Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie pracuje w dymie papierosowym lub podobnym to pomoże Ci jedynie wymiana lasera na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No konsola pracuje w normalnych warunkach, w takiej otwartej szafce pod telewizorem, więc cyrkulacja powietrza jest i się nie przegrzewa. No teraz się trochę zmartwiłem z tą wymianą laseru. Jakiś przybliżony koszt ile to może mnie kosztować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem,otóż raz jak ściągnąłem aktualizacje składów w fife 12 konsola się zawiesiła,i od tamtego czasu często jak wkładam grę/film do napędu,to około minuty-dwóch napęd hałasuje niemiłosiernie,takie buczenie z delikatnym pukaniem.Czy to coś od strony technicznej czy może się zabrudziło kurzem?Słyszałem kiedyś coś o takiej płytce ze szczotkami,która po włożeniu do napędu czyści go.Czy to pomoże w tej sytuacji?

PS.Gdy tak hałasuję,a ja wyjmę płyte,wszystko jest jak zawsze cicho,więc to musi być napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mały wstęp;

mam służbowego lapka bez uprawnień administratora wyłącznie z zainstalowanym oprogramowaniem niezbędnym w mojej pracy.

Na sprzęcie znam się dobrze, przygodę zaczynałem od kompa 486 46mhz, 4mb ram, 200mb hdd, później psx1, pierwsze akceleratory graficzne (tak to się wtedy nazywało) voodoo.

PSX3 kupiłem niespełna 3 lata temu tylko dla kilku gier w które naparzałem jako małolat, a których nie mogłem zainstalować na moim lapku tj. min fallout 3, fifa, tekken, cofd itp. Od stycznia tego roku do dzisiaj łącznie konsola chodziła łącznie może 15-20 godzin.

W sumie od zakupu średnio w tygodniu chodziła kilka godzin, ale zdarzało się że tygodniami leżała (nie stała) bez ruchu.

Zawsze lubiłem za to konsole – gdybym 3 lata temu zamiast na konsole zdecydowałbym się na stacjonarnego kompa to dzisiaj mógłbym pomarzyć o takiej płynności w nowych grach - chyba, że po zmianie grafy. O swój sprzęt kupiony za ciężko zarobione pieniążki bardzo dbam – mając nadzieję, że będzie służył jak np. pierwszy model psx (niektóre chodzą do dzisiaj!). Raz w tygodniu była czyszczona z kurzu. O płyty dbam jeszcze bardziej. Oprócz sporadycznego grania praktycznie nie była używana, mam pełen pakiet cyfrowej telewizji i wole poczekać na premiery filmów np. w hbo hd lub wyjść do kina. Konsola była zawsze odłączana od prądu np. podczas burzy lub długich wyjazdów.

Gdybym to wszystko napisał na allegro sprzedając przedmiot pewnie nikt by nie uwierzył. Gdyby ktoś kupił taką konsole pewnie byłby mega zadowolony.

ALE

DZISIAJ 16.05.2012 zaczął szwankować mechanizm odpowiedzialny za „wciągnięcie” płyt do napędu. Zacina się w połowie i trzeba „dopchnąć” płytę ręką. Podczas uruchomiania gry wystąpił błąd (wcześniej gra działała bez problemów). Po resecie konsola i gra odpaliła normalnie, ale problem z mechanizmem napędu pozostał.

Zacząłem szukać w tym temacie i trafiłem na to forum. Stwierdzam, że NIEMOŻLIWE jest, aby przy znikomych przebiegach, które robiła moja konsola padł napęd! Do dzisiaj jej stan oceniłbym na wzorowy plus.

Wiem co jest przyczyną…

myślałem, że Sony w swoim flagowym produkcie nie dopuści się tego taniego chwytu… ale niestety to nie to samo Sony które słynęło kiedyś z jakości i precyzji. Do dna brakuje tylko żeby wypuścili czajniki tostery (może już gdzieś na świecie sprzedają.

Moim zdaniem padłem ofiarą planowanej nieprzydatności. Obecnie większość produktów sprzedawanych masowo ma wbudowany termin przydatności. Dziwne, że większości osób na tym forum mechanizmy, lasery itd. padają kilka miesięcy do 2 lat po gwarancji, a sam laser zbudowany modułowo, w sposób którego wymiana/naprawa jest mega kosztowna, a samo sony przez tak długi okres nie znalazło sposobu na wydłużenie żywotności tych podzespołów. Przypomnę tylko, że to sony wraz z philipsem wynalazło kilkadziesiąt lat temu technologie płyty cd!!!

http://pl.wikipedia....2yta_kompaktowa

I proszę nie pisać, że technologia blu ray jest czymś nowym i dlatego występują takie problemy- takie dyrdymały możne wciskać klientom sprzedawca w sklepie przyjmując reklamację.

Jeżeli pierwszy raz słyszycie termin zaplanowana nieprzydatność lub wbudowany termin przydatności to polecam poszperanie na necie, ale ogólnie większość ciekawych materiałów po angielsku. Poniżej również dokument na ten temat.

Niestety to już kolejny raz kiedy sprzęt pada po kilku miesiącach lub po roku, max 3 od gwarancji. Niektórzy z was pewnie już nie pamiętają jak można było się cieszyć LATAMI z udanego zakupu dobrego sprzętu np. nagrywarek liteona lub plextora, które działają do dzisiaj. Do dzisiaj mam sprawnego liteona (od ok 2-3 lat leży w szafie) pomimo jego gigantycznych przebiegów, wypalał wszystko na wszystkim w każdych warunkach. Tak, wtedy nie było 300gb dysków i większość danych przenosiło się na płytach! Wypalił ich setki lub tysiące. Po podłączeniu powinien jeszcze działać, chyba, że mole zrobiły sobie w nim gniazdo :P. Jaka nagrywarka dvd dzisiaj wytrzymałaby takie obciążenie. Podobnie jest dzisiaj z innym sprzętem, są zrobione na max 4 lata i do kosza.

Wydawało mi się, że sony nie upadnie tak nisko.

Planned obsolescence or built-in obsolescence in industrial design is a policy of planning or designing a product with a limited useful life, so it will become obsolete, that is, unfashionable or no longer functional after a certain period of time. Planned obsolescence has potential benefits for a producer because to obtain continuing use of the product the consumer is under pressure to purchase again, whether from the same manufacturer (a replacement part or a newer model), or from a competitor which might also rely on planned obsolescence.

http://en.wikipedia....ed_obsolescence

http://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU&feature=related

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie cecha tego forum.

Napiszesz co myślisz albo broń boże miej inne zdanie jak większość to cię zaraz zrównają z ziemią.

Podejrzewam że średni wiek użytkowników nie przekracza 16 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trykot, nie spinaj się tak - PDW ma racje, zgadzam się z nim w dużej mierze ale Ameryki nie odkrył - każdy producent (zwłaszcza w dobie kryzysu) tnie koszty jak może i często wychodza takie buble (bardzo krótki czas "życia" danego modelu ma tutaj ogromne znaczenie). Nie opłaca się dopracowywać sprzętu jak kiedyś bo zaraz będzie nowy model, nowi klienci i tak w kółko.

Korporacjami rządzą księgowi i nie ma się temu co dziwić - w takich czasach przyszło nam żyć.

Sami musimy sobie odpowiedzieć na pytanie: dlaczego pierwsze modele ps3, kosztujące prawie 3000PLN, działają nawet do dziś (w zeszłym tygodniu miałem na YLOD-a taką konsolę z pierwszych miesięcy produkcji czyli po około 7-miu latach pracy!) a modele SLIM produkowane ostatnimi czasy (zwłaszcza modele serii 3XXX 160 i 320GB) za około 1000zł padają 2-3 miesiące po rocznej gwarancji?

Gdzieś te 2000 PLN musiało być podcięte (nie zagłębiając się w szczegóły prowizji/opłat dystrybutorów, itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Konsol ale modele z serii 3xxx są krócej na rynku niż rok więc skąd stwierdzenie, że padają kilka miesięcy po rocznej gwarancji?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w Polsce tak ale z UK i DE konsole dostajemy do naprawy juz po gwarancji więc są ponad rok na rynku - jakość ich wykonania (wnętrze) po prostu szok... na minus niestey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmn.... znowu ja i w zasadzie chyba ten sam problem. Otóż. Zauważyłem, że jeśli mam płytę w napędzie to długo ją "mieli" i czasem muszę z 2 razy wysunąć i wsunąć ponownie płytę aby zaskoczyła. Myśłicie że przeczyszczenie lasera pomoże ? Bo w zasadzie od ponad roku konsola nie była otwierana ani nic... bo nie było problemów. Oraz ewentualnie jaki jest koszt nowego napędu / lasera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czyszczenie nie pomoże to wymiana głowicy - oryginalne kosztują około 350zł, chińskie w zależności od jakości - już od stu kilkudziesięciu zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może w Polsce tak ale z UK i DE konsole dostajemy do naprawy juz po gwarancji więc są ponad rok na rynku - jakość ich wykonania (wnętrze) po prostu szok... na minus niestey

Model cech 30xxB wyszedł w lipcu 2011 więc nie jest możliwością żeby psuły się po okresie 12 miesięcznej gwarancji

http://en.wikipedia....tion_3_hardware

http://www.ciao.de/S...m__Test_8768136

W porównianiu ze slimem CECH-25- nowy model ma inne lub lepiej spasowane plastiki. Przy nagrzewaniu lub stygnięciu nie " strzela" tak.

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam. Ja swoją slimkę przeczyściłem w styczniu i po własnoręcznym skręceniu nie strzela wogóle. Może fabrycznie jest za słabo skręcona? Ja mam teraz ciszę :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model cech 30xxB wyszedł w lipcu 2011 więc nie jest możliwością żeby psuły się po okresie 12 miesięcznej gwarancji

To znaczy że jest gorzej niż myślałem - jeśli trafiają do nas TE nowe modele (bo np. ktoś zagubił dokumenty i stąd nie naprawia z tytułu gwarancji) to jakość tych konsol podupadła dużo mocniej niż modeli z serii 2xxx vs FAT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czyszczenie nie pomoże to wymiana głowicy - oryginalne kosztują około 350zł, chińskie w zależności od jakości - już od stu kilkudziesięciu zł.

To już bardziej opłaca mi się dorzucić trochę i kupić nową :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że jest gorzej niż myślałem - jeśli trafiają do nas TE nowe modele (bo np. ktoś zagubił dokumenty i stąd nie naprawia z tytułu gwarancji) to jakość tych konsol podupadła dużo mocniej niż modeli z serii 2xxx vs FAT :)

Naprawde jest az tak zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem co kolega pisal jakis czas temu chodzi o to ze jak wkladam plyte w szczeline delikatnie sie obraca ale za bardzo niechce wejsc tylko jak lekko pchne czy wlaczenie autoatycznego czyszczenia cos pomoze ?

A moze wplyw ma na to ze po skonczonej grze niewyciagam plyty z czytnika a plyta siedzi nawet dwa tyg w konsoli bez wyciagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz co najmniej do czyszczenia jak nie do wymiany mechanizm "zasysania" płyt - konieczna jest rozbiórka napędu - włączenie "czyszczenia" niestety tu nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moja konsola ma prawie rok dysk 320gb, od momentu włożenia płyty do konsoli a wyświetleniu w menu mija jakieś, kolo 20 sekund czy do długo , na pewno dłużej jak przez pierwsze parę miesięcy ?? czy może to oznaczać jakiś problem ??????????????????? bo wiem że jak konsola idzie na gwarancje to bity 1 miesiąc jej nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz cie ile od momentu włożenia płyty do konsoli 320gb ,do momentu jej wyświetlenia w menu powinno minąć sekund ,u mnie zajmuje to koło 15 sekund może do 20 na pewno dłużej ,nisz na początku konsola ma prawie rok ,czy to może być związane z jakimś problemem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płyty masz czyste i bez rys ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej czysta pożyczona od kolegi :)

ogólnie to CoD black ops ale zauważyłem że inne gry też ciut później łapie nisz zwykle ?? może dla tego że rzadko go używam ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie roku to normalne... Kurz, brud...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje staram sie dbać o konsole :) czyścić nie psikając bezpośredni, tylko na szmatkę, bo jak chodzi o gr to jak wczyta to nie ma mowy o zacinaniu się gry chodżą płynnie :) ani problemem z czytaniem płyt tylko okres odnajdowanie płyty od momentu włożenia sie wydłużył. Dzięki za odp :) pozdrawiam jak Grasz w fife12 online to zapraszam na mecz bądź BF1942 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×