Skocz do zawartości
macmf75

Filmy Blu-Ray, Dvd I Inne...

Rekomendowane odpowiedzi

Nagralem film tak jak napisales w poradniku ale nie mam lektora a w opisie filmu jest napisane ze powinien byc. Wie ktos dlaczego go nie ma?

Jednak dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym programem moge nagrac film w formacie matorska z dzwiekiem ac3 i bedzie to dzialac na ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy istnieje jakiś spis filmów Blu-Ray w 1080p?

Rozszerzając lekko temat, to czy można gdzieś znaleźć spis filmów, które są nagrywane tak, aby można było elegancko oglądać 1080p?

Bo wiele z tych sprzedawanych jako blu-ray, są po prostu podciągnięte do tej rozdziałki.

To chyba lepiej kupić DVD i PS3 zrobi lepiej upscaling?! Przynajmniej tak czytałem.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Tak naprawde wszystkie filmy Blu-ray sa w 1080p, tylko ze tak jak mowisz, czasami widac ze obraz jest lekko rozmyty. Mimo tego, jakosc filmu na Blu-ray, nawet jezeli film ma juz prawie 20 lat (chociazby takie "Wsciekle Psy"), bedzie lepsza niz upscale do 1080p z plyty DVD.

Witajcie , mam dostać konsole z regonu A a konkretnie z wenezueli, wiem że u nas obowiązuje regoin B ... czy można kupić u nas w PL filmy blu ray z reg. A i napisami po polsku ? Z tego co wyczytałem to z grami nie będzie kłopotu jak podłącze przez hdmi .... a wracając do filmów BR to co trzeba przerobić aby normalnie chodziły z fimy z reg B .. wymienić napęd? zna ktoś koszt ?

Blokady regionalnej na filmy DVD/BD raczej latwo nie usuniesz (o ile to w ogole mozliwe), a z zakupem filmow w regione 'A' z polskimi napisami bedzie raczej bardzo trudno.

W gry natomiast, tak jak zaznaczyles, bedziesz mogl grac bez problemu (podlaczenie kablem HDMI nie ma akurat zadnego znaczenia, Sony postanowilo poprostu zrezygnowac z blokady regionalnej na gry).

Witam mam pytanko? czy na mój odtwarzac blu-ray którym posaidam w ps3 moge sciagnac film z neta takze na blu-ray nagrac go na plytke takze na blu-ray i czy konsola mi go odtworzy ??

Nie, PS3 nie posiada nagrywarki, tylko odtwarzacz Blu-ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby na wszystkich pudełkach od blu-ray piszę, że film jest 1080p ale w praniu jest z tym różnie.

Mam w kolekcji bodajże 10 filmów i z tego co widzę nie opłaca się kupować jakiś reedycji filmów za 30-50 zł. Jakoś jest porównywalna do dvd, jak na moje oko, a nagranie filmu na blu-ray służy jedynie nabijaniu kasy. Co innego nowości max 2 letnie. Kosztują co prawda ok. 100 zł, lecz można ustrzelić promocje w okolicach 70. Jakość jest piorunująca - opad szczęki na podłogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, są u nas kwiatki w postaci 1080i lub innych dziwactwa. Tak nas karmią Polscy wydawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa pytania:

1. W jakim formacie mam ściągnąć film żeby był w full hd i odtwarzała go konsola i jak go nagrać.

2. Czy można odtwarzać filmy z dysku podpiętego na usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, może ktoś mi pomoże

Przerobiłem sobie koncert na AVCHD w tsMuxer i moim problemem jest to, że o ile na komputerze jest obraz i dźwięk tak jak w oryginalnym .mkv to po podpięciu dysku zewnętrznego do PS3 mam tylko obraz a dając na info o pliku konsola stwierdza że brak jest audio.

Dodam że robię [chyba] tak jak być powinno tj. folder BDMV, który zawiera rozbite już 2 pliki .m2ts i resztę zawartości foldera wrzucam w utworzony w katalogu głównym dysku zewnętrznego folder AVCHD;

u mnie wygląda to tak: J:\AVCHD\BDMV\ i konkretny plik będący w folderze STREAM

Gdzie tkwi błąd? Czy może chodzi o ustawienia konsoli?

Dodam tylko że ten konkretnie koncert jest w DTS 5.1, a konsolę mam podpiętą do dwóch 3-kanałowych kolumn JBL; ale to chyba nie ma większego znaczenia w tym przypadku?

Krew mnie już zalewa bo nie wiem co robić ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, może ktoś mi pomoże

Przerobiłem sobie koncert na AVCHD w tsMuxer i moim problemem jest to, że o ile na komputerze jest obraz i dźwięk tak jak w oryginalnym .mkv to po podpięciu dysku zewnętrznego do PS3 mam tylko obraz a dając na info o pliku konsola stwierdza że brak jest audio.

Dodam że robię [chyba] tak jak być powinno tj. folder BDMV, który zawiera rozbite już 2 pliki .m2ts i resztę zawartości foldera wrzucam w utworzony w katalogu głównym dysku zewnętrznego folder AVCHD;

u mnie wygląda to tak: J:\AVCHD\BDMV\ i konkretny plik będący w folderze STREAM

Gdzie tkwi błąd? Czy może chodzi o ustawienia konsoli?

Dodam tylko że ten konkretnie koncert jest w DTS 5.1, a konsolę mam podpiętą do dwóch 3-kanałowych kolumn JBL; ale to chyba nie ma większego znaczenia w tym przypadku?

Krew mnie już zalewa bo nie wiem co robić ;)

Pozdrawiam

zrób po prostu jeden plik .mkv z audio i video, przepuść przez program mkv2vob i będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób po prostu jeden plik .mkv z audio i video, przepuść przez program mkv2vob i będzie działać

to już raz próbowałem, ale wtedy po przeróbce mkv2vob znika DTS, to raz, a dwa na PS3 nie odtworzę na przenośnym dysku pliku .mkv większego niż 4 GB, nawet go tam nie zgram ;) a ten koncert ma akurat prawie 5GB

Edytowane przez dillinger79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już raz próbowałem, ale wtedy po przeróbce mkv2vob znika DTS, to raz, a dwa na PS3 nie odtworzę na przenośnym dysku pliku .mkv większego niż 4 GB, nawet go tam nie zgram ;) a ten koncert ma akurat prawie 5GB

mkv2vod podzieli Ci na pliki po 4GB tak żebyś mógł to zgrać (w konfiguracji wybierz file splitting FAT32 (4GB)). znika DTS ale przekodowuje na inny ale w czym tu problem skoro i tak działa hmm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkv2vod podzieli Ci na pliki po 4GB tak żebyś mógł to zgrać (w konfiguracji wybierz file splitting FAT32 (4GB)). znika DTS ale przekodowuje na inny ale w czym tu problem skoro i tak działa hmm ?

a co zaznaczam w Output Type? bo jak daje AVCHD-USB to przy jednoczesnym zaznaczeniu FAT32, chcąc dodać plik wyskakuje mi:

Split size cannot be set when Output Type is AVCHD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

file ; ] będziesz miał 2 pliki, jeden 4GB a drugi 1GB (bo tyle pozostanie) wrzucasz na pen drive czy co tam masz i normalnie uruchamiasz w konsoli (jak nie będzie widzieć tych plików to wciskasz trójkąt i pokaż wszystkie pliki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa pytania:

1. W jakim formacie mam ściągnąć film żeby był w full hd i odtwarzała go konsola i jak go nagrać.

2. Czy można odtwarzać filmy z dysku podpiętego na usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa pytania:

1. W jakim formacie mam ściągnąć film żeby był w full hd i odtwarzała go konsola i jak go nagrać.

2. Czy można odtwarzać filmy z dysku podpiętego na usb?

1. full HD uzyskasz tylko z płyt blu-ray (1080p), pobrać możesz z internetu filmy z przeplotem (1080i) które wyglądają też nie źle, ale są i tak oznaczane 1080p a nie i ...

czyli wyszukujesz filmów na torrentach czy gdzie tam chcesz w 1080p, plik będzie .mkv przerabiasz go programem mkv2vod (prosty w obsłudze) i wrzucasz go na dysk usb

2. Tak, jeśli jest sformatowany w systemie FAT32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dillinger79 fat32 nie przyjmuję plików większych niż 2gb.

Mkv2vob przerabia pliki mkv i zostawia dts. Wiem, bo sam tak robię. Jak mkv ma dts to daję mu "use PCm....." ale musisz mieć wtedy amplituner z dts. Tak plik jednak nie będzie miał dźwięku na pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

file ; ] będziesz miał 2 pliki, jeden 4GB a drugi 1GB (bo tyle pozostanie) wrzucasz na pen drive czy co tam masz i normalnie uruchamiasz w konsoli (jak nie będzie widzieć tych plików to wciskasz trójkąt i pokaż wszystkie pliki)

zrobiłem, tyle tylko że teraz ani tego na kompie nie moge odczytać [wcześniej dawało radę] a na ps3 są szumy i brak obrazu;

a tak to wygląda po wrzuceniu w mediainfo:

Ogólne

ID : 1

Pełna ścieżka : J:\SamsungSoftware\666\Muzyka\Sting - Live in Berlin 2010 Blu-ray 720p AVC DTS 5 1 ELR.part1.m2ts

Format : MPEG-TS

Rozmiar pliku : 3,90 GB

Czas trwania : 1h 45 min.

Całkowita przepływność bitów : 5.316 Kb/s

Maksymalna całkowita przepływnoś: 35,5 Mb/s

Wideo

ID : 4113 (0x1011)

ID menu : 1 (0x1)

Format : AVC

Format/Informacja : Advanced Video Codec

Profil formatu : High@L4.1

Ustawienia formatu, CABAC : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy : 3 klatki

ID kodeka : 27

Czas trwania : 1h 45 min.

Rodzaj przepływności : Zmienna

Przepływność bitów : 3.453 Kb/s

Przwpływność maksymalna : 25,0 Mb/s

Szerokość : 1.280 pikseli

Wysokość : 720 pikseli

Proporcje obrazu : 16:9

Szybkość wyświetlania klatek : 29,970 kl/s

ColorSpace : YUV

ChromaSubsampling : 4:2:0

BitDepth/String : 8 bitów

Rodzaj skanu : Progresywny

bity/(piksele*ramki) : 0.125

Rozmiar strumienia : 2,57 GB (66%)

Biblioteka zapisująca : x264 core 105 r1732 2b04482

Audio

ID : 4352 (0x1100)

ID menu : 1 (0x1)

Format : PCM

Ustawienia formatu, bez endiana : Big

Ustawienia formatu, znak : Signed

Tryb multipleksowania : Blu-ray

ID kodeka : 128

Czas trwania : 1h 45 min.

Rodzaj przepływności : Stała

Przepływność bitów : 1.536 Kb/s

Kanały : 2 kanały

Rozmieszczenie kanałów : Front: L R

Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

BitDepth/String : 16 bitów

Rozmiar strumienia : 1,13 GB (29%)

@dillinger79 fat32 nie przyjmuję plików większych niż 2gb.

Mkv2vob przerabia pliki mkv i zostawia dts. Wiem, bo sam tak robię. Jak mkv ma dts to daję mu "use PCm....." ale musisz mieć wtedy amplituner z dts. Tak plik jednak nie będzie miał dźwięku na pc.

dziwne, czytałem wcześniej że pliki w fat32 nie powinny przekraczać 4 GB;

to sugerujesz że jak rozbije na pliki nie większe niż 2GB to mi te AVCHD pójdzie z dźwiękiem?

"Jak mkv ma dts to daję mu "use PCm....." ale musisz mieć wtedy amplituner z dts"

a jak nie mam DTS to zaznaczam Always Transcode DTS i Automatic Update ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację fat32 jest do 4 a nie do 2. Mój błąd.

Ja nie masz możliwości odtwarzania dts to musisz sam po eksperymentować kiedy masz dźwięk. Wydaje mi się, że jak dajesz przekształcanie dts to nie możesz mieć wtedy tego co ja mam zaznaczone. Pisze jednak, że musisz sam po próbować, najlepiej może na jakimś krótkim pliku, jakiś sample z dts.

Auto Update jest do programu nie do dźwięku.

Co do szumu to ja miałem taki przypadek, że nagle dźwięk na dts mi też szumiał. Już się wkurzałem, że coś pozmieniali w FW. Przypadkiem wszedłem w opcję dźwiękowe i zacząłem się bawić w przesuwaniu na lewe głośniki i na praw. Bach i nagle dźwięk mi się naprawił. Do tej pory nie wiem jaka była przyczyna tych szumów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. opcji odtwarzania filmów na ps3 (BD, DVD).

Pomijając pauzę, czy jest możliwość ustawienia ps3 tak, by po wyłączeniu filmu (stop/wyłączenie konsoli) po ponownym włączeniu filmu był on odtwarzany od miejsca, w którym go zastopowaliśmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Jestem świeży na forum i mam odnośnie jedno pytanie czy jest możliwość odpalenia z PenDriva film na konsoli?? Jeśli tak to w jakim formacie to będzie?

Z góry wszystkich pozdrawiam ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem co do tego pewien, ale wydaję mi się, że jest to możliwe tylko wtedy, kiedy filmy nie są w żadnym folderze na Pendrive, tylko "luzem". Co do formatu, nie wiem, .avi chyba powinno pójść. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jestes swiezy to najpierw rozejrzyj sie na forum najpierw. zobacz co gdzie jest jest np. odpowiedzi na twoje pytania...

ps. tak jest taka mozliwosc

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pendrive'a w formacie AVI. idzie bez problemu, ale tak jak kolega wcześniej powiedział nie może to być wpakowane głebiej w jakieś foldery.  Już nie będę zakładał nowego tematu, więc zapytam się tu --> Czy RMVB. pójdzie? Bo o ile dobrze pamiętam np. na PSP nie chciało czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a film moze byc gleboko w folderach...

Mi nie mogło znaleźć, jak było w folderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rmvb nie pojdzie.

a film moze byc gleboko w  folderach...

możesz powiedzieć jak to wczytać gdy film jest głęboko w folderach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×