Skocz do zawartości
DaraS

Resident Evil Remaster HD

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie grałem w żadnego RE i tak się zastanawiam czy warto zainwestować w ten remake?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz tylko biegać z giwerą i rozpieprzać wszystko na swojej drodze, raczej sobie odpuść. A jak lubisz gry ze świetnym klimatem, odrobiną dreszczyku z naciskiem na eksplorację i kombinowanie, bierz śmiało :).

Nie mam pojęcia jak odbiorą ją gracze, którzy nigdy nie mieli z serią styczności. Ja i zachwyceni nią forumowicze, jesteśmy z serią od początku i gramy z bananami na ryłkach ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo się zastanawiam, bo nie mam zielonego pojęcia o tej serii, w żadne horrory i gry tego typu nie grałem, mimo że jestem fanem filmów horrorów :D Myslalem ze to podobne do genialnego TLoU ale powiedziano mi że nie, hmmm  a grafika jak sie prezentuje? PL oczywiscie nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtaVplayer - jeśli nie grałeś w żadne horrory to polecam zagrać właśnie w RE HD Remaster. Nie dość że jest to horror który zapoczątkował ten gatunek  to na dodatek jeden z lepszych jakie powstały. Jeśli odpaliłbyś jakiś nowszy horror gdzie masa jest strzelania i zero klimatu - mógłbyś powiedzieć sobie "To są te horrory którymi inni się zachwycają? To nie dla mnie" ( jeśli nie lubisz masy strzelania w grach :) ) I tu mógłbyś popełnić błąd bo nie wszystkie horrory to strzelanki bez klimatu. Jeśli zaczynać przygodę z horrorami to właśnie od tej gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to że gier ze strzelaniem typu GTA V, COD, Far cry 4 jest za dużo i mam przesyt, TLoU było świetną odskocznią i fabularnie genialne i szukam czegoś w ten deseń, padł wybór na Tomb Raidera DE, ale w momencie gdy chcialem kupic okazalo sie ze juz wygasla promocja wiec sobie odpuscilem ale zainteresowalem się tym Residentem, a są w nim polskie napisy albo chociaż angielskie czy fabuła nie gra większej roli ?? Dodam też że jestem fanem old schoolu ogólnie nie tylko jeśli chodzi o gry więc możliwe że to gra której szukam.

Edytowane przez gtaVplayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz nie wiadomo jakiej akcji to lepiej odpuść sobie RER. To jest survival horror z krwi i kości a nie to co mieliśmy zaserwowane w TLOU. 

Tam mogłeś całą grę przejść na rambo nawet na najwyższym poziomie trudności. Tutaj na serio każdy nabój się liczy.

 

Mimo wszystko i tak polecam Ci ten tytuł ale nie licz na akcje pokroju Uncharted/TR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd oni biorą te ceny na sklepie, chciałem dzisiaj kupić grę na PS4 aby platynkę zrobić bo grę uwielbiam a tu cena 84zł a spojrzałem na XO i jest za 70zł :/

Dla mnie jedynka jest najlepsza, potem 2 i 3 a czwórka to już koniec tej serii. Fajnie jest pograć gry z młodości w lepszej grafice.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci tłumaczę drogi Watsonie...otóż MS walczy o klienta cenami a Sony wpadkami. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie po tym co się ostatnio dzieje. No i polityka cenowa w dystrybucji cyfrowej jest inna u MS i Sony. Japończycy potrafią nawet w 2 lata po premierze gry, trzymać jej cenę na poziomie 199-249zł. Gdzie u konkurencji z roku na rok jest obniżana maksymalna cena danych tytułów.

 

Jednak powód dla którego u MS jest taniej niż SOny. To pewnie fakt że tutaj masz Cross Buy a tam tylko wersje na XO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz powoli koncze moje podejscie tylko z nozem i jest latwo :-) Skilla wymagaly jedynie 2 walki, z Elder Crimison Head oraz z roślinka (gram Chrisem),waż się zaklinował pomiędzy półkami i czekał aż go wypatroszę, Tyrant to juz latwizna, jest powolny i latwo sie go dźga w tylek :-D Reszte przeciwnikow poprostu sie omija.

Edytowane przez Cuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtg7e0.jpg

 

drugie przejscie gry tym razem Chrisem bez zapisu gry , za przejscie gry bez zapisu odblokowuje sie jakies udogodnienie albo tryb ? bo nic nie dostalem

mysle teraz czy zaczac real survivor ktory chyba odblokowuje invisible czy przejscie ponizej 3h , chociaz tu by mnie czekal seans na youtubie zanim bym sie wzial za to

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja skończyłem Jill na Easy (odblokowuje hard), zebrałem każdy możliwy przedmiot, wszedłem do każdego możliwego pomieszczenia (poza przebieralnią) do której klucz dostałem na koniec gry. Czas 12:20h. Jako, że nie pozwoliłem uratować się Barremu, w pokoju koło shotguna, to wdziałem strój Sary Connor, włączyłem hard, zwiedziłem przebieralnię (szkoda, że strój można wybrać już z poziomu menu, bo byłby dodatkowy smaczek, żeby tam dojść i się dopiero przebrać) i doszedłem do pokoju z shotgunem, pozwoliłem mu się uratować trofek wpadł...zapisałem grę i wziąłem kartkę, aby rozplanować speedruna, bo stwierdziłem, że w tych statycznych kamerach nie czuje się na tyle pewnie, aby męczyć się od razu na hardzie ze standardowym wyposażeniem. Zaraz dojem kolację i ruszam speedruna na normalu, aby zaliczyć poniżej 3h, żeby poziomy hard i wyżej zrobić już z rakietnicą. Trzymajcie kciuki, aby mi hunter głowy nie urwał, bo z mojej perspektywy, to huntery i paradoksalnie cerberusy, stanowią dla mnie największe zagrożenie, bossowie mają swoje schematy, Lisa jest nieszkodliwa, a za wężem wystarczy ganiać i kaleczyć mu dupsko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy odblokowuje hard?. Ktoś wcześniej napisał że normal. Ja aktualnie jestem na końcówce hard i robię sobie przerwę.

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka zacna. Jak się okazuje, nic nie pamiętam z pierwowzoru więc mam radość z podchodzenia do tytułu jak do nowej gry :) 

Ja nie wiem jak wy przechodzicie walcząc tylko nożem, zombiak dostaje z 10x i dalej nie pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy odblokowuje hard?. Ktoś wcześniej napisał że normal. Ja aktualnie jestem na końcówce hard i robię sobie przerwę.

No mam przerwę, żeby się napić i wylać :) Idzie lepiej niż myślałem, dam znać jak skończę, a co do tego easy to też zajebiście się zdziwiłem, jak włączyłem grę to nie mogłem wybrać Hard, skończyłem na easy dałem Once more... i Hard do wyboru jest (i też się zdziwiłem, bo też to czytałem co mówisz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba zaliczyć normal, wtedy odblokuje się Hard

Mam winnego :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udało się :) Odblokowało mi real survivor mode (skrzynie nie są połączone, możesz do nich chować rzeczy, ale wyjąć możesz je tylko ze skrzyni do której włożyłeś), więc szykuje się bieganie. Dodatkowo Rakietnica i Samurai Edge :) Teraz będzie można zacząć grę. Ale najpierw nieco przerwy. dziś i jutro GTA V, żeby nie było przesytu :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2d84z7p.jpg

 

I podejscie nr 3 uzywajac tylko samego noza , jak narazie najlepszy czas przy okazji wpadlo trophy za przejscie ponizej 5 h , szkoda ze nie wpadlo za przejscie ponizej 3h niewiele braklo . Jutro podejscie nr 4 , majac do dyspozycji bron z amunicja bez problemu powinno wpasc , gre juz znam prawie na pamiec tylko w poczatkowej fazie czasami jeszcze mam problem gdzie teraz danym kluczem moge drzwi otworzyc aby fabule ruszyc do przodu

 

btw nie wiem co takiego poczynilem ale jako ciekawostke moge podac ze w ogole nie musialem walczyc z ostatnim bossem na koncu Chrisem , zalatwilem go nozem w laboratorium i na dachu posiadlosci juz sie nie pojawil 2 raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2d84z7p.jpg

 

I podejscie nr 3 uzywajac tylko samego noza , jak narazie najlepszy czas przy okazji wpadlo trophy za przejscie ponizej 5 h , szkoda ze nie wpadlo za przejscie ponizej 3h niewiele braklo . Jutro podejscie nr 4 , majac do dyspozycji bron z amunicja bez problemu powinno wpasc , gre juz znam prawie na pamiec tylko w poczatkowej fazie czasami jeszcze mam problem gdzie teraz danym kluczem moge drzwi otworzyc aby fabule ruszyc do przodu

 

btw nie wiem co takiego poczynilem ale jako ciekawostke moge podac ze w ogole nie musialem walczyc z ostatnim bossem na koncu Chrisem , zalatwilem go nozem w laboratorium i na dachu posiadlosci juz sie nie pojawil 2 raz

A filmik końcowy obejrzałeś? Bo w RE 1 na PSX też było zakończenie, że z nim nie walczyłeś, a na końcu jak helikopter odleciał, to ukazywał się jego cień, co wskazywało na to, że nie zginął. btw. Idąc z bronią, wykręcisz spokojnie czas poniżej 3h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A filmik końcowy obejrzałeś? Bo w RE 1 na PSX też było zakończenie, że z nim nie walczyłeś, a na końcu jak helikopter odleciał, to ukazywał się jego cień, co wskazywało na to, że nie zginął. btw. Idąc z bronią, wykręcisz spokojnie czas poniżej 3h.

no wlasnie pominalem filmik ale po chwili odtworzylem save zeby przekonac sie czy faktycznie bossa nie bylo czy ktos inny go zalatwil i nic z tych rzeczy

co do przejscia z bronia owszem jestem przekonany ze z bronia spokojnie wykrece czas ponizej 3h tylko zastanawiam sie czy nie ruszyc tego na normalu zeby pozniej sobie nie robic dodatkowego przejscia bo i tak zeby odblokowac wszystkie bronie trzeba przejsc normala ponizej 3h ale mysle ze nie powinno byc wiekszych problemow z tym , wstawie pewnie kolo 15 skrina czy sie udalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pyknął bym już w RE ale DA rozgrzebany, MGS GZ z Outlastem  i Second Son nie tknięte ..... eh a podobno na ps4 nie ma gier :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie pominalem filmik ale po chwili odtworzylem save zeby przekonac sie czy faktycznie bossa nie bylo czy ktos inny go zalatwil i nic z tych rzeczy

co do przejscia z bronia owszem jestem przekonany ze z bronia spokojnie wykrece czas ponizej 3h tylko zastanawiam sie czy nie ruszyc tego na normalu zeby pozniej sobie nie robic dodatkowego przejscia bo i tak zeby odblokowac wszystkie bronie trzeba przejsc normala ponizej 3h ale mysle ze nie powinno byc wiekszych problemow z tym , wstawie pewnie kolo 15 skrina czy sie udalo

No ja szedłem Jill na normalu, jednak te dwa dodatkowe miejsce pozwalają zaoszczędzić nieco czasu nad rozkminą, co by tu ze sobą zabrać. W poniedziałek zabiorę się za przejście Chrisem :)

Kurcze pyknął bym już w RE ale DA rozgrzebany, MGS GZ z Outlastem  i Second Son nie tknięte ..... eh a podobno na ps4 nie ma gier :D

A ja akurat na PS3 gram, choć mam pobrane i zainstalowane na obu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a można gdzieś deponować przedmioty ??, zapchałem sobie inventory pierdołami i teraz cierpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a można gdzieś deponować przedmioty ??, zapchałem sobie inventory pierdołami i teraz cierpię.

Ile grasz? 10-15 minut dopiero? Przecież skrzynie masz od trzymania rzeczy...powinieneś wkrótce pierwszą z nich znaleźć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×