Skocz do zawartości
noruathater

Jaki UPS/zasilanie awaryjne do konsoli PS3/PS4?

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zmagam się z pewnym problemem, jakiś czas temu miałem przerwę w dostawie prądu w całym bloku (a u mnie na osiedlu zdarza się to NADZWYCZAJ często - rozmawiałem już z Tauronem, elektrykiem, na dzień dzisiejszy sprawy nie ma co nawet drążyć), akurat posiadam dwie konsole, ps3 i ps4, i właśnie byłem w trakcie gry na tym drugim, gdy zabrakło prądu. Po ustąpieniu awarii miałem ten przeklęty błąd CE-34878-0, przez który nie mogłem nawet zalogować się na swoje konto PSN, nie wspominając o tym, że gra nawet po reinstalacji nie chciała się z danego konta uruchomić + omal nie straciłem wszystkich sejvów, i prawie 40 godzin gry. Chcąc uniknąć podobnych sytuacji zakupiłem zasilacz awaryjny UPS. Dopiero po otrzymaniu go do ręki przeczytałem w instrukcji by nie podłączać do niego drukarek laserowych, ponieważ zasilacz ten nie wytwarza czystej sinusoidy i wchodzi w konflikt z silnikiem krokowym - dokładnie takim jaki posiadało np. ps2, co z kolei może prowadzić do uszkodzenia sprzętu.


Stąd moje pytanie, czy ten zasilacz nadaje się do playstation 3 & 4? I właściwie do kogo kierować takie pytanie, sprzedający w sklepach nie mają zielonego pojęcia, elektronicy to samo - jak się znają na zasilaczach, to nie mają pojęcia o konsoli i vice versa, nie wiem już naprawdę co zrobić z tym fantem.

Poniżej podaję dane techniczne zakupionego zasilacza:
 

 

Power Walker VI 850 LCD


Power Walker VI 850 LCD to UPS Line-Interactive zapewniający kompleksową ochronę i wysoką wydajność, przy zachowaniu małych rozmiarów i korzystnej ceny. UPS może być automatycznie uruchamiany bez zasilania sieciowego, dzięki funkcji "Zimny Start". Dodatkowo, UPS wyposażono w 2 porty RJ-11 stanowiące zabezpieczenie przeciwprzepięciowe dla linii telefonicznej, funkcję oszczędzania energii - "Tryb Eco", oraz stabilizator napięcia AVR.

Dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi LCD możemy na bierząco sprawdzać informację o napięciu wejściowym/wyjściowym, poziomie naładowania baterii i obciążeniu UPS'a.

UPS ten zapewni czyste i stabilne zasilanie podłączonego sprzętu, dzięki temu to idealne rozwiązanie dla każdego domu lub małego biura.

Tabela czasu podtrzymania na baterii:

- 850VA Line-Interactive UPS
- Wbudowany wyświetlacz LCD
- 2x gniazdo 230V PL, 2x RJ-11 (in / out)
- Skrócony czas ładowania
- Zabezpieczenie przed przeładowaniem, rozładowaniem, zwarciem i przegrzaniem.
- Doskonałe mikroprocesorowe sterowanie gwarantujące wysoką niezawodność
- Wbudowany układ stabilizacji napięcia AVR
- Symulowana sinusoida
- Automatyczny restart po przywróceniu zasilania sieciowego
- Ładowanie w trybie wyłączonym
- Funkcja "zimnego startu"
- Port komunikacyjny USB
- Oprogramowanie do monitorowania pracy UPS - ViewPower Software w języku Polskim
- Ochrona przeciwprzepięciowa RJ-11
- Funkcja oszczędzania energii (możliwość wyłączenia w oprogramowaniu)
- W zestawie z kablem USB

Moc pozorna: 850,00 VA
Moc 480,00 W
Napięcie wejściowe: 230,00 VAC
Zakres napięcia wejściowego: 160,00 - 290,00 VAC
Zakres częstotliwości wejściowej: 50,00 - 60,00 Hz
Napięcie wyjściowe: 230,00 V
Regulacja napięcia wyjściowego: +/- 10 %
Regulacja częstotliwości wyjściowej: +/-1 Hz
Gniazda wyjściowe: 230V PL (10A)
Postać fali: Modyfikowana sinusoida
Typ baterii: 12V/9 Ah
Liczba baterii: 1
Czas ładowania baterii: 4 godziny
Gniazdo rozszerzeń: Nie
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe: Tak
Zalecana temperatura otoczenia: 0,00 - 40,00 C
Zalecana wilgotność otoczenia: 0,00 - 90,00 %
Maksymalny czas przełączania: 2-6,00 ms
Złącze: USB 2.0
Oprogramowanie: ViewPower (w języku polskim)
Kolor: Czarny
Obsługiwane systemy operacyjne: Win. 98, Win. 2000, Win. XP, Win. Vista, Win. 7, Win. 8, MAC, Linux, FreeBSD, Solaris
Długość: 287,00 mm
Szerokość: 100,00 mm
Wysokość: 142,00 mm
Waga: 5,0kg

 

 



Proszę o pomoc!

Edytowane przez noruathater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając przez google wygląda, że ps3 i ps4 nie mają silnika krokowego. Jeżeli faktycznie to był problem przy ps2 to tutaj nie powinno być problemu. 

Pytanie czy ps4 ma jeszcze gwarancję, jak ma to zaryzykuj :D. 

Swoją drogą ciekawe jaką w takim razie wytwarza sinusoide. Nie raz przyjeżdżały do mnie ups do drukarek i nigdy bym się nie zastanowił, że trzeba pytać przy kupowaniu aby pasowała do drukarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając przez google wygląda, że ps3 i ps4 nie mają silnika krokowego. Jeżeli faktycznie to był problem przy ps2 to tutaj nie powinno być problemu.

Dzięki za odpowiedź!

Niestety, nie mogę nic znaleźć na temat tego silniczka, pytanie czy nie ma jakiegoś bardziej "dedykowanego" UPSa dla konsoli? Wolałbym nie ryzykować, konsolę wziąłem na raty, na 3 lata i już w pierwszych dniach takie komplikacje...

Głównie zależy mi na ps4, bo jest naprawdę cholerny kłopot z tym crushem CE-34878-0, jeżeli awaria prądu nastąpi w trakcie gry, to potem nie można odpalić gry z danego konta PSN, a z kolei save'ów też nie mogę przerzucić na nowe konto PSN - teraz zaradziłem na to w ten sposób, że zainicjowałem z bezpiecznego trybu całą konsolę, dopiero po jej "przeczyszczeniu" dało się przywrócić save'y z dysku PS Plus i po ponownym zainstalowaniu wszystkiego w końcu zadziałało. Niemniej, nie będę się tak bawił i ryzykował w nieskończoność. Trochę inne pytanie do specjalistów - czy Sony próbuje jakoś temu zaradzić? Przypomina mi to te cyrki z RRODEM na Xboxa. Przecież z ps3 nigdy nie było takich problemów, zawsze po awarii prądu system przywracał się do sprawności, gra odpalana była bezpośrednio z płyty, a na dodatek save'y można było kopiować na inne konta. Teraz najwyraźniej sejvy są przypisane do konta i nie da się ich odtworzyć. 

Jestem skazany na łaskę i nie łaskę Taurona, lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę o tym błędzie. Mi nie raz odcieli prąd podczas gry i nigdy nie miałem później problemu. System tylko sprawdzał czy wszystko ok bo odnotował że nastąpiło gwałtowne zamkniecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi średnio raz w miesiącu wypi***dala korki jak mam włączoną konsolę (PS4) .Nic wielkiego się nie dzieje,odbudowuje pamięć systemu i tyle  ;)

 

Pomijając fakt że u mnie w bloku jest zjeb*** elektryka.Podłączysz odkurzacz/żelazko/zapalisz głupie światło,wtedy wybija korki :mellow:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi średnio raz w miesiącu wypi***dala korki jak mam włączoną konsolę (PS4) .Nic wielkiego się nie dzieje,odbudowuje pamięć systemu i tyle  ;)

 

Pomijając fakt że u mnie w bloku jest zjeb*** elektryka.Podłączysz odkurzacz/żelazko/zapalisz głupie światło,wtedy wybija korki :mellow:

 

U mnie dokładnie to samo, dlatego trzęse teraz portami na myśl o grze na konsoli.

 

Pierwszy raz słyszę o tym błędzie.

I życzę Ci zebyś nigdy więcej o nim nie uslyszał, a już na pewno nie z autopsji. Skurwy*** blokuje Ci grę, nawet reinstall gry mi nie pomagał, usuwanie i przywracanie konta PSN, NIC, dopiero zainicjowanie pomogło, ale jak napisałem - nie będe wiecznie na PS Plus i jego dysku polegał.

 

I tak, system został sprawdzony przy ponownym włączeniu, "baza odbudowana", ale gówno mi po tym jak gry nie mogłem uruchomić za żadne skarby. ;)

Zobaczcie sami ile jest solucji tego problemu na YT, tutaj dobitny przykład jak to się prezentuje mniej więcej gdy dopadnie ci grę

Coś okropnego, nie dość, że sejvy ci wpapało, to jeszcze nie możesz gry uruchomić. Dramat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś całkowicie przywrócić system do ustawień fabrycznych  ?

 

Tzn

 

Zainicjuj PS4

Możliwe jest inicjowanie oprogramowania systemu PS4™ oraz usuwanie wszystkich użytkowników i ich zapisanych danych przechowywanych w systemie PS4™. W tym celu wybierz pozycje [inicjalizacja] > [Zainicjuj PS4], a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Informacje
  • Wykonanie tej operacji oznacza wyzerowanie wszystkich ustawień i usunięcie danych przechowywanych w systemie PS4™, a także przywrócenie ustawień domyślnych. Tej operacji nie można cofnąć, dlatego należy zachować ostrożność, aby przypadkowo nie usunąć ważnych danych. Nie będzie można przywrócić usuniętych danych.
  • Podczas operacji inicjowania nie wyłączaj systemu PS4™. W takim przypadku system może zostać uszkodzony.
  • Przywrócenie ustawień domyślnych nie spowoduje przywrócenia poprzedniej wersji oprogramowania systemu.
Edytowane przez DOMIN@TOR_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DOMINATOR
 

No właśnie to zrobiłem, dopiero wtedy ruszylo. No, ale instalacje/aktualki wszystkich gier przepadły, niby żadna tragedia (TYLKO 6 godzin trwa pobieranie się pliku z grą typu Arkham Knight - na której zdarzył się ten wypadek zresztą), ale biorąc pod uwagę częste awarie prądu na moim osiedlu perspektywa robi się nieciekawa. Wolałbym uniknąć tej 'wątpliwej' rozrywki za każdym razem, gdy tylko konsole wywali z sieci.

 

 

Mam nadzieję, że to był jeden taki przypadek, ale widząc w sieci jak częstym problemem jest CE-34878-0 nabieram potężnych obaw. No i, jak napisałem, nie będę korzystał z playstation plus dożywotnio, wtedy będzie problem z sejvami...trochę mi szkoda kilkudziesięciu godzin gry w plecy, wszelkich osiągnięć i cyfrowych wersji gier. (Bo jak mniemam to chyba też przepada? czy jest to powiązane bezpośrednio z kontem PSN?)

 

Tak czy inaczej, dzięki za poradę, gdybym tu od razu trafił zaoszczędziłoby mi to kilku godzin kombinowania ;)

 

EDIT: Aha, jeszcze jedno - z tego co zauważyłem, najczęsciej ludziom ten błąd pojawia się nie w grze, a w samym systemie, i to zaraz przy uruchomieniu konsoli, a to jest już solidny straszak jak na mnie. (-;

Edytowane przez noruathater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No i, jak napisałem, nie będę korzystał z playstation plus dożywotnio, wtedy będzie problem z sejvami...trochę mi szkoda kilkudziesięciu godzin gry w plecy, wszelkich osiągnięć i cyfrowych wersji gier. (Bo jak mniemam to chyba też przepada? czy jest to powiązane bezpośrednio z kontem PSN?)

 

 

Konto po takim zainicjowaniu będzie usunięte tylko z konsoli,a nie na zawsze,no chyba że nie pamiętasz hasła :) Co innego jak kupujesz  sloty z alledrogo i np. są to martwaki,wtedy ich nie odzyskasz :)

 

A co do zapisów stanu gier, masz  pendriva  ? Na tym bez problemu możesz zgrywać zapisy,a jak nie masz polecam Ci kupić.

 

Mógłbyś codziennie zgrywać sobie danym zapis z gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto po takim zainicjowaniu będzie usunięte tylko z konsoli,a nie na zawsze,no chyba że nie pamiętasz hasła :) Co innego jak kupujesz  sloty z alledrogo i np. są to martwaki,wtedy ich nie odzyskasz :)

Nie no, jasne, konto jest tylko z systemu usuwane wtedy, także udało się przywrócić, to wiem ;) Ale jak to jest z cyfrowymi wersjami gier zgrywanymi z PSN poprzez klucze aktywacyjne? W sumie tylko jedną taką posiadałem, właśnie z allegro, z jakiegoś "martwiaka". Jakby to było, gdybym grę posiadał na swoim koncie PSN? Albo miał kod DLC i już go wykorzystał? Da się ponownie aktywować kod i zgrać z psn na dysk na to samo konto?

 

 

 

co do zapisów stanu gier, masz  pendriva  ? Na tym bez problemu możesz zgrywać zapisy,a jak nie masz polecam Ci kupić.

 

Wiesz co, tu właśnie jawi się problem, tak, mam pendrive'a, ale o dziwo o ile mogę zgrac bezproblemowo save'y na pendrive'a, o tyle zgrać ich z pendrive'a do pamięci masowej konsoli nie mogę. Wyskakuje mi "brak plików/nie znaleziono plików na urządzeniu USB". Po prostu ich nie wykrywa. Jak coś to peniak ma format FAT-32. Nie wiem, może chodzi o nazwę plików? Już formatowałem go, i zostawiałem sejvy nawet "luzem" poza folderami, na wierzchu w penie, ale i tak konsola ich nie wykrywała.

 

 

EDIT: Dobra, to chyba była kwestia pena, bo na innym już mi wykrywa sejwy bez problemu ;) Także ten problem rozwiązany. Niemniej temat pozostaje otwarty - jakby ktoś znał jakiś dobry, nieco bardziej "dedykowany" konsoli UPS, bądź jakąś listwę awaryjną to niech się nie krępuje. ;)

 

Edytowane przez noruathater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to jest z cyfrowymi wersjami gier zgrywanymi z PSN poprzez klucze aktywacyjne? W sumie tylko jedną taką posiadałem, właśnie z allegro, z jakiegoś "martwiaka". Jakby to było, gdybym grę posiadał na swoim koncie PSN? Albo miał kod DLC i już go wykorzystał? Da się ponownie aktywować kod i zgrać z psn na dysk na to samo konto?

 

 

 

Po zainicjowaniu systemu,martwiaki będą już "martwe" ;)

 

A co do posiadania gier na swoim koncie,wtedy bez problemu pobierasz je jeszcze raz,możesz je pobierać tyle raz ile Ci się podoba :)

Wchodzisz między innym w bibliotekę,tam masz wszystkie tytułu zakupione,bądź pobrane z plusa :)

 

PS.Co do martwiaków, najlepiej kupować na początku miesiąca,ponieważ każdego kolejnego nowego miesiąca blokują je :) Sprawdzone ze znajomym,choć wiadomo że komuś może chodzić dłużej, My sprawdzaliśmy tą tezę przez cztery miesiące,zawsze na początku nowego miesiąca blokowali.

 

Przypadek ? nie sądzę :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za post nie na temat, ale zależy mi na szybkich odpowiedziach, ostatnio mi, panowie, doradziliście całkiem sprawnie.

 

 

Nie wiem co jest z tą cholerną konsolą, przeniosłem ją do innego pokoju na mieszkaniu i znowu problem, odpalam Assassins's Creeda, który śmigał bez zarzutu jeszcze minuty przed przenosinami, i teraz jest error CE-38612-0 przy jakiejkolwiek próbie odpalenia gry. Znowu to samo...

Jakieś pomysły co zrobić? Szukam w google, ale znowu opisują jakieś powody kompletnie mnie niedotyczące.

Edit:

Poczytałem forum Playstation, wygląda na to, że tym razem to już prawdziwy problem "z kapelusza" wzięty, i najczęściej pojawiał się przy większych niż 2TB dyskach po uptadzie 2.5... Cóż, nie mam 2TB, ale niedawno poczyniłem aktualkę do 3.0... No to czeka mnie kolejne "zainicjuj"... ciekawe czy i tym razem pomoże, bo jak niektórzy piszą nawet to nic nie daje.

Edytowane przez noruathater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając przez google wygląda, że ps3 i ps4 nie mają silnika krokowego. Jeżeli faktycznie to był problem przy ps2 to tutaj nie powinno być problemu.

Pytanie czy ps4 ma jeszcze gwarancję, jak ma to zaryzykuj :D.

Swoją drogą ciekawe jaką w takim razie wytwarza sinusoide. Nie raz przyjeżdżały do mnie ups do drukarek i nigdy bym się nie zastanowił, że trzeba pytać przy kupowaniu aby pasowała do drukarek.

Kolego UPS-y dzielą się na dwa rodzaje pod względem wytwarzanej sinusoidy.... te droższe wytwarzają czystą sinusoide natomiast te tańsze sinusoide modyfikowaną zwaną także symulowaną.... i teraz jest wiele sprzętów elektrycznych i elektronicznych które nie tolerują sinusoidy modyfikowanej nawet doprowadzając do awarii...

Natomiast czystą tolerują wszystkie sprzęty i jeżeli już to zawsze bezpieczniej zainwestowac właśnie w ups z taką falą sinusoidalną....

I z tego co się orientuję to głównym powodem rodzaju zastosowanego ups-a jest rodzaj zasilacza w danym sprzęcie elektronicznym. ...

...elektronika z zasilaczem impulsowym zaspokoi się zwykłym ups-em (fala modyfikowana)...jeśli dobrze pamiętam. ...

Np.w sprzęcie elektrycznym gdzie występuje silnik indukcyjny (np.pompy c.o.) konieczny jest ups z czystym sinusem bo przy modyfikowanym te silniki się grzeją , głośniej pracują doprowadzając do awarii....

Od dłuższego czasu zmagam się z pewnym problemem, jakiś czas temu miałem przerwę w dostawie prądu w całym bloku (a u mnie na osiedlu zdarza się to NADZWYCZAJ często - rozmawiałem już z Tauronem, elektrykiem, na dzień dzisiejszy sprawy nie ma co nawet drążyć), akurat posiadam dwie konsole, ps3 i ps4, i właśnie byłem w trakcie gry na tym drugim, gdy zabrakło prądu. Po ustąpieniu awarii miałem ten przeklęty błąd CE-34878-0, przez który nie mogłem nawet zalogować się na swoje konto PSN, nie wspominając o tym, że gra nawet po reinstalacji nie chciała się z danego konta uruchomić + omal nie straciłem wszystkich sejvów, i prawie 40 godzin gry. Chcąc uniknąć podobnych sytuacji zakupiłem zasilacz awaryjny UPS. Dopiero po otrzymaniu go do ręki przeczytałem w instrukcji by nie podłączać do niego drukarek laserowych, ponieważ zasilacz ten nie wytwarza czystej sinusoidy i wchodzi w konflikt z silnikiem krokowym - dokładnie takim jaki posiadało np. ps2, co z kolei może prowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Stąd moje pytanie, czy ten zasilacz nadaje się do playstation 3 & 4? I właściwie do kogo kierować takie pytanie, sprzedający w sklepach nie mają zielonego pojęcia, elektronicy to samo - jak się znają na zasilaczach, to nie mają pojęcia o konsoli i vice versa, nie wiem już naprawdę co zrobić z tym fantem.

Poniżej podaję dane techniczne zakupionego zasilacza:

Proszę o pomoc!

Kolego Power Walker robi także ups-y z czystą sinusoidą i jest na takim upsie napisane ( pod wyświetlaczem ) "pure sine wave". ... mam właśnie takiego do zasilania projektora...model który podałeś jest z sinusoidą modyfikowaną....

Tak jak wspomniałem wyżej jeśli nie mamy pojęcia jaki ups byłby odpowiedni dla naszego sprzętu zawsze lepiej i bezpieczniej zakupić taki który wytwarza czystą falę sinusoidalną....bo taki żadnemu urządzeniu nie zaszkodzi.... :))))

Edytowane przez martinxxx.ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odgrzewam troszkę temat i od razu przyznaję, że w tej kwestii jestem CAŁKOWITYM laikiem :P (jakie UPSy, jakie  sinusoidy itp.)

ale już powiem do czego mi to :P

 

Chcę podłączyć 2 konsole XboxOne i PS4, obydwie chodzą w stanie "uśpienia" cały czas, a docelowo w przypadku zaniku zasilania na 100% możemy założyć, że 1 konsola będzie uśpiona a 2 będzie w normalnym trybie działania i do tego TV (na stronie www producenta takie info: 

Etykieta energetyczna UE - 46 W
Roczne zużycie energii - 68 kWh 

 

Chciałbym coś co uciągnie 2 konsole i TV choć na te 5 minut aby je zamknąć normalnie, czyli TV + 1 konsola i zamykamy, później TV + 2 konsola wzbudzam i zamykam...

 

Poradzicie coś?? Tak prosto łopatologicznie ;) jak krowie na rowie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×