we may not." Krótko mówiąc w najlepszym wypadku czasowy exclusive dla XBOX 360 , choć osobiście wątpię ,że zrobią port na PS3. Żal.pl

The Last Remnant na pewno będzie na PS3 ale tak jak pisałem dopiero w następnym roku , a wersja na X360 zimą tego roku.A SO4 hmmm...kiedyś czytałem również wypowiedź producenta serii SO, który oznajmił , że ich gry będą wychodzić tylko na jedną konsolę...

Zwłaszcza to drugie mnie boli ;/ Mam nadzieję , że po E3 wszystko się wyjaśni , bo ile można żyć w niepewności.

Świeżutki trailer SO4 - looknijcie na koniec... http://www.gametrailers.com/player/35045.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym SO4 bylo roznie, pierw nie bylo docelowej platformy, potem ps3/x0, potem tylko ps3 a teraz to. Nie dzieje sie najlepiej w sony i to widzi kazdy procz zatwardzialych fanbojow. Sytuacja jaka byla z rpg'ami na ps2 w ps3 pewnie sie juz nie powtorzy. Ale nie ma co rwac wlosow z glowy, wazne ze kontynuacje takich seri jak SO sa wogole zapowiadane. Tak czy siak zagram we wszystkie godne uwagi erpegi tej generacji i przestaje w tym wzgledzie liczyc tylko na sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wam mowie nie ma co płakać x360 będzie w czasie premiery SO4 kosztować pewnie z 400zl to sobie kupicie razem z gra gratis hehe a kto wie może jeszcze do premiery sie wszystko zmienić z tym exclusivem dla x do 2009 sporo czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zapowiedzi LR i SO4. Tak jak SO4 poprostu wydawało się dobre, to LR posiada większy potencjał. Może urodzić się coś niezłego... szkoda, że na x360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pare razy słyszałem ten tekst że na PS3 będzie mało gier ale wielkie tytuły. Jest to oczywiście przytyk do wypowiedzi Astarot. Nie po to ludzie kupują konsole za ciężką kase żeby zagrać w jedno FF  i na tym koniec ( jak cudowne by nie było). Sony zatrzymało sie w rozwoju, to już nie czasy PSX'a czy PS2 że konkurencji praktycznie nie było. Trzeba brać sie teraz do roboty i walczyc o exclusive'y a nie liczyć że develeporzy sami przyjdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że Sony wie co robi, a to, że nie działa tak PR-owo, fakt, działa na ich niekorzyść. Konsola dopiero co się rozkręca, jeżeli interesują was jrpg, to kupujcie xboxa, przynajmniej na ten i następny rok. Kolejne na pewno będą należały do Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do remaku ff7 to bym na to nie liczyl. nie sadze, zeby square udalo sie dorownac oryginalowi pod wzgledem klimatu i grywalnosci. poza tym, producent zawsze tlumaczy sie, ze zagorzaly fan moze przeciez odpalic ff7 na konsoli ze wsteczna kompatybilnoscia, wiec po co inwestowac w remake... taaa

obejrzalem przed chwila trailery do wszystkich pozycji, o ktorych mowa i.. krew mnie chyba zaraz zaleje!!!!

Infinite Undiscovery - premiera: 2/9/08

Last Remnant - premiera: zima '08

Star Ocean - the Las Hope - premiera '09

wszystkie tytuly developowane/wydawane przez Square-Enix i tylko na X-kloca!! w jaki sposob w ciagu roka sa w stanie wypluc 3 calkiem ciekawie zapowiadajace sie exclusivy!? jeszcze chwila i doczekamy sie informacji, ze FF13 nie bedzie chodzilo na crystal engine tylko na silniku z unreal i ze jednak wyjdzie xboxa.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie PS3 takiego kryzysu nie przeżywa - rok temu tak było, teraz już nie. X360 walczy o Japonię, ale nie wróżę im sukcesu na tamtym rynku, po prostu Japońce wolą swoje i praktycznie nic ich nie odwiedzie od Sony/Nintendo. Chociaż może irytować to, że wszystkie gry tego typu są wydawane na X360, a PS3 jest olewane, mnie to nie boli, bo za gatunkiem nie przepadam. Jak będzie Mass Effect 2 na PC to będę zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

picld skad masz info, ze LR i SO4 to exclusivy na 360? Zapodaj linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LR to czasowy ex na x360 na ps3 ma sie pojawic na poczatku 2009 , natomiast co do SO4 to narazie w planach jest tylko wersja na x a na ps3 moze bedzie a moze nie ja mysle ze czekaja na czek od sony hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

yyy jeszcze wczoraj w nowym newsie na jakiejś stronie czytałem, iż LR wyjdzie na obydwie konsole.

A jeśli o mnie chodzi to jak patrze na te zapowiedzi tytułów, to coś nie mogę się do nich przekonać... jrpg kocham za sprawą FFVII, LR może coś wypalić lecz ta nowa reszta na ps3/xboxa jest jakaś dziecinna ( bez obrazy ), chodzi mi bohaterów wyglądają mizernie, nie tak jak Cloud, Sephiroth, Zack, może po prostu nie w moim stylu ( nie gejem nie jestem ^^). A tak w ogóle, liczę, że FFXIII/Versus. Sam konsole kupiłem, bo lubię, bo wyjdą i są dobre gry ( GoW3, HS, FF, Tekken, Soul Calibur4). Nie przejmuje się tym, że jakaś gra chodzi gorzej inna lepiej gdyż z góry wiem, że jej nie kupie, bo mnie ni interesuje. I Wam polecam czekać na to co was interesuje, a nie obserwować każdą grę, która wyjdzie, a następnie liczyć klatki na sekundę i sie skarżyć, że X chodzą lepiej.

ps. Tak w ogóle to nie ma co już się przejmować, że na X wyjdzie coś a na PS3. X kosztuje takie małe pieniądze, że można zainwestować i w nią dla exclusivów, i posiadać 2 konsole.

A o Star Ocena 4 bo widze dużo się nią przejmuje to:

Yoshinori Yamagish z Square Enix powiedział, że ostatecznej decyzji w sprawie Star Ocean 4 jeszcze nie podjęto. Wiadomo tylko, że gra ukaże się najpierw na X360 - wersja na PS3 także jest prawdopodobna. Powinno ucieszyć to fanów, którzy przyzwyczaili się do obecności tej serii na PlayStation.

News z dzisiaj na innej stronce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pokaż mi te szklane domy, Bym wiedział, że się mylę, ..." - tekst ostrego

niech wypuszczą dobrego MMO który pozwoli nam stracić czas czekania na te tytuły które mają być ozłocone przez graczy?

lord of the ring? - wstrzymany

elveon? - wstrzymany

The Last Remnant od square'a ? w 2009...

Valkyria Chronicles?

Rise of the Argonauts ? nudne są te akcje

White Knight Story? jrpg/crpg ? kiedyś...

Sony chyba myśli że konsola jest dobra aby - raz zagrać i ale jestem szczęśliwy że mam grę , jestem głupi ciołek i nie wiem co trzeba zrobić w tym zadaniu (otworzyć drzwi) dla niektórych konsola to tak jak pc , siedzieć i grać ale oni myślą że ps3 dla nas to zabawka jeszcze tylko - doraźnie/jednorazówka...

jak się do września nic nie zmieni , sprzedaje konsole i z powrotem kupuje pc'ta bo przynajmniej tam mamy szanse - pograć a nie cieszyć się czymś co będzie - kiedyś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zgadzam się z tobą Freddy w 100% na ps3 są gry tylko ale

THEMICHAŁ mass efekt2 będzie na kompa

Froniu nie czekają na czek a na to by zobaczyć czy to się im opłaci koncerny widzą co się dzieje wysoka sprzedaż ps3 i gier nie jest już tak niska jak na początku a nawet wysoka w tym roku ps3 np. EA produkuje najpierw na ps3 a potem na x'a od jakiegoś czasu np. burnout paradise ładny no nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zgadzam się z tobą Freddy w 100% na ps3 są gry tylko ale

THEMICHAŁ mass efekt2 będzie na kompa

Froniu nie czekają na czek a na to by zobaczyć czy to się im opłaci koncerny widzą co się dzieje wysoka sprzedaż ps3 i gier nie jest już tak niska jak na początku a nawet wysoka w tym roku ps3 np. EA produkuje najpierw na ps3 a potem na x'a od jakiegoś czasu np. burnout paradise ładny no nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak trochę off-topic - te wszystkie serie jRPG, których nie ma na PS3 to są serie z PS2, tak? Bo nigdy w to nie grałem (nie żebym miał PS2 długo...), na alle(dro)go nie mogę tego znaleźć, a chciałbym sobie w nie pograć, bo po FF X bardzo polubiłem jRPG Wiecie zatem gdzie można dostać poprzednie części tych serii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja tak trochę off-topic - te wszystkie serie jRPG, których nie ma na PS3 to są serie z PS2, tak? Bo nigdy w to nie grałem (nie żebym miał PS2 długo...), na alle(dro)go nie mogę tego znaleźć, a chciałbym sobie w nie pograć, bo po FF X bardzo polubiłem jRPG Wiecie zatem gdzie można dostać poprzednie części tych serii?

W swoim chaotycznym pytaniu sam sobie odpowiedziałeś,taniej nigdzie nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
THEMICHAŁ mass efekt2 będzie na kompa

1. TheMichal, a nie THEMICHAŁ

2. Może i będzie, ale nie sądzę abym osiągnął taką grafikę jaką będę miał na PS3 na moim sprzęcie patrząc na wymagania jedynki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1 sorry pomyliłem sie z pamięci pisałem

2 mass efekt ma małe wymagania ale 2 wyjdzie za rok lub dwa może zmodernizujesz kompa albo cena x'a spadnie do 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem kolejną osobą, dla której wydanie SO4 na Xboxa jest czystym backstab'em. Między innymi właśnie ta gry zdecydowała w moim przypadku o na zakupie PS3, właściwie to na równi z FFXIII. Osobiście nie wpadam jeszcze w panikę łudząc się ewentualną premierą tego tytułu na chlebaczka. Niestety przykro mi z powodu tak niewielkiej ilości porządnych jrpg na naszą konsolę. To gatunek dla którego wybrałem konsole Sony przed laty i teraz. MGS4 jest jeden, DMC nie jest exclusivem, a 8h hity to jakoś specjalnie mnie nie interesują. Pozostaje nam mieć jedynie nadzieję, że sytuacja się zmieni i to wszytko. Jeśli zaś Sony nie zmieni polityki to w efekcie straci wielu graczy i poniesie porażkę na światowym rynku oddając pola M$.

Poza jrpg'ami czekam wciąż na jakieś rewelacyjne mmorpg o czym pisałem już na tym forum i mam nadzieję, że się wreszcie doczekam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

o mmorpg bym się nie martwił jeśli się nie myle to na ps3/xboxa360 ma wyjść WOW a dla samego ps3 ma być jakiś mmorpg od twórców guild wars czyli miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac te niektóre wypowiedzi, odnoszę wrażenie że śpicie chyba na pieniadzach.

Chcielibyście, jedną, drugą, trzecią, czwartą... grę. Ludzie kogo na to stać. Mialibyście kilkanascie do wyboru i tak kupicie jedną, może dwie.

No chyba, że już pod 30 jestescie i pracujecie

Chociaż, przyznam że konsolę sam kupiłem m.in. ze względu na ten gatunek gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chyba, że już pod 30 jestescie i pracujecie

eeee... co?? to mial byc dowcip????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×