Skocz do zawartości
macmf75

Filmy Blu-Ray, Dvd I Inne...

Rekomendowane odpowiedzi

PC kabel PS3

W PS3 media server trzeba wybrać odpowiednie połączenie (czyli nazwa karty sieciowej , do której podłaczasz kabel ethernet)

I jeśli chcesz mieć internet w konsoli , to musisz włączyć usługę udostepniania połączenia internetowego w Windowsie. ICS w skrócie , opcja znajduje się tam , gdzie właściwości połączenia internetowego , z którego korzystasz.

No i oczywiście w tym wypadku musisz mieć "skrossowany" kabel ethernet , tak jak napisał kolega wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC kabel PS3

W PS3 media server trzeba wybrać odpowiednie połączenie (czyli nazwa karty sieciowej , do której podłaczasz kabel ethernet)

I jeśli chcesz mieć internet w konsoli , to musisz włączyć usługę udostepniania połączenia internetowego w Windowsie. ICS w skrócie , opcja znajduje się tam , gdzie właściwości połączenia internetowego , z którego korzystasz.

No i oczywiście w tym wypadku musisz mieć "skrossowany" kabel ethernet , tak jak napisał kolega wyżej.

ech, nie mam takowego kabla ;/ pewnie nici z plynnego ogladania filmow... mam jedynie normalny kabel sieciowy. myslalam, ze bedzie dzialalo PC kabel PS3, bo jak jest PC kabel Router kabel PS3, to wszystko jest w porzadku. no nic... albo poszukam gdzies takiego kabla albo moze bede dzielila jakos te filmy 8 GB.

dziekuje bardzo za odpowiedzi :)

jak sa jakies inne alternatywy, to bede wdzieczna za napisanie ich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam konsole podpiętą kablem hdmi.

Inne filmy narazie sprawdzałem na ok. 15 działają a dzisiaj podpinam ped'a i mam film cd1 i cd2 i na cd1 nie ma dzwięku a na cd2 jest dzwięk. Dlaczego tak jest?

Zgrałem filmy na dysk dałem pokaż informacje i informacje o audio i ich nazwy są identyczne. Czyli kodowanie audio jest to same. Dlaczego nie działa?

Powiem więcej na kompie jest dzwięk na obu CD.

Przeczytałem kilka tematów, postów na forach i nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi.

Bedę wdzięczny za odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam konsole podpiętą kablem hdmi.

Inne filmy narazie sprawdzałem na ok. 15 działają a dzisiaj podpinam ped'a i mam film cd1 i cd2 i na cd1 nie ma dzwięku a na cd2 jest dzwięk. Dlaczego tak jest?

Zgrałem filmy na dysk dałem pokaż informacje i informacje o audio i ich nazwy są identyczne. Czyli kodowanie audio jest to same. Dlaczego nie działa?

Powiem więcej na kompie jest dzwięk na obu CD.

Przeczytałem kilka tematów, postów na forach i nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi.

Bedę wdzięczny za odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To jest moj pierwszy post i prosze o wyrzumiałosc. PS3 mam od moze max 3 miesiecy.

A wracajac do rzeczy :

Panowie, mam taki problem, wczoraj nagralem sobie kilka plytek z filmami i dzis przegladam te plytki na PS3 i jest tak :

na kilku z nich wszystko jest pieknie pliki sa dziala a na kilku plytach jest tak ze w folderze plyty zamiast tytulu pisze : format pliku nieobslugiwany i niemozna obejrzec na PSie. wsadzilem plytke do DVD rodzicow i czyta i dzial pieknie. dodam ze te inne dziala pliki/plyty byly nagrywane z taka sama predkoscia (10x) na takich samym plytach i sa w tych samych formatach.

O co chodzi ? czemu mi to nie dziala jak reszta płyt ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce przegrac na dysk ps3 film DVD bez zadnej kompresji czy zmiany formatu. Gdy przegrywam z plytki DVD z katalogu VIDEO_TS pliki z filmem w formacji VOB (jest ich 5) wowczas podczas odtwarzania na konsoli dzialaja pliki od 2-5, nr 1 nie dziala "NIEOBSLUGIWANE DANE". Probowalem ripowac dvd roznymi programami i ciagle problem z pierwszym plikiem z listy. Ktos zorientowany moze pomoc ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może powinieneś spróbować zripowac cały film ,a nie oddzielne pliki VOB

hmm, calosci w jednym pliku chyba sie nie da, uzywam dvd decryptera

hmm, calosci w jednym pliku chyba sie nie da, uzywam dvd decryptera

nie bawil bym sie w to gdyby nie fakt ze podczas kompresji do avi film traci na jakosci, a w zasadzie to nie film tylko prywatne nagrania z lat 90 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi byc sposob na zripowanie calości.

Google it ;) - http://www.google.pl...crypter&spell=1

robi sie:), jak sie uda to napisze, tymczasem dzieki za podpowiedz.

robi sie:), jak sie uda to napisze, tymczasem dzieki za podpowiedz.

Dziekuje za pomoc, vob dziala po zripowaniu jako jedna calosc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem w portalu, że wraz z nową aktualizacją pojawiło się nowe zabezpieczenie DRM. Chciałbym spytać, czy ono działa tylko na płyty DVD/BluRay? Czy np. na filmy z pendrive'a też to działa? Bardzo prosiłbym o odpowiedź, jeśli ktoś już zauważył jak to działa. Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwny ten news, bo takie zabezpieczenie było już w PS3 w poprzednich FW.

Na innym forum widziałem post na ten temat już w marcu (mogę podać linka na PW).

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/576e1967ec4f8487.html

Na pewno działa ono na kopie filmów nakręcone w kinie (CAM, TS itp.).

Działa w taki sposób, że w ścieżce dźwiękowej filmu zaszyty jest znak wodny, który "mówi", że dany materiał może być tylko odtwarzany przez konkretne typy urządzeń i z określonego typu nośnika.

Edytowane przez irvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc ;) A co do informacji: sugerowałem się newsem na portalu, który mówił, że to zabezpieczenie "weszło" do ps3 z najnowszym FW... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem to firmy strzelają sobie w stopy tymi zabezpieczeniami pokroju DRM czy kochanego Steama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie małe pytanie

mam nową ps3 slim i nie odtwarza mi gier z blue-ray chciałbym wiedzieć jak to zmienić play odtwarza filmy z dvd i cd ale jakoś nie chce odtwarzać bd pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwny ten news, bo takie zabezpieczenie było już w PS3 w poprzednich FW.

Na innym forum widziałem post na ten temat już w marcu (mogę podać linka na PW).

http://www.fotosik.p...67ec4f8487.html

Na pewno działa ono na kopie filmów nakręcone w kinie (CAM, TS itp.).

Działa w taki sposób, że w ścieżce dźwiękowej filmu zaszyty jest znak wodny, który "mówi", że dany materiał może być tylko odtwarzany przez konkretne typy urządzeń i z określonego typu nośnika.

Problem w tym, że taki CAM Rip, czy TS nie mają oryginalnej ścieżki dźwiękowej :P

Nie wiem do czego im to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Mam problem, poniewaz PS3 niechce mi odtworzyc, filmu Avatar.2009.PL.720p.BRRip.XviD.AC3(zajmuje on 3,2 Gb miejsca), ktorego to formatu z tego co czytalem to bodajze nieobsluguje. Poczytalem otym troche i sciagnalem program Total Video Converter. Po wrzuceniu tego filmu do tego programu i zaznaczeniu opcji aby zrobilo konwersje na format video PS3 to pokazuje ze po konwersji film bedzie zajmowal okolo 7,5Gb a potrwa ona okolo 13h. Czy to w kazdym programie tak dlugo trwa?? I jaki moglibyscie inny program do konwersji filmow polecic??

Edytowane przez Pablos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje pytanie może wydać się lamerskie. Czy na PS3 mogę spokojnie oglądać filmy na DVD? Czy nie obciąża to czytnika lub też samej konsoli za bardzo??? Czy nie przyczyni się to do szybszego YLOD-a itp. tid. Konsola to konsola - stworzona została do grania a nie do oglądania filmów, stąd moje obawy. Chodzi mi o to, czy jeżeli raz na dwa tygodnie obejrzę sobie jakiś film na DVD to czy nie będę jakoś tym specjalnie 'psuł' lasera, w końcu to napęd Blue Ray. Możecie się śmiać ale ja na punkcie dbania o tego typu sprzęty czy gry jestem przesadnie ostrożny, czasami wręcz mi to przeszkadza i sam się sobie dziwie. Dodam tylko jeszcze, że są to płyty oryginalne, nówki (kolekcja Jamesa Bonda). A PS3 mam wersję slim, kupiona nówka w sklepie w kwietniu tego roku. Proszę niech wypowiadają się osoby, z doświadczeniem w tej kwesti, które także wykorzystywały konsolę do oglądania filmów DVD na płytach, za odpowiedzi typu:

"Człowieku, czym się martwisz, najwyżej oddasz na gwarancję" dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Zainstalowałem najnowszy firmware tj. 3.50 po czym okazało się że nie mogę odtwarzać filmów AVCHD w rozdzielczości innej niż 1920x1080 i 1280x720 (np. 1280x544) bo obraz jest czarny lub dziwnie powiększony. Przed aktualizacją wszystko było ok. Czy ktoś też zauważył tą niedogodność lub zna rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odtwarzaniem filmów typ Blueray (x264) na PS3 po transkodowaniu.(VUZE) Transkoduję je z laptopa przez wifi i zdarza się, że bardzo się tną. Z divixami tego problemu nie ma. Liczę na waszą pomoc. Model mojej konsoli PS3 80GB+Vaio VGN-FM140EVista>Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie jest za duży bitrate albo laptop nie wyrabia.

Spróbuje w opcjach zmniejszyć parametry obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop daje radę na 100% , ciekawostką jest to że transkodowanie trwa albo 3 sekundy , wtedy film się nie tnie albo np:6 godz i się tnie ....:verymad: , może brak jakiegoś microsoftowego kodeka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transkoduję je z laptopa przez wifi i zdarza się, że bardzo się tną.

Tutaj masz odpowiedź. Transfer po WIFI to ok 1.5 MB/s i przy HD może nie wyrabiać.

Edytowane przez irvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej przez zwykły kabel sieciowy, choć przy przy przesyłaniu przez WiFi filmy hd się nie tną ale ja nie używam ps3 tylko odtwarzacza hd.

Edytowane przez xbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×