Skocz do zawartości
macmf75

Filmy Blu-Ray, Dvd I Inne...

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jak w tytule, plejka nie odtwarza AUDIO na niektórych filmach DIVX. dziwne jest to że niektóre filmy w dwóch częściach, jedną część odtwarza ok, a w drugiej brak dźwięku? brak jakiś kodeków audio w PS3? ktoś ma ten sam problem? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź po cichutku te xvidy (!!!) zabierz z konsoli i odtwórz sobie na PC. Pomyliłeś platformy ;) Będziesz miał DVIX-y i wystąpi problem, to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj kupiłem sobie PS3 SLIM i od razu odłączyłem od TV stacjonarne DVD.

Jednak jak dziś rano włączyłem na PS3 to obraz pięknie ładnie ale na moim wzmacniaczu nie widniał napis DOLBY DIGITAL bądź na innym filmie DOLBY DIGITAL EX.

Czy to da się jakoś ustawić bo patrzyłem na ustawienia dźwięku i niby wszystko automatycznie przez HDMI leci. Wspomnę, że grając w Bad Company 2 było napisane DOLBY DIGITAL.

Jest to dla mnie dość irytujące :D więc proszę o pomoc. Nie chciał bym wracać do stacjonarnego DVD.

podłączenie konsolo

PS3<-HDMI->TV<-OPTICAL->Wzmacniacz

P.S.

Nie chcę otwierać nowego tematu. Czy siła sygnału WiFi 27% jest wystarczająca czy muszę przemieścić ruter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu podlaczyl bym ps3->hdmi->tv ps3->optical->wzmaczniac. wszystkie ustawienia dzwieku w ps3 dalbym na automatyczne

ps. wedlug mnie za slaba jest sila sygnalu i moze cie z psn rozlaczac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany...

w ustawieniach dźwięku musiałem ustawić na Bitstream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z głosem ogólnie z dźwiękiem w filmie. Nie wiem co zrobić myślę że konsola nie ma jakiegoś kodeku. Kodek audio filmu to Dolby Digital 448kbs/s Kodek wideo MPEG-4 867 kb/s. W sprawie PS3 jestem trochę zielony bo mam ja krótko a film ściągałem 3 razy z trzech źródeł i cały czas jest to samo. Myślę że sprzęt w tej cenie powinien być bardziej zaawansowany :). A sprzęt przez który leci dźwięk jest nie taki zły. Jeżeli zły dział to przepraszam bo jestem pierwszy raz na tym forum.

Proszę o szybką pomoc.

Fjuteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil87

Witam, podłączyłem dzisiaj PS3 do nowego monitora (LG W2443T-PF, rozdzielczość 1920x1080). OS odpala się ok, gry, filmy na dysku, itp. działają. Ale jak wkładam film na DVD (oryginalny) to po chwili ładowania pojawia się czarne tło i dioda w monitorze zaczyna mrugać.

Wygląda to jakby konsola próbowała wysyłać sygnał w jakiejś innej rozdzielczości, której monitor nie obsługuje?

Próbowałem zmieniać opcję w ustawieniach wideo ("Zwiększanie rozdzielczości do płyt BD/DVD"), ale nic to nie daje.

Wcześniej na telewizorze CRT działało ok. Ma ktoś pomysł co może być nie tak?

Dzięki z góry za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz wszystkie rozdzialki w ustawieniach wideo konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem poniewaz jak zgralem film Avatar przez kabel na ps3 film jest po angielsku. Na komputerze byl po Polsku i mozna bylo wybrac w opcjach dzwieku ang 5.1 lub pol 5.1 . Prosze o pomoc jak zrobic zeby film po zgraniu na dysk ps3 byl po polsku bo w opcjach po wlaczeniu filmu nie da sie nic przestawic, dziek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam maly problem, jesli chodzi o odtwarzanie filmow na moim ps3.

Problem polega na tym, ze jak podlacze kablem sieciowym kompa i ps3 [przez router], to moge bezposrednio z kompa odpalac, ale film sie przycina i nie da sie ogladac [np film BLU-RAY zajmujacy 8 gb]. Wiec probowalam go skopiowac na dysk konsoli- ok, kopiuje, wszystko niby cacy, ale PS3 kopiuje, kopiuje, i konca nie widac. Jak sprawdzalam informacje plikow [gdy weszlam przez PS3 na swoj dysk z filmami], to pokazuje wszystkie dane, procz tego, ile zajmuje..

Myslalam, ze to moze byc problem wielkosci pliku, ale mam tez takie, ktore zajmuja np 1,5 gb i pokazuje te same dane, czyli bez wielkosci pliku, i przy kopiowaniu jest to samo- konca nie ma...

Dodam, ze moje ps3 ma 80 gb, i ma ok 70 gb wolnego miejsca, takze nie wiem, co jest przyczyna... Probowalam tez zgrac film na Pendrive'a, ale wtedy nie widzi w ogole na nim plikow jakichkolwiek [nawet, jesli wcisne 'pokaz wszystkie pliki']...

jeszcze jedno- formaty filmow w .mkv wlasnie tak sie zachowuja, a jak mam np w .avi lub .mp4, to odczytuje mi rozmiar plikow i moge skopiowac spokojnie z dysku kompa na dysk konsoli...

i ostatnie- jak mialam poprzednio konsole 40 gb, to film mi sie zgral [w formacie .mkv]... nie wiem, co robic, rozkladam rece i prosze o pomoc.

bede wdzieczna za jakiekolwiek rady.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkv jest formatem nieobsługiwanym przez ps3 jest o tym w innym dziale . Jeśli zależy ci koniecznie na obejrzeniu tego filmu na twojej konsoli to trzeba plik skonwertować do innego formatu ( obsługiwanego przes ps3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli filmy się zacinają , to oznacza , że masz najprawdopodobniej słabe połączenie PC-router , które "nie wyrabia" z przesyłaniem filmu w jakości HD , zapewne ze względu na bardzo wysoki bitrate.

Jeśli możesz , podłącz najlepiej PS3 bezpośrednio do PC kablem ethernet lub podłącz wszystko w taki sposób: PC kabel ethernet ROUTER wifi/ethernet PS3.

Filmy .mkv można bardzo szybko i łatwo przerobić do obsługiwanego formatu, wystarczy ściągnąć program TSmuxerGUI. W 3 minuty program zapakuje film do odpowiedniego kontenera.<br>Ewentualnie gdy pozbędziesz sie problemów z połączeniem możesz oglądać wszystkie filmy używając programu PS3Media Server , który w locie zajmie się przerabianiem filmów do obsługiwanego formatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli filmy się zacinają , to oznacza , że masz najprawdopodobniej słabe połączenie PC-router , które "nie wyrabia" z przesyłaniem filmu w jakości HD , zapewne ze względu na bardzo wysoki bitrate.

Jeśli możesz , podłącz najlepiej PS3 bezpośrednio do PC kablem ethernet lub podłącz wszystko w taki sposób: PC kabel ethernet ROUTER wifi/ethernet PS3.

Filmy .mkv można bardzo szybko i łatwo przerobić do obsługiwanego formatu, wystarczy ściągnąć program TSmuxerGUI. W 3 minuty program zapakuje film do odpowiedniego kontenera.<br>Ewentualnie gdy pozbędziesz sie problemów z połączeniem możesz oglądać wszystkie filmy używając programu PS3Media Server , który w locie zajmie się przerabianiem filmów do obsługiwanego formatu.

hej.

na wstepie dziekuje za szybka odpowiedz :)

mysle, ze jesli chodzi o polaczenie, to cos w tym jest, bo filmy zajmujace 700 mb super chodza, a te, ktore zajmuja 8, juz nie... podlaczalam ps3 do pc, ale nie chcialo mi ps3 wtedy wykryc kompa, nie wiem, czemu... a co do podlaczenia przez wifi, to ogolem tak mam podlaczone, ale wtedy filmy chodza mi jeszcze gorzej [niz bez podlaczenia kabla sieciowego do routera].

co do TSmuxerGUI... zaladowalam film o nazwie Nine.mkv do programu. przerobilam go na .m2ts, ale... konsola mi go nie widzi... tak samo bylo, jak przerobilam na format .ts... nie wiem, co mam robic, a chcialabym obejrzec z kolezanka film :), a tak, nie mam po prostu jak...

aha, i jeszcze PS3Media Server- ciagle go uzywam, odkad mam ps3 :) tak myslalam, ze on sam przerabia z mkv, ale tak jak mowilam wczesniej, tna mi sie filmy, jak chce bezposrednio z kompa...

a moze ja cos zle robie podczas konwertowania filmow? sama nie wiem... ;/

bede wdzieczna za pomoc. pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.m2ts nie widzi?

Dziwna sprawa...

Może wszystko to wina słabego polaczenia i PS3 media server nie nadąża z aktualizowaniem zawartości folderów? :P

Ja ostatnio miałem straszne problemy z odtwarzaniem filmów PC ---> PS3 po sieci bezprzewodowej.

Poradziłem sobie tak , że adapter wifi , który robi za Acces Point podłączyłem do przedłużacza USB i położyłem odrobinę wyżej niż bezpośrednio z portu USB. Taki mały zabieg i z prędkości 4-6MB/s zrobiła się prędkość 28MB/s.

Żaden film mi się jeszcze nie zaciął i w końcu opcja "transcode" z PS3 media Server zaczęła działać jak należy.

Także polecam przede wszystkim pokombinować coś z połączeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.m2ts nie widzi?

Dziwna sprawa...

Może wszystko to wina słabego polaczenia i PS3 media server nie nadąża z aktualizowaniem zawartości folderów? :P

Ja ostatnio miałem straszne problemy z odtwarzaniem filmów PC ---> PS3 po sieci bezprzewodowej.

Poradziłem sobie tak , że adapter wifi , który robi za Acces Point podłączyłem do przedłużacza USB i położyłem odrobinę wyżej niż bezpośrednio z portu USB. Taki mały zabieg i z prędkości 4-6MB/s zrobiła się prędkość 28MB/s.

Żaden film mi się jeszcze nie zaciął i w końcu opcja "transcode" z PS3 media Server zaczęła działać jak należy.

Także polecam przede wszystkim pokombinować coś z połączeniem.

hej raz jeszcze :)

cofam, co wczesniej napisalam- widzi mi .m2ts i .ts rowniez :) przerobilam w tym programie od Ciebie [dzieki wielkie! :)] z formatu .mkv na .m2ts. ale teraz mam jeszcze jeden problem... ale mam nadzieje, ze jasno go opisze.

chodzi o to, ze mam np film: avatar.mkv - zajmuje 8 gb i jest w blu-ray 720p. jak wchodze poprzez PS3Media Server, to oczywiscie film widzi, ale scina go co 2-3 sekundy na 1 sekunde. nie da sie tak ogladac. mam teraz pytanie: czy jest prorgram, ktory mamozliwosc zmiany Avatar.mkv na inny format, ktory bez problemu odczyta PS3 i przy okazji podzieli ten plik na 2 [ewentualnie 3] czesci? o dzielenie pytam dlatego, bo nie moge skopiowac na dysk PS3 filmu, ktory zajmuje 8 gb :/

jesli jest taka mozliwosc, to prosilabym o podanie takowej. aha, jeszcze jedno- chcialabym rowniez miec mozliwosc, albo wczytania napisow [oczywiscie w .srt] albo 'wlozenia' ich w film. bede wdzieczna

pozdrawiam i dziekuje za dotychczasowa pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścina?

Obstawiam słabe połączenie i nic poza tym...

Napisów PS3 nie obsłuży. Jedyne rozwiązanie to chyba PS3MediaServer , tam chyba była opcja wczytywania napisów.

Ewentualnie wtopienie napisów w film. Jest taki program , który ma opcję "krojenia" filmu i chyba też właśnie wtapiania napisów - mkv2vob. Jednak wtapianie trwa sporo czasu , więc lepiej poszukać innego sposobu...

Co do napisów , to nie jestem pewien niczego , bo sam właśnie dzisiaj walczę o działające napisy na PS3...

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie widzialem ze niby ps3 zwieksza jakosc normalnych filmow dvd do zblizonych do hd ale jak to dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścina?

Obstawiam słabe połączenie i nic poza tym...

Napisów PS3 nie obsłuży. Jedyne rozwiązanie to chyba PS3MediaServer , tam chyba była opcja wczytywania napisów.

Ewentualnie wtopienie napisów w film. Jest taki program , który ma opcję "krojenia" filmu i chyba też właśnie wtapiania napisów - mkv2vob. Jednak wtapianie trwa sporo czasu , więc lepiej poszukać innego sposobu...

Co do napisów , to nie jestem pewien niczego , bo sam właśnie dzisiaj walczę o działające napisy na PS3...

scina, scina. kurcze, zeby byl sposob na to, zeby zgrac te 8 gb na konsole... nawet, jak zgram na pendrive'a, to konsola nie widzi pliku, eh... a moje polaczenie to 2 Mb, zawsze mi starczalo, ale teraz, gdy chcialabym obejrzec filmy juz nie jest tak fajnie... ;/

a co do napisow i PS3Media Server, to Ci podpowiem, ze musisz miec napisy nazwane tak samo jak film i w formacie .srt [jest nawet konwerter napisow online, ktory zmienia format z .txt na .srt], i wtedy po prostu odpalasz film, a ps3 laduje automatycznie napisy [musza byc w tym samym katalofu, co film]. jedyny szkopul w tym, ze nie odpala polskich znakow. ale da sie spokojnie przyzwyczaic.

no nic, to pewnie sobie nie obejrze Avatara na PS3 z moim netem... eh ;/

jak masz/macie jakies nowe pomysly, to z mila checia poslucham [poczytam :)].

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o połączenie internetowe , tylko o szybkość i jakość połączenia sieciowego.

U mnie np średnio prędkość poł. sieciowego wynosi 14MB/s , to jest za mało , żeby obejrzeć film w wysokiej jakości , w którym bitrate przekracza czasami nawet 20MB/s. W takim wypadku film klatkuje , bo moja siec nie nadąża z wysyłaniem filmu do konsoli. To tak jak na youtube :P Filmik w HD zawsze musi się dłużej ładować i ciężko go obejrzeć bez zatrzymywania.

Co do napisów , to jednak to dobrze nie działa , ponieważ posiadane napisy rozsynchronizowują się z filmem , gdyż ten jest w locie przerabiany przez PS3MS.

Chyba jednak pożegnam się z napisami i zaczekam na pojawienie się odpowiadającego mi podkładu dźwiękowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zjawisko nazywa się upscaling. powoduje że obraz o niższej rozdziałce jest wyświetlany w wyższej rozdziałce na pełnym ekranie. W efekcie film DVD masz w np 1920x1080, ale róznicy w jakości nie zobaczysz, może minimalną na krawędziach i liniach skośnych... piszę na podstawie mojej najlepszej wiedzy, sprawdzałem kilka filmów oryginalnych na ps3 + tv 40" lcd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o połączenie internetowe , tylko o szybkość i jakość połączenia sieciowego.

U mnie np średnio prędkość poł. sieciowego wynosi 14MB/s , to jest za mało , żeby obejrzeć film w wysokiej jakości , w którym bitrate przekracza czasami nawet 20MB/s. W takim wypadku film klatkuje , bo moja siec nie nadąża z wysyłaniem filmu do konsoli. To tak jak na youtube :P Filmik w HD zawsze musi się dłużej ładować i ciężko go obejrzeć bez zatrzymywania.

Co do napisów , to jednak to dobrze nie działa , ponieważ posiadane napisy rozsynchronizowują się z filmem , gdyż ten jest w locie przerabiany przez PS3MS.

Chyba jednak pożegnam się z napisami i zaczekam na pojawienie się odpowiadającego mi podkładu dźwiękowego.

aha :)

a mam pytanie- jest mozliwe podlaczenie bezposrednio PS3 z PC poprzez kabel sieciowy? bo jak raz chcialam, to PC mi wykryl, ze jest w sieci, ale PS3 nie reagowalo. moze cos zle zrobilam? bo jesli udaloby sie podlaczyc bezposrednio ps3 z pc, to chyba wtedy filmy normalnie moglabym obejrzec, prawda? bo jednak pc -> router ->ps3 chyba wolniejsze daje mozliwosci odtwarzania filmow niz bezposrednie polaczenie ps3 i pc. tak mysle :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można oczywiście.

PC kabel PS3

lub

PC kabel RUTER kabel PS3

Uzyskasz chyba taki sam efekt.

Jeśli chodzi o wykrywalność tego typu polączenia w PS3 , to musisz na nowo skonfigurować ustawienia sieciowe w konsoli.

Bo aktualnie PS3 śmiga poprzez wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można oczywiście.

PC kabel PS3

lub

PC kabel RUTER kabel PS3

Uzyskasz chyba taki sam efekt.

Jeśli chodzi o wykrywalność tego typu polączenia w PS3 , to musisz na nowo skonfigurować ustawienia sieciowe w konsoli.

Bo aktualnie PS3 śmiga poprzez wifi?

no wlasnie jak mam podlaczone PS3 kablem do routera i z routera kablem do PC, to wtedy przez PS3Media Server filmy mi odczytuje, ale jak mam jakis wiekszego rozmiaru, to sie przycina uciazliwie ;/ podlaczalam ps3 z pc [bezposrednio kablem], to wtedy PC wykrywal siec, ale na PS3 juz nie umialam skonfigurowac tego...

co do wifi, to moge sie polaczyc z kompem, ale wtedy filmy duzo czesciej sie tna niz poprzez te opcje, ktora wymienilam na gorze.

mysle, ze PC kabel PS3 pomoglby mojemu PS3 w szybszym wczytywaniu filmow [jednak przy polaczeniu PS3 kabel PC nie ma zadnych 'posrednikow' niz przy PC kabel Router kabel PS3] niz tak, jak jest aktualnie.

prosilabym o pomoc, jsli chodzi o skonfigurowanie ps3 kabel pc.

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli łączysz komputer <-> ruter <-> ps3 to łączysz zwykłym kablem sieciowym, a do komputer <-> ps3 potrzeba skrętki (kabla skrosowanego)

(poprawcie jeśli się mylę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×