Skocz do zawartości
Emir

Pro Evolution Soccer 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Pobrałem patcha 2.03 (http://www.pesgaming.com/showthread.php?t=64749), wrzuciłem na pendrive'a, skopiowałem option file, twarze i kitsy (ver. Pro Evo 1.40). Odpalam grę i wyskakuje błąd, że niezgodne wersje. Żaden zapis nie działa. Przeglądałem tematy tamtego forum ale dalej coś nie tak. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wejść w grze w system settings --> download i zobaczyc czy masz dobra wersję gry?

Jeżeli po tym ci wyskakuje "No new updates available" to cieżko powiedzieć.

U mnie wszystko smiga a też robiłem aktualizację starego option file.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, działa :biggrin: Aż mi chęć do gry wróciła :D Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru miesiącach gry w fife09 odpalilem demko pes09. Ktos tu kiedys pisal, ze pes09 to symulator. Jak w takim razie wytlumaczyc wybitna acradowosc podan! Przykladowo: jesli podamy w strone bramki przeciwnika bedac ostatnim zawodnikiem to pilka zostanie podana do tylu bo z przodu nikogo nie ma :) Bardziej to arcadowe niz symulatorowe. W fifa09 pilka poleci tam gdzie ja poslemy, nawet gdy nie ma tam naszego zawodnika.

Chcialem jednak napisac o zaletach pes09 wzgledem fifa09:

1.Powtorki - Sa o niebo lepsze niz w fifa09, przede wszystkim dlatego, ze zaczynaja sie od poczatku akcji i pokazuja jej caly przebieg

2. Radar - O wiele lepiej widoczny i czytelny niz w fifa09

3. Podania na wyjście górą - są po prostu skuteczniejsze

4. Grało mi się naprawdę miodnie, ale to już zasluga tego, ze po paru miesiacach gry w fifa09 odpalenie pes09 to niezla odmiana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po paru miesiącach gry w fife09 odpalilem demko pes09. Ktos tu kiedys pisal, ze pes09 to symulator. Jak w takim razie wytlumaczyc wybitna acradowosc podan! Przykladowo: jesli podamy w strone bramki przeciwnika bedac ostatnim zawodnikiem to pilka zostanie podana do tylu bo z przodu nikogo nie ma :) Bardziej to arcadowe niz symulatorowe. W fifa09 pilka poleci tam gdzie ja poslemy, nawet gdy nie ma tam naszego zawodnika.

Chyba Ci sie gry pomylily ziomek bo nic takiego nie ma miejsca w PES 2009...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po paru miesiącach gry w fife09 odpalilem demko pes09. Ktos tu kiedys pisal, ze pes09 to symulator. Jak w takim razie wytlumaczyc wybitna acradowosc podan! Przykladowo: jesli podamy w strone bramki przeciwnika bedac ostatnim zawodnikiem to pilka zostanie podana do tylu bo z przodu nikogo nie ma :) Bardziej to arcadowe niz symulatorowe. W fifa09 pilka poleci tam gdzie ja poslemy, nawet gdy nie ma tam naszego zawodnika.

Ja pisałem. ;) Dziwne. Nie ma takich jaj w pełnej wersji. W PESie,na pozór, bardzo łatwo podać piłkę, ale czy ona dojdzie do zawodnika to już zależy od wielu czynników. Wilgotność murawy, siła wiatru, odległość między graczami, wyszkolenie obu panów i walory przeciwnika. Do tego dochodzi konieczność sterowania podaniami, ale, jak już wiele razy pisano, nie każdego PES zadowala. Imho najciekawszym aspektem tej gry jest brak 100% "wyłapywalności" piłek przez bramkarza. GK może mieć już piłkę na nodze/klacie, nawet w rękach, ale nie znaczy to, że musi ją utrzymać. Pilkarze popełniają błędy, można ich okiwać na wiele sposobów. Spróbuj wyminąc bramkarza w FIFce, a potem w PESie. W tym drugim masz spore szanse, w produkcie EA nie, bo wpadając w pole karne bramkarz jest uprzywilejowany.

Bardzo podoba mi się kwestia dryblingów. FIFka ma fajne zagrywki, ale ona wchodzą jak na komendę,, PES wymaga ręcznego "wymieszania". Ludzie pisali, ze KONAMI nie oferuje dużej liczby zwodów, ale to nie jest prawdą. W FIFie wiesz, ze masz ileśtam kiwek, a w PEsie masz ludka i musisz nim się sporo namachać, żeby coś wyszło. SŁowem, to Ty kierując ludkiem (sam analog kierunkowy) wykonujesz daną sztuczkę, a nie specjalnymi kombinacjami odgórnie ustawionymi przez twórców. Oczywiście mamy coś takiego jak kwadrat+trójkat, ale bez odpowiedniego ukierunkowania jest on bezużyteczny.

Chcialem jednak napisac o zaletach pes09 wzgledem fifa09:

1.Powtorki - Sa o niebo lepsze niz w fifa09, przede wszystkim dlatego, ze zaczynaja sie od poczatku akcji i pokazuja jej caly przebieg

2. Radar - O wiele lepiej widoczny i czytelny niz w fifa09

3. Podania na wyjście górą - są po prostu skuteczniejsze

4. Grało mi się naprawdę miodnie, ale to już zasluga tego, ze po paru miesiacach gry w fifa09 odpalenie pes09 to niezla odmiana :)

Dodaj do tego jeszcze takie smaczki jak możliwość ustzrelenia zawodnika mocnym strzałem w głowę, czy sterowanie piłką przy uderzeniu. Ważne jest też, ze nie ma w PESie możliwości ujścia cało po chamskim wejściu w nogi rywala. Zółtko pewne, a czerwień prawdopodobna. Zwróć też uwagę na kwestię gry w obronie. FIFA pozwala uwiesić sie koszulki przeciwnika i przewrócenie go, a tu musisz wyczuć moment wejścia w piłkę. Ustawienie i wyczucie sa niezbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi podaniami chodzi mi o to, że one są kierowane praktycznie zawsze w stronę któregoś z moich zawodników a nie tam gdzie ja je kieruję analogiem.

Jeszcze jedno: w pes09 zawodnicy, którymi akurat się nie kieruje są o niebo inteligentniejsi niż ci z fify09. Lepsze przywileje korzyści, drobne elementy gry są zrobione lepiej.

Słowem (moja opinia!): pes09 to świetna i bardzo przyjemna rozrywka. Co by jednak nie mówić, grając w fifa09 czuję się jak bym naprawdę był na tym boisku. Realizm NIEPOWTARZALNY. Praktycznie każdy jego element. Pes09 jest świetny jako gra sama w sobie, ale nie oddaje realiów prawdziwej piłki nożnej. Na plus pes09 - gra jest mniej irytująca - mniej przypadkowych odbić piłki od własnych zawodników, łatwiejsze omijanie bramkarzy, brak idiotyzmu kolegów z drużyny (w pes09 naprawdę czuję, że to gra zespołowa, a w fifa09 czasami mam wrażenie, że gram sam, a reszta to statyści :)), itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz wiesz co kupic w pazdzierniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi podaniami chodzi mi o to, że one są kierowane praktycznie zawsze w stronę któregoś z moich zawodników a nie tam gdzie ja je kieruję analogiem.

A którym starasz się piłkę ukierunkować? Spróbuj prawym, masz wybór kierunku i siłe podania.

Jeszcze jedno: w pes09 zawodnicy, którymi akurat się nie kieruje są o niebo inteligentniejsi niż ci z fify09. Lepsze przywileje korzyści, drobne elementy gry są zrobione lepiej.

Dlatego właśnie PESa nazywam symulacją gry w piłke nożną.

Słowem (moja opinia!): pes09 to świetna i bardzo przyjemna rozrywka. Co by jednak nie mówić, grając w fifa09 czuję się jak bym naprawdę był na tym boisku. Realizm NIEPOWTARZALNY. Praktycznie każdy jego element. Pes09 jest świetny jako gra sama w sobie, ale nie oddaje realiów prawdziwej piłki nożnej.

Realizm nie, ale faktycznie FIFA wygląda jak transmisja meczu w telewizji. Fifa symulacją spektaklu, PES symulacją meczu piłkaskiego/gry w piłkę.

Na plus pes09 - gra jest mniej irytująca - mniej przypadkowych odbić piłki od własnych zawodników, łatwiejsze omijanie bramkarzy, brak idiotyzmu kolegów z drużyny (w pes09 naprawdę czuję, że to gra zespołowa, a w fifa09 czasami mam wrażenie, że gram sam, a reszta to statyści :) ), itd.

Tak jak pisałem wcześniej. Grając w PESa, grasz w piłkę nożną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację z tym prawym analogiem. Szczerze to używałem tylko lewego, więc nie będę komentował :) W fifa09 też właściwie nie tykam prawej gałki. Lewa gałka+6 innych przycisków w różnych kombinacjach to wystarczające zagmatwanie z poplątaniem jak dla mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może masz rację z tym prawym analogiem. Szczerze to używałem tylko lewego, więc nie będę komentował :) W fifa09 też właściwie nie tykam prawej gałki. Lewa gałka+6 innych przycisków w różnych kombinacjach to wystarczające zagmatwanie z poplątaniem jak dla mnie :D

Prawy analog w PES sluzy wlasnie do manualnych podan. Sam wybierasz kierunek i moc podania, bez wzgledu na to w ktora strone biegniesz/stoisz i czy jest ktos kolo ciebie. Ale osobiscie nie znam nikogo kto by tak gral. Juz samo podawanie lewa galka/d-padem wymaga (w 2009) dosc dokladnego wciskania kierunku przy podawaniu. Nie wystarczy mniej wiecej w strone drugiego zawodnika wcisnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawy analog w PES sluzy wlasnie do manualnych podan. Sam wybierasz kierunek i moc podania, bez wzgledu na to w ktora strone biegniesz/stoisz i czy jest ktos kolo ciebie. Ale osobiscie nie znam nikogo kto by tak gral. Juz samo podawanie lewa galka/d-padem wymaga (w 2009) dosc dokladnego wciskania kierunku przy podawaniu. Nie wystarczy mniej wiecej w strone drugiego zawodnika wcisnac.

Dokładnie tak. Kurcze, ale jest frajda jak się jakąś fajną akcję przeprowadzi, a jeśli wpadnie bramka, to już szałciał na maksa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Mam pewien problem z PES2009 na PS3 i liczę na pomoc. Otóż czy jest możliwość grania Ligi Mistrzów we dwie osoby w jednej drużynie? W ustawieniach jest tylko możliwość dwóch graczy w dwóch innych drużynach, czy da się we dwóch w jednej? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie :mellow: ale nie jestem pewien a co do gry to w Pes'a pogrywałem u kolegi rzeczywiście podania dokładniejsze lepsze zachowanie piłkarza bez piłki w fifie mam przypadki zgrywając piłkę do pola piłkarze obijaja się o siebie i upadają.Gdy podaje na skrzydło on odgrywa czasem piłke do tyłu Wtf O.O.Z niecierpliwością czekam na Fife10 a mój kolega kupuje Pes porównam jesli poprawiam te błędy w fifie nie mam co nawet porównywać.

za pes'em nie przepadam ale FanBojem fify równiez nie jestem zagram w to co będzie lepsze.Jeśli chcesz grać w symulator płiki wybierz Pes'a jesli chcesz czuc się jak na boisku wybierz Fife.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz grać w symulator płiki wybierz Pes'a jesli chcesz czuc się jak na boisku wybierz Fife.

Raczej jak na trybunach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda , że na niemieckich serwerach najlepiej się gra? Ja tam znalazłem najwięcej zielonych światełek. Chodzi mi o ONLINE oczywiście. Prosze o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy w PES2009 zaczęło się lepiej grać ONLINE ? tzw bez mniej lagów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a mam takie pytanko odnośnie on line , bo ostatnio zauważyłem ze mi piłka sflaczała ta które znajduje się przy kropeczce oznaczającej jakość połączenia ( dot jest zielony) to wina słabego łącza czy jak?

PEACE !!!

marjo44.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wina tego ze sie rozlanczas jak przegrywasz bolek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha spoko no nie powiem tak miałem przed zmiana usługodawcy netu ze mnie wywalało po kilku minutach gry lolek :P jakoś takiej praktyki nie stosuje jak przegrywam :P

grasz on line to Cie dodam do znajomych panie kolego?

marjo44.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mi się wydaje czy w PES2009 zaczęło się lepiej grać ONLINE ? tzw bez mniej lagów.

Tak chyba jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś więcej przyzna mi racje , że ONLINE w PES2009 na PS3 znacznie poprawiony? Ja tak odczuwam a jak wy?

Edytowane przez crash5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×