Skocz do zawartości
bloterzoter

O ograniczeniu zielonych i płaczu czarnych.

Rekomendowane odpowiedzi

Konferencja Microsoftu rozpętała nie lada wojnę na forach internetowych. Wielu posiadaczy PlayStation3 pożegnało się z konsolą i w wielkim żalu "odeszło" od obozu Sony. Sam uczestniczyłem w sporze, który rozpętał się w sławnym Krakowskim temacie.

Wojna ta niczym nieróżniąca się od wszystkich dotychczasowych wojen, traktująca o wyższości jednej zabawki nad drugą zmusiła mnie do refleksji. Multiplatformowość na każdym kroku jest dla wielu wypaczeniem idei posiadania tej a nie innej konsoli. Jednak co tak naprawdę tracą gracze ? Czy w czasach wszechobecnego kapitalizmu, konkurencja jest złem, które trzeba zwalczyć ?

I tu pojawia się moje pytanie. Jak wyobrażacie sobie coraz lepsze multiplatformowe produkcje ograniczane 9 GB ? Czy to w realny sposób nie ogranicza naszych czarnulek ?

! Proszę nie traktować tego tematu jako pretekstu do kolejnej wojny. Liczę na merytoryczną dyskusję. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

;( powoli to się robi żałosne, myślisz, że dlaczego tamten temat trafił do kosza? nie dosyć, że off się zrobił to użytkownicy zaczęli na siebie wrzucać więc po co robisz kolejny temat który doprowadzi do tego samego?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie chłopakowi odpowiem... To oczywiste, że za rok mało która gra będzie się mieścić na DVD9. Ale co z tego? Gry trwają około 20 godzin, więc wymiana płyty raz na 10 godzin to IMO żaden dyskomfort. MGS instalował się przez 3 min (czyli dużo dłużej niż trwa wymiana płyty) co ok 4 godziny i jakoś specjalnie mi to gry nie uprzykrzyło.

POZA TYM inaczej niż w przypadku PS3 (który ma wystarczyć na 10 lat) nikt nie obiecywał użytkownikom, że ich konsola będzie długowieczna. Porządzi przez 5 lat, a potem wypuszczą następce. Tego natomiast będą dzielić już technicznie lata świetlne od PS3 (w końcu przez 4 lata technika troszkę poszła do przodu). I znowu będzie rządził, posiadał najwięcej użytkowników, najwięcej gier i najlepsze tytuły.

Sam zostałem przy PS3 tylko dlatego, że dużo korzystam z Blu-ray i związałem się z marką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak kupuje PS3 za kilka dni bo przekonalem sie ze SONY to swietna firma MIcrosoft, tez jest niczego sobie, lecz poplenili kilka bledu, ktore sprawily ze ich sprzedaz byla mala np: jesli chodzi o zabezpieczenie slabo ja zabezpieczyli przed hackerami,PS3 zlamali dopiero po 1 roku a Xboxa 30 sekund po premierze wiec jest troche roznicy........

Dla mnie na X jest zabardzo cukierkowa grafika, ale to jest moje zdanie......

A i nie zamierzam placic X za kozystanie z Internetu to jest chore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorowi tematu chodził chyba tylko o sam czytnik, a nie o to dlaczego wolisz PS3 od X0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) PS3 zlamali dopiero po 1 roku a Xboxa 30 sekund po premierze wiec jest troche roznicy........

Dla mnie na X jest zabardzo cukierkowa grafika, ale to jest moje zdanie......

A i nie zamierzam placic X za kozystanie z Internetu to jest chore

Hmm, kiedy to zlamali PS3, bo jakoś tego faktu nie kojarzę, a może przytoczysz jakieś mi nie znane fakty?

Grafika na XKlocku jest cukierkowa... w cukierkowych grach, kup se Ratcher'a na PS3 i tez będzie słodko! W samym Tekken 5 DR Online jest jedna 'plansza' cukierkowa, pink wali po oczach że zamiast walczyć chce się zrywac kwiatki na łące...

Jeśli uważasz, że płacenie za net przez posiadaczy XKlocka jest chore... to zauważ że choruje dużo, dużo osób!

Poza tym, moim zdaniem walczenie i spory o to która konsola jest lepsza i co aktualnie jest bublem na którą platformę jest poza granicami zdrowego rozsądku! Czemu? A temu, że rynek zawsze rządził się swoimi prawami, autorzy gier chcąc zarobić kasę wypuszczają gry, ale kto mówił że będą wiecznie na jedną platformę? Jesli jeden cukierek mozna sprzedać w wielu cukierniach, to tak było i bedzie, że z czasem gry bedą wedrowały pomiędzy platformami i trzeba się z tym pogodzić i wybierać to co jest w danym momencie najlepsze na posiadaną konsolę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chodzi mi o porównywanie obu sprzętów. Temat nie ma wywołać kolejnej burzy wokół obu maszynek. Zastanawiam się tylko czy odrobinę nie tracimy z powodu małej ilości miejsca na dyskach u posiadaczy X-boxa. Dajmy na to ekipa odpowiedzialna za Grand Theft Auto 4 narzekała na małą pojemność DVD9, Hideo Kojima w swojej rewelacyjnej produkcji wykorzystał w całości Blu-Ray. Zastanawiam się po prostu czy to ograniczenie nie wpływa w znaczący sposób na produkcje multiplatformowych tytułów. Osobiście jestem zwolennikiem konkurencji, monopol nigdy nie przynosi tak wiele dobrego. Jednak czy posiadacze czytników Blu-Ray trochę na tym nie tracą ?

Trzymajcie się tematu. Przestańcie się rozwodzić nad konsolami. Napisałem ten temat ponieważ wraz z konferencją Microsoftu dowiedzieliśmy się że Final Fantasy XIII zmierza na Xbox-a. Zastanawiam się czy nie dostaniemy okrojonej wersji, żeby ta nie różniła się niczym od wersji na DVD9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu pojawia się moje pytanie. Jak wyobrażacie sobie coraz lepsze multiplatformowe produkcje ograniczane 9 GB ? Czy to w realny sposób nie ogranicza naszych czarnulek ?

Czyli wg. Ciebie nie moze byc tak, ze gra na PS3 bedzie na 1 plycie, a na iksa na kilku? Nie wiem dlaczego piszecie o ograniczaniu przez X360 mozliwosci PS3, bo akurat w tym wypadku nie moze byc mowy. Inna sprawa, jak to rozwiaze producent.

Czasem wydaje mi sie, ze zamiast po prostu czerpac przyjemnosc z gry wolicie toczyc jakies bezsensowne dyskusje na forum. I tak nie macie praktycznie zadnego wplywu na to, co beda robic producenci, ktore gry beda multiplatformowe, a ktore exlusive. Przemysl gier, w dobie kapitalizmu, to taki sam przemysl jak kazdy inny, a takie kieruja sie swoimi prawami. Playstation panowalo, bo bylo praktycznie jedynym slusznym wyborem dla fanow konsol. Teraz, gdy pojawil sie XB, SONY musi liczyc sie z konkurencja. A gdzie konkurencja, tam lepsza lepsza walka o klienta.

Dajmy na to ekipa odpowiedzialna za Grand Theft Auto 4 narzekała na małą pojemność DVD9

Narzekala, i co? Oba wydania wygladaja niemal identycznie. Przeciez pojemnosc na plycie nie moze wplynac na jakosc grafiki, juz bardziej na dlugosc fabuly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tymi podziałami ? Z premedytacją rozpocząłem temat w ten sposób. O to właśnie chodzi w forach żeby dyskutować. Ja uwielbiam dzielić się swoim zdaniem z innymi, równie dobrze słucha mi się wypowiedzi i argumentów innych użytkowników. Jeśli ktoś pisze że nie ma różnicy w grafice, co najwyżej producent skróci fabułę to zdecydowanie ma inne oczekiwania od gier. Nie chcecie brać udziału w dyskusji nie bierzcie ! Macie coś ciekawego do powiedzenia i w dodatku jest to na temat piszcie !

Nie bez powodu człowiek został obdarzony zdolnością porozumiewania się dlaczego nie mamy szlifować tego daru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie masz racje, ale sa dyskusje z ktorych cos sie rodzi i sa rowniez takie, z ktorych tak naprawde nie wynika nic. Mozecie dojsc do wniosku, ze tak, ograniczaja. I co? Nic tego nie zmieni, poki najwazniejsze dla producentow sa zyski. Czy w ogóle exclusivy PS3 roznia sie jakos przeogromnie od xboxowych exow?

Jakie mozna miec oczekiwania od gier? Jesli dla kogos to NIE JEST rozrywka, to chyba czas zaczac sie leczyc. Co z tego, ze gra bedzie miala lepsze tekstury, bede mogl zobaczyc dziure w koszuli panny Croft, jak gra nie dostarczy mi oczekiwanej rozrywki? Placzecie, ze naped w xboxie ogranicza mozliwosci PS3 w przypadku gier multiplatformowych, a juz za dwa-trzy lata to PS3 bedzie ograniczac Xbox'a JESZCZE BARDZIEJ (w odniesieniu do ocen ludzi, ktorzy twierdza, ze x ogranicza ps), zapewne. Duzo jeszcze wydarzy sie na tym polu bitwy, ale konkretnych zmian, moim zdaniem, nalezy sie spodziewac dopiero wraz z nadejsciem nowego Xboxa. Zaakceptujcie sytuacje taka, jaka jest, i cieszcie sie z mozliwosci, jakie oferuja Wam konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w ogóle exclusivy PS3 roznia sie jakos przeogromnie od xboxowych exow?

różnią się liczebnością i to najbardziej boli. M$ walczy o klientów, a Sony nas olewa. Sprzętowo (Europę) i software'owo. Nie mamy już Ace Combat, wielu RPGów a teraz FF, a Sony nadal pokazuje Resistance jakby nic się nie stało. Kolejnym FPP konsoli na wyżyny nie wbiją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
różnią się liczebnością i to najbardziej boli. M$ walczy o klientów, a Sony nas olewa. Sprzętowo (Europę) i software'owo. Nie mamy już Ace Combat, wielu RPGów a teraz FF, a Sony nadal pokazuje Resistance jakby nic się nie stało. Kolejnym FPP konsoli na wyżyny nie wbiją...

Zaraz jak "nie mamy" FF? Przecież FF XIII nadal wyjdzie na PS3. Poza tym, od kiedy Resistance 2 jest jakimś killerem? Patrz lepiej na Killzone 2, bo takim FFP to oni się już wybiją. Wystarczy fenomenalna grafika i już hit - patrz np. Gears of War.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w ogóle exclusivy PS3 roznia sie jakos przeogromnie od xboxowych exow?

Moim zdaniem exy na PS3 różnią się od tych na X0 przede wszystkim grafiką. Na X0 nie ma sciganki, która można porównać do GT5. Nie ma gry akcji którą można porównać do MGS4. Nie ma strzelanki, którą można porównać do KZ2. Ba! Ciężko znaleźć nawet dżungle i wodę, która można porównać do starego Uncharted.

Każdy chyba wie, że pod względem hardware PS3 błyszczy bardzo jasno. Nie mam pojęcia czy to zasługa wielkiej pojemności BD czy mistycznych możliwości Cella. Wiem jednak, że PS3 zabił beznadziejny marketing Sony, a nie jej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam szczerze mówiąc multiplatformowość wali i jak dla mnie Sony może podzielić się z Microsoftem wszystkimi exclusivami - byle tylko były i na czarną. Problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy na x'ie dana gra chodzi wyśmienicie, a na PS3 jest łajno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po winień być zakaz wstępu na nasze forum przez fanboyów Xbox'a ja rozumiem że oni muszą nas oczerniać ale to sie robi nudne... są osoby co mają obydwie konsole i patrzą subiektywnie na dwie ale wpadnie jeden z drugim i gnój gotowy na forum ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po winień być zakaz wstępu na nasze forum przez fanboyów Xbox'a ja rozumiem że oni muszą nas oczerniać ale to sie robi nudne... są osoby co mają obydwie konsole i patrzą subiektywnie na dwie ale wpadnie jeden z drugim i gnój gotowy na forum ;D

Zgadzam sie. Skoro forum dytyczy konsoli Sony, a nie gier ogolnie, to dlaczego nie mozemy byc troche ortodoksyjni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknąć temat, dezerterów rozstrzelać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamknąć temat, dezerterów rozstrzelać?

Za jaja i na latarnie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Moim zdaniem exy na PS3 różnią się od tych na X0 przede wszystkim grafiką. Na X0 nie ma sciganki, która można porównać do GT5. Nie ma gry akcji którą można porównać do MGS4. Nie ma strzelanki, którą można porównać do KZ2. Ba! Ciężko znaleźć nawet dżungle i wodę, która można porównać do starego Uncharted.

Każdy chyba wie, że pod względem hardware PS3 błyszczy bardzo jasno. Nie mam pojęcia czy to zasługa wielkiej pojemności BD czy mistycznych możliwości Cella. Wiem jednak, że PS3 zabił beznadziejny marketing Sony, a nie jej możliwości.

hahah GT5 ma ładne samochody a otoczenie to jakas kpina, Pgr4 bije na łeb w tym aspekcie Gt5 ma ładne samochody i otoczenie które wygląda jak prawdziwe.W gt5 cała moc ps3 poszła w samochody a jakis mały % uzyli dla tras i wyszło to co wyszło.Co do gry akcji poczekaj na splinter cella sądząc po tym co goscie wyciskali z pierwszego xboxa jestem spokojny.Kz2 ok ale przy gow 2 nie jest juz taki wielki.Co do dzungli lepsa widziałem w far cry instincts Predator hahahah.Nosnik dvd jest in plus szybsze ładowanie a powiedz mni która gra na PC wyszła na nosniku wiekszym niz DVD 9????????????? Zadna i jakos games for windows nie potrzebuja blu raye zeby istniec , a prawda jest taka ze to xbox 360 jest prawdziwą konsola nie ma instalacji wkładam płyte i gram.Tak wiec blu ray potrzebny jest tylko konsoli ps3 zeby kojima mogł sobie wstawiac 100min przerywników filmowych w HD, bo do normalnych gier fps scigałek starcza jeszcze te DVD9 , a tak jak ktos wspominał wyzej zmiana płyty po 10 h nie stanowi problemu.Jakos za czasów psx nikt nie marudził ze final 7 wyszedł na 5 cd a teraz wielce fanboye ps3 wysmiewają x'a który zjadł juz ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hahah GT5 ma ładne samochody a otoczenie to jakas kpina, Pgr4 bije na łeb w tym aspekcie Gt5 ma ładne samochody i otoczenie które wygląda jak prawdziwe.W gt5 cała moc ps3 poszła w samochody a jakis mały % uzyli dla tras i wyszło to co wyszło.

Modele aut z PGR4 nie są nawet bliskie tym z GT5. Otoczenie na tle modeli wyraźnie wypada gorzej, ale mimo to jest dużo bliższe rzeczywistości niż to z PSG4 .

Co do gry akcji poczekaj na splinter cella sądząc po tym co goscie wyciskali z pierwszego xboxa jestem spokojny.

Jako posiadacz PS3 jestem przyzwyczajony do czekania, ale jednak wole rozmawiać o grach, które się już pokazały, a nie o tych które sie ukażą i nam pokażą.

Kz2 ok ale przy gow 2 nie jest juz taki wielki.

Owszem nie jest, ale wciąż prezentuje się lepiej.

Co do dzungli lepsa widziałem w far cry instincts Predator hahahah.

Zamiast wypisywać takie brednie polecam zagrać w Uncharted. Naprawdę warto.

Nosnik dvd jest in plus szybsze ładowanie a powiedz mni która gra na PC wyszła na nosniku wiekszym niz DVD 9?????????????

Hmm... Age of Conan?

Zadna i jakos games for windows nie potrzebuja blu raye zeby istniec

Oczywiście, przecież znakomita większość to porty z X0, ciężko żeby nagle się cudownie powiększyły. A blu-ray to bardzo miły dodatek, skąd wiesz czy gry nie byłyby lepsze/dłuższe gdyby przestrzeń na DVD9 cudownie powiększyłaby się 3 krotnie?

a prawda jest taka ze to xbox 360 jest prawdziwą konsola nie ma instalacji wkładam płyte i gram.

A ja za 200 zł kupiłem 250 GB dysk, instaluje wszystko i mam loadingi krótsze o 30-40% niż na X0.

Tak wiec blu ray potrzebny jest tylko konsoli ps3 zeby kojima mogł sobie wstawiac 100min przerywników filmowych w HD, bo do normalnych gier fps scigałek starcza jeszcze te DVD9

Przynajmniej dzięki temu na PS3 jest reperacyjny MGS 4, a na X0 nie...,

a tak jak ktos wspominał wyzej zmiana płyty po 10 h nie stanowi problemu.Jakos za czasów psx nikt nie marudził ze final 7 wyszedł na 5 cd a teraz wielce fanboye ps3 wysmiewają x'a który zjadł juz ps3.

Ten co stwierdził, że wymiana płyty co 10 godzin to żaden problem to też byłem ja. Zwyczajnie potrafię na chłodno wyliczyć wady i zalety danego rozwiązania. Fajnie nie być fanboyem, ale co Ty możesz o tym wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu zaczęło się pieprzenie o dupie Maryny. Faktycznie ten temat jest kiepski. Śmiało możecie zamykać. A ja postaram się już nie poruszać trudnych tematów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I znowu zaczęło się pieprzenie o dupie Maryny. Faktycznie ten temat jest kiepski. Śmiało możecie zamykać. A ja postaram się już nie poruszać trudnych tematów

Dałoby się pogadać gdyby forum nie było ciągle atakowane przez zatwardziałych 13 letnich fanboyów X0, którym ich forum już się znudziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki offtop... Kiedyś, zanim kupiłem ps3 chodziłem po forach x0. Po prostu nie byłem zdecydowany którą konsolę wybrać. Wtedy głośno było na jednym z czołowych polskich for x0 o bandzie małolatów którzy spamują fora ps3 fanboyowskimi komentarzami. Czyżby powtórka z rozgrywki ? Ogólnie podobało mi się zachowanie forumowiczów z których wylęgły się te "larwy". Dostali bana, a na swoim forum były przeprosiny Pozdrawiam wszystkich trzeźwych posiadaczy PS3 jak i X0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×