Skocz do zawartości
TRaCeGuitar

Bravely Default

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wspaniały okaz oldschoolowego jrpg'a od Square Enix. Sam kupiłem ostatnio i powiem Wam że wejściówka mnie zgwałciła. Najpierw wróżka a później motyw z bohaterką. Oby więcej takich ciekawych rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedynka to najlepszy handheldowy jrpg ever niech te wszystkie lolitko gówniane udające poważne jrpg twory na vite się schowają i milczą ;)

 

Na kontynuację która ma premierę niebawem (pod koniec miesiąca) czekam niemal tak samo jak na street fightera 5 (moje zapewne goty 2016 ;) ) i naprawdę się jaram.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy warto wcześniej ograć 1sza część przed zabraniem się za 2kę. Odczuwam głód grania na 3ds, a od zaliczenia ostatnio Mersanereis Saga 2 konsoli nie włączałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś demo na eshopie jak coś. Na razie mam w co grać, ale przygrałbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest demo i warto ograć BD przed BS. Z tego co widzę są fabularnie powiązane. Mam już 10 godzin i odkryłem airship...przygoda ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po kilku godzinach i jest bardzo oldschoolowo...w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Świetna muza, bardzo dobry japoński VA. Opcja z regulowaniem szansy na "random encounter" jest cudowna. Trochę się obawiam, tego co się będzie działo od 5 rozdziału, bo wszyscy strasznie narzekają w sieci na powtarzalność, ale zobaczy się...

 

@Trace

 

Mój NID to Ky0ushu (w środku jest "zero"), chodź się pododajemy, to obadamy jak działa przyzywanie "friendsów" podczas walki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam obadane ;D a co do dodawania się to chętnie. Tylko musisz friend code podać a nie sam Nick ;D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i siadło...ponad 120 godzin świetnej zabawy i właśnie zabiłem ostatniego bossa. Cytując klasyka "mają rozmach skurczesyny" :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie wczoraj się zdziwiłem jak zobaczyłem, że masz ponad 100h na liczniku. Nie rozumiem tylko, dlaczego w summonach mogę przyzwać Twojego Tiza na 10 lvl z jakąś śmieszną wartością ataku. Friend-boty mają speciale kilkukrotnie silniejsze. Będę niezmiernie wdzięczny za informacje w spoilerze, w jaki sposób jak najszybciej przebrnąć przez chaptery 5-8.

 

A tak w ogóle - fenomenalne jRPG. Świetny system walki, od grindowania można się uzależnić (bo ma sens!), wymagające walki z bossami. Znakomity soundtrack i japoński VA. 

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z summonowaniem przyjaciół jest ten problem że trzeba robić aktualizacje postaci. A ja zrobiłem to tylko raz i zapomniałem o tym. Teraz miałbyś Tiz'a na 99 lvl jako monk który pierwszym limitem bez dopalenia zabierałby 9999. 

 

Tak w ogóle...120 godzin zapewnia Ci zdobycie wszystkich klas, wykonanie wszystkich side questów, wymaksowanie postaci + klas, zarobienie na golden egg i growt egg z zapasem kilku mln kasy. Wymaksowanie całej wioski, zrobienie wszystkich tutorialowych zadań, wyczyszczenie wszystkich opcjonalnych miejscówek, otwarcie wszystkich skrzyń, zdobycie wszystkich summonów itp itd.

 

Więc w tej grze jest co robić mimo że wygląda jakby była pusta.

Edytowane przez TRaCeGuitar
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się bardziej nastawiam na standardowe przejście gry, bez "extras". Mam też zamiar olać sidequesty w chapterach 5-8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ? Bardzo fajnie zmieniają historię postaci i są bardzo niezłym sposobem na szybki i łatwy exp + itemki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto?

Nie zamulę się robiąc jeszcze raz to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope ponieważ te side questy wtedy ograniczają się od razu do końcowej fazy. Każdego możesz wykonać w kilka minut bez problemu nawet na "auto".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×