Skocz do zawartości
redo

Gran Turismo Sport

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ukończyłem FIA na tym nowym owalu i powiem krótko - nie ma bardziej popierdzielonych torów aniżeli wszelkie owale i ich odmiany w GTS, serio. 
Jazda po nich to masochizm.
Plusy? 
Wbiłem na B/S
Minusy?
Nie wiedzieć czemu bo nie zaliczyłem żadnego kontaktu ani wypadku a mimo to w wyścigu miałem rangę B/S czyli awans z B/A a po wyjściu do profilu mam C/S - WTF?? :seriously:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2018 o 18:45, tm-tz napisał:

Właśnie ukończyłem FIA na tym nowym owalu i powiem krótko - nie ma bardziej popierdzielonych torów aniżeli wszelkie owale i ich odmiany w GTS, serio. 
Jazda po nich to masochizm.
Plusy? 
Wbiłem na B/S
Minusy?
Nie wiedzieć czemu bo nie zaliczyłem żadnego kontaktu ani wypadku a mimo to w wyścigu miałem rangę B/S czyli awans z B/A a po wyjściu do profilu mam C/S - WTF?? :seriously:

Zaraz zaraz, to pierwszy wskaźnik nie oznacza naszej szybkości i zajmowanych miejsc w porównaniu z przeciwnikami? Do tej pory byłem przekonany że tak :1_grinning:  Widocznie nie zająłeś miejsca w czołówce więc straciłeś w rankingu.  Czasami korekta rankingów przychodzi po czasie. Też mi się to zdarza. 

Edytowane przez kristoffer1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2018 o 11:24, kristoffer1979 napisał:

Zaraz zaraz, to pierwszy wskaźnik nie oznacza naszej szybkości i zajmowanych miejsc w porównaniu z przeciwnikami? Do tej pory byłem przekonany że tak :1_grinning:  Widocznie nie zająłeś miejsca w czołówce więc straciłeś w rankingu.  Czasami korekta rankingów przychodzi po czasie. Też mi się to zdarza. 

W takim razie ten ranking działa jakoś głupio.
Na ogół w wyścigach dojeżdzam w top 5, tamtem miałem na 12 lokacie i straciłem rangę w jednym wyścigu, mimo, że w 3 innych miałem lepsze lokaty i nie wzrosło?
Pomijam już fakt, że ostatnio dostaje tak słabe lobby w FIA, że to nieporozumienie.
Za 1 miejsce ledwie 350 punktów, gdzie wczesniej, jeżdżąc na B/A za zajęcie pozycji 5-7 miałem po 1000 punktów :FailFish:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie do was - jak reagujecie na sku*synskie zagrywki innych graczy?
Biorąc pod uwage jak bardzo spieprzony jest system kar to osobiście rujnuje takim frajerom grę. Z rangi D do S szybko można dojść a biorąc pod uwagę fakt, że taki delikwent próbuje odrobić utraconą range w nastepnym wyścigu, można go spoktać w kolejnym lobby i nękać dalej.
Kto ma w znajomych wie, że jeździłem w B/S teraz jeżdżę w C/B i nękam takiego spartolonego hiszpana już 4 wyścig z rzędu za to, że pozbawił mnie zwycięstwa kilka wyścigów wczesniej, to pocieszne jak taki frajer potem płacze na Priv`ach xD 

A i te słowa kieruje do graczy jeżdżących w rangach S/S czy B/S albo A/S - przestańcie ludziom wmawiać, że w tych kategoriach klasowych ludzie jeżdżą czysto, to najwieksza bzdura i mit jaki dotychczas słyszałem a troche w eSkach pojeździłem. Podkreślam raz jeszcze, że najczyściej ludzie jeżdżą od D/D do C/B chcąc się wyrwać z rzekomo największego dna. 
od B/A do S/S jeźdżą tacy tryhardzi, że to nieporozumienie, frajerzy, którzy opanowali wykorzystywanie systemu kar na potęgę i bezkarnie wywalają innych z torów. Ilość materiałów z takimi zagrywkami w tych klasach mogę liczyć w godzinach.

EDIT1 i EDIT2
5raz trafiam an tego hiszpana, gość sobie nie pogra dziś xD
by nie być gołosłownym - najwyżej dostanę bana o ile ktokolwiek w PD sprawdza raporty.
 

20180326171509-Resizer-800Q100.jpg.b5bfbcd167f0bb946e236be188f98bf0.jpg

EDIT 3
Jeżdżę w C/C, mojego ulubieńca nie ma w lobby więc zobaczymy jak szybko odrobię do S ;)

Edytowane przez tm-tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Moje pytanie do was - jak reagujecie na sku*synskie zagrywki innych graczy?


W ogóle nie reaguje. Bo i po co się spinać? Teraz nie wygram, to może dam radę następnym razem.

 

Godzinę temu, tm-tz napisał:

A i te słowa kieruje do graczy jeżdżących w rangach S/S czy B/S albo A/S - przestańcie ludziom wmawiać, że w tych kategoriach klasowych ludzie jeżdżą czysto, to najwieksza bzdura i mit jaki dotychczas słyszałem a troche w eSkach pojeździłem.

 

Zgoda. Ścigam się w S/S i faktycznie ludzie jeżdżą miejscami bardzo agresywnie. Nie raz robią kompletnie nieprzemyślane ataki na zakrętach. Wydaje mi się, że im niższa ranga kierowcy tym mniej takich akcji się dzieje. Ludzie jeżdżą wolniej, bardziej ostrożnie. W B/S miałem zdecydowanie mniej "nieprzewidzianych" sytuacji niż w A/S i S/S. 

Godzinę temu, tm-tz napisał:

...od B/A do S/S jeźdżą tacy tryhardzi, że to nieporozumienie, frajerzy, którzy opanowali wykorzystywanie systemu kar na potęgę i bezkarnie wywalają innych z torów.


Miałem wczoraj ciekawą sytuacje podczas FIA na torze Bathurst. Cały pokój S/S, walka o 3 miejsce z niemcem. Do samego końca trzymałem się jego zderzaka, by kolega dosłownie przed samą metą zahamował. Oczywiście wleciałem mu w tyłek. Okazało się, że miał karę którą postanowił sobie zbić na moim przodzie. Gdyby nie to, zająłbym to ostatnie miejsce na podium, jednak przez uderzenie doliczyło mi 1 sekundę. Ewidentnie zrobił to specjalnie. 

 

23 godziny temu, tm-tz napisał:

W takim razie ten ranking działa jakoś głupio.
Na ogół w wyścigach dojeżdzam w top 5, tamtem miałem na 12 lokacie i straciłem rangę w jednym wyścigu, mimo, że w 3 innych miałem lepsze lokaty i nie wzrosło?

 

A to nie jest tak, że ranga nie tylko jest nabijana przez miejsce ale również przez to jakich graczy się pokona? Mam na myśli to, że startując z np. 8 pozycji i pokonując graczy wyższą rangą nie dostajemy więcej punktów? Jeżeli ktoś dojeżdża na 3 miejscu (mając rangę B/S) a za nim są sami C/S to dostanie mniej punktów niż jakby byli to A/S czy S/S. Oczywiście sporo też zależy od tego o ile podniesiemy pozycję w wyścigu względem pola startowego czy to jakiej rangi są gracze przed nami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ShadowEX napisał:

W ogóle nie reaguje. Bo i po co się spinać? Teraz nie wygram, to może dam radę następnym razem.

W sumie słuszne podejście ale jak pół dnia się człowiek ściga i co kawałek takie zagrywki, to żyłka pęka.
Jak widzę hiszpanów w lobby to serio rzygam. 

41 minut temu, ShadowEX napisał:

Zgoda. Ścigam się w S/S i faktycznie ludzie jeżdżą miejscami bardzo agresywnie. Nie raz robią kompletnie nieprzemyślane ataki na zakrętach. Wydaje mi się, że im niższa ranga kierowcy tym mniej takich akcji się dzieje. Ludzie jeżdżą wolniej, bardziej ostrożnie. W B/S miałem zdecydowanie mniej "nieprzewidzianych" sytuacji niż w A/S i S/S. 

Dokładnie o to mi chodzi. 
W niższych kategoriach dużo łatwiej o fair play aniżeli w wyższych a gracze są w miarę przewidywalni w aspekcie, który powinien być zgodny ze sportową rywalizacją.
Z ciekawości olałem C/C i spadłem do D/E - chcę zoabczyć jak ludzie faktycznie zachowują się w tych rangach. i juz po pierwszym wyścigu wbiłem na D/D 
Zakładam, że jak wejdę na FIA to skończę w C/C  gdyż najszybszym sposobem na podbicie rangi są wyścigi długodystansowe.
 

41 minut temu, ShadowEX napisał:

A to nie jest tak, że ranga nie tylko jest nabijana przez miejsce ale również przez to jakich graczy się pokona? Mam na myśli to, że startując z np. 8 pozycji i pokonując graczy wyższą rangą nie dostajemy więcej punktów? Jeżeli ktoś dojeżdża na 3 miejscu (mając rangę B/S) a za nim są sami C/S to dostanie mniej punktów niż jakby byli to A/S czy S/S. Oczywiście sporo też zależy od tego o ile podniesiemy pozycję w wyścigu względem pola startowego czy to jakiej rangi są gracze przed nami.

Nie mam pojęcia jak działa ten system, natomiast wiem, że działa źle.
Tak samo jak beznadziejnie działa matchmaking w dziennych.
Miałem ten sam czas na Interlagos 1.40.900 - nie przykładałem się bo nie ma po co gdy nabijasz rangę. 
I tak .:
1.40.900 w 4 wyścigach dał mi 4 i 5 miejsce na starcie
Postanowiłem poprawić czas  i ugryzłem go niewiele ponadto, chciałem zbić około sekundy by zobaczyć jak będzie mnie pozycjonować i tak czas
1.40.611 w 5 kolejnych wyścigach dał mi pozycję 9-14 :xzibit:
To tylko potwierdziło moje przypuszczenia opisywane kilka stron wcześniej, że aby mieć lepszą pozycję startową trzeba mieć gorszy czas. I nie raz właśnie trafiają się tacy ludzie w wyścigach, startują z czasami 5-10 i wbijają w miejsca 1-3 na koniec wyścigu a ich rzeczywisty czas okrążenia wynosi 1:35.xxx tam, gdzie ludzie najlepszy czas mają w granicy 1.39.xxx 
Z resztą podobnie jest z nabijaniem ilości zwycięstw - jeśli komuś zależy na osiągnięciu milowym za ilość wygranych - wystarczy jeździć w C/E lub C/D - uwierzcie mi, czasem wystarczy dojechać w pierwszej 5 a system kar zrobi swoje xD 
Swoją drogą kwalifikacje w FIA powinny być zmienione patrząc po tym co ludzie tam odwalają i jak  chociażby ci co są na wyjazdowym okrążeniu rujnują czas innym.
wszyscy powinni obowiązkowo być ghostami w kwalifiakcjach tak aby każdy miał równe szanse na zrobienie dobrego czasu.
Pomijam już idiotyzm po sesji kwalifikacyjnej gdzie masz 8 czas na torze gdy wszyscy ukończyli sesje Q a na starcie przesuwa cie jakims cudem o 5 pozycji. 

Ta gra po pół roku nadal jest jedynie dobrym symulatorem losowania aut.. Chociaż... w sumie jak sie  przez 6 dni z rzedu dostaje kolejnego Astona to i nawet na tym polu ta gra zawodzi.

 

Edytowane przez tm-tz
2x niższych zamiast wyższych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tm-tz napisał:

I tak .:
1.40.900 w 4 wyścigach dał mi 4 i 5 miejsce na starcie
Postanowiłem poprawić czas  i ugryzłem go niewiele ponadto, chciałem zbić około sekundy by zobaczyć jak będzie mnie pozycjonować i tak czas
1.40.611 w 5 kolejnych wyścigach dał mi pozycję 9-14 :xzibit:


Też to u siebie zauważyłem. Na Interlagos mając czas 1:37.8xx startowałem z 2/3 pozycji. Gdy czas poprawiłem na 1:37.6xx to posadziło mnie na 6-7 ładując do ludzi z top 10 europy. Wydaje mi się, że taka kolej rzeczy jest wypadkową paru spraw:

1. To ilu ludzi łączy się obecnie do lobby. Wiadomo, gracze wchodzą/wychodzą więc jakaś rotacja jest.
2. Ranga fair play. Z tego co zauważyłem gra raczej stara się dobierać przede wszystkim właśnie pod to. I tutaj zaś pojawia się wspomniana wyżej rotacja. Część osób zalicza spadek rangi, część podwyżkę. Przez co ostatecznie mogliśmy spaść (bądź podnieść się) w pozycjach startowych.
3. Oczywiście poprawa czasu kwalifikacyjnego przez innych graczy.

Do czego zmierzam? Mamy sobie kierowce X, który jest w B/B i ma czas 1:41. Następnie mamy gościa Z który ma 1:40 ale należy do rangi B/C, przez co teoretycznie gra nie powinna tych dwóch osób dobrać. Następnie gracz Z przez dobrą jazdę dostaje awans do B/B przez co ląduje w pokoju z kolegą X przy okazji zwalając go pozycje (bądź kilka) niżej.

Zaznaczam, że bazuje tutaj na swoich obserwacjach, niekoniecznie ten system musi dokładnie tak działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji rankingów wynika, że pierwszy odpowiada za miejsca właśnie i to czy na koniec wyścigu zyskaliśmy czy straciliśmy pozycję. Ale jest to też powiązane z czystością jazdy. Jeżeli zyskujemy dostając karę to pierwszy ranking także potrafi spaść.  Warto wchodzić na swój profil po wyścigach i sprawdzać każdorazowo pasek, który jest przy pierwszym rankingu. Doskonale wtedy widać czy urósł trochę czy spadł.  Raczej większych skoków tam nie ma jak w drugim rankingu odpowiedzialnym za jazdę fair. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ShadowEX napisał:

Do czego zmierzam? Mamy sobie kierowce X, który jest w B/B i ma czas 1:41. Następnie mamy gościa Z który ma 1:40 ale należy do rangi B/C, przez co teoretycznie gra nie powinna tych dwóch osób dobrać. Następnie gracz Z przez dobrą jazdę dostaje awans do B/B przez co ląduje w pokoju z kolegą X przy okazji zwalając go pozycje (bądź kilka) niżej.

Być może i tak czasem się zdarza, ja natomiast opieram sie o rangę C/C i z takimi graczami jeździłem, poprawiłem czas, losowało mi dalej rangę taką samą lub gorszą (niżej lokowani gracze) ale mój czas lepszy od poprzedniego dawał gorsze lokaty xD
Pomijam to, że gra często potrafi dobrać graczy totalnie z tylnej części ciała i można jeździć z dużo gorszymi jak i dużo lepszymi rangami w ramach jednego wyścigu.
Polyphony jednak woli dorzucac kolejnych 13 aut których nikt nie będzie używać bo w GR3 i Gr4 jest około 4 samochodów nadających się do gry, aniżeli zmienić to co kuleje w rozgrywce.
Witajmy kolejne ogórki i inne auta klasy N, którymi nikt nie będzie jeździł ;)

 

Swoją drogą potwierdziłem to co mówiłem, startowałem w randze D/D  (chwilę przed startem wyścigu FIA byłem D/E)- jeden wyścig i mam C/A xD
5ab9342b85e5c_GranTurismoSPORT_20180326194310.png.c74da825903b2ffea6b75a12b3f33a5a.png5ab9343041c13_GranTurismoSPORT_20180326194323.png.9e3c849bebd9c0ef34b93b70f47fc818.png

 

Także z D/E do B/S podejrzewam, że da się wejść po 3-5 wyścigach. Dwa za mną ;)

EDIT
Patrząc po pasku postępu to byłem milimetr od B/A w jeden wyścig z D/D xD
5ab9361113139_GranTurismoSPORT_20180326200116.png.bbea56ef6aacf4b3731791f0930fb3ae.png

 

I dziwić się, że ludzie jeżdżą jak furiaci, skoro strata rangi to jest chwila moment by odrobić,a tak mozna popsuć grę innym albo za wszelką cene dojechać 1 i podbijać wirtualne ego

Edytowane przez tm-tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tm-tz napisał:

Ta gra po pół roku nadal jest jedynie dobrym symulatorem losowania aut.. Chociaż... w sumie jak sie  przez 6 dni z rzedu dostaje kolejnego Astona to i nawet na tym polu ta gra zawodzi.

 

Od dłuższego czasu nabijasz posty narzekając na GTS. Jeśli ta gra jest taka słaba, że i losowanie aut jest zj*bane to po co ty w to dalej grasz? Spróbuj czegoś innego.Może  np. Minecraft ci podejdzie ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tm-tz napisał:

Polyphony jednak woli dorzucac kolejnych 13 aut których nikt nie będzie używać bo w GR3 i Gr4 jest około 4 samochodów nadających się do gry, aniżeli zmienić to co kuleje w rozgrywce.
Witajmy kolejne ogórki i inne auta klasy N, którymi nikt nie będzie jeździł ;)

 

Ja będę jeździł, z dużo większym bananem na twarzy niż każdym autem gr3 i gr4. Według mnie drogowe auta mają lepszy realizm w tej grze, więcej smaczków które dostrzegamy jeżdżąc naszymi dupowozami na codzień. Nie jest to co prawda poziom AC, ale jest na prawdę dobrze.

Osobiście mam już niemal każde drogowe auto zmierzone na Kyoto Yamagiwa, na oponach SM. Dla mnie sprawia to radość.

 

Gdzieś kiedyś już było pisane - aut z gr3 i gr4 już raczej nie będzie, były one priorytetem przed wydaniem gry. Teraz po premierze, Polyphony dorzuca nam aut drogowych i pozostałych (takich jak Visiony czy bolidy pokroju P330/XJ13), aby GTS  miało w sobie jak najwięcej ze starych dobrych części GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Lewy69 napisał:

 

Od dłuższego czasu nabijasz posty narzekając na GTS. Jeśli ta gra jest taka słaba, że i losowanie aut jest zj*bane to po co ty w to dalej grasz? Spróbuj czegoś innego.Może  np. Minecraft ci podejdzie ?

Zdaje się, że ja ci już jakiś czas temu mówiłem, że jak zamierzasz ze mna dyskutować na temat tej gry to odnoś się do argumentów i tego co napisałem zamiast stosować wycieczki osobiste.
Pytanie retoryczne - jeśli twoje auto jest słabe, zj*bane i drażni cię w wielu aspektach to odstawiasz je na parkingu i chodzisz z buta? 

 

3 godziny temu, medmaxx napisał:

Ja będę jeździł, z dużo większym bananem na twarzy niż każdym autem gr3 i gr4. Według mnie drogowe auta mają lepszy realizm w tej grze, więcej smaczków które dostrzegamy jeżdżąc naszymi dupowozami na codzień. Nie jest to co prawda poziom AC, ale jest na prawdę dobrze.

Ostatnio jeździłem Alfą 4C LAUNCH EDITION na Monzie,  jeśli to auto tak się zachowuje realnie to przyznam, że wcale mnie nie dziwi jej brak na drogach ani to, że kierowcom dokonującym zakupu wciskano kursy szkoleniowe xD
Z resztą to samo się dotyczy początków gry, gdy trzeba było MX5 jeździć - nijak się to ma do realizmu gdyż te auta pływają jakby jeździły po lodzie a nie asfalcie, na twardych oponach to już w ogóle dramat.

A jeszcze jak jesteśmy w temacie opon - SYMULATOR - w którym nie można zmienić opon na inne aniżeli twarde :xzibit:
Nie pojmuję po co w tej grze są opcje konfiguracji samochodów, zmiany opon czy tuningu, chyba tylko do prywatnych pokoi by ludzie nie dziamali, że ich nie ma, ewentualnie do jazdy z botami by się jarać tym, że się je orze.
Pół roku sezonu testowego, który nadal jest sezonem testowym i inne smaczki świadczą o tym, że ta gra już pozostanie w niezmienionej formie do ostatnich dni.
 

 

3 godziny temu, medmaxx napisał:

Gdzieś kiedyś już było pisane - aut z gr3 i gr4 już raczej nie będzie, były one priorytetem przed wydaniem gry. Teraz po premierze, Polyphony dorzuca nam aut drogowych i pozostałych (takich jak Visiony czy bolidy pokroju P330/XJ13), aby GTS  miało w sobie jak najwięcej ze starych dobrych części GT

Nawet jeśli by się pojawiły auta z GR3 i GR4 to co by one zmieniły w obecnym układzie sił? PD przede wszystkim powinno pracować nad balansem. Atenza w porównaniu chociażby do Nismo dostaje takiego boosta mimo juz początkowo wysokich statystyk, że to nie porozumienie, to samo gdy zestawisz ją z R8, na Interlagos wszystkie czasy należą do Atenzy. Podobnie jest na innych torach z innymi autami. M4 obecnie to plaga na miarę  Megane i Scirocco.
A w sumie szkoda gadać bo im dalej w las tym ciemniej.

BTW w trzy wyścigi wyszedłem z D/E na B/A w dzisiejszym będę miał B/S - także powtarzam, że przestaje mnie dziwić dlaczego ludzie mają w dupie kary, które są i tak dosyć mocno upośledzone (linkowałem wideo wcześniej) [chociaż i tak już ciut lepsze niż przed patchem] czy nawet swoje rangi, kumaci dadzą rade je odrobić w miarę szybko, dlatego gdyby ktoś z was trafił na mnie w FIA to niech ma na uwadze, że będę odpłacać tym samym ;)

 

Edytowane przez tm-tz
MX5 nie MX7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tm-tz napisał:

Ostatnio jeździłem Alfą 4C LAUNCH EDITION na Monzie,  jeśli to auto tak się zachowuje realnie to przyznam, że wcale mnie nie dziwi jej brak na drogach ani to, że kierowcom dokonującym zakupu wciskano kursy szkoleniowe xD
Z resztą to samo się dotyczy początków gry, gdy trzeba było MX7 jeździć - nijak się to ma do realizmu gdyż te auta pływają jakby jeździły po lodzie a nie asfalcie, na twardych oponach to już w ogóle dramat.


Widzę, że nie tylko ja odniosłem takie wrażenie. Niektóre auta - zwłaszcza te drogowe, prowadzą się jak łodzie. Dlatego staram się głównie jeździć w grupie 3 i 4.

 

11 minut temu, tm-tz napisał:

Nawet jeśli by się pojawiły auta z GR3 i GR4 to co by one zmieniły w obecnym układzie sił? PD przede wszystkim powinno pracować nad balansem. Atenza w porównaniu chociażby do Nismo dostaje takiego boosta mimo juz początkowo wysokich statystyk, że to nie porozumienie, to samo gdy zestawisz ją z R8, na Interlagos wszystkie czasy należą do Atenzy. Podobnie jest na innych torach z innymi autami. M4 obecnie to plaga na miarę  Megane i Scirocco.


Panowie z PD powinni się zająć przede wszystkim M4. Przez to, że auto ma krótkie przełożenia można przejechać cały wyścig ani razu nie będąc w pit stopie. Żałosne. W wyższych rangach zawsze znajdzie się 4-5 osób które stosują taką taktykę. Omijam wyścigi C w grupie 4 bo praktycznie tracą przez to jakikolwiek sens.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ShadowEX napisał:

Panowie z PD powinni się zająć przede wszystkim M4. Przez to, że auto ma krótkie przełożenia można przejechać cały wyścig ani razu nie będąc w pit stopie. Żałosne. W wyższych rangach zawsze znajdzie się 4-5 osób które stosują taką taktykę. Omijam wyścigi C w grupie 4 bo praktycznie tracą przez to jakikolwiek sens.

Przy czym ta taktyka nie zawsze się sprawdza, tylko w GT Sport żywotność opon aka przyczepność jest gwarantowana do plus minus 50% zużycia opony xD Jak przekroczysz barierę 50% to auto rzuca jakby jeżdziło na felgach z fizyką z GTA V.
#TheRealDrivingSimulator :xzibit:

Edytowane przez tm-tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tm-tz napisał:

Pytanie retoryczne - jeśli twoje auto jest słabe, zj*bane i drażni cię w wielu aspektach to odstawiasz je na parkingu i chodzisz z buta?

 

Zmieniam je na takie, które mimo wszystko potrafi wywołać uśmiech na mojej twarzy i jednocześnie nie zrujnować portfela.

 

18 minut temu, tm-tz napisał:

Ostatnio jeździłem Alfą 4C LAUNCH EDITION na Monzie,  jeśli to auto tak się zachowuje realnie to przyznam, że wcale mnie nie dziwi jej brak na drogach ani to, że kierowcom dokonującym zakupu wciskano kursy szkoleniowe xD

Z resztą to samo się dotyczy początków gry, gdy trzeba było MX7 jeździć - nijak się to ma do realizmu gdyż te auta pływają jakby jeździły po lodzie a nie asfalcie, na twardych oponach to już w ogóle dramat

 

Braki na drogach spowodowane są tym, że Alfa 4C to dość limitowany Sport Car. Według wiki, produkcja zakłada wyrobienie 1000szt/rok. Dla porównania, Porsche 911 sprzedaje się rocznie w +/- 100tyś sztuk.

 

Z tą mazdą MX5 to fakt, problemy z trakcją w tej grze niestety nadal są. Ale drogowymi autami na oponach SM jeździ się na prawdę przyzwoicie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, medmaxx napisał:

Zmieniam je na takie, które mimo wszystko potrafi wywołać uśmiech na mojej twarzy i jednocześnie nie zrujnować portfela.

Gorzej, jeśli jest najlepszym wśród najgorszych a takie jest właśnie GTS na PS4. 
Czyli nadal rzęch ale lepszy od konkurencji.
Przykrym faktem jest to, że obecnie najlepszą grą samochodową na obecnej generacji po stronie Sony okazał się Dirt Rally.
AC ma sens tylko na PC a prócz niego nie ma nic więcej co by podpadało pod sim/simcade oprócz właśnie GTS`a.

Co do Alfy, nie żebym się czepiał, Ale wersja 4C GR3 Road Car zachowuje się mocno podobnie, zakładając WT do czego często zmusza gra, to auto jeździ jak na tafli lodu ;) 
 Myślałem, że nie musze tłumaczyć tak oczywistej ironii i przenośni :24_stuck_out_tongue:

Ale żeby nie krytykować tak mocno, powiem, że bardzo przyjemnie mi sie ścigało Panterą 71 - ciężko mi jeszcze wyczuć to auto, lokaty wysokiej nie miałem ale było ciekawie.

Edytowane przez tm-tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, tm-tz napisał:

Zdaje się, że ja ci już jakiś czas temu mówiłem, że jak zamierzasz ze mna dyskutować na temat tej gry to odnoś się do argumentów i tego co napisałem zamiast stosować wycieczki osobiste.
Pytanie retoryczne - jeśli twoje auto jest słabe, zj*bane i drażni cię w wielu aspektach to odstawiasz je na parkingu i chodzisz z buta? 

 

 


 

Ja nie proponowałem ci nie grać wcale, tylko grać w inną grę jeśli GTS jest taką padaką że od miesięcy tylko narzekasz.

Dlatego twoje retoryczne pytanie nijak ma się do tego co napisałem.

Każdy normalny gracz, jeśli gra mu nie podchodzi, po prostu się ją pozbywa lub przynajmniej odkłada na półkę.

Ty dalej grasz w tego crapa i marnujesz swój cenny , wolny czas.

Gdybym się miał męczyć w prawdziwym aucie, to nie chodził bym z buta, tylko sprzedał bym je i kupił inne.

Mała rada...Zrób to z GTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tm-tz napisał:

Gorzej, jeśli jest najlepszym wśród najgorszych a takie jest właśnie GTS na PS4. 
Czyli nadal rzęch ale lepszy od konkurencji.
Przykrym faktem jest to, że obecnie najlepszą grą samochodową na obecnej generacji po stronie Sony okazał się Dirt Rally.
AC ma sens tylko na PC a prócz niego nie ma nic więcej co by podpadało pod sim/simcade oprócz właśnie GTS`a.

 

Powyższe znaczy tyle, że nie jesteś fanem motoryzacji. Zarówno tej wirtualnej, jak i prawdziwej. Bo nie wmówisz mi że można nim być i psioczyć na wszystko jak leci.

Proponuję zmianę dziedziny gier.

 

AC, jako alternatywa dla PC2 i GTS na konsolach ma jak najbardziej sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Lewy69 napisał:

Gdybym się miał męczyć w prawdziwym aucie, to nie chodził bym z buta, tylko sprzedał bym je i kupił inne.

Mała rada...Zrób to z GTS.

Gdyby tylko była możliwość sprzedaży cyfrówek... ;)
To był najbardziej złośliwy prezent jaki w życiu dostałem, ktoś mnie musi nienawidzić xD

15 minut temu, medmaxx napisał:

AC, jako alternatywa dla PC2 i GTS na konsolach ma jak najbardziej sens.

Tylko dla kogoś kto nie grał na PC w ten tytuł.
Niestety miałem i mam przyjemność grywania w AC na PC i miałem nieprzyjemność grania w AC na PS4, polecam sprawdzić różnicę. Z tego co się orientuje, nawet po poprawkach nie jest tak dobrze jak być powinno.
PC2 miałem w planach bo PC było całkiem przyzwoitym tytułem ale biorąc pod uwagę fakt otrzymania GTS i brak czasu do ogrywania dwóch podobnych tytułów w tym samym momencie, PC2 odpadło. 

Ja jestem tylko ciekaw co mówiliby ludzie, którzy codziennie jeżdżą przykładowo Meganką i zestawili doświadczenia z jazdy tą sama Meganką w GTS -pójdzmy dalej i zestawmy kierowców GR4 w Megane, ilu z nich kładło na łopatki Ferrari czy Bugatti? :xzibit::xzibit:
To tak w kwestii rzeczywistości i bycia fanem motoryzacji chyba wyczerpałem temat.
Fan motoryzacji to nie fan Science-Fiction, nie mylmy pojęć.
 

Edytowane przez tm-tz
BTW w klasach GT nie ma Megane w FIA, nie wspominając o innych smaczkach, to tak w ramach poprawności symulacji rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko dla kogoś kto nie grał na PC w ten tytuł.
Niestety miałem i mam przyjemność grywania w AC na PC i miałem nieprzyjemność grania w AC na PS4, polecam sprawdzić różnicę. Z tego co się orientuje, nawet po poprawkach nie jest tak dobrze jak być powinno.
PC2 miałem w planach bo PC było całkiem przyzwoitym tytułem ale biorąc pod uwagę fakt otrzymania GTS i brak czasu do ogrywania dwóch podobnych tytułów w tym samym momencie, PC2 odpadło. 

Ja jestem tylko ciekaw co mówiliby ludzie, którzy codziennie jeżdżą przykładowo Meganką i zestawili doświadczenia z jazdy tą sama Meganką w GTS -pójdzmy dalej i zestawmy kierowców GR4 w Megane, ilu z nich kładło na łopatki Ferrari czy Bugatti? :xzibit::xzibit:
To tak w kwestii rzeczywistości i bycia fanem motoryzacji chyba wyczerpałem temat.
Fan motoryzacji to nie fan Science-Fiction, nie mylmy pojęć.
 
Trzeba było kupić na osobnym koncie i sprzedał byś bez problemu

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szuldi82 napisał:

Trzeba było kupić na osobnym koncie i sprzedał byś bez problemuemoji3.png

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie wszystko się rozchodzi o to, że nie ja kupowałem. 
Przybyłem do domu i już miałem przypisaną grę do konta ;)

Co do samego handlu kontami to już jednak proceder dosyć chamski i o ile płytę z drugiej ręki można kupić o tyle sprzedaż cyfrówek niesie pewne konsekwencje.
Mam znajomego który za to otrzymał bana na konsole. I nie, nie był na tyle głupi by handlować współdzielonym kontem.
NIe mniej jednak nie jest to odpowiedni wątek na tą dyskusję więc lepiej ją zakończyć ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, tm-tz napisał:

 To tak w kwestii rzeczywistości i bycia fanem motoryzacji chyba wyczerpałem temat.

Fan motoryzacji to nie fan Science-Fiction, nie mylmy pojęć.
 

 

Jasne, że Megane z gr4 (które to rzekomo jest wybebeszone, obspawane, wrzucona klatka i jakies tam pierdoły w zawieszeniu zrobione)który kładzie Ferrari to czyste SF. Ale samo Twoje podejście do gier SIM/SIMCADE i tej prawdziwej motoryzacji jest słabe. Rzekł bym mega amatorskie. Nie rozumiem też po co męczyć się z GTS, skoro masz możliwość grania na PC w AC. Ja, żeby sobie w to pograć, musiał bym zaopatrzyć się w porządnego PCta. Niestety nie stać mnie na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, medmaxx napisał:

 Nie rozumiem też po co męczyć się z GTS, skoro masz możliwość grania na PC w AC. Ja, żeby sobie w to pograć, musiał bym zaopatrzyć się w porządnego PCta. Niestety nie stać mnie na to.

Głównie dlatego, że PC mimo wszystko służy mi do obróbki fotografii a nie zabawy. Czy potrzeba do tego jakiegoś porządnego PC? Mój 5 letni PC daje rade a kozakiem nie jest.
Obecnie chcąc PC pod samo Asseto (zakładam, że dysk obudowę itp pierdoły ktoś ma)wystarczy 2400zł a i tak myśle, że to spory zapas, bo można ulepić z używanym 980GTX`em coś lepszego ale to już zależy od traktowania egzemplarza przez poprzednika. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tm-tz, ja preferuję gry w pudełkach, ale parę cyfrówek też mam.Jednak gdy któraś z mnie wk#rwia tak jak ciebie GTS , to ją usuwam z twardego, a ty dalej brniesz w coś co według ciebie jest i będzie w fazie testów.

To nie jest tłumaczenie "gram bo nie mogę sprzedać" tym bardziej że ktoś ci ten shit sprezentował... Więc żadna strata, a świat stanie się lepszy.

Edytowane przez Lewy69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lewy69 napisał:

To nie jest tłumaczenie "gram bo nie mogę sprzedać" tym bardziej że ktoś ci ten shit sprezentował...

Gram, bo lubię wyścigi i pomimo, że krytykuję ten tytuł dosyć często, argumentując to jak tylko potrafię i przykładając się do tego by te argumenty nie były wyssanymi z palca, potrafię się dobrze w tej grze bawić.
Problem w tym, że na ogół jest to podział 50/50. Czasem bywają momenty jak w filmikach stronę wcześniej, gdzie otrzymuje kary za to, że ktoś wjeżdża we mnie co jest absurdem, w zamian w dyskusji słyszę "sprzedaj grę" i jak tu ludzi traktować poważnie.
Żyjemy wczasach, gdy krytyka zwłaszcza merytoryczna zaliczana jest do mowy nienawiści :xzibit:

A tak wracając do zabawy - wczoraj jeżdżąc w B/S  pewien Francuz próbował mi popsuć krew broniąc pozycji za wszelką cenę ;) 
Dwie kluczowe kwestie.:
1 - wyścig z mojej strony był z premią za czystą jazdę
2 - w 2:25 widać jak ewidentnie jestem wypychany z toru przez Francuza, mimo to gość zaliczył wyścig bez kary, wcześniej mając kilka kontaktów z innymi graczami.

 


Jakby kogoś interesowało to na kanale jest ten sam przejazd w kamerze telewizyjnej, jako normalna powtórka.
BTW nie da się w żaden sposób wywalić tych czarnych pasów w powtorkach, prawda?

Edytowane przez tm-tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×