Skocz do zawartości
Dyzio92

Zmiana PC na Ps4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od kilku dni rozmyślam i i rozważam przejście na konsolę. Na PC gram już ponad 10 lat, obecnie nie mam już tyle czasu, gier jakoś też mało ogrywam. Wkurza mnie też ciągłe modernizowanie żeby tylko zyskać parę klatek i lepszą grafikę. Kupując teraz Ps4 mam spokój na conajmnie 5 lat. A może czekać na Slim ? Nie była by to moja pierwsza konsola bo lata temu miałem ps2 na której ograłem parę tytułów. Z psx też miałem kontakt, z 3 już tylko przelotnie. Więc był by to mój powrót do konsol.

 

Ze sprzedaży PC może wyciągne 2000zł ...

 

Doradzcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sprzęcior?

Ja mam PC ze średniej półki też za lekko ponad 2000zł i gry chodzą o wiele lepiej niż na konsoli. Za przesiadką z PC na konsolę mogą decydować tylko exclusivy, których na chwilę obecną nie jest za dużo.
Według mnie lepiej dozbierać i tak jak ja, posiadać konsolę oraz PC. Pad od PS4 po wgraniu sterowników ładnie śmiga na PC, w dodatku touchpad robi jako myszka ;)

Sprawdź jeszcze wydajność na przykładzie Alien Isolation:

 

http://pclab.pl/art59683-4.html

 

Na mojej gtx660, minimalny FPS to 73 na ultra w FHD, gdy na konsolach gra nie potrafi utrzymać stałych 30 FPSów. Obecne konsole to zamknięte PC, więc jak na moim configu gry śmigają lepiej niż na konsolach to za 5 lat to i tak się nie zmieni i nie trzeba będzie wymieniać podzespołów by dogonić konsolę. Lecz przez ten czas, na pewno doczekamy się kilku świetnych exów od Sony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam świra na punkcie FPS i nigdy nie widziałem różnicy czy gram w 50/40 czy 30 fpsach. Największym argumentem za konsolą jest wygoda. Wrzucasz płytkę i grasz. A na PC, pieprzony Steam, multum mniejszych problemów(typu sterowniki nie działają albo coś). Konsola jest mobilna, zawsze możesz ją zabrać gdzieś czy coś. A PC ?

 

Po za tym nie gram już tyle co kiedyś, tytułów które chciałbym ograć jest w sumie całkiem mało a nie będe dokładać co jakiś czas kasę żeby tylko komp działał. Dam se jeszcze dziś na przemyślenie ale skłaniam się ku konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz płytkę i grasz.

Chciałbyś ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie ?

Często są patche/aktualizacje, które konsola musi pobrać przed pierwszym odpaleniem gry. Najczęściej liczone w MB, ale zdarzają się i kilku gigowe potwory, które już trochę czasu zajmują.

 

Jakoś nie widzę tego, że PC, który uciągnie wszystkie gry w tej chwili, będzie w stanie to zrobić za 5 lat bez wkładania w niego hajsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wkładanie hajsu w kompa który szybko traci na wartości. Teraz na dzień dobry jak bym został przy PC musiał bym zrobić dużą modernizacje(zasilacz,ram, dysk, procek na 4 rdzenie,kupno pada) = prawie 1800zł na dzień dobry :( A za to mam konsole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim przykładzie: blisko 4 lata temu kupiłem PS3 za 750 zł, jedyny hajs jaki włożyłem w konsolę to kupno drugiego pada. Nie uwierzę, że gdybym kupił wtedy PC to nadal mógłbym na nim grać w nowe gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocny post który przekonuje żeby jednek zostać przy blaszaku

 

A gdyby tak kupić używaną slim PS3 ?

Edytowane przez Dyzio92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy Playstation trzymają eksclusivy (GoW, Uncharted, TLoU itd.) i ogólna niechęć do grania na pc.

Dla mnie pc to tylko do Football Managera. A ostatnio i w to nie pogram, bo sprzęt nie udźwignie. Śmieszne.

Niemniej jednak Kill też ma trochę racji.

Edytowane przez Sithman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Wiii U, to 3 konsola na rynku. Grafika jest na poziomie Xboxa 360, ale gry robią robotę i nadają się dla całej rodziny. Plus jest kompatibylna z grami z Wii.  :yes:

 

O, albo jakąś przenośną: Vite albo 3ds. Zależy jakich gier szukasz  :P

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam świra na punkcie FPS i nigdy nie widziałem różnicy czy gram w 50/40 czy 30 fpsach.

http://gfycat.com/PaltryMiniatureConey

Ale świetnie to widać w TLoU, jak pobawimy się lockiem na 30 FPS. Lecz jeśli na prawdę nie widzisz różnicy to szkoda Twoich pieniędzy na lepszego PC, bierz konsolę. 

 

 

 Największym argumentem za konsolą jest wygoda. Wrzucasz płytkę i grasz. A na PC, pieprzony Steam, multum mniejszych problemów(typu sterowniki nie działają albo coś). Konsola jest mobilna, zawsze możesz ją zabrać gdzieś czy coś. A PC ?

 

Po za tym nie gram już tyle co kiedyś, tytułów które chciałbym ograć jest w sumie całkiem mało a nie będe dokładać co jakiś czas kasę żeby tylko komp działał. Dam se jeszcze dziś na przemyślenie ale skłaniam się ku konsoli.

Co jak co, ale Steam na pewno działa lepiej, niż PSN. Podczas ostatnich ataków tylko steam się trzymał. Sprawa sterowników i bawienia sie w ustawienia też jest słabym argumentem przeciw PC. Dzieci sobie z tym radzą to i dorośli powinni. Tym bardziej, że teraz nie trzeba się bawić w jakieś szukanie tylko programik sam znajduje dla nas sterowniki i my decydujemy, czy chcemy go zainstalować czy też nie. Do mobilności sienie odwołam, bo u mnie i PC i konsolka nigdzie się nie rusza. 

 

 

Jakoś nie widzę tego, że PC, który uciągnie wszystkie gry w tej chwili, będzie w stanie to zrobić za 5 lat bez wkładania w niego hajsu.

 

Jak PS4 da radę to i PC również. Architektura jest już dobrze znana, także developerzy nie bawią się w poszukiwaczy drzemiącego potencjału mocy w konsolach. Oczywiście na full detalach 5 letni PC nie uciągnie, ale nie będzie odstawać od wersji konsolowej. Kwestia dobrania odpowiednich ustawień. 

 

 

Na moim przykładzie: blisko 4 lata temu kupiłem PS3 za 750 zł, jedyny hajs jaki włożyłem w konsolę to kupno drugiego pada. Nie uwierzę, że gdybym kupił wtedy PC to nadal mógłbym na nim grać w nowe gry.

 

Mój PC, który w tym roku zmodernizowałem w całości miał lekko ponad 4 lata i radził sobie z grami o wiele lepiej niż ps3 ;)

 

A gdyby tak kupić używaną slim PS3 ?

 

Jeśli nie grałeś to będzie dla Ciebie najlepsza opcja, aby za niska cenę pograć w sporą liczbę dobrych tytułów, mam na myśli oczywiście exclusivy od  Sony. 

 

 

Weź Wiii U, to 3 konsola na rynku. Grafika jest na poziomie Xboxa 360, ale gry robią robotę i nadają się dla całej rodziny. Plus jest kompatibylna z grami z Wii.  :yes:

 

O, albo jakąś przenośną: Vite albo 3ds. Zależy jakich gier szukasz  :P

 

Osobiście wolałbym 3DS. Mam PSVite, ale obecnie wychodzą na nie gierki, które spokojnie ograłbym na telefonie.

 

Denerwujący jest fakt, że na obecne konsole wychodzi sporo odgrzewanych kotletów, ale tego akurat się spodziewałem. Architektura podobna, wiec chodzi tylko o "zabawę suwaczków" by wydać kolejną "odświeżoną" grę na konsolach i zgarnąć hajs. Wyjątkiem jest Metro Redux i GTA V, gdzie w przypadku tej pierwszej dostaliśmy grę na nowym silniku I części.

 

Jeśli chodzi o gry to fakt, na PC są one o wiele tańsze, ale na konsolach możemy kupić, przejść i sprzedać dana grę, gdzie będziemy stratni ~20zł, lub czasami wyjdziemy na 0. Dlatego jak są jakieś multiplatformy, na jeden raz to czasami wiole kupić ją na PS4, ograć i sprzedać. W grach sportowych typu Fifa, zauważyłem wyższy poziom na konsolach niż na PC (w multi). 

 

Na Twoim miejscu zostałbym przy PC, a PS4 kupił za jakiś czas jak wyjdzie więcej gier na wyłączność. 

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pond pół roku temu padł mi komp. W sumie nic dziwnego bo miał już 12 lat i raczej służył do przeglądania sieci i Exela niż do grania. Sprzedałem konsole czyli PS3 i Vite z grami, dołożyłem trochę gotówki i złożyłem kompa za 3.5k. Po czterech miesiącach kupiłem PS3 Slim z HD 500MB. Na konsoli gra mi się lepiej. I nie jest to kwestia ekranu bo obie platformy mam podpięte do monitora 27" full hd. Po prostu tak mam. Mój nowy komputer na wypasie w chwili obecnej służy do przeglądania neta i pracy w Exelu a PS3 do gier. I tak będzie przez jakieś 1.5 roku bo obiecałem sobie że na PS4 przejdę gdy ogram wszystkie gry z PS3. Samych cyfrowych mam ok 120 plus 20-25 pudełkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z tym ze steam lepiej dziala niz PSN to zartuje prawda? Akurat troche na steamie juz siedze, wiec pierwsze co to mozna powiedziec ze steam pada codziennie na kilka minut przynajmniej ze 3 razy, czasami lapie freeza na jakies pol h wtedy nie da sie zrobic absolutnie nic. Jedyna roznica pomiedzy nimi jest taka ze steam jest teoretycznie bezpłatny, a psn by pograć jest płatne.

 

Ale z drugiej strony jest jeszcze złodziejski podatek przy sprzedaży przedmiotow (np skinow do cs:go) ktory przy sprzedazy za 50 euro wpieprzy z 8 jak nic,do tego zart serwowany od Valve od 2.5 roku czyli jakosc oficjalnych serwerow do CSa (ale to juz dlugi temat i dalej nie bede sie juz zaglebial).

 

Ja mam sredniego PC i PS4, mimo wszystko osobiscie wole grac na kompie, ps4 sie kurzy...

 

PS.Steam chyba nawet nie byl atakowany, on sie wysypuje sam z siebie, hackerzy by dmuchneli i nie ma steama na dobe przynajmniej

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z tym ze steam lepiej dziala niz PSN to zartuje prawda? Akurat troche na steamie juz siedze, wiec pierwsze co to mozna powiedziec ze steam pada codziennie na kilka minut przynajmniej ze 3 razy, czasami lapie freeza na jakies pol h wtedy nie da sie zrobic absolutnie nic. Jedyna roznica pomiedzy nimi jest taka ze steam jest teoretycznie bezpłatny, a psn by pograć jest płatne.

 

 

Jedynie, jaki błąd czasami występuje to przy logowaniu, wtedy zamkniecie steama i ponowne uruchomienie i jest ok. Ostatnio był na chwilę wyłączany jak byłą aktualizacja promocji o 19:00, 07:00. Po ostatnich akcjach Sony, nadal twierdzę, że Steam lepiej działa niż PSN ;]

A i chyba co najważniejsze, to co przemawia za PC, to MODY ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pecetami jarałem się naście lat temu, gdy PSX był przeze mnie traktowany bardziej jako bajer niż narzędzie do grania. Wtedy ślina ciekła na słowo voodoo, 3dfx itd. Ok kilku lat jest odwrotnie. Ostatnie gry w jakie grałem na PC to Fallout 3 i dwa pierwsze Stalkery pomijając FM-a, o którym mogę powiedzieć dokładnie to samo i tak samo podsumować:

 

Dla mnie pc to tylko do Football Managera. A ostatnio i w to nie pogram, bo sprzęt nie udźwignie. Śmieszne.

Stałem się wygodny. Kanapa, duży tv, pad w dłoni i nie martwię się czy gra mi będzie śmigać, czy muszę upgrade kompa robić. A liczba klatek? 1080p czy 960p? Nie spuszczam się nad tym. Jeśli gra nie jest pokazem slajdów, jeśli nie ma bugów graficznych, to nie podniecam się wyobrażeniem tego czy coś widzę w 40fps czy jednak może 30fps, tylko przyjemnością z gry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze od siebie, że na pc zwyczajnie nie mam w co grać. No może poza wspomnianym fm ale może dobrze, że nie pójdzie na moim złomie, bo znowu bym przepadł i rozwód gotowy :D

Generalnie chodzi też o to w co kto lubi grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pecetami jarałem się naście lat temu, gdy PSX był przeze mnie traktowany bardziej jako bajer niż narzędzie do grania. Wtedy ślina ciekła na słowo voodoo, 3dfx itd. Ok kilku lat jest odwrotnie. Ostatnie gry w jakie grałem na PC to Fallout 3 i dwa pierwsze Stalkery pomijając FM-a, o którym mogę powiedzieć dokładnie to samo i tak samo podsumować:

 

Stałem się wygodny. Kanapa, duży tv, pad w dłoni i nie martwię się czy gra mi będzie śmigać, czy muszę upgrade kompa robić. A liczba klatek? 1080p czy 960p? Nie spuszczam się nad tym. Jeśli gra nie jest pokazem slajdów, jeśli nie ma bugów graficznych, to nie podniecam się wyobrażeniem tego czy coś widzę w 40fps czy jednak może 30fps, tylko przyjemnością z gry.

 

Masz rację 

Ja również z racji wieku stałem się wygodny i posiadam PC ,PS3 oraz  Xone i w zależności od humoru gram na czym mi pasuje

 

Jednak skyrim z modami to jest coś co smakuje najbardziej po 8 latach grania na PS3

Edytowane przez 3pstrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie, jaki błąd czasami występuje to przy logowaniu, wtedy zamkniecie steama i ponowne uruchomienie i jest ok. Ostatnio był na chwilę wyłączany jak byłą aktualizacja promocji o 19:00, 07:00. Po ostatnich akcjach Sony, nadal twierdzę, że Steam lepiej działa niż PSN ;]

A i chyba co najważniejsze, to co przemawia za PC, to MODY ;)

Blad przy logowaniu jest dziesiec razy rzadszy niz upadek calej sieci na kilka minut , gdzie nagle jestes off, wszyscy znajomi off, sklep off itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze od siebie, że na pc zwyczajnie nie mam w co grać. No może poza wspomnianym fm ale może dobrze, że nie pójdzie na moim złomie, bo znowu bym przepadł i rozwód gotowy :biggrin:

Generalnie chodzi też o to w co kto lubi grać.

 

Heh, ok a w co takiego wyjątkowego grasz na "konsoli"?   

Przecież większość tytułów, które dziś wychodzi trafia na wszystkie platformy.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://gfycat.com/PaltryMiniatureConey

Ale świetnie to widać w TLoU, jak pobawimy się lockiem na 30 FPS. Lecz jeśli na prawdę nie widzisz różnicy to szkoda Twoich pieniędzy na lepszego PC, bierz konsolę. 

 

 

Na tym wykazie jeszcze lepiej widać różnicę: http://frames-per-second.appspot.com

 

Dla mnie osobiście granie w 30 FPS jest męczące. Gdy odpalam Destiny czy Driveclub, moje oczy zaczynają cierpieć.

Dla przykładu, w iRacing (symulator wyścigowy na PC) miałem zawsze zablokowaną wartość na 120 FPS, a na gridzie nie było 10 czy 16 aut (jak to ma miejsce w GT6 czy Forza 5), tylko 20-40 (w zależności od serii).

 

Ależ te konsole są ograniczone!

 

Najlepiej mieć dobrego PC'ta i PS4 do exów. Po co się ograniczać.

Edytowane przez DAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem PS3 Slim z HD 500MB.

 

:)

Wracając do tematu z mojej storny. Jak miałem pc i ps3. To faktycznie gry lepiej wyglądały na pc, ale mimo tego zawsze grałem na konsoli ze względu na to, że mogłem spokojnie się legnąć na wyrku lub wygodnie sobie usiąść. No i po nastu godzinach przyzwyczaiłem się do pada. Na pc w każdą grę jak mogłem to z padem bo wtedy mogłem mieć wygodniejszą pozycje. Jak dali Black ops 2 free mp weekend to miałem wynik na + grając pad vs myszka. to wszystko zależy od preferencji. Jeśli możesz pożycz konsolę od kolegi na jakiś czas. Tylko trzeba pamiętać, że do pada trzeba się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ok a w co takiego wyjątkowego grasz na "konsoli"?   

Przecież większość tytułów, które dziś wychodzi trafia na wszystkie platformy.

Nie musi być "wyjątkowe" dla Ciebie bo to pojęcie względne.

Ograniczę się do skromnej listy:

Uncharted

The Last of Us

Gran Turismo

God of War

Seria WWE

One Piece Pirate Warriors

 

W sumie to nawet nie zastanawiam się czy te powyższe gry są na pc, ale chyba nie, więc dodam pewniak - ostatni Tomb Raider - sorry, ale konsola tańsza jest od pc na którym w to mógłbym pograć.

 

Ostatnie zdanie napisałem jako moją własną opinię i z góry podziękuję za ewentualną burzę nim wywołaną.

 

Dla mnie konsola to taniej i przede wszystkim wygodniej. Z racji wieku i obowiązków nie mam dużo czasu na granie ani też kasy (tu się znowu rodzi temat cen gier na konsole - dużo droższa sprawa). Jednakże łącząc te dwie cechy - bardziej pasuje mi kanapa i razem z żoną przygoda w Uncharted przed tv niż kolejny fps (tak wiem, teraz trochę trąciłem stereotypem, ale z tym gatunkiem pc kojarzy mi się najbardziej). No i wolę uciułać raz na jakiś czas na jakiś konsolowy hit niż wywalić naraz parę tys. za dobry pc do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×