Skocz do zawartości
Banok

Risen 3: Władcy Tytanów

Rekomendowane odpowiedzi

Klimatu jak w jedynce nie ma :) Bardziej idzie w stronę dwójki ,z gothicowego klimatu niewiele zostało. Jeżeli chodzi o wersję gry to tylko pc'towa - konsolowa ma beznadziejną grafikę względem pc'ta (wygląda jak risen 1) i miejscami tak przycina ,że jest niegrywalna i zabiera to całą przyjemność z gry. Zaczynam rozumieć dlaczego cenega nie wydała napisów pl na ps3 ,chyba nie chcieli dokładać do tego niedorozwiniętego technicznie produktu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja na ps3 naprawdę aż tak kiepska? nawet kiedy posiadam tak słabego kompa, że gra chodzi mi na 16 fps na minimalnych ustawieniach? :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zwiedzam wyspę Taranis, jestem w miasteczku magów i gra działa w około 10-15 klatkach. W większości miejsc masz 20-25, można się przyzwyczaić, ale nie jest to przyjemne granie. Grafika wygląda biednie, w oddali tekstury np. gór są rozdzielczości z PSX. Sterowanie też gorsze względem Risena 2.

 

Jak ktoś zdzierży powyższe to czeka go kawał solidnego RPG'a w Gothicowym stylu. Może nie jest to Risen jedynka, ale gra warta uwagi. Wyspy są spore i dokładne zwiedzenie wszystkich zajmie dziesiątki godzin. Dam znać ile czasu mi zajmie zrobienie wszystkiego, nabite dopiero 34 godziny na liczniku, ale fabuła nie tknięta, dwie wyspy wciąż w całości do zwiedzenia i na dwóch do dokończenia niedostępne obszary.

 

 

UPDATE:

Zwiedzenie wszystkich wysp + zdobycie platyny zajęło mi 52 godziny.

Edytowane przez Duszol_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam jeszcze trochę i mam nadzieję, że gra stanieję, a wtedy biorę z miejsca ;]. Chciałbym tylko by cena była powoli przybliżona do Risen 2: Mroczne Wody :]. Bardzo szanuję serie Risen. Za ciekawą historię, za gameplay przybliżony do Gothica, za to, że jest to RPG ;) czyli całokształt :). Miodnych RPG nigdy mi nie dość :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły jakieś patche poprawiające rozgrywkę czy dalej przycina aż miło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się dowiedziałem to Risen 3 nie ma PL w wersji PS3? czy jakiś patch wydali? jak nie to szkoda, bo tak jako stary fan Gothica bym grę nabył, mimo jej bolączek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusy:
- to, że wracając do bardziej standardowego fantasy, nie zrezygnowano całkiem z piratów
- ogólnie rzecz biorąc, fajny klimat całości
- całkiem interesujaca fabuła (bardziej rozkęcająca się w drugiej części gry)
- wpadająca w ucho i zapadająca w pamięć muzyka (większość)
- bardzo fajny dubbing postaci, szczególnie fajnie szorstko brzmiał główny bohater
- poziom dialogów między postaciami
- dobrze zaprojektowane lokacje i otoczenie, mnie osobiście pasuje półotwarta tunelowa budowa
- przyjemność z eksploracji wysp, zróżnicowane tereny, lasy, plaże, góry, jaskinie
- konstrukcja questów, możliwość wykonywania niektórych z nich "na zapas"
- bardzo fajna ta mini gra przy otwieraniu zamków
- minigra w rzucanie nożami, bardzo przyjemna
- obecność broni palnej, z której na szczęście nie zrezygnowano po poprzedniej części
- całkiem fajny system walki wręcz, jeżeli się już z nim oswoi
- pomocne i czytelne zakładki dziennika i inwentarza
- obecność gnomów - bardzo sympatyczne stworzonka :) rozwaliło mnie jak w miasteczku magów jeden kombinator oskubał mnie na sztukę złota :P
- fajnie wplecione spotkanie z bezimiennym z risen 2
- jak dla mnie całkiem fajne zakończenie, wbrew temu, że większości graczy się nie podobało

Minusy:
- bardzo słaba grafika: ogromne ząbkowanie krawędzi, kiepściutkie modele postaci, przedmiotów czy otoczenia, obiekty pojawiające się kilkanaście metrów przed graczem w dziwny "kropkowany" sposób - mam wrażenie, że wygląda gorzej, niż risen 2
- brak polskiej wersji językowej - to nie tyle wada samej gry, co żenująca postawa polskiego dystrybutora, szczególnie, że wystarczyło przenieść pliki językowe z pc
- część głupich i bezsensownych trofeów, wymagających specjalnego kombinowania i grania typowo pod trofea (jak np. chomikowanie punktów chwały by nabić wszystkie atrybuty metodą save/load, nie zliczanie do ilości zabić potworów zabitych przez towarzysza, kończenie pewnych questów w konkretny sposób)
- ataki wykonywane z dużym opóźnieniem w stosunku do naciskanego przycisku, co notorycznie doprowadzało mnie do frustracji w związku z następującą sytuacją: podczas walki padał ostatni przeciwnik, a moja postać zadawała jeszcze opóźnione ciosy, trafiające już współtowarzyszy walki, którzy z kolei z tego powodu zaczynali atakować mnie - zdarzało mi się to dziesiatki razy (raz nawet współtowarzysz chcąc oddać mi trafił innego i zaczęli się naparzać między sobą :D)
- atakując wroga lub grupę wrogów, zawsze przebiega/ją oni przez kompana i wszyscy atakują mnie, jego ignorując
- zawieszanie się towarzysza podczas wędrówek, który gdzieś zostaje i potem odnajduje się za jakiś dłuższy czas
- spory spadek fps w określonych lokacjach, a podczas większych walk wręcz tragiczny, nawet do kilku fps
- zawieszanie się gry (kilka razy mi się zdarzyło, zawsze podczas strzału muszkietem)
- przekombinowane i za trudne walki z bossami
- żenujące rozwiązanie z dlc wyciętymi z gry, podobnie jak w poprzedniej części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×