Skocz do zawartości
Emir

Pro Evolution Soccer 2009

Rekomendowane odpowiedzi

KopaczK

to jest twoje zdanie ok ja nie musze sie z tym zgadzac ty uwazasz za symulacje gry w wirtualna pilke pesa gra w ktorej pilkarze poruszaja sie w 4 kierunki caly czas z ta sama animacja pes przegrywa na next genie i to jest fakt fifa idzie do przodu a pes stoi w miejscu no ale konami zapowiedzialo w najnowszej odslonie przebudowe silnika gry zobaczymy co z tego wyniknie oby na dobre bo zawsze bylem fanem kopanki od konami ale to co zrobili z tym tytulem to tragedia ciezko bedzie mnie zmusic do ponownego =grania w pesa ale zobaczymy. Wracajac do tematu CPU vs Human i w tym znowu sie z toba nie zgodze jest to duza roznica jezeli grasz z kumplem ktory jest w miare na poziomie i prezentuje jakies tam umiejetnosci natomiast komputer nigdy nie bedzie czlowiekiem czesto gra schematycznie itd i jeszcze kwestia klubu CLUBS nie mialem na mysli offline mam to w dupie zagraj online z ludzmi w klubowe meczyki to jest dopiero symulacja nie bede sie chwalil ze gram w 2 klubach z 1 ligi i w jednym z 3 moze masz takie zdanie o fifie poniewaz dostajesz w dupe w sieci w rankingowych i jestes taki slaby ze nie chca cie w zadnym klubie wnioskujac z twojej odpowiedzi na moj post nie wiesz co to w ogole jest lol

Na wstępie. Cieszę się, ze się nie pochwaliłeś. ;) BTW można należeć tylko do jednego klubu, więc ciekawi mnie jak to zrobiłeś.:P Co do mojego nie zrozumienia Twojego posta, to wybacz, ale chyba masz problemy z polszczyzną. Nie chodzi mi tylko o nie stosowanie znaków przestankowych, czy też dużych i małych liter, ale samą treść... Przecież zgodziłem się z Tobą, że lepiej i inaczej się gra z człowiekiem, ale Ty tego nie dostrzegłeś. Cóż, bywa. ;) Natomiast to akurat o niczym nie świadczy, ponieważ FIFA jest zręcznościówą całą gębą i tyle. To, ze kumpel zagra tak, ze umożliwi Ci oddanie ciekawego strzału, albo sam Cię zaskoczy to akurat, cytując klasyka, "oczywista oczywistość", natomiast ludki cięgiem robią to samo, tak samo.

BTW skąd Ci wyszły 4 kierunki? Czyli w PESie piłkarze biegają zygzakami jak na ATARI? Nie bądź śmieszny. ;)

Mam wrażenie, że dla Ciebie symulacja polega na tym, zeby to co widać na ekranie wyglądało jak mecz w TV (aczkolwiek Fifka ma poważne mankamenty i daje D w kwestii ławki rezerwowych, celebracji zdobycia tytułu i inne opisane już wyżej przykłady). tymczasem symulacja polega na realistycznym rozgrywaniu piłki. Tu PES dlaej prowadzi, a FIFA od lat stoi w miejscu, choć, jak słusznie zauważyłeś, PES też się nie rozwija od kilku odsłon

Co do klubów, to też się z Tobą zgodziłem, ale widać też Ci coś umknęło. Tryb jest fajny, ale konkurencja ma podobny. Tak wiem, ze tylko 3-3 można grać, ale w praktyce, jako osoba grająca w 2 klubach (sic!) i będąca fanem FIFA09, wiesz, że najefektywniej gra sie właśnie w klubie z 2 kumplami, no powiedzmy 3. Jedyna przewaga, obiektywnie (na ile to możliwe) patrząc, trybu sieciowego FIFA nad PES jest prawidłowe funkcjonowanie serwerów i to tyle.

Każdy wybierze co zechce, ja wybrałem obie gry. Obie mi sie podobają, ale FIFka jest tylko do gry w sieci, bo symulator z niej żaden i rozgrywanie wciąż tych samych meczy jest nudne. PES z kolei na singlu niszczy imho, każdy jeden tryb FIFki, ale jak sam zauważyłeś nie musisz się ze mną zgadzać. Nikt Cię nie zmusza. ;)

Co do moich umiejętności, to bardzo mnie ciekawi skąd takowe informacje bierzesz. Graliśmy już kiedyś? Jeśli nie to możemy to nadrobić. Co do rankingów, to niestety, ale się mylisz. Taki słąby nie jestem, ale jak sam wiesz grający w Fifę lubią uciekać z przegrywanego meczu, oczywiście krzywda im sie z tego tytułu nie dzieje. I tu mamy przewagę PESa. Za ucieczki i chamstwo ludzie dostają ostrzeżenia kończące się po jakimś czasie banem. Jeśli ktoś chce uciec, ucieka, ale traci punkty, bo działa tam opcja walkowera i "spuszcza mu sie powietrze z piłki", co prowadzi do bana.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wiecej spokoju i pogody ducha. To forum, a nie ring bokserski, no i mamy Święta. ;)

PS. Zauważ, zę wystawiłem obu grom identyczną ocenę. ;)

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wstępie. Cieszę się, ze się nie pochwaliłeś. ;) BTW można należeć tylko do jednego klubu, więc ciekawi mnie jak to zrobiłeś.:P Co do mojego nie zrozumienia Twojego posta, to wybacz, ale chyba masz problemy z polszczyzną. Nie chodzi mi tylko o nie stosowanie znaków przystankowych, czy też dużych i małych liter, ale samą treść... Przecież zgodziłem się z Tobą, ze lepiej i inaczej sie gra z człowiekiem, ale Ty tego nie dostrzegłeś. Cóż, bywa. ;) Natomiast to akurat o niczym nie świadczy, ponieważ FIFA jest zręcznościówą całą gębą i tyle. To, ze kumpel zagra tak, ze umożliwi Ci oddanie ciekawego strzału, albo sam Cię zaskoczy to akurat, cytując klasyka, "oczywista oczywistość", natomiast ludki cięgiem robią to samo, tak samo.

BTW skąd Ci wyszły 4 kierunki? Czyli w PESie piłkarze biegają zygzakami jak na ATARI? Nie bądź śmieszny. ;)

Mam wrażenie, że dla Ciebie symulacja polega na tym, zeby to co widać na ekranie wyglądało jak mecz w TV (aczkolwiek Fifka ma poważne mankamenty i daje D w kwestii ławki rezerwowych, celebracji zdobycia tytułu i inne opisane już wyżej przykłady). tymczasem symulacja polega na realistycznym rozgrywaniu piłki. Tu PES dlaej prowadzi, a FIFA od lat stoi w miejscu, choć, jak słusznie zauważyłeś, PES też się nie rozwijaod kilku odsłon

Co do klubów, to też się z Tobą zgodziłem, ale widać też Ci coś umknęło. Tryb jest fajny, ale konkurencja ma podobny. Tak wiem, ze tylko 3-3 można grać, ale w praktyce, jako osoba grająca w 2 klubach (sic!) i będąca fanem FIFA09, wiesz, że najefektywniej gra sie właśnie w klubie z 2 kumplami, no powiedzmy 3. Jedyna przewaga, obiektywnie (na ile to możliwe) patrząc, trybu sieciowego FIFA nad PES jest prawidłowe funkcjonowanie serwerów i to tyle.

Każdy wybierze co zechce, ja wybrałem obie gry. Obie mi sie podobają, ale FIFka jest tylko do gry w sieci, bo symulator z niej żaden i rozgrywanie wciąż tych samych meczy jest nudne. PES z kolei na singlu niszczy imho, każdy jeden tryb FIFki, ale jak sam zauważyłeś nie musisz się ze mną zgadzać. Nikt Cię nie zmusza. ;)

Co do moich umiejętności, to bardzo mnie ciekawi skąd takowe informacje bierzesz. Graliśmy już kiedyś? Jeśli nie to możemy to nadrobić. Co do rankingów, to niestety, ale się mylisz. Taki słąby nie jestem, ale jak sam wiesz grający w Fifę lubią uciekać z przegrywanego meczu, oczywiście krzywda im sie z tego tytułu nie dzieje. I tu mamy przewagę PESa. Za ucieczki i chamstwo ludzie dostają ostrzeżenia kończące się po jakimś czasie banem. Jeśli ktoś chce uciec, ucieka, ale traci punkty, bo działa tam opcja walkowera i "spuszcza mu sie powietrze z piłki", co prowadzi do bana.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wiecej spokoju i pogody ducha. To forum, a nie ring bokserski, no i mamy Święta. ;)

PS. Zauważ, zę wystawiłem obu grom identyczną ocenę. ;)

mam gleboko w d.... to co napisales smieszny jestes end this shit wejdz sobie na najwieksze strony o pro evolution soccer i zobaczysz ze wiekszosc przeszla juz dawno na next genowa fife co do tych klubow no niestety mozesz byc tylko w jednym klubie ale jest opcja zrobienia wielu kont lol jak masz dobrych ziomkow ktorzy wiedza na temat pilki noznej i o swoich pozycjach to mozna nawet grac w 10 fakt najczesciej gramy w 4, 5, 6 konczymy bo to nie ma sensu to co piszesz jest poprostu smieszne i to na tyl;e

reasumujac

niech kazdy gra w to co lubi jezeli ty czerpiesz fun z gry w pesa a ja w fife to dobrze i niech tak zostanie przeciez nie wmowie tobie ze fifa jest lepsza na ten czas (chociaz jest) powiem ci tak nie odpisywalbym na twoje posty gdyby nie to ze napisales ze PES jest bardziej symulacja a FIFA na PS3/Xbox360 bardziej arcade no normalnie padam pozostawie to bez komentarza bo i tak dalsza rozmowa z toba nie ma sensu

Edytowane przez ALOL997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do tematu to aż się zdziwiłem jak wy się tu rozpisujecie :D Normalnie jestem pełen podziwu (Sorki za offtop).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:whistling: :rolleyes: :thumbsup: Jesteś mistrzem. To co meczyk? BTW według Ciebie wyznacznikiem jest zdanie "ziomków", a nie własne odczucie, tak?

PS W które WINNING ELEVEN ostatnio grałeś, albo jako ostatnie?

Ale widzisz OSki, już koledze sie nie chce bo ma coś w bliżej nie sprecyzowanym obiekcie "d...". ;)

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałem do tematu to aż się zdziwiłem jak wy się tu rozpisujecie :D Normalnie jestem pełen podziwu (Sorki za offtop).

tylko piłki nożna pobudzają takie merytoryczne dyskusje. W końcu sport narodowy, pozatym matura się zbliża, a tam 250 słów minimum. Chociaż nie rozumiem tych sporów - FIFA jest świetna, ma fajną grafikę i bardzo przyjemny gameplay. PES jest przeładowany błędami, które go zabijają. Gdyby multiplayer działał dobrze nie zwracał bym na nie uwagi, bo większość dotyczy AI rywala. Ale ponieważ nie działa to skazanie jesteśmy na grę z kompem, co bywa uciążliwe. W każdym razie w tym roku grom piłkarskim powiedziałem pas i grałem w PES6, bo jemu nic nie dorówna. Szkoda, że zamknęli serwery i PES został niemal bez online...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:whistling: :rolleyes: :thumbsup: Jesteś mistrzem. To co meczyk? BTW według Ciebie wyznacznikiem jest zdanie "ziomków", a nie własne odczucie, tak?

PS W które WINNING ELEVEN ostatnio grałeś, albo jako ostatnie?

Ale widzisz OSki, już koledze sie nie chce bo ma coś w bliżej nie sprecyzowanym obiekcie "d...". ;)

reasumujac

niech kazdy gra w to co lubi jezeli ty czerpiesz fun z gry w pesa a ja w fife to dobrze i niech tak zostanie przeciez nie wmowie tobie ze fifa jest lepsza na ten czas (chociaz jest) powiem ci tak nie odpisywalbym na twoje posty gdyby nie to ze napisales ze PES jest bardziej symulacja a FIFA na PS3/Xbox360 bardziej arcade no normalnie padam pozostawie to bez komentarza bo i tak dalsza rozmowa z toba nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
reasumujac

niech kazdy gra w to co lubi jezeli ty czerpiesz fun z gry w pesa a ja w fife to dobrze i niech tak zostanie przeciez nie wmowie tobie ze fifa jest lepsza na ten czas (chociaz jest) powiem ci tak nie odpisywalbym na twoje posty gdyby nie to ze napisales ze PES jest bardziej symulacja a FIFA na PS3/Xbox360 bardziej arcade no normalnie padam pozostawie to bez komentarza bo i tak dalsza rozmowa z toba nie ma sensu

Przecież skomentowałeś. :P

Powtórzę to raz jeszcze. OBIE GRY DOSTAŁY U MNIE TE SAME NOTY. BTW czy CIę to boli, że ktoś nie porzucił PESa, tak jak Ty to uczyniłeś? Czujesz sie w ten sposób gorszy, czy o coś innego chodzi. Nie rozumiem. Wyraziłem swoje zdanie, a Ty nieumiejętnie usiłujesz mnie obrazić. Najgorzej, ze większość Twojego przekazu muszę odgadywać, ponieważ jesteś na bakier z interpunkcją i trudno wywnioskować o co Ci właściwie chodzi. Czujesz sie zagrożony?

Reasumując. Jeśli chcesz mozemy sobie zagrać w Fifę, bo rozumiem, ze PES2009 nie znalazł się pod Twoim/Twoich rodziców dachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież skomentowałeś. :P

Powtórzę to raz jeszcze. OBIE GRY DOSTAŁY U MNIE TE SAME NOTY. BTW czy CIę to boli, że ktoś nie porzucił PESa, tak jak Ty to uczyniłeś?

patrz wyzej up

Reasumując. Jeśli chcesz mozemy sobie zagrać w Fifę, bo rozumiem, ze PES2009 nie znalazł się pod Twoim/Twoich rodziców dachem.

mozna czemu nie, ale pozniej bo aktualnie moje ps3 jest w naprawie aha jezeli cie to tak interesuje to mam PESa na PC.To zdanie po przecinku tylko pokazalo ze chcisles sie dowartosciowac dziecko internetu a takze pokazalo twoj prawdziwy wiek, a wracajac do mojej interpunkcji itd to nie powinno cie to interesowac pisze tak jak mi sie podoba wiem mieszkamy w Polsce ale jednak obowiazuje demokracja

Edytowane przez ALOL997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozna czemu nie, ale pozniej bo aktualnie moje ps3 jest w naprawie aha jezeli cie to tak interesuje to mam PESa na PC.

OK, to jak będziesz miał konsolę w domu, daj znać. Towarzyski meczyk nie zawadzi. ;) Którego PESa, jeśli można zapytać?

To zdanie po przecinku tylko pokazalo ze chcisles sie dowartosciowac dziecko internetu a takze pokazalo twoj prawdziwy wiek,

Tak? W którym miejscu tę chęć dowartościowania dostrzegasz?

Mój prawdziwy wiek? Ale to srogo zabrzmiało, prawie jak sławetny tekst z klaskaniem u Rubika. Brawo. ;) BTW jaki według Ciebie ten mój prawdziwy wiek jest, co? :>

a wracajac do mojej interpunkcji itd to nie powinno cie to interesowac pisze tak jak mi sie podoba wiem mieszkamy w Polsce ale jednak obowiazuje demokracja

Interesuje o tyle, że usiłuję się z Tobą porozumieć, a pisanie bez znaków przestankowych sprawia, że tekst jest mętny, wieloznaczny i niezrozumiały, albo prowadzi do nieporozumień. Co więcej, regulamin forum traktuje także o formie w jakiej winno się pisać, ale mniejsza o to. Pisz jak chcesz, dopóki rozumiem w czym rzecz nie ma większego problemu.

Co do Polski i demokracji, to wybacz, ale co ma piernik do wiatraka? W Polsce obowiązkowe jest wykształcenie podstawowe, a zdobycie go przejawia się w choćby szczątkowej umiejętności pisania w ojczystym języku...

TheMichal >>> w Fifce jest jeszcze jeden ciekawy "next-genowy" błąd. Kiedy grajek biegnie tyłem, zeby wybić piłkę bitą od bramki przeciwnika, bardzo często sunie po murawie jak wampiry w "Draculi" Copolli. Bardzo realistyczne. ;) Ale masz rację, że starsze PESy to jest to.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALOL997 wez sie juz chlopie nie wypowiadaj tu bo nie dosc ze masz z tym problemy to jeszcze bredzisz jak potluczony. Gosc kulturalnie z toba dyskutuje, a Ty wyjezdzasz z jakimis chamskimi tekstami i go obrazasz. Dzieciak i fanboj jestes - tyle o tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ALOL997 wez sie juz chlopie nie wypowiadaj tu bo nie dosc ze masz z tym problemy to jeszcze bredzisz jak potluczony. Gosc kulturalnie z toba dyskutuje, a Ty wyjezdzasz z jakimis chamskimi tekstami i go obrazasz. Dzieciak i fanboj jestes - tyle o tobie.

no i odezwal sie kolejny zaslepiony fanboj PESa no comments

Edytowane przez ALOL997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty zaślepienie widzisz? Może to Ty jesteś zaślepionym fanbojem FIFY, co? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALOL wątpie, aby fanboy PESa klepał trofea w FIFIE i robił calak ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że jestesm fanbojem gier piłkarskich. Staram się patrzeć na obie gierki obiektywnie, na tyle ile jestem w stanie. Obie mają plusy i minusy i nie można o tym zapominać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam spory dylemat nie wiem co wybrać, czy fife 09 czy PES09 pomożecie mi w wyborze ? Grałem w demo pesa i powiem szczerze że mi sie spodobało w przeszłości grałem sporo w fife na komputerze grając pierwszy raz w pes w moim życiu na ps3 własnie w pes09 pozytywnie mnie ta gra zaskoczyła oferuje prawdziwy symulator a nie jak to miało miejsce kiedyś w fifie na komputerze że wciskalo sie klawisz podania i podanie zawsze dochodziło w pesie trzeba nieraz dobiec do podania i sie nieźle napocic żeby zmontować dobra akcje. Może mi ktoś napisać różnice miedzy tymi dwoma tytułami , plusy i minusy bo naprawde nie wiem co mam wybrac. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zakupić grę zbliżoną do symulacji bierz PESa. Powody masz w moich postach na poprzedniej stronie. Tu nie ma bzdur w stylu każdy grajek kręci piłą jak Ronaldinho, czy też powtarzalność akcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz grać w sieci to zdecydowanie FIFA. Jak będziesz grał tylko z komputerem to trudno powiedzieć - FIFA ma więcej trybów i świetny gameplay, PES ma mało trybów ale chyba minimalnie lepszą rozgrywkę podczas starć z komputerem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz zakupić grę zbliżoną do symulacji bierz PESa. Powody masz w moich postach na poprzedniej stronie. Tu nie ma bzdur w stylu każdy grajek kręci piłą jak Ronaldinho, czy też powtarzalność akcji...

KopaczK a grałeś w Fife09 z ustawieniem wszystkiego na manual (podań, strzałów, itd.)? Grałem co prawda tylko chwilę, ale wydaje mi się, że wtedy Fifa09 jest bliska symulatorowi i piłka naprawdę leci tam gdzie ją poślesz. Mam nadzieję, że grałeś, bo inaczej twoje wynurzenia uznam za śmieszne. Pytam bo nie zauważyłem w twoich postach wzmianki o tym. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz grać w sieci to zdecydowanie FIFA. Jak będziesz grał tylko z komputerem to trudno powiedzieć - FIFA ma więcej trybów i świetny gameplay, PES ma mało trybów ale chyba minimalnie lepszą rozgrywkę podczas starć z komputerem...

PES w sieci jest coraz lepszy. U mnie gruba wiekszosc meczy jest z minimalnym lagiem od czasu do czasu. Zdazy sie co prawda ostre przycinanie w jakis piatek wieczor, ale ostatnio to rzadkosc (przynajmniej u mnie).

I nie tylko ma lepsza rozgrywke podczas starc z kompem. Dwoch i wiecej na jednej konsoli tez ma lepsza rozgrywke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz grać w sieci to zdecydowanie FIFA. Jak będziesz grał tylko z komputerem to trudno powiedzieć - FIFA ma więcej trybów i świetny gameplay, PES ma mało trybów ale chyba minimalnie lepszą rozgrywkę podczas starć z komputerem...

Gra w sieci w FiFę jest lepiej pomyślana, gra zmienia tempo w zależności od obciążenia łaczy, żeby zredukować lagi. Jednak co do świetnego "gameplay`a" i "większej" liczby trybów, to się absolutnie nie zgodzę. Przejdziesz raz sezon i Ci się znudzi. Tryb menadżerski jest słaby, ma kilka smaczków, ale jest imho znacznie słabszy od tego z PESa. FIFA JEST PO PROSTU ŁATWIEJSZA. ;) Obrońca uwiesi się przeciwnika i go nie puści, każdy grajek jest w stanie wykonać ruletkę itp. PES jest trudny, szczególnie w obronie. No i w FIFce strzelasz na bramkę jedynie obierając siłę strzału i styl (techniczny, lobik-ten to prawie zawsze wpada, lub silny), co jest zabawne, bo to 100% przypadku. Rzuty wolne tragedia. Gra sie fajnie, ale wiekszy wpływ na rozgrywkę dawała FIFA99 imho.

Tryb zostań gwiazdą vs. zostań legendą (PES) też imho jest lepszy w PESie. Jest trudniej i bardziej realistycznie. W FIFce po 10 meczach rozwinąłem grajka lepiej niż w PESie po 4 sezonach. Co wiecej w PESie nie masz pewnego miejsca w składzie, to treer wybiera kiedy i czy w ogóle zagrasz, a także kiedy zejdziesz z murawy. Grasz słabo, wracasz do rezerw. Chcesz zagrać w czołowym klubie? To sie musisz napocić. UBóstwiam ten tryb, czuję się jak piłkarz starający sie zjednać sobie kibicw i trenera, a nie jak gwiazdeczka której wszystko sie daje i na którą wszysyc grają. Tzn. w FIFie koledzy traktują Ciebie jak glówną postać na placu gry, daj sygnał, to dostaniesz piłkę. W PESie jeśli ktoś jest od Ciebie lepszy, lub Ci nie ufa, to Ci nie poda. Jesteś jednym z wielu graczy, a nie bohaterem od urodzenia.

KopaczK a grałeś w Fife09 z ustawieniem wszystkiego na manual (podań, strzałów, itd.)? Grałem co prawda tylko chwilę, ale wydaje mi się, że wtedy Fifa09 jest bliska symulatorowi i piłka naprawdę leci tam gdzie ją poślesz. Mam nadzieję, że grałeś, bo inaczej twoje wynurzenia uznam za śmieszne. Pytam bo nie zauważyłem w twoich postach wzmianki o tym. Pozdrawiam

Mam platynę, więc grywałem w ten sposób i przyznać musze jedno WYDAJE Ci się, ze gra jest bliska symulacji, bo tak naprawdę wszystko jest takie same w okolicach pola karnego. Spróbuj wrzucać piłkę technicznie na głowę kolegi, kiedy jesteś tuż przy linii rogu w polu karnym. Zamęczysz sie, a i tak zrobi to samo.

PES w sieci jest coraz lepszy. U mnie gruba wiekszosc meczy jest z minimalnym lagiem od czasu do czasu. Zdazy sie co prawda ostre przycinanie w jakis piatek wieczor, ale ostatnio to rzadkosc (przynajmniej u mnie).

I nie tylko ma lepsza rozgrywke podczas starc z kompem. Dwoch i wiecej na jednej konsoli tez ma lepsza rozgrywke :)

Zgadzam się w całej rozciągłości.

BTW jak to jest z FIFA08 i PES2008, można grać po sieci, czy juz odcięli tę możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gra w sieci w FiFę jest lepiej pomyślana, gra zmienia tempo w zależności od obciążenia łaczy, żeby zredukować lagi.

I to wyjaśnia wszystko - dzisiaj piłka nożna to w 99% online także wyższość fify gołym okiem widzą nawet fanboye Pesa.

Dużo grałem w Pesa09 i jakoś schematyczność rozgrywki mnie zniechęciła w końcu. A teksty typu to jest symulator a to arcade można schować między bajki, bo to subiektywne odczucia, a w wątku poświęconym PES podwójnie subiektywne z uwagi na fanboystwo :)

Nie chcę zachęcać do Fify. Niech każdy zagra w dema obu gier, a najlepiej w pełne, żeby zobaczyć jak to wygląda online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to wyjaśnia wszystko - dzisiaj piłka nożna to w 99% online także wyższość fify gołym okiem widzą nawet fanboye Pesa.

Dużo grałem w Pesa09 i jakoś schematyczność rozgrywki mnie zniechęciła w końcu. A teksty typu to jest symulator a to arcade można schować między bajki, bo to subiektywne odczucia, a w wątku poświęconym PES podwójnie subiektywne z uwagi na fanboystwo :)

Nie chcę zachęcać do Fify. Niech każdy zagra w dema obu gier, a najlepiej w pełne, żeby zobaczyć jak to wygląda online.

Jak dla kogo. ;) Mnie tam interesuje i jedno i drugie. FIFA do singla się nie nadaje bo jest schematyczna aż do bólu. Nudna i męcząca. Jedynie online ją ratuje, ale skoro ludzie i tak uciakają jak tylko zaczną przegrywać, to odpowiedź jest jasna: FIFA FRUSTRUJE, bo jedyne w czym jest lepsza, zepsują przeciwnicy. BTW w PESie jeśli ktoś zwiewa z meczu to przegrywa walkowerem i traci za którymś razem możliwość grania w sieci.

BTW mam obie gry i uważam obie za równie dobre. Każda z nich spełnia inne wymogi i mnie zadowala.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyczytałem coś na forum że PES09 nie ma jakiś licencji o co chodzi ? Że np bede grał Man Red ? bez oryginalnych nazw ? jak tak to skreśla u mnie pesa na starcie...wyjsni ktos ocb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wyczytałem coś na forum że PES09 nie ma jakiś licencji o co chodzi ? Że np bede grał Man Red ? bez oryginalnych nazw ? jak tak to skreśla u mnie pesa na starcie...wyjsni ktos ocb ?

W fifie masz więcej licencjowanych zespołów tzn. normalnych nazw zespołów. W PES 2009 jest orginalna liga włoska z tych najsilniejszych,plus jeszcze kilka,nie ma polskiej jeśli cięto martwi :) Najlepiej jak wejdziesz w recenzje gierki tam pewnie będą wyszczególnione licenjconowane ligi. Ja w pesa gram często ale akurat na to nie zwracam uwagi,może dlatego że moja Serie A jest w całości zlicencjonowana :P

Co do samej gry i porónania z Fifą 09, w pesa gram na PS3 sporo,natomiast w fifke grałem z kumplem na xboxie 360 i wole zdecydowanie Pro Evo,dla mnie zdecydowanie wymiata ale każdy ma swój gust więc nie będe mówił kategorycznie że jest lepsze bo najlepiej gdybyś miał okazje sam porównać i wtedy świadomie zakupić gre bardziej odpowiednią dla siebie.

Edytowane przez kierensky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×