Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12685c2aa8a348f3b9268be1a675ff12ae3dfffc

 

Dwuwymiarowa gra RPG z elementami zapożyczonymi z gatunku dungeon crawler. Gracz trafia do fantastycznego świata, pełnego rozmaitych niebezpieczeństw, czekających na spenetrowanie lochów i licznych, dawno zapomnianych skarbów.

 

Dungeon Rushers na Nintendo Switch to projekt niezależnego zespołu Goblinz Studio. Gracze trafiają tutaj do fantastycznego świata wypełnionego po brzegi rozmaitymi niebezpieczeństwami lochami do spenetrowania i cennymi przedmiotami, w które mogą zaopatrzyć członków prowadzonej do boju drużyny.

 

Fabuła

Fabuła gry nie odbiega zbytnio od standardów gatunku — wcielamy się w przewodzącego drużynie nieustraszonych wojowników śmiałka, którego zadaniem jest pokonanie zaszytego w najgłębszym lochu władcy mroku. W trakcie rozgrywki do jego świty dołączają kolejni członkowie, obdarzeni unikalnymi zdolnościami, z których korzystają na placu boju. Przykładowo, Trashkarog jest szamanem, walczącym u boku fantastycznych bestii, Elian doskonale posługuje się łukiem, krasnolud Thorgrim nie ma sobie równych w operowaniu potężnym młotem, a Pod jest bardem, zagrzewającym do walki swoich sojuszników. Historia została okraszona solidną dawką humoru, a jej kolejne wątki przekazywane są w formie animowanych przerywników filmowych.

 

Mechanika

Zabawa w Dungeon Rushers na Nintendo Switch opiera się na dwóch filarach: eksploracji i walce z przeciwnikami. Zwiedzanie fantastycznej krainy odbywa się na dwuwymiarowej mapie, która nie tylko prezentuje graczom szerszy obraz eksplorowanych labiryntów, lecz także informuje o czyhających w nich niebezpieczeństwach. W momencie, w którym drużynie przychodzi stanąć oko w oko z wrogiem, akcja przenosi się bezpośrednio na pole walki. Starcia rozgrywane są w systemie turowym, a kluczem do sukcesu jest odpowiednie rozstawienie walczących i rozważne korzystanie z ich zdolności. Ponadto odwiedzane miejsca pełne są rozmaitych przedmiotów — znaleziony po drodze ekwipunek możemy rozdysponować pomiędzy herosów, zwiększając tym samym ich potencjał bojowy. W grze funkcjonuje również zaawansowany system craftingu, pozwalający na tworzenie przydatnych mikstur, a także produkcję i ulepszanie uzbrojenia. Często trafiamy też na handlarzy, którzy za odpowiednią opłatą chętnie dzielą się posiadanym przez siebie asortymentem.

 

Tryby gry

W Dungeon Rushers grać można zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie znajomych.Trzon rozgrywki stanowi fabularna kampania dla pojedynczego gracza, obok której pojawia się również wariant multiplayer. Twórcy zaimplementowali tutaj specjalną arenę, na której toczone są pojedynki na śmierć i życie, a nad doborem zawodników czuwa system matchmakingu.

Warto nadmienić, że na chętnych czeka kreator lochów — do naszej dyspozycji oddano całą gamę strażników, pułapek oraz elementów ekwipunku, które możemy rozmieścić w tworzonych przez siebie labiryntach. Gracze mogą dzielić się swoimi projektami z całą społecznością, co w połączeniu z dodatkowym poziomem trudności, odblokowywanym po ukończeniu trybu fabularnego, znacznie zwiększa wskaźnik tak zwanego „replayability”.

 

Kwestie techniczne

Dungeon Rushers na Nintendo Switch rozgrywa się w dwuwymiarowym środowisku. Kolorowa, zrealizowana w kreskówkowym stylu oprawa graficzna może się podobać, a w płynnej rozgrywce pomaga przejrzysty interfejs. Zabawie towarzyszy autorski soundtrack.

 

 

 

Wrzucam temat, może ktoś lubi dungeon crawlery, na dodatek z kreatorem podziemi w którym społeczność może klepać setki lochów, oraz trybem multiplayer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę chociaż dopiero jak zalicze : hyrule warriors, ikaruge, lost sphere i naciesze się sf 30 aniversary collection... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra stawiam sprawę jasno, kto bierze ewidentnie i na 100? Będą ludzie to też pomyślę, choć bardziej kusi Wizard of Legend (obczajcie to kurła)

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DigitalMan_PL napisał:

Dobra stawiam sprawę jasno, kto bierze ewidentnie i na 100? Będą ludzie to też pomyślę, choć bardziej kusi Wizard of Legend (obczajcie to kurła)

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Takie krocie to kosztuje że zakupie zamiast fify o której myślałem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Takie krocie to kosztuje że zakupie zamiast fify o której myślałem  
Patrzyles na Wizard of Legend? Obejrzałem jakiegoś ogarnietego gościa na YT (Po polsku) z wersji PC, kurwa świetne to :) biorę zamiast rushersow.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×