Skocz do zawartości
macmf75

Filmy Blu-Ray, Dvd I Inne...

Rekomendowane odpowiedzi

ściągnąłem sobie film w rozdzielczości 1080p czy full HD mam telewizor FULL HD kabel HDMI i PS3 które odtwarza Blu-ray i gdy chce odtworzyć ten film pisze mi że dane nieobsługiwane a film jest w AVI wcześniej ściągnąłem sobie film w rozdzielczości 720p i działa bez problemu

proszę o pomoc

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z wyświetlaniem filmu w 3D.

Mam telewizor Sony Bravia KDL-40NX710 z zestawem starter 3D od Sony. Film był puszczany z PS3 Slim z najnowszym softem i przy próbie uruchomienia filmu w 3D wywaliło mi komunikat, że potrzebuje odtwarzacza i telewizora obsługującego 3D.

W telewizorze w opcjach jest możliwość włączenia 3D ale jest to tylko symulowane 3D. Próbowałem wszystkich możliwych ustawień w TV. Nie mam pojęcia czemu nie chce się włączyć 3D. Może komuś udało się uruchomić taki film z PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem sobie film w rozdzielczości 1080p czy full HD mam telewizor FULL HD kabel HDMI i PS3 które odtwarza Blu-ray i gdy chce odtworzyć ten film pisze mi że dane nieobsługiwane a film jest w AVI wcześniej ściągnąłem sobie film w rozdzielczości 720p i działa bez problemu

proszę o pomoc

z góry dzięki

czemu tak żółto ? na śniegu to pisałeś czy co ...

przepuść przez mkv2vod może wyłapie ale to .avi ... nie wiem skąd złapałeś FullHD w avi ... szukaj zawsze w .mkv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak ustawic PS3 by odtwarzal kilka filmow jeden po drugim, bez potrzeby wlączania ich pojedynczo?

Edytowane przez westbul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy piszę to w tym temacie co należy ale zaryzykuję.Otóż mam problem z trailerami filmowymi HD.Tzn nie wiem skąd je pobierać a jak już uda mi się znaleźć stronę (np.www.hd-trailers.net) to nie mogę ich ściągnąć na dysk twardy (w sumie to nie wiem w jaki sposób sie to robi) ani nawet odtworzyć (po chwilowym buforowaniu pojawia się info: file is corrupted).I tak to wygląda przy każdej próbie odpalenia trailera lub innego filmiku ze strony.Może ktoś wie co jest tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem sobie film w rozdzielczości 1080p czy full HD mam telewizor FULL HD kabel HDMI i PS3 które odtwarza Blu-ray i gdy chce odtworzyć ten film pisze mi że dane nieobsługiwane a film jest w AVI wcześniej ściągnąłem sobie film w rozdzielczości 720p i działa bez problemu

proszę o pomoc

z góry dzięki

Ps3 nie obsługuje plików .avi większych niż 2 gb

Tak jak kolega wyżej napisał szukaj MKV

Avi to można dvdrip'a oglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kupilem PS3 320gb i mam problem z filmami blu ray. Przycinaja i to strasznie, obraz sie zacina a glos idzie dalej.

Myslalem ze problem z plyta, gdyz film z wypozyczalni. Ale kupilem nowy film i problem jest ten sam.

Gry chodza super. Konsola jest nowa. Kabel hdmi. Zadnych programow zainstalowanych nie mam. zrobilem update konsoli tylko.

prosze o pomoc nie wiem czy musze konsole oddac na gwarancji czy problem tkwi gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na imię mam Dominik, wydaje mi się że temat tych znienawidzonych pasów nie został do końca rozwinięty. Ja moje ps3 mam już od dobrych paru miesięcy kupiłem je jak jeszcze nowośc była oczywiście w MM :) Do tej pory śmigało ok, czego bym na nim nie odpalił działało bez najmniejszych wad. Ale oczywiście pojawiło się to pierwsze a mianowicie Blu-raj disc i PASY u dołu i góry :( Po zakupie filmu G.I.JOE czas kobry mogłem się cieszyc filmem na całych 46calach w HD. Niestety po ostatniej aktualizacji do wersji 3,42 pojawiły się pasy. Co ciekawe Avatar na BR wyświetlany jest w "całości"

Parametry obrazu Avatara :1.78:1 16x9

Parametry obrazu G.I.JOE: 2.35:1 16x9

Nie znam się dokładnie na tych liczbach ale chyba w nich jest przyczyna pasów. Mozliwe że po zaktualnieniu systemu G.I.JOE dostało pasów ?? i czy nowszy soft naprawi to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam na imię Rafał. Każdy film jest nagrany w innej "rozdziałce", jedne mają pasy inne mają cały ekran. Faktycznie jednak dziwne, że po wgraniu nowego FW masz zmienione proporcję. Sprawdź jeszcze po puszczeniu filmu, trójką i w opcjach może da się to jednak zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tych diabolicznych :verymad: pasów nie da się niczym zlikwidowac. W pleju dzieki temu forum była przełączona każda opcja. Oczywiście mozna rozszeżyc obraz ale to nie to. Tak jak by w tym sofcie cos było skopane, ale z drugiej strony zainstalowany został z gry wiec powinien śmigac. Mam najnowszy ze strony głównej ps3 z rozszeżeniem .PUP jakieś 178 mega ale niechce się odpalic z płytkii musze jakąś grejke z nowym skabinowac. Jeszcze jedno nowy nabytek

Resident Evil:Afterlife z proporcją 2.35:1 i oczywiście pasy :angry:

Edytowane przez domin11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cytat z innego forum:

"16:9 to jest to samo co 1.78:1 i na tych formatach nie bedzie pasów. beda wypełniały cały ekran, przy kazdym innym formacie beda pasy wieksze lub mniejsze. odnosnikiem jest szerokość ekranu fullhd liczona w pikselach, czyli 1920.

Ekran jako ekran ma wysokość 1080 pikseli. To teraz sobie dziel to 1920 przez 1.78;1.85;2.35;2.40 i wtedy wyjdzie Ci ile obraz zajmie pikseli w pionie czyli wysokosci.

np. 1920:2.40=800 pikseli, czyli bedziesz miał pasy na górze i na dole w wysokości 1080-800/2=140 pikseli na kazdy pas.

jesli obraz bedzie miał 1.78:1 to:

1920:1.78=1078,65 czyli pełne 1080 pikseli w pionie czyli zajmie Ci cały ekran.

to 1.78:1 to jest zaokraglenie, dlatego w rachunku powyzej nie wyszło pełne 1080. tak naprawde jest to 1.77777777(7):1"

Czyli tak jak przypuszczałem w nowszych softach postawili na wersje kinowe, odpuścili sobie całośc. Dla mnie to duży minus.

Może szanowni użytkownicy napiszą jakiego softa mają i jak wyświetla format 2.35:1 ostatnio najczęściej spotykany ???

Jeszcze większy minus sony ma za to że w niektórych BR jest możliwośc wyboru wersji np. film A-TEAM w menu początkowym jest:

-wersja kinowa

-wersja pełna

niestety soft tego nie widzi i wszystko jedzie na kinówce :(

Edytowane przez domin11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukałem na forum ale nie znalazłem żadnej informacji. Od pewnego czasu nie ma dźwięku w filmach avi. Podejrzewam że nastąpiło to po ostatniej aktualizacji konsoli. Czy ktoś ma podobny problem? a może ktoś zna rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po każdej aktualizacji filmy grają tak samo. Sprawdź, czy nie przestawiły Ci się coś w opcjach, np lewy prawy głośnik, głośność dźwięku (najlepiej jak jest na zero).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgałem najnowszy soft i nic to nie zmieniło. Już nie mam pojęcia dlaczego wcześniej wyświetlało bez pasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam problem z wyświetlaniem filmu w 3D.

Mam telewizor Sony Bravia KDL-40NX710 z zestawem starter 3D od Sony. Film był puszczany z PS3 Slim z najnowszym softem i przy próbie uruchomienia filmu w 3D wywaliło mi komunikat, że potrzebuje odtwarzacza i telewizora obsługującego 3D.

W telewizorze w opcjach jest możliwość włączenia 3D ale jest to tylko symulowane 3D. Próbowałem wszystkich możliwych ustawień w TV. Nie mam pojęcia czemu nie chce się włączyć 3D. Może komuś udało się uruchomić taki film z PS3?

Nieco późno ale co mi. Podobno trzeba zrestartować ponownie konsole, poprzez trzymacie przycisku power po uruchomieniu. ps3 musi sobie wykryć, że do czynienia z tv 3d. Ewentualnie trzeba przejrzeć opcję.

@domin11 jak znajdę czas sprawdzę filmy na bd, które mam.

edit: sprawdziłem filmy u siebie. Wszystkie z 2.40:1 mają pasy natomiast z 1.85:1 wyświetlają się w pełnym ekranie. FW ps3 - 3.65, tv-$ony 40W2000.

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

witam mam pyanko bo posiadam nagrywarke blu-ray no i robie sobie odbicia płyt blu-ray z filmami i pozniej je nagrywam na pyty 25 giga no i tu tkwi problem, nie wiem czemu ale nie ktre filmy mi chodza na plytach pieknie a przy niektrych jest cos nie tak z dzwiekiem i filmy sie zacinaja nie wiem dlaczego doda ze filmy przerabiam tak ze jest tylko jedne lektor oczywiscie polski ale nie wiem w czym tkwi problem czy plyty moze sa jakie wadliwe cze poprostu cos zle robie, moge z kims na prvie pogadac jak sie zna na tym bo powiem wam ze zamrnowalem juz kilka plyt i wcale nie usmiecha mi sie to bo czysta plyta blu-ray nie jest az tak tania, cos jest nie tak nie wiem czemu :( a dodam ze na Laptopie te filmy mkv mi chodza pieknie bez zadnych zaciec i normlanie glos slychac :/

Edytowane przez szczepan-nol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym przegrać film bezpośrednio z płyty DVD na dysk twardy PS3 slim. Nie widzę nigdzie w systemie polecenia kopiuj na dysk. Proszę o jakieś instrukcje jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym przegrać film bezpośrednio z płyty DVD na dysk twardy PS3 slim. Nie widzę nigdzie w systemie polecenia kopiuj na dysk. Proszę o jakieś instrukcje jak to zrobić.

Jeżeli jest to film DVD to nie przegrasz tego na dysk, jedynie pooglądasz. Jeżeli masz na niej filmy w Divix (avi) to wciskasz triangle.png i wybierasz polecenie kopiuj ale musisz przejść do zakładki wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam kupić nowy telewizor a dokładnie PANASONIC TX-P42GT20 3D i zamierzam do tego telewizora kupić kino domowe a także odtwarzacz Blu-ray. Jako ten odtwarzacz wybrałem sobie PS3 (dysk + wifi +gry) i podobno jest w czołówce najlepszych odtwarzaczy blu-ray. I tu mam kilka pytań:

1. Czy mogę filmy HD, ściągnięte z internetu wgrać na dysk PS3, np wrzucę ten film na pendriva (mam 8gb FAT32) podłącze do PS3 jakoś go tam skopiuje i będzie gites ??

2. PS3 Media Server. Słyszałem, że jak mam w domu Wi-Fi mogę polączyć PC z PS3 i oglądać filmy. W tym problem, że nie wiem czy internet 1mb Livebox starczy żeby ten film HD jakoś przesłać albo obejrzeć na PS3.

3. Czy PS3 odtwarza filmy kupione Blu-ray normalnie, a np. kupię film Avatar czy PS3 odtworzy mi go w 3D.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, możesz ale:

- PS3 ostwarza ograniczona liczbe formatow (nie jest ich za wiele)

- PS3 nie odtwarza napisow w pliku txt, musisz je najlepiej wmuxowac w film

- FAT32 ma limit na wielkosc pliku 4GB, takze bedziesz musial tego pilnowac

czyli generalnie niezbyt wygodnie

2. Parametry lacza internetowego nie maja znaczenia, przeciez nie bedziesz niczego z internetu sciagal, caly ruch bedzie sie odbywal w sieci domowej. Tu role odgrywa przede wszysykim wydajnosc peceta wysylajacego film do konosli - po prostu sprawdz swoja konfiguracje i zobaczysz, PS3 Media Server jest przeciez darmowy.

3. Tak, odtwarza normalnie - kupisz, wkladasz i ogladasz. Wyjatkami sa niektore filmy 3D, ktore maja zalozona blokade, tak aby dzialaly na odtwarzaczach danego producenta (np. Koralina dziala chyba tylko na Panasonicach albo Samsungach) - tu nie wiem, jak PS3 sie zachowa, moze byc problem. Ale filmy takie zdarzaly sie na samym poczatku 3D i teraz chyba takich sztuczek sie juz nie stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku dni posiadam PS3. Wystąpił u mnie pewien problem. Mianowicie chodzi o płynność odtwarzania plików AVCHD (m2ts) w PS3. Powiedzmy tak, mam gotowy materiał, zgrany z kamery Canon Legira HF200, obrobiony i w postaci gotowego pliku nagrany na DVD DL (albo wrzucony na pendrive). Na początku odtwarzania wszystko jest ok (do ok 2min) potem następuje utrata płynności (samoczynne spowolnienia, przyyspieszenia). Materiał nagrany z przepustowościa 17 MB/s, w podglądzie info PS3 na filmie do tej 2 min wszystko jest ok, w granicach 17 MB/s, potem skacze do 30 MB/s i następują te dziwne rzeczy. Przypomnę, że materiał odtwarzany na laptopie odtwarza się bez bez problemów. O co chodzi ? Ktoś pomoże?

Pozdrawiam

Problem rozwiązany. Winowajcą był Sony Vegas 9. Po zlepieniu filmu np w Pinnacle 14 wszystko chodzi ok (nawet z bitrate 24 000 000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukałem na google, i na tym forum również, całe FAQ przeczytełem i nic. Więc moje pytanie jest takie, czy można jakoś wgrać jakieś oprogramowanie na ps3 które by zmieniło system ntsc na pal, ponieważ wczoraj po włożeniu płyty dvd wyskoczył mi błąd że konsola jest w ntsc a film w pal, nie wiem jak z filmami przez pendrive, no ale płyt nie czyta. Jeśli byłaby taka możliwość to z góry dzięki.

I MAM NADZIEJĘ IŻ TEN POST NIE ZOSTANIE USUNIĘTY JAK OSTATNIO.

Bo chyba posty nie dostają się do pytajnika z tygodniowym opóźnieniem, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×