Skocz do zawartości
Kenet

Halloween - Jak zrobić Makeup i czy idziecie na jakąś imprezę?

Rekomendowane odpowiedzi

Halloween już na dobre zadomowiło się w Polsce.. czy macie jakieś informację o ciekawych imprezkach w swojej okolicy?

Jesli przypadkiem będą to Katowice :) to jeszcze lepiej :biggrin:

 

Żeby nie było że nic nie daję w zamian to macie mój przepis na charakteryzację :)

 

oraz wyniki zabawy domowym silikonem z zeszłego roku

 

post-48-0-78714200-1444477532_thumb.jpg

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobre się zadomowiło? Pierwsze słysze. W Polsce na każdym cmentarzu jest jakaś impreza w tym czasie, proponuje ucharakteryzować się na zombie i iść na groby bliskich zapalić świeczkę xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silikon, to ewidentnie jest go za mało u pani w zielonym ;) A jeśli chodzi o amerykańskie święta, to obchodze szerokim łukiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u nas widziałem dzieciaków przebranych za zbieraczy cukierków, coś koło 2007 roku, stwierdzili że nie opłaca im się obchodzić całego miasta kiedy mało kto miał cukierki w domu, bo mało kto w Polsce takie amerykańskie święto obchodzi. Ale w dużych miastach pewnie się hipsterzy umówią na fejsbókach by się całą bandą zebrać na wielkich placach w kolorowych ubraniach. W mniejszych miejscowościach będzie spokojnie jak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuria na to ciągła palpitacja serca. Jakieś nazazy, wedrówki po mieszkaniach katolickich zombie i wmawianie że Halloween to szatan. Na szczęście u mnie na osiedlu zebrała się sporą grupa młodych i wolnych światopoglądowo ludzi. Puszczamy swoje dzieci w przebraniach i robimy z tego smutnego święta choć trochę przyjazny klimat. Rozmawiamy o śmierci z dzieciakami ww tonie pozytywnym i przez zabawę, bez ciągłego straszenia i przygnębienia. Cmentarne wycieczki w zadumie i smutku zostawmy dorosłym.

Ps.

Podczas wizyt na cmentarzu zawsze inspirowała mnie ta rewia mody. Ja rozumiem że te szpilki i miniówki to dla spoczywających przodków? Świetnie kontrastuje z pogodą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuria też organizuje takie wyprawy po domach, tylko zamiast cukierków zbiera koperty ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuria na to ciągła palpitacja serca. Jakieś nazazy, wedrówki po mieszkaniach katolickich zombie i wmawianie że Halloween to szatan. Na szczęście u mnie na osiedlu zebrała się sporą grupa młodych i wolnych światopoglądowo ludzi. Puszczamy swoje dzieci w przebraniach i robimy z tego smutnego święta choć trochę przyjazny klimat. Rozmawiamy o śmierci z dzieciakami ww tonie pozytywnym i przez zabawę, bez ciągłego straszenia i przygnębienia. Cmentarne wycieczki w zadumie i smutku zostawmy dorosłym.

Ps.

Podczas wizyt na cmentarzu zawsze inspirowała mnie ta rewia mody. Ja rozumiem że te szpilki i miniówki to dla spoczywających przodków? Świetnie kontrastuje z pogodą ;)

Haha każda okazja aby pokazać jakim się jest bogatym, zgrabnym, modnym jest dobra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz, a ja myślałem że to bardzo ważne święto w wymiarze wiary. Zresztą , wygląda to jak tani odpust a nie jak zlot vipów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie całe to helołin to wiocha, lansowana sztucznie jako super trendy, z super trendy hamerykańskiej ziemi, choć za cholerę nie chce się przyjąć. Nie ma to jak zalew tandety i plastiku, którą się tęskny za ujesej naród chce zachłysnąć. Za to niektóre tradycyjne, fajne nasze obrzędy czy to związane z religią, czy nie, są passe, bo nie są z zachodu. I taka noc Kupały, topienie Marzanny, czy kolędnicy niedługą pozostanie tylko historią.

Edytowane przez zmstr
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halloween jest świętem wywodzącym się z Europy. Ale co tam, lepiej klepać za prawicowymi mediami anty amerykańską propagandę niż samemu coś się dowiedzieć na ten temat, co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa najlepiej klepać formułkę o prawicowych mediach i antyamerykańskiej propagandzie, co nie? Co mnie obchodzi geneza święta, skoro kojarzy się z kulturą amerykańską, tam jest najhuczniej obchodzone i  stamtąd trafiło w obecnej formie na nasz kontynent? To tak jakbym napisał, że kocham jeździć Fordami i nienawidzę Adolfa Hitlera, a Ty byś się przyczepił że przecież Hitler i Henry Ford byli przyjaciółmi, ale lepiej klepać propagandę niż dowiedzieć się coś na ten temat co nie?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś błysnąć ale się nie udało. Jak chcesz w to dalej brnąć to się nie krępuj. Nie od dzisiaj wiadomo, że w Polsce wszystkie radosne święta, dobra zabawa dla dzieciaków czy w ogóle cieszenie się z życia jest niemile widziane.

Ten naród czuje się dziwnie jak nie jest smutny, zadumany, myślący wyłącznie o przeszłości i umartwiający się każdego dnia. Widok kogoś śmiejącego się czy dobrze bawiącego powoduje u większości zawiść, niechęć i automatyczne dążenie do sprowadzenia go na ziemie. Może zemdlić od takiego pierdolenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dla ciebie taka rozmowa to chęć błyśnięcia, ja ci tylko pokazuję formę w jakiej to odbieram. Jakie radosne święta, czy cieszenie się z życia są niemile widziane? Mnie właśnie mdli od takiego za przeproszeniem pierdolenia, że jesteśmy smutnym, umartwiającym się narodem i gadanie o zawiści, zazdrości, niechęci i innych głupotach. Mamy pełno świetnych inicjatyw lokalnych cały sezon, gdzie byś nie pojechał to święta kwitnących wiśni, jabłek, śliwek, festyny, imprezy mniejsze i większe i jakoś nie widzę tego smutnego narodu. Natomiast sprowadzanie niechęci do tandety, która z naszą kulturą nie ma nic wspólnego, do prawicowych mediów i smutnego narodu jest płytkie i śmieszne. Kończę dyskusję, bo przecież zaraz będziesz musiał udowodnić, że masz rację, twoja racja jest najtwojsza i jesteś super uśmiechnięty, światowy i zajebisty, a każdy kto ma inne zdanie to słuchacz radia maryja, czytacz gazety polskiej i smutny jak pizda gość. Bez odbioru

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Kill, mnie ta polska smutność już po trochu bawi. Zresztą wracając do tego Halloween, zauważyłem że najbardziej krytykują to osoby które nie mają z tym nic wspólnego, bo przecież bawią się przy tym dzieciaki i młodzież. Ja jeszcze rozumiem że to by życie komuś utrudniało, a to zazwyczaj są jakieś małe imprezki czy spotkania w pubie w zamkniętym gronie.

Jak ktoś ma ochotę topić Marzannę czy leżeć plackiem na grillu w święto Trzech Króli to spoko, niech robi co chce, przecież żyjemy w wolnym kraju. Zawsze przez życie szedłem z mottem: Polaku, żyj i pozwól żyć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz. Ja po prostu jestem uczulony na ignorancki bełkot i zapomniałem kto wygrał wybory. Nie powinienem w ogóle się odzywać w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Boże Ciało miało być :)

W Trzech Króli raczej trudno leżeć plackiem przed grillem :D

Chociaż jak ktoś lubi to czemu nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudło, nigdy nikomu nie narzucałem swoich poglądów, nie sugerowałem że jego zdanie jest głupsze. Każdy z nas jest inny, każdy ma prawo żyć jak chce.

Kurna, po raz kolejny temat o dupie marynie przekształca się na napierdzielanie epitetami lewak czy faszysta.

Sorki, ale szkoda mi czasu na takie coś :)

Edit. O widzę że post został usunięty więc moją odpowiedź też można eksterminować :)

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×