Skocz do zawartości
Gość

PS3 - problem z czytaniem płyt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Niedawno kupiłem sobie PS3, wczoraj przyszedł do mnie paczka z padem i dwiema grami – Uncharted 3 i Battlefield 4. Battlefield uruchamia się normalnie, ale Uncharted już nie. Po włożeniu płyty konsola (model Super Slim, 12 gb) mieli ją, potem słychać że się zatrzymuje, po sekundzie mieli dalej przez kilka sekund, znowu się zatrzymuje, znowu mieli i tak w kółko. Próbowałem ustawiać PS3 pod różnym kątem, jak niektórzy w internecie radzą i nic to nie dawało.

Tu zaczynają się moje pytania:
-Uncharted jest na płycie dwuwarstwowej, ale czy BF 4 nie?
-Bardzo dużo jest gier na płytach dwuwarstwowych? Mógłbym przeżyć, gdyby tych pozycji było tylko kilka, choć z bólem, bo właśnie po takie Killzone 3 czy inne The Last of Us kupiłem sprzęt od Sony.
-Na powierzchni płyty widać pod pewnym kątem padania światła dziwne linie, których na płytce od BF-a nie ma, jakby jakaś cienka warstwa płyty została zajechana. W dodatku na krawędzi widać mały uszczerbek. Może to jest powodem problemu?
-Ile kosztuje wymiana lasera? Jakie są metody rozwiązania tego problemu oprócz naprawy Blu-Raya? Aktualizacja oprogramowania, dołożenie dysku?
-Jak dostać się do recovery menu? Gdy przytrzymuję włącznik do dochodzi maks do dwóch piknięć, potem konsola od razu się wyłącza.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co wymieniać cokolwiek w PS3 ? Ceny PS3 są na ten moment tak żałośnie niskie że lepiej już kupić nową konsolę niż cokolwiek naprawiać jeżeli faktycznie coś z nią nie tak.

 

Poza tym sprawdź jeszcze jakieś inne gry. Pewnie płyta jest zwyczajnie uszkodzona.

Edytowane przez Wroblos
update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Wroblos napisał:

A po co wymieniać cokolwiek w PS3 ? Ceny PS3 są na ten moment tak żałośnie niskie że lepiej już kupić nową konsolę niż cokolwiek naprawiać jeżeli faktycznie coś z nią nie tak.

 

Poza tym sprawdź jeszcze jakieś inne gry. Pewnie płyta jest zwyczajnie uszkodzona.

 

Oj kolego, ceny PS3 nowych - wcale nie sa niskie porownujac do golasow PS4 slim. 789pln za 12GB lub 1099pln za 500GB i dostepnosc w jednym sklepie wg porownywarki....

A kupno uzywanej to na dwoje babka wrozyla moze dzialac moze pasc po miesiacu...

 

@remige

Jesli chodzi o diagnostyke czy wymiany komponentow (innych niz dysk bo dosc prosta operacja i kazdy powinnien ogarnac) kontaktuj sie z uzytkownikiem @Serwis Konsol

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, MagEllan napisał:

 

Oj kolego, ceny PS3 nowych - wcale nie sa niskie porownujac do golasow PS4 slim. 789pln za 12GB lub 1099pln za 500GB i dostepnosc w jednym sklepie wg porownywarki....

A kupno uzywanej to na dwoje babka wrozyla moze dzialac moze pasc po miesiacu...

 

@remige

Jesli chodzi o diagnostyke czy wymiany komponentow (innych niz dysk bo dosc prosta operacja i kazdy powinnien ogarnac) kontaktuj sie z uzytkownikiem @Serwis Konsol

 

Niech zacznie diagnostykę od sprawdzenia konsoli z więcej niż 2 grami z czego jedną niedziałającą..... nie trzeba tłumaczyć co się czasami dzieje z płytami w transporcie. Bez przesady, coś takiego można powiedzieć o wszystkim z drugiego obrotu a to już trochę nadużycie. to drogo macie, szkoda że nie ma Gamestop w Polsce.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wroblos napisał:

Niech zacznie diagnostykę od sprawdzenia konsoli z więcej niż 2 grami z czego jedną niedziałającą..... nie trzeba tłumaczyć co się czasami dzieje z płytami w transporcie. Bez przesady, coś takiego można powiedzieć o wszystkim z drugiego obrotu a to już trochę nadużycie. to drogo macie, szkoda że nie ma Gamestop w Polsce.

 

Ceny sa z PL, w SE dokladnie te same (tyle ze nie ma juz 500GB, a 12GB  sa na wyczerpaniu) przed premiera PS4 a po E3 2013 ceny byly rzedu 560pln (w SE, w PL chyba podobnie). 

GameStop w Szwecji jest ale to sklep ktory sie omija - uzywane gry i sprzet drogie w cholere.

 

Co do drugiego obiegu - kazdy ma swoje przekonania - moje jest takie ze elekroniki z drugiego nie kupuje (no chyba ze dobrego znajomego co szczerze powie co i jak). Bo to za duza loteria, za duzo januszy biznesu. Gry z drugiego obiegu? Jesli odbieram osobiscie i spojrze na plytke nie widze problemu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zwyczajnie wychodzę z założenia że skoro stać mnie na nowy to nie potrzebuję kupować używek. Gamestop jest nie tylko w Szwecji i w kilkunastu krajach. 100 Euro za slimkę 160 GB w porównaniu do tego 781 za 12 GB to jednak różnica. Jedyny sprzęt jaki mam z używanych bo szczerze nie chciało mi się wywalać pieniędzy tylko dla 2-3 gier to właśnie slimka z Gamestopu i sprawuje się dobrze od roku.

 

Ale robimy tutaj chłopakowi za duży offtop. Przede wszystkim zanim zaczniesz się bawić w naprawę konsoli i ,,12 powodów dlaczego nie działa konsola" przetestuj ją z kilkoma grami bo szkoda zachodu skoro płyta może być zwyczajnie uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wstaw sobie większy dysk i kupuj gry w wersji cyfrowej

 

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To znowu ja, dostałem drugą kopię od sprzedającego i również nie działa. Sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 23.03.2017 o 18:38, remige napisał:

Niedawno kupiłem sobie PS3, wczoraj przyszedł do mnie paczka z padem i dwiema grami – Uncharted 3 i Battlefield 4. Battlefield uruchamia się normalnie, ale Uncharted już nie. Po włożeniu płyty konsola (model Super Slim, 12 gb) mieli ją, potem słychać że się zatrzymuje, po sekundzie mieli dalej przez kilka sekund, znowu się zatrzymuje, znowu mieli i tak w kółko. Próbowałem ustawiać PS3 pod różnym kątem, jak niektórzy w internecie radzą i nic to nie dawało.

 

Słowo klucz to "Niedawno kupiłem sobie PS3". Pytanie czy to nowa konsola czy też używana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Używana. Nawet jeśli coś jest z nią nie tak to... no właśnie, co mam robić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, remige napisał:

Używana. Nawet jeśli coś jest z nią nie tak to... no właśnie, co mam robić? 

 

Od tego trzeba było zacząć post. Laser ci padł lub zaczyna padać. Do wymiany. Gdzie i ile kosztuje Google is your the best friend.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności diagnostyka mikroskopowa optyki lasera i ewentulane czyszczenie (nie próbuj tego sam czyścić chyba że wiesz czym i masz pojęcie) - po czymś takim może zacząć działać, jeśli nie działa to głowica lasera do wymiany choc spotkałem się z innymi uszkodzeniami napędu (mechanika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×