Skocz do zawartości
Emir

FIFA 09

Rekomendowane odpowiedzi

aha to fajnie... kurcze czekam na oba demka i FIfy 09 i PES-a 2009 bo nie wiem jeszcze co wybrać...;/. Ja w Fife grałem do Wersji 2005 potem przerzuciłem się na PES-a i od 4 do 2008 grałem we wszystkie części a Fify nawet kijem nie ruszałem.... dopiero po przesiadce z PC na PS3 zaciekawiła mnie gra Uefa Euro 2008 i nie wiem czy nie wrócić z coraz bardziej kulejącego króla na FIfke....;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A twoim zdaniem czym to zrobią jak nie statsami .

Przeciez ja nie mowilem nic, ze nie statsami, ale nie uwazam, zeby regulowali statsy co tydzien. Pewnie bedzo to tak rozwiazane jak w PES'ie. Poprostu nie ma formy, slabiej gra

aha to fajnie... kurcze czekam na oba demka i FIfy 09 i PES-a 2009 bo nie wiem jeszcze co wybrać...;/. Ja w Fife grałem do Wersji 2005 potem przerzuciłem się na PES-a i od 4 do 2008 grałem we wszystkie części a Fify nawet kijem nie ruszałem.... dopiero po przesiadce z PC na PS3 zaciekawiła mnie gra Uefa Euro 2008 i nie wiem czy nie wrócić z coraz bardziej kulejącego króla na FIfke....;/

Tez sie zastanawiam, ktora gre wybrac. Moja sytuacja jest analogiczna do twojej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POST NIE MÓJ - PRZEKLEJONY Z INNEGO FORUM - wersja z XBOXA 360

OK Pierwsze moje wrażenia z Fify 09 (dość dużo grałem w 08, niewiele w Euro 2008, wiec będę porównywał w stosunku do Fify 08)

Rozegrałem trzy mecze Chelsea na poziomie klasa światowa. Jeden wygrałem, jeden zremisowałem, jeden przegrałem. Ale po kolei!

W demku jest polska wersja językowa. Menu wygląda praktycznie identycznie jak w 08. Czyli po załadowaniu gry stoimy na jakimś osiedlowym boisku kierując Ronaldinho. Pierwsza zmiana - są porady, np podczas trenowania rzutów wolnych - co wcisnąć, jak celować. Żadnych cudów, same podstawy.

Pobawiłem się chwilkę trickami, trochę postrzelałem - pierwsze odczucie - jeszcze ciężej jest trafić w bramkę smile.gif

No to start - menusy bardzo podobne, widać kilka nowych opcji w menu głównym ale w demie były niedostępne. Wybrałem więc szybki mecz, ustawiłem drużyny i koszulki (trochę przemodelowano etap tworzenia meczu w porównaniu z Fifą 08, ale to czysta kosmetyka). Całkowicie przemodelowano ekran taktyki, nie ma już jak w 08 możliwości szybkiego ustawienia modelu krycia, stylu gry całego zespołu (ofensywny, defensywny) i wysokości linii obrony. Teraz jest więcej wskaźników i suwaków, jednak na razie nimi się nie bawiłem.

Start, mecz się ładuje i jak w 08 znów lądujemy na osiedlowym boisku, tym razem jednak kierujemy zawodnikiem z naszej wybranej drużyny. Słychać, ze dodano kilka dźwięków, inaczej brzmi odgłos trafienia piłką w słupek, dodano dźwięk sparowania piłki przez bramkarza. Tak sobie biegam, kopię i nagle

CIACH!

w momencie gdy gra się załaduje natychmiast zmienia się boisko na jakim trenujemy, w locie jest zastąpione stadionem na jakim będziemy grać. Pełne trybuny itp. Efekt świetny smile.gif

No to znów start i zaczyna się gra właściwa. Widać szlify w grafice, jest delikatnie ładniej niż w poprzedniej odsłonie. Nie jest to żadna rewolucja, ale ewolucja jak najbardziej.

Tak samo gameplay - widać jeszcze lepszą animację zawodników, mają więcej ruchów, obracają się swobodniej, przepychają się . Animacja w każdym praktycznie zagraniu jest jeszcze bardziej dopracowana.

Tak samo AI naszych zawodników - wyraźnie lepiej wychodzą na pozycję, mniej jest idiotycznych zachowań i momentów, kiedy nawzajem sobie przeszkadzają. Kilka fajnych smaczków - zawodnik wychodzący na pozycję pokazuje żeby mu podać piłkę itp. ładniej wygląda walką bez piłki i z piłką, czuć ciężar zawodników. Jeden się zderzy i od razu odpadnie, ktoś tam kogoś odepchnie w polu karnym itp.

Zmieniono kamerę przy rzutach wolnych i rożnych, wydaje mi się że na taką jaka była w Euro 2008. Tak samo jest wskaźnik siły podania.

Wreszcie, gdy zmieniamy zawodnika to animacja zmiany pokazuje obydwu na raz, a nie jeden schodzi, a po chwili drugi wchodzi. Jednak wciąż nie ma odpowiedniej animacji gdy zmieniamy dwóch zawodników na raz - tak jak w 08 pokazuje się animacja tylko do jednej ze zmian.

Podczas rzutu rożnego można wcisnąć lewy trigger co sprawia, że jeden zawodnik podbiega bliżej wykonawcy.

Kompletnie przemodelowano rzuty karne. Nie ma już skakania bramkarzem po całej bramce i możliwości ustawienia go w odpowiednim miejscu w momencie kiedy przeciwnik zaczyna się rozpędzać do piłki co dawało zawsze lepsze rezultaty w 08 niż stanie po środku i rzucenie się w odpowiedni kąt. teraz jak chcemy zmienić pozycję bramkarza to robi on "Dudek dance" i przesuwa się dość nieznacznie. Ciekawy feature dodano gdy karny jest decydujący i zawodnik się denerwuje (np ostatni strzał ostatniej serii itp). Pad zaczyna wtedy wibrować naśladując łomotanie serca. Fajny efekt.

Tyle co mogę napisać po trzech meczach w Fifę 09 na X360. Widać postęp i ewolucję. Masa elementów jest poprawiona i prezentuje się lepiej. Gra się też trochę szybciej niż w 08, ale też IMHO nie tak szybko jak w Euro.

Fifa 09 to jest to, czego oczekiwałem - ewolucja i szlifowanie. Jak ktoś szuka rewolucji w gameplayu to na pewno tego nie odnajdzie.

Ale też, jeśli w tym roku Konami nie zaskoczy niesamowitymi rewolucyjnymi zmianami i dość dużą przebudową systemu to FIFA 09 będzie lepsza od PESa. Mówi to namiętny gracz od czasów ISS, który PESa porzucił rok temu i w tym roku prawie na pewno pozostanie przy Fifie.

Podsumowując - Fifa 09 jest lepsza od 08.

edit: Zapomniałem - są sędziowie liniowi, jednak nie można na nich wpaść, postać przechodzi. Z kolei od sędziego głównego piłka może się odbić i się odbija, widać jednak że próbuje jej uniknąć - podnosi nogę, przesuwa się itp.

Edit by Gerath:

Da się podobno grać D-padem jakby to kogoś interesowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby na ps3 byla lepsza niz na x kloca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz kazdy ma inne gusta i nie wszystko musi odrazu zauwazyc...(przypominam dajcie odrazu znac;] jak juz bedzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli Fifa ma taka animacje ruchow jak NBA LIVE 09 no to ja nie mam pytan biore FiFe w ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak jak przewidywałem - MISTRZ !! Chciałbym jeszcze wiedzieć jak zachowują się zawodnicy w obronie, ale sprawdzę to już samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja dobrze wiem o czym mowie na gameplay sklad sie animacja zawodnikow bo postaw sobie klocki lego np. i rozegraj cos nimi chyba wiesz co mam na mysli... nie jestem fanem fify baa zwiazany jestem z marka sony od 1996r. i do tej pory tylko pilki od panow z KONAMI Tokyo ( Osaka to nieporozumienie) akceptowalem, powaznie sie zawiodlem na zeszlorocznej edycji czekam z nadzieja na 2009 i goraco kibicuje ze nareszcie cos z tego bedzie to tyle w gwoli wyjasnien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa mam do neta i pracy

konsola do grania i innych elektornicznych uniesien

wiec odpowiedz prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Dzis, w tym szczegolnym dniu debiutuje na forum!! Chce sie dolaczyc do watku. Przerzucam zagraniczne fora. Podobno EA SPORTS podalo, ze do jutra demo bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tylko ze ja gralem zawsze na pes.com.pl i pesleague.pl w ligach PCtowisk;/ Nie wiem czy KONAMI zrobi cos takiego ze bedzie mozna grac majac konsole PS3 z graczem z PC?(tak bylo w pesie6 w 2008 bodajze nie)

tez swego czsu gralem w ligi pc na ISSONLINE.PL ale to epizod nawet mialem 2miejsce w PL hehe stare dzieje no mi to rybka i tak biore wersje ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak kolega stwierdzil obsuwa na ps...;/ dopiero ponoc jutro rano bedzie update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedze tu od 13 godzin,i czekam, czekam, czekam i NIC, wystarczy, wejde tu jutro z rana i zobacze czy cos sie zmienilo. na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma

wiedzialem ze to sciema bo tez mialem zazartowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza że napisałem że żartuje Ide komara uciąć. mam nadzieje że jutro rano bedzie piękny dzień taki na fife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwłaszcza że napisałem że żartuje

nie widzialem tego. zobaczylem jest fifa i poszedlem wlaczyc pleja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×