Skocz do zawartości
ps4_fann

Używanie 1 profilu na 2 konsolach ps4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 
Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógł by mi wyjaśnić jak wygląda sprawa używania gier zakupionych na profilu na 2 konsolach ps4. Chciałbym udostępnić moje konto znajomemu, a że niestety w 100% mu nie ufam chciałem aktywować konto jako podstawowe (by grał na swoim profilu) na jego konsoli a następnie zmienić hasło do tego konta tak by nie pomyślał że może mi to konto zajumać :). Domyślam się że jak pobierze gry a następnie odłączy na zawsze konsolę od internetu to gry będą działały dożywotnio (nawet jak dezaktywuje je przez www). Pozostaje tylko pytanie co się stanie gdy któregoś pięknego dnia podłączy konsolę do internetu a hasło na koncie zostanie przeze mnie wcześniej zmienione ( konto bedzie nadal podstawowe dla tej konsoli - nie dezaktywuje go zdalnie przez www) ? Czy wtedy pojawią się przy grach kłódki do czasu aż zaloguje się na tym koncie do playstation network by konsola sprawdziła licencję, czy nadal będzie wszystko działało na innym profilu ?? Ostatnie pytanie: jeśli zdalnie dezaktywuje przez www to konto by przestało być podstawowe na jego konsoli i podlaczy on konsole do internetu ale nie zaloguje się na to konto to jakie to przyniesie skutki względem gier z tego konta zainstalowanych na tej konsoli?

Edytowane przez ps4_fann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie są tam poruszone wszystkie kwestie:

1. Czy po ustawieniu konta podstawowego i odłączeniu konsoli od internetu, a następnie dezaktywowaniu konta podstawoego zdalnie przez www gry na konsoli będą działały dożywotnio jeśli nie podlaczymy jej do internetu, czy może za jakiś czas bedzie wymagane podlaczenie do internetu i sprawdzenie licencji.

2. Co się dzieje gdy mamy ustawione konto jako podstawowe ale ktoś zmieni hasło przez www. Czy wtedy dalej bedzie wszystko działało na innych kontach mimo złego hasła podanego w konsoli??

3. Co w przypadku gdy mamy ustawione konto podstawowe ale zostanie ono dezaktywowane przez www a  konsola zostanie podłączona do internetu. Czy gdy w ogole nie bedziemy sie logować na to konto to Sony wykryje ze zostało zdalnie deaktywowane i zablokuje granie na innych kontach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Będzie działało jakiś czas. Sony ma chyba wymuszone sprawdzanie licencji co ileś miesięcy.

2. Tak, będzie działało do póki konto jest ustawione jako podstawowe. Później patrz punkt 3.

3. Będzie działało jakiś z góry nie określony czas. Może działać lata a może działać kilka dni. Kłódki na grach się pojawią prędzej czy później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedz. Chciałem jeszcze na koniec spytać czy gdy zrobie kopie profilu podstawowego wraz z grami na dysk zewnętrzny na wszelki wypadek i w razie awarii dysku przywrócę, to gry będą działały czy będzie wymagane zalogowanie się do playstation network po przywróceniu zawartości na konsolę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dopytać na infolinii Sony czy gry pobrane na konsole przy ustawionym profilu jako podstawowym dla tej konsoli będą działały cały czas gdy odłączymy konsolę od internetu. Konsultant stwierdził że w takim przypadku gry będą działały dożywotnio i nie będą wymagały za jakiś czas podłączenia do internetu celem sprawdzenia licencji -  z zastrzeżeniem , że nie dokonamy aktualizacji oprogramowania konsoli. Po aktualizacji może się zdarzyć że konsola zażąda połączenia z internetem aby odpalić te gry.

 

Dziwi mnie także stosunek SONY do odsprzedaży kont, lub ich przekazywania nowemu właścicielowi przy sprzedaży konsoli. Mimo że można zmienić wszystkie dane właściciela konta, to konsultanci twierdzą że jest to absolutnie nielegalne i nie można tego w żadnym przypadku robić. W moim mniemaniu jest to  całkowicie niezgodne z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości z 2012 roku dotyczącego odsprzedaży używanych licencji na oprogramowanie.... Każdy ma pełne prawo odsprzedać swoje gry zakupione na Playstation network, co się wiąże z koniecznością przekazania konta PSN na którym się znajdują.

Edytowane przez ps4_fann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko takie ostatnie pytanie. Gdy ustawie na 1 konsoli konto jako podstawowe a następnie zmienię hasło przez www (żeby znajomy nie wpadł na jakiś głupi pomysł jak się pokłócimy) to czy gry z tego konta będą działały cały czas na tej konsoli na innych kontach ? Poradniki mówią że można zmienić hasło, nie wolno tylko dezaktywować tego profilu jako podstawowego. Nie wspominają jednak czy po jakimś czasie nie logowania się na to konto podstawowe nie pojawią się przy grach kłódki lub czy zmiana hasła do tego konta nie spowoduje potrzeby zalogowania się na nie po jakimś czasie by odświeżyć licencje??

Edytowane przez ps4_fann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×